26 Nisan , 2024, 22:07:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

2007 eylül doğumlu bebek anneleri hadi gelin

Başlatan betül_eylül, 04 Haziran , 2008, 19:38:55

« önceki - sonraki »

ELA ZEHRA

ozlem_edanur

Alıntı yapılan: ELA ZEHRA - 07 Haziran , 2008, 14:50:31
nisanın msn si var bende mesaj atayım ona
olur bende özel yollamıştım zehracığım burdan devam edelim bari
Ela gece uyuyromu gündüz 5 saat uyuyunca. Edanuru saat 4-5 den sonra uyutmuyorum.

ozlem_edanur

edanur çok seviyor 4 tane cicibebe peynir yumurta treyağ çay ya su ile ıslıyorum.
Ertesi gğn sadece cicibebe bkayısı suyu ile ıslıyorum. Kuru kayısıyı kaynatıyorum yumuşuyor robotla geçiyorum tekrar kaynatıyorum.

ELA ZEHRA

Alıntı yapılan: ozlem_edanur - 07 Haziran , 2008, 14:56:10
edanur çok seviyor 4 tane cicibebe peynir yumurta treyağ çay ya su ile ıslıyorum.
Ertesi gğn sadece cicibebe bkayısı suyu ile ıslıyorum. Kuru kayısıyı kaynatıyorum yumuşuyor robotla geçiyorum tekrar kaynatıyorum.
nerdesin bende diğer tarafta bekliyorum

ozlem_edanur

ayrı ayrı vermeyi dene zehracığım. Peynirli yumurta yap az yağda. Menemen falan yap ben böylede veriyorum bunu daha çok seviyor. Ekmeğe banıp ağzına veriyorum yanınada rezene çayı yapıp bardakla veriyorum ekmeyi bir tereyağına bir menemene peynire pekmeze banıp ağzına veriyorum. Artık pekmezi ayrı zencefille karıştırdım ya kahvaltıdan hemen önce veriyorum aç karna.

ELA ZEHRA

ELA ZEHRA

Alıntı yapılan: ozlem_edanur - 07 Haziran , 2008, 14:59:37
ayrı ayrı vermeyi dene zehracığım. Peynirli yumurta yap az yağda. Menemen falan yap ben böylede veriyorum bunu daha çok seviyor. Ekmeğe banıp ağzına veriyorum yanınada rezene çayı yapıp bardakla veriyorum ekmeyi bir tereyağına bir menemene peynire pekmeze banıp ağzına veriyorum. Artık pekmezi ayrı zencefille karıştırdım ya kahvaltıdan hemen önce veriyorum aç karna.
ya öylede denedim ayrıda verdim 2 kere yer tamam hemen doyar

ozlem_edanur

ya ben zencefili harnup pekmezine kattım bir çay tabağına çay kaşığının ucuyla sabah akşam veriyordum artık sadece sabah vercem iştahı açıldı başlayalı maşalla çok yiyor.

ELA ZEHRA

pirinç unundan muhallebiyi çok seviyor sabahları onumu versemki

ozlem_edanur

ama fazla emerse yemez zehracığım edanur gündüz en fazla 3 kere emiyor. Birde sütün varsa doyuyordur. Bir ara eda da hiç bişey yemezdi devamlı emiyordu. Bazı şeyleri yemiyor. Hala öyle bazen hiç bişey yemiyor illa emmek istiyor.
Sabah verme bence kahvaltı maması al.

ELA ZEHRA

Alıntı yapılan: ozlem_edanur - 07 Haziran , 2008, 15:04:59
ama fazla emerse yemez zehracığım edanur gündüz en fazla 3 kere emiyor. Birde sütün varsa doyuyordur. Bir ara eda da hiç bişey yemezdi devamlı emiyordu. Bazı şeyleri yemiyor. Hala öyle bazen hiç bişey yemiyor illa emmek istiyor.
Sabah verme bence kahvaltı maması al.
doyuyormu bilmiyorum ama sürekli emiyor yarım saatte bi

ozlem_edanur

ben 7 de biberon maması yada anne sütü 9 da kahvaltı 10.30 da meyve 11.30 da anne sütü 12.30 da çorba 2 de yoğurt 3 de anne sütü 4 de yemek 7 de muhalebi veriyorum.
yarım satte bir emiyorsa doymazmı canım doyar ben biyere gittiğimde sadece emziriyorum çünkü emdikten 1 yada 2 saat sonra acıkıyor yine emerse yine 1-2 saat duruyor süte bağlı.

ELA ZEHRA

ozlem_edanur

tamam canım ama yarım saatte bir emerse sütün de olmazki sen gündüz azalt emzirmeyi uyumasın boşver gece uyusun. Ama aslında emzirmek bir yandan  da iyi oluyor. Emzirdikten sonra 1 saat meme verme yemek ver belki yer. Birde öyle dene.Camdan falan bakıt oyala ay bilmiyorum ki. Bu ela da ne çok seviyor seni ayrılamıyor. :ehi: :occasion14: :love7: