Kaçıncı Ayda Kaç Kilo Aldınız?

Başlatan zeyno, 29 Ocak , 2007, 16:39:01

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

ne güzel moral verdin seviiiiiiinnççççççççççç  :(

SEVİNÇ

:opucuk: Ne yapayım Canım.Doğrular,hakikatlar bunlar. :k06:

Almiş'inAnniş'i

olsun canım bazı durumlarda hamileye yalan söylemek mübahtır :D

SEVİNÇ

:k06: Bu arada zaten 1 -2 yıl emziriyorum diyerekten kilo vermeyeceksin.Doğrusu emzirmek kilo kontrolü yapıyor,almadım o zamanlar ben ..

Almiş'inAnniş'i

bak bu iyi haber ;)

allah bana bol bol süt verir inşallah. en büyük dileğim bu...........

burcu-emir

arkadaşlar merhaba
ben aranıza yeni katıldım,ve bu sayfada resmen ağlamam geldiiiii  :crybaby2: çoook mutsuz oldum, ben 33 haftalık hamileyim ve 20 kilo aldım,acayip mutsuzum  :sad1: :sad1: :sad1: son ay da daha fazla kilo alınırmış beeeen napıcam yaaa.morale ihtiyacım var noluuur moral verin bana.
zaten ebru şallının hamileliğinden sonra mertlik bozuldu  :icon_pale:

SEVİNÇ

Canım,bu yaştan sonra manken olacak haliöiz yok.Sen boşver Ebruyu falan.Doğumu ne düşünüyorsun?Sezeryan mı,normal mi?

burcu-emir

canım benim haklısın manken falan olmıycaz,ama 36 bedenden 40 bedene çıktım  :( hayatımda tartıda görmediğim rakamları görüyorum,ama inan yememden de asla eksiltmiyorum,bebeğimin sağlığı herşeyden önemli çünkü.sadece doğum sonrası nasıl bu kilolar gider diye düşünüyorum.biliyor musun zayıf hamilelerin düşük kilolu çocuk doğurduğunu  o kadar çok duydum ki.2.350 kg,2.700kg doğum yapmış çevremde 2 kişiyi duydum,
asıl beni şoka sokan,bir zayıflama merkezinin müdürü tanıdığımız var,o söyledi,7 aylık hamileler geliyormuş,beni zayıflatın diye.resmen dumur oldum,kadıncağız lütfen gidin yemeğinizi yiyin,bebğiniz doğduktan sonra diyet yaparsınız diye zorla geri yollluyormuş.varmı böyle bişey ????bu arada normal doğum yapmak istiyorum canımcım,ya sen?

Almiş'inAnniş'i

hoşgeldin aramıza rain  :flowers:
bu konuda sana en büyük morali verecek kişi nagiş onu beklemen lazım  :toothy10:
tabi bunu görünce beni gebertcek  :icon_pale:

Alıntı yapılan: rain - 21 Mart , 2007, 21:31:46
arkadaşlar merhaba
ben aranıza yeni katıldım,ve bu sayfada resmen ağlamam geldiiiii  :crybaby2: çoook mutsuz oldum, ben 33 haftalık hamileyim ve 20 kilo aldım,acayip mutsuzum  :sad1: :sad1: :sad1: son ay da daha fazla kilo alınırmış beeeen napıcam yaaa.morale ihtiyacım var noluuur moral verin bana.
zaten ebru şallının hamileliğinden sonra mertlik bozuldu  :icon_pale:

SEVİNÇ

Canım,normal doğusa artık kilo alma derim.zor olur.Benim sezeryan alsam o kadar sakıncalı olmaz ,ama sen dikkatli ol.
Alıntı yapılan: rain - 22 Mart , 2007, 11:39:26
canım benim haklısın manken falan olmıycaz,ama 36 bedenden 40 bedene çıktım  :( hayatımda tartıda görmediğim rakamları görüyorum,ama inan yememden de asla eksiltmiyorum,bebeğimin sağlığı herşeyden önemli çünkü.sadece doğum sonrası nasıl bu kilolar gider diye düşünüyorum.biliyor musun zayıf hamilelerin düşük kilolu çocuk doğurduğunu  o kadar çok duydum ki.2.350 kg,2.700kg doğum yapmış çevremde 2 kişiyi duydum,
asıl beni şoka sokan,bir zayıflama merkezinin müdürü tanıdığımız var,o söyledi,7 aylık hamileler geliyormuş,beni zayıflatın diye.resmen dumur oldum,kadıncağız lütfen gidin yemeğinizi yiyin,bebğiniz doğduktan sonra diyet yaparsınız diye zorla geri yollluyormuş.varmı böyle bişey ????bu arada normal doğum yapmak istiyorum canımcım,ya sen?

