teyzeleri kızım grip oldu önerileriniz nelerdir ?

Başlatan izemsevi, 02 Mart , 2012, 09:01:29

« önceki - sonraki »

izemsevi

kızlar ben 2gündür griptim evde maskeyle felan dolaştım emzirme dışında hiç kucagımada almadım onun bulunduğu odadada oturmadım ama genede geçti bugün dr götürcez eminim antibiyotik verir ama ben kullanmak istemiyorum kızım 7 aylık sizler bebişleriniz grip olduğunda neler yaptınız lütfen yazarmısınız.

Aytii

geçmiş olsun Seval

canım malesef yapacak pek birşey yok

ama enazından ıhlamur verebilirsin

pekmez kat içine biraz

inşallah antibiyotiğe gerek kalmaz

izemsevi

ayten oğuz hiç grip oldumu şimdi netten birşeyler okudum korktum baya bi bizimki doğduktan sonra ilk defa hastalandı oda benim yüzümden kendime daha dikkat etmeliydim

Aytii

yok canım çok şükür olmadı  :nazar: :amin:

ama sen bi an önce getir doktoruna bi baksın

izemsevi

annemle şimdi eşim dr götürdüler haber bekliyorum drmuzda 1 yaşına kadar nekadar az hastalanırsa bağışıklık sistemi okadar güçlü olur demişti 7 aylık olana kadar çok şükür hiç bir rahatsızlığı olmadı ilk defa hastalandı aslında tam olarak gripmi onada emin değilim keyfi yerinde ama ara ara hapşuruyor ve burnunda akıntı çıkıyor

Aytii

çok fazla ilerlemeden önlemini al sen

havalar bi düzelemediki çocuklar ne yapsın  :-\

izemsevi

valla bu yıl bizim çocukların şansına maşallah kış çok soğuk geçti sizdede kabızlık sıkıntısı vardı ne oldu halledebildinizmi

Balböceği

Canım çok çok geçmiş olsun  :flowers:

Rabbim şifa versin kuzuya  :amin:

Maşallah bebeğine aynı benim oğlan gibi olmuş

Oğlumda 8. Ayına kadar hiç hastalanmadı  :nazar:

Dişleri yüzünden bir hastalandı tam hastalanmıştı...

İnşallah bebeğin atlatır çok çabuk.  :amin:  

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 02 Mart , 2012, 09:34:39
valla bu yıl bizim çocukların şansına maşallah kış çok soğuk geçti sizdede kabızlık sıkıntısı vardı ne oldu halledebildinizmi

demir ilacından mış

doktorumuz kullanmayı bırak 15 gün dedi

ve bıraktığımızdan beri daha rahat yapıyor kakasını yavrum  :nazar:

bidaha vermicem demir ilacı

zaten o ilaç yüzünden basur oldum ya ben  :caca:

oğlum olmasın ya çok üzülürüm  :sad1: :-[

izemsevi

balböceği canım çok sağol şimdi dr çıkmışlar ilaç vermiş bitkisel boğazı baya kızarmış yavrumun 1 hafta sonra kontrole çağırmış bir defa grip olması iyi vücudu bağışıklık kazanır demiş kızım evde ben işyerinde aklım evde 12 olsaydı bir ayten demir ilacı yapıyor evet bizimde çok şükür düzeldi ama bize duffalac diye bir şurup verdi çok rahattalttı kızımı

Balböceği

Canım Rabb'im beterinden korusun  :amin: :nazar:

Bununla geçmiş olsun, saat hemencecik 12 olsunda sende yavruna koş..  :love9:  

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: izemsevi - 02 Mart , 2012, 09:01:29
kızlar ben 2gündür griptim evde maskeyle felan dolaştım emzirme dışında hiç kucagımada almadım onun bulunduğu odadada oturmadım ama genede geçti bugün dr götürcez eminim antibiyotik verir ama ben kullanmak istemiyorum kızım 7 aylık sizler bebişleriniz grip olduğunda neler yaptınız lütfen yazarmısınız.

çok geçmiş olsun canım... dikakt et. sarper de grip olmuştu ve gribi ciğerlere indi. bronşite çevirdi. biz 1 hafta hastanede yatmak zorunda kaldık.  :sad1: 

önlemini al hemen doktora götür. biz antibiyotikten kaçarken mecburen verildi yavruma. belki şimdi basit şuruplarla atlatabilir. ilerlerse kötü olur..

dirim

canım geçti mi gribiniz?
bizde grip olduk malesef.

lavinya sizinki nasıl bronşite çevirdi?
ilaç kullanmadığınızdan mı oldu?

izemsevi

Alıntı yapılan: dirim - 07 Mart , 2012, 14:19:52
canım geçti mi gribiniz?
bizde grip olduk malesef.

lavinya sizinki nasıl bronşite çevirdi?
ilaç kullanmadığınızdan mı oldu?

canım grip geçtide öksürük var şurupda veriyorum ama öksürük biraz zor geçiyormuş bize dr antibiyotik vermedi birkisel ilaçalrdan verdi devlet karşılamıyor biraz paalı ama ne yapalım artık tek iyi olsunlarda zitromax diye 5gün kullanılan bir ilaç,prospan adlı öksürük şurubu,exlear adlı burun spreyi ben bolcada meyve suyu verdim özellikle portakal ve kiviyi sıkıp günde 2defa verdim ve bolca uyuttum şuan gripten kalan ara ara burun akıjtısı var oda grip geçtiği için burnunu boşaltıyor sizede geçmiş olsun canım

hümeyra_t_e

canım geçmiş olsun yavruna emre de diş çıkarıyo oyüzdn ateşi var öksürüyo bide üstüne göz nezlesi oldu yavrum dr götürcez birazdan.emre de 7.ayına kadar hasta olmadı 7.ayında 1kere grip geçirdi bide şimdi.biz seninle peşpeşe hamile kaldık bebişlerde peş peşe hastalandı :)