bebeklerin kaka kıvamı ?

Başlatan °•.ℓανιηуα.•°, 13 Ekim , 2011, 21:32:51

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

kızlar oğlum yaklaşık 1 haftadır kakasını her gün yapmaya başladı ama kıvamı değişti. acaba ishal mi? bu gün 2 kere yaptı mesela ve sabahkinde süt kesikleri vardı ama az önce yine yaptı ve biraz sümüksü ve cıvık. süt kesiği de yok.  :dontknow: önceleri marmelat kıvamında yapardı... bi sorun olabilir mi sizce  :icon_scratch:

serife26

ben ishal olduğunu sanmıyorum,bazen benim oğlana da oluyor öyle anlattığın gibi,normalde hergün kaka yapmaz benim oğlum bi de...

°•.ℓανιηуα.•°

inşallah canım. sümüksü olması beni korkutuyo. bi de geçen gün köpürterek yaptı,şahit oldum da  :suclu:  :laughing7:

°•.ℓανιηуα.•°

aydinays

Canım inşallah oğluşun ishal değildir. Biz daha tanışmadık oğluşumun kakasıyla çişiyle  :dontknow: :dontknow: İnanki daha bilgim yok acemi anneyim henüz :icon_scratch: :icon_scratch:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

serife26

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 13 Ekim , 2011, 21:55:36
inşallah canım. sümüksü olması beni korkutuyo. bi de geçen gün köpürterek yaptı,şahit oldum da  :suclu:  :laughing7:

acaba enfeksiyon olabilir mi,köpürmesi fln,hani büyük adamda evt enfeksiyondan olur,bazen ilaçsız da geçer ama bebekte devam ederse sen doktora götür bence.

°•.ℓανιηуα.•°

ayşecim yakında tanışacaksın canım hiiiiiç merak etme  :k06:

şerifecim evet sanırım doktora götürmem gerekecek  ???

sanırım tüm arkadaşlarımın bebekleri normal kaka yapıyo  :dontknow:

Aytii

mama içtikten sonraki kakası daha koyu oluyo

anne sütü ile yaptığı kaka aynen dediğin gibi sümüksü sulu gibi oluyo böyle içinde parçacıklar varmış gibi

sanki dersin yemek yemiş  :k06:

sen yinede doktoruna göster canım önlemini al  :opucuk:

°•.ℓανιηуα.•°

evet canım bu hafta sonu da gözlemleyip eğer sıkıntı hissedersem götürcem parartesi.  :-[

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

canım elifte öyle bugün 2 kez kakasını yaptı önceden kakası daha koyuydu senin dediğin gibi ama bugun aynı yumurta sarısı var ya onun renginde kıvmıda öyle içinde parçacıklar vardı  normal bence ishal olsa daha sık yapar ve parcacıklar olmaz gibime gelıyor :icon_scratch:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Tebessüm

bizde de aynı durum söz konusu ve ben de şimdi bu konuyu araştırıyodum :) bizimki de kaka yapmakta biraz zorlanıyodu ama son 2 gündür günde 3 kez falan yapıyo ve kıvamı da senin bahsettiğin gibi...ama benim oğlum 3 gün önce ateşlendi doktoru amoklavin isminde bi antibiyotik verdi ben de ondan kaynaklandığını düşünüyorum acaba kessem mi ilacı bilemiyorum...
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

Shadowqueen

Canım benim kızımında aynı 2 günde bir yapardı şimdi günde 2 kere yaptığı oluyor sabah akşam ve su gibi ama rengi falan herzamanki gibi, bazende dediğin gibi sümüksü oluyor. Bizimkiler ishal dedi ama ben değildir diye direndim bugünde normale döndü havalardan veya bizim yediklerimizden dolayı olabilr  :icon_thumright:

oslemturgay

bnm kızım 24 saatte  4-5 kez kaka yapıyor marmelattan biraz daha cıvık dediginiz gibi arada köpürterek ve sümüksü bazende hafif yeşilimsi yapıyordu doktora götürdügümde yediklerindendir dedi. ıkınmasıda vardı kızarırdı çok normal dedi bagırarak yapmadıgı sürece enfeksiyondan şüpelenme dedi birde başını sık sık kontrol et sadece bası ateşli olursa oda enfeksiyon belirtisi olabilirmiş

tgbybr

canım parçacıklar olması çok normal. ama sümüksüyse alerjik bir durum vardır büyük ihtimal. başıma geldi çünkü. çok mu süt ürünü tükettin bu ara??

°•.ℓανιηуα.•°

saolun kızlar..

süt ürünleri tüketimim her zamanki gibi ama  :dontknow:

bu gün daha yapmadı bakalım. 2-3 defa içinde beyaz parçacıklardan yoktu. ondan korktum ben. ve sümüksüydü  :-[