Düşük ve Kürtaj Sonrası Adet Süreci, Korunma, Gebelik

Başlatan ceylinazra, 14 Mayıs , 2008, 13:38:48

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

daha cok yenı 3 ay bekle topla kendını bedebnen ruhen ıns hamıle kalırsın :amin:

:love9: :love7: :love9:

krizantem84

kizlar bende 2. hamileligimde düsük yasadim ama bilmiyordum hamile oldugumu cok igneler oldum,asiri sigara iciyordum.ve kalp atislari görünmeyince düsük dediler.doktora gittim dedi gelismemis bir bebekti zaten dedi.evet sagliksiz bir gebelik söz konusuysa düsük le sonlaniyor.ALLAH HERKESE SAGLIKLI HAYIRLI ELI AYAGI DÜZGÜN BEBISLER NASIP ETSIN :flowers:

мiŁenα.

ecee

sigarayo hamileykenmi içiyordun krizantem anlayamadım :dontknow:

krizantem84

evet cnm hamileyken iciyordum ama bilmiyordum hamile oldugumu sonra ögrendim azalttim ve bebegimi 8 haftalikken düsürdüm.mesela ilk hamileligimide bilmeden önce sigra ictim, cok agir seyler tasidim,kaldirdim,uzandim ama  ALLAH A SÜKÜR SAGLIKLI BIR KIZIM VAR YANI DÜSÜK OLMADI.diger 2.bebegimi düsürdügümde kilom 46 boyum ise 168 ben cok zayiftim bünyem cok kötüydü kendime hayrim yoktu belkide o yüzden vücudum bebegi tasiyamadi :dontknow:

ALLAH IM HAYIRLI SAGLIKLI HAMILELIK NASIP ETSIN.HAYILISIYLA YAVRUCAKLARIMIZI ELIMIZE ALMAMIIZI saglikli hayirli bir ömür gecirmelerini nasip etsin... :amin:

arzu0738

arkadaşlar aranıza yeni katıldım ben temmuzun 3 de boş gebelikten kürtaj oldum kürtajdan sonra hiç korunmadım 3 ay bitti hala hamile kalamadım ve rahmimde dönem dönem agrım oluyor ince bi agrı orayı hissedecek kadar normalmi sizce bu başından hiç böyle bi olay geçen varmı şimdiden teşekkürler

krizantem84

aslinda bu konuda benimde pek bir bilgim yok ama kürtajdan sonra 3 ay korunmalisiniz diye öneriyor doktorlar.korkulacak bisey oldugunu sanmiyorum.

ecee

kızlar bende agustosun 13ünde boş gebelik yüzünden kürtaj oldum.bana doktorum bir ay korun yeterli dedi.ve benim hemen hemen 2 ay olucak yeni bıraktık korunmayı.fakat rahimde agrı falan çok şükür hiç yaşamıyorum.eger dayanılmayacak kadar çoksa yinede önlem amacıyla bi doktora git hemde hamilelik öncesi tekrardan muayne olmuş olursun.. :icon_thumright:

krizantem84

Alıntı yapılan: hasibe 29 - 16 Ağustos , 2009, 16:28:12
kimse yokmu arkadaşlar bende yarın aşılama yaptırıcam nasıl oluyo yaptıran varmı aranızda korkuyorumda biraz :y25:

cnm valla benim bu konuda hic bir bilgim yok yani asilama konusunda  :(

krizantem84

Alıntı yapılan: yağmur10 - 16 Ağustos , 2009, 11:42:58
KIZLAR BEN DÜŞÜK YAPTIM DÜN AĞRIM VE KANAMAM VAR ŞU AN VE PSİKOLOJİM BİRAZ BOZULDU SANKİ HER HAMİLELİĞİM DÜŞÜLE SONUÇLANICAK GİBİME GELİYOR DÜŞÜK SONRASI TEKRAR HAMİLE KALAN VAR MI BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALAN VAR MI KORKUMU ATLATMAK İSTİYORUM  :crybaby2:

bende düsük yaptim ama bu ay ilk defa korunmadim bakalim ne olacak ne kadar sürer onu bende bilmiyorum ALLAH BILIR.ama bence düsükten sonra hamile kalmak mümkündür er yada gec onu bilemeyiz :dontknow:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: krizantem84 - 11 Ekim , 2009, 22:55:11
Alıntı yapılan: yağmur10 - 16 Ağustos , 2009, 11:42:58
KIZLAR BEN DÜŞÜK YAPTIM DÜN AĞRIM VE KANAMAM VAR ŞU AN VE PSİKOLOJİM BİRAZ BOZULDU SANKİ HER HAMİLELİĞİM DÜŞÜLE SONUÇLANICAK GİBİME GELİYOR DÜŞÜK SONRASI TEKRAR HAMİLE KALAN VAR MI BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALAN VAR MI KORKUMU ATLATMAK İSTİYORUM  :crybaby2:

bende düsük yaptim ama bu ay ilk defa korunmadim bakalim ne olacak ne kadar sürer onu bende bilmiyorum ALLAH BILIR.ama bence düsükten sonra hamile kalmak mümkündür er yada gec onu bilemeyiz :dontknow:

canım karsı komsum 3 ylık bebegını dusurdu 2 ay sonra hamıle kaldı sımdı tosunumuz var 5aylık ;D

ole stres yapma olur alırsın kucagınna ıns..

bızım bır komsuda 6 dusuk yamıs olmıcak sanmıs ama 2 dene cnavar oglu var

krizantem84

Alıntı yapılan: Ahirena - 27 Eylül , 2009, 15:53:10
yönetimin burasının bayanlar forumu olduğuna dair bir kararı varda biz mi göremedik.Eğer rahatsızlık duyulacak bir konu varsa sizin kendiniz dışında başkalarını kabullenememenizdir.
O zaman benimde şöyle demem lazım.
Burası bilgi-alışverişinin sağlandığı bir forumsa başkalarını hazmedemeyenlerden bende rahatsızlık duyuyorum.Bilgi tek taraflı alınmaz ve verilmez.

ahirena anliyoruz seni ama söyle bi düsünürseniz burasi kadinlarin özelini anlattigi biryer eger bu forma erkeklerde katilirsa kadinlar bazi özellerini üstü kapali anlatmak zorunda kalacak.ozaman ne anlami olacak bence burasi kadinlara özel ancak kadinlar sorununu anlatabilir.ve biz soracaklarimizi ve cevaplayacaklarimizi birbirimize acik bir sekilde anlatmak isteriz...tskler.

мiŁenα.

canım forum yonetıcısı son sozu soledı hm erkeklerın hem bayanların olabılecegı sıte :(

krizantem84

ya yanlis anlasilmasin ama olmazki böyle sey bence el birligiyle karar verelim ???
sadece kadinlarmi?yoksa erkeklerde olsunmu? ??? ??? ??? :'(

мiŁenα.

bende erkeklere karsıydım ama yonetıcı n derse o canım sonucta babalr ıcın bıle konusu var