27 Nisan , 2024, 13:14:49

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebeğinizi Yatağınıza Alabilir misiniz?

Başlatan mesude, 07 Haziran , 2008, 00:17:45

« önceki - sonraki »

mesude

Bebeğinizi Yatağınıza Alabilir misiniz?
Hemen her aile herhangi bir zamanda bu deneyimi yaşar ve bebeği yatağa almanın herkes için daha iyi bir uyku sağladığını keşfeder. Ancak bu durum bazı problemlere sebep olabilir

1- Yatak örtünüzün, yastıklarınızın hafif ve gergin olmasına dikkat edin. Ağır, yumuşak ve çok kıvrımlı örtü ve yastıklar bebeğinizin hem çok ısınmasına hem de yüzünü kapatıp nefes almasına engel olabilir.
2- Bebeğinizin yatağın kenarlarına girip sıkışmamasına dikkat edin.
3- Yatarken bebeğinizi çok kalın giydirmeyin çünkü sizin vücutlarınızdan yeterince ısı alacaktır.
4- Bebeği yastık üzerinde yatırmayın. Hem yuvarlanıp yana düşebilir ya da yastığın yumuşak kıvrımları nefes yolunu kapatıp tehlikeli olabilir.
5- Bir bebekle oyun çocuğunu yanyana yatırmayın. Hem yanlışlıkla bebeği tekmeleyebilir hem de istemeden üzerine yuvarlanıp boğulmasına neden olabilir. Eğer her iki çocuğunuzu da yanınıza almanız gerekiyorsa mutlaka arada ebeveynlerden biri olmalı.
6- Uykunuz çok derinse bebeğinizi yatağınıza almayın

Bebeğinizi o hoşlansa bile yüzüstü yatırmayın. Sırtüstü ve yan yatırın. Çünkü yapılan araştırmalarda yüzüstü yatan bebeklerde ani bebek ölümleri görülmüş ve sırtüstü veya yan yatan bebeklerde bu durum söz konusu olmamaktadır. Amerikan Pediatri Akademisi ailelere bebekleri sırt üstü veya en doğrusu yan yatırmalarını önermektedir. Bebeğinizi yastıklarla destekleyerek yan yatarken de rahat uyumasını sağlamanız mümkündür.

hayatımın anlamı tatlı bebegim iyiki varsın iyiki benimsin

sevda

Ben hiç bebeğimi ne yanıma aldım nede yanımda yatırdımmm ....

yeşil

beraber yatmak iyi güzel ama sonra tekrar yatağına gitmek istemiyor :(

sevda

Canım nasıl alıştırısan öyle devam ediyor diye bende yapmadım sadece süt veririken aldım yanıma ve uyuduğu anda yatağına yatırdım severkende hep yatağın üstüne koydum öyle sevdim kucağada alışmasın diye sonra zaten bir kaç ay geçtikten sonra hiç kucağımdan indirmedim... ;)

mesude

ya bebegin altını temızle doyur bırak yatagına kucaga sevmek ıcın alma sen onun yanına uzan cocuk kucaga alıstımı mahvolur mahveder valla
hayatımın anlamı tatlı bebegim iyiki varsın iyiki benimsin

мiŁenα.

Sabaha karşı emmeye kalktığında yanıma alıyorum... :binkybaby:

Oğlumla güne uyanmak kadar zevk verici başka bşrşey yok :icon_thumright:

Tabiki alışkanlık haline getircek akdar değil..Belli zamandan sonra yani emmeyi bırakınca odasını ayırcam :icon_thumright:

Alışkanlık olmicak yani :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

gülay t.

Bebeklerin odasını ayırma zamanıyla ilgili olarak uzmanlar size alışmadan ayırın diyorlar. Sonrası çok daha zor olabiliyormuş. Bu zamanda mümkünse 1 yaştan önce olmalıymış. Hatta mümkünse gece kalkmalarının azaldığı 6. aydan sonra ayırmak çok daha mantıklı bence.

Bizim yatak odamız sabahları çok güneş alıp sıcak olduğundan ben mecburen 5. ayında farklı odaya aldım kızımın beşiğini ve çok da iyi oldu. Hem zorlanmadım ayırmak için hem de şimdi çok daha rahat hareket edebiliyorum odada. O uyurken yatak odasına giremiyordum dolabi açamıyordum yatağa yatınca çıkan sesten uyanıyordu :) Hem şimdi daha rahat ve sessiz bir ortamda uyumuş oluyor. İlk ayırdığım gece biraz garip oldum tabi ama onun iyiliği için ayırmam gerekiyordu.