burcu-emir

şafakrazi teşekkür ederim bu sıcak karşılama için...
sevinçcim,bu kilo meselesinde doktorum doğuramzsın demedi,çünkü bebeğide bi hayli beslediğim için onun korktuğu bebeğin diyabetik olması, ki,allah korusun.hergün yürüyüşümü v.s. yapıyorum bacaklarım hala incecik ama göbiş almış başını gidiyor. ::) yani anlayacağınız göbek şeklinde duruyorum  ;D

Almiş'inAnniş'i

ya en önemlisi zaten onların sağlıklı olması. bende gebelik şekeri çıktığında obez veya diyabet olmaması için dikkatli olman gerek diyince doktor ödüm kopmuştu  :sad1:

Alıntı yapılan: rain - 22 Mart , 2007, 14:00:46
sevinçcim,bu kilo meselesinde doktorum doğuramzsın demedi,çünkü bebeğide bi hayli beslediğim için onun korktuğu bebeğin diyabetik olması, ki,allah korusun.hergün yürüyüşümü v.s. yapıyorum bacaklarım hala incecik ama göbiş almış başını gidiyor. ::) yani anlayacağınız göbek şeklinde duruyorum  ;D

burcu-emir

Alıntı yapılan: safakrazi - 22 Mart , 2007, 19:07:31
ya en önemlisi zaten onların sağlıklı olması. bende gebelik şekeri çıktığında obez veya diyabet olmaması için dikkatli olman gerek diyince doktor ödüm kopmuştu  :sad1:

Alıntı yapılan: rain - 22 Mart , 2007, 14:00:46

ayyyneeenn canım benim,bende de gebelik şekeri çıktı,fazla değerleri yüksek değildi,aman beni bi korkuttu doktorum bi korkuttu anlatamam.hemen diyetisyene gittim,diyetisyen de gebelik şekeri 200 kadar çıkabilir,korkulacak bişey yok,benim karım gebelikte 32 kilo aldı,33 kilo geri verdi,korkma dedi...bende korkmuyorum artık. :cildir:

Almiş'inAnniş'i

rain allah senden razı olsun valla yüreğime su serptin yemin ederim. ben şekere dikkat ediyorum artık 140 ın altında ama bebeğim birazcık iri. acaba!!! diye içimde bi korku vardı hep. çok sağol canım  :opucuk:

bende okuduğum kadarıyla eğer gebeliğin başladığında erer kilon normalde olması gerekenden azsa daha fazla kilo alıyormuşsun.
mesela benim boyum 168cm. ideal kilom ortalama 60kg. ama ben gebeliğe 55 kg. ile başladım. ortalama gebelik süresince 25 kg alınması öneriliyor. ben zaten 5 kg. eksikle başladığım için 20kg. a kadar benim için normalmiş.  ;)

önemli olan bebişlerimizin emmesi. inşallh bol bol emerler de bizi eski kilomuza kavuştururlar  :k06:

burcu-emir

canıııımm canııımm canııımmm  :love9:  :love7:
valla bu söylediklerinden de beni içime sular serpildi.çünkü aynı durumdayız.benim bebeğim de 2 hafta öncesinde ilerliyor,yani iri,ben de çok zayıftım hamile kaldığımda ve bir anda kilo aldım.hem bişey söyleyeyim mi,eskiden asla yemek aklıma gelmezdi,ama şimdi yemek saatlerimi biraz geçireyim hemen midem guruldamaya başlıyor.diyetisyenim 1700 kalorililik diyet listesi verdi,hemde günde küçük bir kase sütlü tatlı ile .... :muzz: onu gün içinde bölerek yiyorum.ve şunu da ekledi,hamilesiniz,asla kendinizi sıkmayın,yıpratmayın,stres yapmayın,bu bebeğinize de yansır.unutmayın siz hamilesiniz,doktorunuzun bi sorusu olursa beni arasın ben bilgilendirir dedi  :k06: şahaneee bişey yaw