diş bugdayı yaptınızmı nasıl yapılır

Başlatan izemsevi, 06 Mart , 2012, 13:42:09

« önceki - sonraki »

izemsevi

kızım 4 martta ilk dişini çıkardı perşembe günü diş hediği yapcaz netten araştırdım ama sizlerinden bilgisini almak istedim.

Aytii

:k06: :k06:

CANIM OĞUZ DİŞ ÇIKARALI BUGÜN TAM BİR AY OLDU VE BEN HALA YAPÇAM  :laughing7:

GÖRÜMCEM GELSİN DİYE BEKLİYORUM

DİŞ ŞEKLİNDE PASTA YAPÇAM

HEDİK YAPÇAM (BUĞDAY ALDIM)

BİRDE BİR TEPSİYE BİKAÇ BİŞEY KOYCAM OĞUZA SEÇTİRCEM

İLERDEKİ MESLEĞİ İLE İLGİLİ OLUYOMUŞ O SEÇTİĞİ EŞYA  :k06:

izemsevi

EVET ÖYLE eşya falan koyuluyormuş aslında işte batıl inançda ben genede yapmak istiyorum ilk çocuk olunca insan heves ediyor.

Aytii

izemsevi

DİŞ BUGDAYI TARİFİ
Malzemeler
750 gr aşurelik özel buğday
250 gr nohut
bir kutu pudra şekeri,
100 gr fındık (dövülmemiş)
200 gr iri dövülmüş ceviz
100 kuru üzüm
bir paket hind cevizi
200 gr kayısı kurusu

süslemek için
renkli hazır şekerler (pastacılıkta kullanılan her tür
şeker, şekerleme

Yapılışı
1 gece önceden ıslatılmış Nohutlar yıkanır, azıcık tuz atılır, bol suda iyice yumuşayana dek haşlanır suyu süzülür
1 gece önceden ıslatılmış, buğday yıkanır, suyunu çekip bulamaç olmayacak şekilde taneleri diri kalacak biçimde kontrol edilerek haşlanır Diğer yanda kayısılar minik minik bıçakla doğranır. kuru üzüm yıkanır temizlenir fındıkları büyük halde bırakılır yemesi daha lezzetli oluyor (arzu eden dövülmüş ekleyebilir) şeker hariç tüm malzeme büyük bir kabın içine katılır karıştırılır..pudra şekerinin önce yarısını katıp karıştırılır az geldi ise ekleme yapılıp tadını ayarlanır...son olarak süsleme şekerlerini katın hindistan cevizi ile üstünü serpin.
Son olarak hazırladığınız diş buğdayının içine içine altın yüzüğünüzü atın. Kimin kasesinden çıkarsa bebeğe içinden gelen bir hediye alacak.Ayrıca doğum günü yapar gibi masanın üzerini dolduracak, pastalar,börekler,kekler, kurabiyeler, çay veya içecek çeşitleri hazırlayın.

Seçme eşyalar:

Yere bir örtü serilir ve üzerine yanyana ; top, defter, tarak,ayna, kitap,fotoğraf mak.,cd,makas,müzik aleti, oyuncak,saat, plastik kaşık, çatal, bıçak bebeğin önüne konulur.Bebeğin bunları seçmesi beklenir. seçtiği objeye meslek yakıştırılarak gelecekteki tercihi bu yönde olacak diyerek diş buğdayı yenmesine geçilir.

muhribe

içine altın yüzüğünüzü atın diyor  :laughing7:

Aytii

izemsevi

NİYE YUTSUN KIZLAR SÖYLERSİNİZ KİME GELİRSE ARTIK

Dilara Ebrar

aaaaaaaaaay süper ya benimde oğlum 1 martta çıkardı 2 tane diş bende yapim bari akşama  :ehi: :ehi: :ehi:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

izemsevi

siparişini verdiğim diş buğdayı pastamız,kurabiyelerimiz,diş buğdayını koyacagımız kase ve süslerimiz(bizim süslerimiz pembe kelebek şeklinde) diş buğdayının genel görünümü yarın kızımın diş buğdayını yapıyorum cuma günü resimlerini koyarım

Aytii

çok güzel hepsi

ben o diş şeklindeki pastayı kendim yapmayı denicem  :k06:

Lă_Tăhzen!

Çok hoş hepsii

Kızıma yapmadığıma bunları görunce bir kez daha pişman oldum  :k06:

aydinays

Bende diş şeklinde pasta yaptıracağım. Ama şeker hamurundan yaptırmayacağım.  Diş buğdayı yaparmıyım bilmiyorum. O meslek seçmesi için tepsiye bir kaç şey koyabilirim çok zevkli olur.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

izemsevi

teşekkürler teyzeleri ayten canım elinde diş pastası kalıbı varmı yoksa zor olur yapması ayşe benim bu şeker hamurundan yapılıyor neden şeker hamurundan yaptırmayacaksın göze güzel gözüküyor

Aytii

onun için kalıp yok

netten pasta şeklii çıkarttırıp

pasta pişince üstüne koyup kesiyosun

öyle oluyor ancak