мiŁenα.

Emmeye kaç kez kalkıyor gülaycım..

Paki sesini rahat duydunmu ???

ya ben korkuyorum ondan hem benim oğlan 3*4 kez kalkıyor :dontknow:

aslında bende erken istiyordum başka konulardaa yazmıştım ama doğunca fikrim değişti :-\

Emme işi ve ya duymazsam korkusu var :-\

Lă_Tăhzen!

bende sabahları alıyorum emzırmek için öyle uyuyp kalıyoruz babası yataktan kalkıyor tabı kız gelince etrafına yastıklar koyuyoruz falan dusmesi diye ben kucukken annemlerı cok rahatsız etmılım 12 yasına kadar falan devamlı babamla yatmak ıstermışım  :k06:  kızımınd ÖYLE OLMASını ıstemem  Allah hkorusun  :icon_scratch:

pamuk&şekerim

bende bebeğiyle yatağında oynaşanlardanım sabah 6-7 de mutlaka emzirmeye uyanıyorum kızımı emzirdikten sonra geri beşiğe koymuyoruz ben yanıma alıyorum uyursa geri beşiğine alıyorum ben bunda bi sakınca görmüyorum çokda hoşuma gidiyo :muzz:
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

ertl

benimkilerde mutlaka yanımıza gelir

benda ne sakınca olabilirki

bence çocuk için çok daha iyi iluyor
yatağa gelince keyiflerine diyecek yok

gülay t.

Alıntı yapılan: Aყşҽ_* - 30 Temmuz , 2010, 10:38:19

aslında bende erken istiyordum başka konulardaa yazmıştım ama doğunca fikrim değişti :-\

Ayşecim ben yatmadan önce 12-1 arası emziriyorum. Bir de namaz vaktine kuruyorum saati o zaman kalkınca veriyorum. Arada kendisi nadiren uyanıyor. İşin ilginci eşimin işe kalkıp gidişini duymayan ben, kızım yan odada hafif mızırdanınca hemen uyanıyorum. Zaten hem kendi odamızın hem de onun odasının kapısını kapatmıyorum böylece rahatlıkla duyuluyor sesi.Şu an senin için erken olabilir ama 1-2 aya daha az kalkacaktır geceleri o zaman sen de düşünebilirsin.

мiŁenα.

Alıntı yapılan: gülay t. - 31 Temmuz , 2010, 11:33:29
Alıntı yapılan: Aყşҽ_* - 30 Temmuz , 2010, 10:38:19

Ayşecim ben yatmadan önce 12-1 arası emziriyorum. Bir de namaz vaktine kuruyorum saati o zaman kalkınca veriyorum. Arada kendisi nadiren uyanıyor. İşin ilginci eşimin işe kalkıp gidişini duymayan ben, kızım yan odada hafif mızırdanınca hemen uyanıyorum. Zaten hem kendi odamızın hem de onun odasının kapısını kapatmıyorum böylece rahatlıkla duyuluyor sesi.Şu an senin için erken olabilir ama 1-2 aya daha az kalkacaktır geceleri o zaman sen de düşünebilirsin.
teşekkür ederim gülaycım.. :opucuk:

En kısa zamanda oda yapmak istiyorum ve odasını ayırmak ta istiyorum..

Bende alışkanlık olsun sürekli yanımzıı isteyen bir çocuk olsun istemem..

6.Aydan sonra ayırırım ..ozaman ek gıdaya geçcem daha doygun olur gece 1-2 kez kalksa iydir. :)

gülay t.

İnşallah canım  hayırlısı olsun. İşin ilginç yanı kızımın bir odası yok. Salonun bir köşesini ona o da yaptım :k06: Bir beşik bir de 4 çekmeceli dolabı var şimdilik yeter. Bizim  bu  kadarı da yoktu bebekken.

мiŁenα.

Evt canım :D

benim oğlumun sadece beşiği var başka hiçbirşeyi yok kendi odamdaki dolabın bir göünü boşalttı idare ediyor orayla ..

Hevesim var yakınd alıcam oda bakıyorum beğeniyorum..

Ama eşim beğenmiş arabalı varya o odalrdan fiyatınıda uyguna sormuşş ..

Takmış aklını ona ..alsında onu alsın bari ..

:k06: :k06: