27 Nisan , 2024, 17:42:36

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğinizin olmayışı kayınvaldeniz tarafından nasıl karşılanıyor

Başlatan @@@gözde@@@, 26 Ekim , 2011, 19:08:55

« önceki - sonraki »

@@@gözde@@@

benim kayınvaldem yüzüme bişey dediği yok ama arkamdan konuştuğunu hissediyorum çünkü bizimle ilgili bişey olsa onu başkalarının ağzında duyurum ve buna aşırı derecede sinirleniyorum :caca: eşimede diyorum bizim hakkımızda anne bilgi verme ağzı durmuyo diyorum ama annem öle şey yapmaz diyo ve kayınvalden her görüştüğümzde bana laf soma çabasında  :violent1: düşük yaptığım zaman eee kilolu olunca tabi çocukda durma falan dedi  :crybaby2: o nerden çıkmış kilolu insanlar çocuk doğuramıyomu dedim ım gım etti tabi o dk ordan ayrıldım neyse buseferde biliyosunuz bende pko var ve bu ay Allah nasip ederse aşılama olcak eşime söleme benim hakkımda bişey deme annene laf ediyo dedim gene annem öle bişi demez seninkiler biliyo benimkiler niye bilmicekmiş dedi bende kavga etmeyelim diye bişey demedim neyse dün annesi geldi ve benimki bir bir herşeyi bi güzel anlatmış :violent1: tabi bunun laf çarpıtmaları gene başladı yok ayağına bişey giy yumurtalıklarını üşütürsün bak o yüzden tedaviye başladınız falanda falan :crybaby2: belki gerçekten beni düşündüğünden yapıyo ama bunlar benim gücüme gidiyo ve bugün gitti bayramda gittiğimde görümcemin eltimin ağzında benm olcam ve dahada yıprancam ama bunu eşim anlamıyo onlar senin kötülüğünümü istiyo diyo :cildir: sizdede böğle durumlar oluyomu kayınvaldenizin laf sokması falan :violent1: yada siz ne düşünüyosun ben mi yanlış düşünüyorum beni en iyi sizler anlıyosunuz sonuçta

destina06

benimkiler bilmiyor.Bir iki kez muhabbeti geçti biz de daha düşünmüyoruz dedik.Bilmelerine de gerek yok zaten

@@@gözde@@@

ayne canım ne güzel işte şimdi bilmeleri çokmu gerekliydi bu yüzden eşime nekadar kızsam azdır  :violent1: :violent1:

destina06

Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 26 Ekim , 2011, 19:13:46
ayne canım ne güzel işte şimdi bilmeleri çokmu gerekliydi bu yüzden eşime nekadar kızsam azdır  :violent1: :violent1:

zaten bizim derdimiz bize yetiyor bir de kayınvalidemin sorularına maruz kalmak istemem.Çünkü bu sefer her ay soracaklar noldu tedavi nasıl gidiyor falan filan.Bilmemeleri en güzeli benim ailem biliyor ama tedavi süreçleri felan ama ben anlatmadığım sürece kesinlikle bir şey sormazlar.Ben anlatırsam anca öyle geçer konusu onun harici ailemden kimse sormaz.Onların bilmesinde sakınca yok.Eşin sizinkiler biliyorsa bizimkiler de bilsin kıyası çok yanlış anneyle kayınvalidenin olaya bakış açısı asla aynı değildir.Anne dua eder kızına hayırlı bir evlat için ama kayınvalide dedikodu eder.Aradaki fark bu kadar basit aslında

@@@gözde@@@

Alıntı yapılan: muhribe - 26 Ekim , 2011, 19:15:39
canım öncelikle pko konusunu kafana takma, bende de pko var, 4 ay glukophage kulladım bebek denemelerine başladığımız 2. ay hamile kaldım. pko gebeliğe engel değil sadece biraz geciktirebiliyor o kadar.
k.valide konusuna gelince benimkinin de ağzında bakla ıslanmaz, gördüğünü duyduğunu mutlaka başkalarına aktarır. k.validelerin hamurunda var sonuçta.. benim eşim bunu bildiği için annesine asla bizimle ilgili bişi anlatmaz. hatta bize gelince annesine sıkı sıkı temibh eder sakın burda gördüğünü-duyduğunu başkasına anlatma diye. ben de eşimle ilgili şeyleri kimseye anlatma taraftarı değilim. zamanında ne bebek istediğimizi söyledik kimseye ne benim pko olduğumu. annem bile bilmez mesela. böyle kafam daha rahat ne karışan var ne yerli yersiz akıl veren  :icon_thumright:
canım benim kendi annem biliyo annemle arkadaş gibiyiz bide bizim küçük marketimiz var biz dr gittiğimz zaman abime bırakıyoruz ilk zaman bişey sölemedim aama 2 3 kere abimi üstüste çağırınca bişey sakladığımızı anladı ve anlattım şimdi herşeyimi biliyo ama kesinlikle bi başkasının ağzınddan konuşduklarımızı duyamassın çünkü burda konuştuğumuz burda kalır ama eşime bir türlü bunu anlatamıyorum benim her ay reglimden  15 gün önce  göğüs ağrım kasık ağrım falan olur annesi telefon açtığında hasta hertarfı ağrıyo her ay böle oluyo falanda falan anlatmış eeeee ağrıların geçtimi artık diyo dün anası :caca: yaa daha önce bunun yüznden çok kötü tartıştık ama genede anlamıyo napcamı şaşırdım valla dün hiç bişeyim yoktu gayet mutluydum bugün stersten göğsüm şişti sızlıyo :violent1:

@@@gözde@@@

Alıntı yapılan: destina06 - 26 Ekim , 2011, 19:22:51
Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 26 Ekim , 2011, 19:13:46

zaten bizim derdimiz bize yetiyor bir de kayınvalidemin sorularına maruz kalmak istemem.Çünkü bu sefer her ay soracaklar noldu tedavi nasıl gidiyor falan filan.Bilmemeleri en güzeli benim ailem biliyor ama tedavi süreçleri felan ama ben anlatmadığım sürece kesinlikle bir şey sormazlar.Ben anlatırsam anca öyle geçer konusu onun harici ailemden kimse sormaz.Onların bilmesinde sakınca yok.Eşin sizinkiler biliyorsa bizimkiler de bilsin kıyası çok yanlış anneyle kayınvalidenin olaya bakış açısı asla aynı değildir.Anne dua eder kızına hayırlı bir evlat için ama kayınvalide dedikodu eder.Aradaki fark bu kadar basit aslında
aynen canım ya çok kötüyüm cidden sn benim üzülmemimi istiyosun diyorum sen büyütüyosun diyo :violent1:  :violent1: bak ben hiçte büyütmüyorum sizde aynı ben gibi düşünüyosunuz  siz en güzelini yapıyosunuz millete dert anlatması çok zor söleme diyorum sanki onlar bilmiyomu 4 yıl bitti evleneli diyo :crybaby2: :crybaby2:

destina06

Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 26 Ekim , 2011, 19:23:17
canım öncelikle pko konusunu kafana takma, bende de pko var, 4 ay glukophage kulladım bebek denemelerine başladığımız 2. ay hamile kaldım. pko gebeliğe engel değil sadece biraz geciktirebiliyor o kadar.
k.valide konusuna gelince benimkinin de ağzında bakla ıslanmaz, gördüğünü duyduğunu mutlaka başkalarına aktarır. k.validelerin hamurunda var sonuçta.. benim eşim bunu bildiği için annesine asla bizimle ilgili bişi anlatmaz. hatta bize gelince annesine sıkı sıkı temibh eder sakın burda gördüğünü-duyduğunu başkasına anlatma diye. ben de eşimle ilgili şeyleri kimseye anlatma taraftarı değilim. zamanında ne bebek istediğimizi söyledik kimseye ne benim pko olduğumu. annem bile bilmez mesela. böyle kafam daha rahat ne karışan var ne yerli yersiz akıl veren  :icon_thumright:
canım benim kendi annem biliyo annemle arkadaş gibiyiz bide bizim küçük marketimiz var biz dr gittiğimz zaman abime bırakıyoruz ilk zaman bişey sölemedim aama 2 3 kere abimi üstüste çağırınca bişey sakladığımızı anladı ve anlattım şimdi herşeyimi biliyo ama kesinlikle bi başkasının ağzınddan konuşduklarımızı duyamassın çünkü burda konuştuğumuz burda kalır ama eşime bir türlü bunu anlatamıyorum benim her ay reglimden  15 gün önce  göğüs ağrım kasık ağrım falan olur annesi telefon açtığında hasta hertarfı ağrıyo her ay böle oluyo falanda falan anlatmış eeeee ağrıların geçtimi artık diyo dün anası :caca: yaa daha önce bunun yüznden çok kötü tartıştık ama genede anlamıyo napcamı şaşırdım valla dün hiç bişeyim yoktu gayet mutluydum bugün stersten göğsüm şişti sızlıyo :violent1:

