27 Nisan , 2024, 10:58:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

NORMAL DOĞUM YAPAN ARKADAŞLAR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR!

Başlatan kardelen06, 21 Aralık , 2011, 18:02:01

« önceki - sonraki »

lagrima

Alıntı yapılan: kardelen06 - 21 Ocak , 2012, 18:58:02
Alıntı yapılan: lagrima - 15 Ocak , 2012, 11:19:34
Allah evlatlarınızı sizlere bağışlasın.. ne güzel almışsınız kucağınıza. darısı bana inşallah.
NORMAL doğum yaptınız keside var hepinizde peki doğumdan sonra kesiler hemen iyileştimi? dikişler kendi mi düştü? ve CİNSEL hayatınız eski haline döndü mü? en cok merak ettiğim bu aslında. cinsel hayatınız eskiye döndü mü?

canım benim kesiler 5-6 günde iyileşti dikişler kendi düşüyor gidip doktora aldırmıyorsun.hala cinsel hayatımıza dönmedik o yüzden eskisi gibi olacak mı bilemiyorum 24 gün oldu doğum yapalı biraz daha geçsin istiyorum...
anladım o zaman merakla bekliyorum. çünkü cinsel hayatımızın sıkıntıya girmesini istemem. zaten sıkıntılıydı :)

xxcansuxx

bende de kesi var sağ tarafa doğru 10 gün oldu doğum yapalı ilk 7 gün çok üzerine oturamadım estetik dikiş yapmış drum son kısmında ip düğüm var oda bugün yarın düşecek gibi... bende alt takımları bozduk diyorum eşime  :ehi: :ehi: eskisi gibi olcak mı bende çok merak ediyorum şimdi bana hiç olmayacakmış acıyacakmış gibi geliyor ya  :k06: :k06:

bihterp3416

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 21 Ocak , 2012, 21:39:46
bende de kesi var sağ tarafa doğru 10 gün oldu doğum yapalı ilk 7 gün çok üzerine oturamadım estetik dikiş yapmış drum son kısmında ip düğüm var oda bugün yarın düşecek gibi... bende alt takımları bozduk diyorum eşime  :ehi: :ehi: eskisi gibi olcak mı bende çok merak ediyorum şimdi bana hiç olmayacakmış acıyacakmış gibi geliyor ya  :k06: :k06:
ya canım bende alttaki dikişten çok korkuyorum ya hem sezeryanda da dikiş var normal doğumda da dikiş var ne anladım ben bundan  :dontknow: zaten alt tarafla ilgili olan herşeyden çok tırsıyorum zaten acılı hep doğumdan sonra adamı yanıma yaklaştırmamki korkudan acıyacak diye  :crybaby2: :crybaby2: sırf şu ağrı yüzünden normal istemiyorum ya  :crybaby2:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: bihterp3416 - 23 Ocak , 2012, 16:20:47
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 21 Ocak , 2012, 21:39:46
ya canım bende alttaki dikişten çok korkuyorum ya hem sezeryanda da dikiş var normal doğumda da dikiş var ne anladım ben bundan  :dontknow: zaten alt tarafla ilgili olan herşeyden çok tırsıyorum zaten acılı hep doğumdan sonra adamı yanıma yaklaştırmamki korkudan acıyacak diye  :crybaby2: :crybaby2: sırf şu ağrı yüzünden normal istemiyorum ya  :crybaby2:
cnım benim eşimde öyle dedi ben ne anladım diye ama normal doğumda ben hiç yatmadım sürekli ayaktaydım sabah doğum yaptım akşam evimdeydim  üstelik misafir ağırladım... bebeğimle ilgilenebildim kimseden yardım almadan sütm hemen geldi çok şükür... benimde tek düşündüğüm eşimle yaklaşımımız nasıl olcak diye ama acısı geçince normale dönecektir  :dontknow: :dontknow: hakkında hayırlısı olsun  :amin: :amin:

Ezocan84

KIZLAR HIC KORKMAYIN CINSEL HAYATINIZDA HIC FARK OLMUYCAK; TEK FARK ARTIK AGLAYARAK SIZIN ISI YARIDA BIRAKTIRMA IHTIMALI YARATAN MELEKLERINIZ OLACAK  :ehi:

KANAMANIZ OLDUGU SÜRECE ILISKIYE GIRMEYE KALKISMAYIN; COK TEHLIKELI EN FAZLA KADIN ICIN; MIKROP KAPARAK COK BÜYÜK HASTALIKLARA NEDEN OLABILIR

BU ARADA SEZERYAN DIKISIYLE NORMAL DOGUM DIKISINI AYNI KEFEYE KOYMAK COK SACMA; MÜMKÜN OLDUGUNCA NORMAL DOGUM YAPMAYA CALISIN KIZLAR

xxcansuxx

Alıntı yapılan: Ezocan84 - 23 Ocak , 2012, 18:30:01
KIZLAR HIC KORKMAYIN CINSEL HAYATINIZDA HIC FARK OLMUYCAK; TEK FARK ARTIK AGLAYARAK SIZIN ISI YARIDA BIRAKTIRMA IHTIMALI YARATAN MELEKLERINIZ OLACAK  :ehi:

KANAMANIZ OLDUGU SÜRECE ILISKIYE GIRMEYE KALKISMAYIN; COK TEHLIKELI EN FAZLA KADIN ICIN; MIKROP KAPARAK COK BÜYÜK HASTALIKLARA NEDEN OLABILIR

BU ARADA SEZERYAN DIKISIYLE NORMAL DOGUM DIKISINI AYNI KEFEYE KOYMAK COK SACMA; MÜMKÜN OLDUGUNCA NORMAL DOGUM YAPMAYA CALISIN KIZLAR
ezoooo çok güldüm gerçekten haklısın  :ehi: :ehi: :ehi: ben işin o yönünü düşünmemiştim  :k06: :k06:
iyiki normal doğum yapmışım diyorum bende hatta daha dikişim atılmadan dr bana 2.yide normal yapmak istersin değil mi diye sordu drum  :k06: :k06: kendisi sezeryanla doğum yapmış bana eşin çıkmasının nasıl bir duygu olduğunu falan sordu  :k06: :k06: gerçekten nomal doğumdan korkmasın gözünüz...

Ezocan84

UMARIM USLU BEBEKLERINIZ OLURDA BU IHTIMAL OLMAZ; CÜNKÜ VAHIM BIR DURUM  :cildir: :k06:

NORMAL DOGUM; DOGUM ANINDA COK KÖTÜ AMA DOGUM BITTIKTEN HEMEN SONRA; SANKI HICTE O KADAR ZOR DEGILMIS GIBI GELIYOR INSANA; RABBIMIN BUNDADA BIR BILDIGI VAR DEMEKKI DIYORUM

CANSUCUGUM YAVRUNU RABBIM ANALI BABALI BÜYÜTSÜN; IKINCI HAFTASINA GIRMIS BILE MASALLAH :nazar:

lagrima

kesildikten sonra nasıl eski haline döner? ben inanmıyorumm.. doğumdan sonra cinsel hayatımız aynen devam etti diyenlere. sonuçta operasyon geçirdi orası  :honk: nasıl eskisi gibi olabilirki.. ya gevşektir ya çok sıkı. bilmiyorum tahminim. ben alt takımı bozdurmak istemiyorum en yalan söliyim. :)

Ezocan84

Alıntı yapılan: lagrima - 23 Ocak , 2012, 19:15:01
kesildikten sonra nasıl eski haline döner? ben inanmıyorumm.. doğumdan sonra cinsel hayatımız aynen devam etti diyenlere. sonuçta operasyon geçirdi orası  :honk: nasıl eskisi gibi olabilirki.. ya gevşektir ya çok sıkı. bilmiyorum tahminim. ben alt takımı bozdurmak istemiyorum en yalan söliyim. :)

CANIM BENIM BEN IKI DEFA DOGUM YAPTIM; DIKIS ATILAN YERLE ALAKASI YOKKI O YERIN.. EGER DOGUM YAPMAMIS OLSA BIR KADIN; YILLAR GECTIKCE ZATEN ESKISI GIBI OLMASI IMKANSIZ; ONUN DIKISLE FALAN ALAKASI YOK..

ALT TAKIMI BOZDURMAK ISTEMIYORUM DIYEREK; HIC BIR ENGEL YOKKEN SEZERYAN YAPARAK SAGLIGINI BOZUYORSUN.. BEN DOGUM YAPARKEN COK ZORLANDIM; BENI SEZERYANA ALIN DEDIM; CAN HAVLIYLE; DOKTORUMUN BANA DEDIGI SU OLDU; SAGLIGINI NIYE BOZUYORSUN; YILLAR BOYU CEKECEKSIN; SENI SEZERYANA ALAMAM DEDI

lagrima

Alıntı yapılan: Ezocan84 - 23 Ocak , 2012, 19:25:11

CANIM BENIM BEN IKI DEFA DOGUM YAPTIM; DIKIS ATILAN YERLE ALAKASI YOKKI O YERIN.. EGER DOGUM YAPMAMIS OLSA BIR KADIN; YILLAR GECTIKCE ZATEN ESKISI GIBI OLMASI IMKANSIZ; ONUN DIKISLE FALAN ALAKASI YOK..

ALT TAKIMI BOZDURMAK ISTEMIYORUM DIYEREK; HIC BIR ENGEL YOKKEN SEZERYAN YAPARAK SAGLIGINI BOZUYORSUN.. BEN DOGUM YAPARKEN COK ZORLANDIM; BENI SEZERYANA ALIN DEDIM; CAN HAVLIYLE; DOKTORUMUN BANA DEDIGI SU OLDU; SAGLIGINI NIYE BOZUYORSUN; YILLAR BOYU CEKECEKSIN; SENI SEZERYANA ALAMAM DEDI

nasıl olur ya :-\ :-\ anlamıyorum şimdi ilişkiye girdiğimiz yer kesilmiyormu çokafedersiniz :-[ :-[ nasıl eski halini alıyor?
sezeryan yıllarca cekilmiyor ki. çevremdeki herkes en geç 3. gün ayaktaydılar ve gayette sağlamlar. kiminin iki kiminin bir tane var .kilo milo da hikaye benden zayıflar. yıllar boyu çekilen şey neymiş?

Ezocan84

Alıntı yapılan: lagrima - 23 Ocak , 2012, 20:04:33

nasıl olur ya :-\ :-\ anlamıyorum şimdi ilişkiye girdiğimiz yer kesilmiyormu çokafedersiniz :-[ :-[ nasıl eski halini alıyor?
sezeryan yıllarca cekilmiyor ki. çevremdeki herkes en geç 3. gün ayaktaydılar ve gayette sağlamlar. kiminin iki kiminin bir tane var .kilo milo da hikaye benden zayıflar. yıllar boyu çekilen şey neymiş?

DOKTORUNLA KONUSMUS OLSAN BUNLARA YANIT BULABILIRSIN; BEN IKI DOGUM YAPTIM VE ESKISINDEN DAHADA IYI CINSEL HAYATIMIZ

AYRICA KESILEN YER DIS BÖLGE; ILISKIDE ICERISI ÖNEMLI; DIKISLI BÖLGEYLE NE ALAKASI VARKI? HEM BI KAC SANTIM KESIKLIK OLUYOR; SEZERYAN GIBI DEGILKI; SEZERYANDA BAYA BÜYÜK BIR BÖLGE KESILIYO; VE KARINDAN RAHIME KADAR KAC TABAKA KESILIYO; INTERNETTEN BI BAK ISTERSEN

SEZERYANLI ARKADASLARIM BENIMDE VAR; EVET SAGLIKLILAR AMA KENDILERINI DAHA IYI KORUMAK ZORUNDALAR; EN BASIT HASTALIKLARI DAHA ZOR ATLATABILIYORLAR; AYRICA AYAKTA OLMAKLADA ALAKASI YOK; O AMALIYAT YERI ACIYO; ILISKIDEDE ACIYO; BIR KAC AY BOYUNCA BELLI KILODAN FAZLASINI TASIMASI YASAKLANIYO

ASLINDA SAYMAKLA BITMEYECEK KADAR EKSI YÖNLERI VAR AMA BAZEN KACINILMAZ OLUYO; MECBUR KALINIYO ONU ANLIYORUM  VE KABUL EDIYORUM AMA ISTEYEREK SEZERYAN OLANLARIDA UYARMAK ISTIYORUM; YANLIS ANLAMA CANIM SAKIN YAZDIKLARIMI; IYI NIYETLI YAZIYORUM BUNLARI

lagrima

Alıntı yapılan: Ezocan84 - 23 Ocak , 2012, 20:17:37
Alıntı yapılan: lagrima - 23 Ocak , 2012, 20:04:33

DOKTORUNLA KONUSMUS OLSAN BUNLARA YANIT BULABILIRSIN; BEN IKI DOGUM YAPTIM VE ESKISINDEN DAHADA IYI CINSEL HAYATIMIZ

AYRICA KESILEN YER DIS BÖLGE; ILISKIDE ICERISI ÖNEMLI; DIKISLI BÖLGEYLE NE ALAKASI VARKI? HEM BI KAC SANTIM KESIKLIK OLUYOR; SEZERYAN GIBI DEGILKI; SEZERYANDA BAYA BÜYÜK BIR BÖLGE KESILIYO; VE KARINDAN RAHIME KADAR KAC TABAKA KESILIYO; INTERNETTEN BI BAK ISTERSEN

SEZERYANLI ARKADASLARIM BENIMDE VAR; EVET SAGLIKLILAR AMA KENDILERINI DAHA IYI KORUMAK ZORUNDALAR; EN BASIT HASTALIKLARI DAHA ZOR ATLATABILIYORLAR; AYRICA AYAKTA OLMAKLADA ALAKASI YOK; O AMALIYAT YERI ACIYO; ILISKIDEDE ACIYO; BIR KAC AY BOYUNCA BELLI KILODAN FAZLASINI TASIMASI YASAKLANIYO

ASLINDA SAYMAKLA BITMEYECEK KADAR EKSI YÖNLERI VAR AMA BAZEN KACINILMAZ OLUYO; MECBUR KALINIYO ONU ANLIYORUM  VE KABUL EDIYORUM AMA ISTEYEREK SEZERYAN OLANLARIDA UYARMAK ISTIYORUM; YANLIS ANLAMA CANIM SAKIN YAZDIKLARIMI; IYI NIYETLI YAZIYORUM BUNLARI
doktorum hımm soruyorum ama cevap vermiyor. hep sallıyor uyuz oluyorum zaten kendisine artık soruda sormuyorum. ben sezeryandan da korkuyorum normalden de. bana kalsa içimde dursun askere kadar :) video ne sezeryan izledim ne normal izlemem psikolojim bozulur benim hemen. aslında böyle tipik biri dğeildim ama hamilelikte böle oldum. yaşarken oldum :D uffffffff ne zor yaaaa

Ezocan84

Sezeryan ameliyatından sonra iyileşme dönemi, diğer büyük karın ameliyatlarındaki gibidir. Dikiş yerlerinde ve karın kaslarında ağrıların olması normaldir. Oturup kalkarken zorlanmalar, gülerken ve ağlarken çekilen ağrılar, öksürürken ya da hapşururken sızlayan dikiş yerleri ameliyatdan geride kalanlardır.

Sezeryan doğum sonrası, bebeğinize kavuşmuş mutlu bir annesinizdir ama normal doğum yapanların iyileşme döneminde yaşadığı ağrılara ek olarak, bir de karındaki ameliyatlı bölgenin ağrıları eklenmiştir. Dolayısıyla, ilk haftalarda aileden yardım almak en iyisidir. İlk günler, bebek de dahil, ağır kaldırmamaya dikkat edilmelidir.

Sezeryan yerine, normal doğum yapılmış olsaydı; doğum sonu ağrıları, kanama, memelerde şişme, hormonal değişiklikler, yorgunluk ve halsizlik, saç dökülmeleri, kasıklarda ağrı, aşırı terleme gibi problemler yine yaşanacaktı. Sezeyan doğum ile birlikte karın bölgesindeki 8 kat tabakanın kesilmesi ve dikilmesi ile oluşan ağrı ve sızılar da bütün bunlara ek olarak, doğum sonrasını biraz daha zorlaştırmıştır.

Doğumdan sonra, hastaneden eve dönüldüğünde, anestesinin etkisi tamamen geçmiştir. Bu nedenle yaralı bölgelerdeki ağrılar hissedilmeye başlamıştır. Evdeki ilk günlerde, idrar yapma güçlüğü, bağırsak hareketlerinde rahatsızlık, kabızlık gibi problemler devam edebilir. Yine ilk günlerde yoğun terlemeler, memelerde şişme, halsizlik ve yorgunluk olabilir. Bu nedenle bol su tüketmek faydalı olacaktır.

Ezocan84

canim suan sakin video izleme gercekten iyi gelmez.. söylemek istedigim tek sey, kim ne derse desin, sezeryanin ne kadar rahat oldugunu söylesin, aslaaaaaaa inanma ve eger bir engelin yoksa normal dogum yap canim

herkes korkuyor dogumdan ama inan cocuk ciktigi andan itibaren bütün acilarin gidiyor, 5-10 dakika sonra kucagina alabilirsin bebegini.. bebegine odaklanirsin öyle agriyla falan ugrasmazsin.. ben yurt disindayim ve burdaki sistemi cok dogru buluyorum.. aslaaaa sezeryana almiyorlar, eger gerekirse doktor karar veriyo aliyo..

doguma 2 ay kalasida doktor normal dogumun neden iyi oldugunu anlatmaya calisiyo ve cok korkanlar icinde psikoloj ayarlaniyo ve birde o anlatiyo

türkiyede doktorlar ve hastaneler icin gelir oldugu icin bazi doktorlar normal dogumda israrci olmuyorlar  :caca:

lagrima

Alıntı yapılan: Ezocan84 - 23 Ocak , 2012, 20:32:43
canim suan sakin video izleme gercekten iyi gelmez.. söylemek istedigim tek sey, kim ne derse desin, sezeryanin ne kadar rahat oldugunu söylesin, aslaaaaaaa inanma ve eger bir engelin yoksa normal dogum yap canim

herkes korkuyor dogumdan ama inan cocuk ciktigi andan itibaren bütün acilarin gidiyor, 5-10 dakika sonra kucagina alabilirsin bebegini.. bebegine odaklanirsin öyle agriyla falan ugrasmazsin.. ben yurt disindayim ve burdaki sistemi cok dogru buluyorum.. aslaaaa sezeryana almiyorlar, eger gerekirse doktor karar veriyo aliyo..

doguma 2 ay kalasida doktor normal dogumun neden iyi oldugunu anlatmaya calisiyo ve cok korkanlar icinde psikoloj ayarlaniyo ve birde o anlatiyo

türkiyede doktorlar ve hastaneler icin gelir oldugu icin bazi doktorlar normal dogumda israrci olmuyorlar  :caca:

bildiğim kadarı ile devlette de sezeryan zorunlu olmadıkça yapmıyorlar. teyzem normal doğurmak için gitmiş 19 saat sancı çekmiş doğuramamış sezeryana almışlar. ben bunların olmasını istemiyorum çok korkuyorumm ufff ne zor işler miş bunlarr yaa. aslında acıya dayanıklıyımdır ama doğum acısı beni ürükütüyor..