annesiyle oturup eşiyle ilgili muhabbet eden erkekleri de hiç anlamam.Etrafımda da hiç olmadı ne abim oturup annemle eşiyle ilgili konuşurdu ne de babam oturup annemle ilgili annesiyle:)) eşiminde benimle ilgili ailesiyle konuştuğuna hiç şahit olmadım.Çokta anlamsız zaten.Bu konuda sen de belli ki rahatsızsın o zaman tavrını ve tepkini daha sert belli etmelisin çok saçma kayınvalide adet sancılarına kadar biliyor ve bunu eşin anlatıyor :icon_scratch:

destina06

atlatma konusunda belki ben sana göre daha şanlıyım bizim iki yıl bitti ve düşünmüyoruz deyince üstelemiyorlar.İlerleyen zamanlarda hala bebişimiz gelmezse o zamanda konuşturmam istemiyoruz falan derim heralde:)))

ツgöçmen_54 ツ

gözdecim eşinin laf taşıması hiç doğru deyil.  :-[
bendede pko var ve kayınvalidemin bundan haberi yok.sadece eşim ve benim aramda.
ben 4,5 senelik evliyim.ilk zamanlar kayınvalidem laf sokmaya çalışıyordu ve beni çok üzüyordu.hususi kısır yapıp bana getiriyordu  :ehi: :ehi:  amacı beni beslemek deyil yarama tuz basmaktı. :crybaby2:
sonra eşimde varikosel çıktı ve doktorlar tüp bebekle bile fazla şans vermediler.çok büyük yıkım yaşadık.
eşim ameliyata karar verdiği sabah çıkıp helallik aldı annesinden falan onların ameliyat olcağı güne kadar haberi yoktu.kaynanam büyük bir şok yaşadı ağlamaya başladı..
bana bakınca yüzü kızardı..eşime çok üzülmüştüm ama eğer onda sorun olmasaydı kaynanam belki bizi ayırırdı bile...şimdilik kafam rahat bebeğin adı bile geçmiyor  :-\

@@@gözde@@@

Alıntı yapılan: destina06 - 26 Ekim , 2011, 19:29:53
Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 26 Ekim , 2011, 19:23:17

annesiyle oturup eşiyle ilgili muhabbet eden erkekleri de hiç anlamam.Etrafımda da hiç olmadı ne abim oturup annemle eşiyle ilgili konuşurdu ne de babam oturup annemle ilgili annesiyle:)) eşiminde benimle ilgili ailesiyle konuştuğuna hiç şahit olmadım.Çokta anlamsız zaten.Bu konuda sen de belli ki rahatsızsın o zaman tavrını ve tepkini daha sert belli etmelisin çok saçma kayınvalide adet sancılarına kadar biliyor ve bunu eşin anlatıyor :icon_scratch:
ağrılarımın adet sancısı olduğunu bilmiyo sürekli ağrım olduğunu halsiz kaldığımı vs vs.. tabikide çok rahatsızım ve aşırı derecede sinir oluyorum ama aşimle daha önceleri çok tartışmalarımız oluyodu ve ikimzde çok yıpranıyoduk yıpranmaktanda çok yoruldum çünkü benim demek istediğimi anlamıyor annem yapmaz öle şey diyo :violent1: daha önce işte ilk gittiğimizde dr bana zayıflaman şart yoksa bebeğin olmaz demişti bunu hopp annesine yetiştirmiş tabi benim haberim yoktu taki annesi ağzından kaçırncaya kadar ozamn çok kötü tartış ve ben evi terk etmiştim anlatma nedenie dertleşmeye ihtiyaç duymasıymış senin dertleştiğin insan gidip annene yengene  anlatıyo bu nasıl iş oluyo falan dmeiştim canım anlatsam çok anlatılcak şey var ama karışık işte herşeyi anlatan adam annesine benim evi terk ettiğimi sölememiş tabi sölese kendini suçlu hissetcek valide hanım  :cildir: bu sefer belli tembih etmiş üstüne çok gitme diye fazla sesi çıkmadı gerçi bu sesi çıkmamış hali bide çıksa nolcak bilmiyo görsen sessiz bişey sanarsın sessiz insandan kork diye boşuna demiyolar :violent1:

xxcansuxx

benim bebeğimde 2 yıl sonra geldi ama k.valide evlendik 3 ay sonra sende dra gitsen iltihap vs vardır olmuyordur dedi ben şoke oldum oysa ilk 6 ay korunduk biz... bunu direk sorunca eşime sakın korunmayı bırakınca annene söyleme her ay sorar durur bunu kaldıramam demiştim sanki 2 sene özlem çekeceğimi bile bile... sağolsun eşim hiç anlatmadı hep sorardı oğlun istemiyor daha derdim onda bile kadın kısmı erkeği nasıl kandıramaz bile dedi  :caca: :caca: tüp bebek yaptırdık 2 tarafın hberi yoktu eşimle göğüsledik olmadı ameliyat gerekti annemi çağırdık anlattık benim ailem bildiği halde onun tarafı bilmez sağolsun eşim anlatmadı... yalnız senin eşinden tek farkı var benimkisi annesinin dırdırını bilir emin ol seninkide bilse söylemez seni zorda bırakmaz... sen annen bana laf sokuyor desende o inanmaz illaki kendi görmeli diye düşünüyorum  :opucuk:

@@@gözde@@@

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 26 Ekim , 2011, 19:37:50
gözdecim eşinin laf taşıması hiç doğru deyil.  :-[
bendede pko var ve kayınvalidemin bundan haberi yok.sadece eşim ve benim aramda.
ben 4,5 senelik evliyim.ilk zamanlar kayınvalidem laf sokmaya çalışıyordu ve beni çok üzüyordu.hususi kısır yapıp bana getiriyordu  :ehi: :ehi:  amacı beni beslemek deyil yarama tuz basmaktı. :crybaby2:
sonra eşimde varikosel çıktı ve doktorlar tüp bebekle bile fazla şans vermediler.çok büyük yıkım yaşadık.
eşim ameliyata karar verdiği sabah çıkıp helallik aldı annesinden falan onların ameliyat olcağı güne kadar haberi yoktu.kaynanam büyük bir şok yaşadı ağlamaya başladı..
bana bakınca yüzü kızardı..eşime çok üzülmüştüm ama eğer onda sorun olmasaydı kaynanam belki bizi ayırırdı bile...şimdilik kafam rahat bebeğin adı bile geçmiyor  :-\
canım laf taşıma değilde bu bebekle ilgili konularda çok hassas olduğum halde tedavi aşamalarını anlatması ben hala daha düşünmüyoruz diyorum geçen gün eltim gene sordu düşükten sonra  dr 1 sene korunun dedi bizde korunuyoz diye uydurdum ama şimdi bunu duyunca kimbilir ne düşüncekler ileri geri konuşcaklar beni bunlar kasıyo :cildir: :cildir: ayrıca benim eşimde varikosel ameliyatı oldu ozamn hiçbirinin sesi çıkmıyo abisi bile bilmiyo varikosel ameliyatı olduğunu ama şimdi çok şükür değerleri düzelince hepsi benim hakkımda atıp tutdukarına eminim.... siz en doğrusunu yapıyosunuz bu konuda eşininde anlatmaması çok güzel ben eşimi seviyorum çokda iyidir ama bu konuyuda düşünce beni haksız yere üzmesi kırıyo napcamı şaşırdım

@@@gözde@@@

bizde 2 yıl korunduk  Allah dan uzak oturuyoruz  bide yakın olsak şimdiye kesin boşanmıştık kadın 2 gün geliyo huzurumuzu bozup gidiyo öbür oğlunun yanına hiç gitmez ama neymiş onun karısını sevmiyomuş diyorum sabah gel gezerek gidelim hayır ben onlara dargınım diyo hadi onlara dargınsın torununudamı özlemedin sen diyorum bayramda gelcekler ozamn görürüm diyo tuhaf insan  :cildir:

@@@gözde@@@

sağolun kıslar sende sağol muhribe inşll zamanla anlar yoksa nolur halimiz bilmiyorum annesi konusunda anlamıyo beni hiç bizamanda anlamıcak biliyorum sonumuz hayr olsun inşll eve gidiyorum sağolun fikirlerinz için cansu canım eşim sanırım o yüzünü hiç bizaman görmicek çünkü görmek istemiyo hayırlı akşamlar hepinize :opucuk:

destina06

gözde canını sıkma boşver eşini de iyice tembihle bir daha söylemesin