27 Nisan , 2024, 08:47:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebeğini Kaybeden Anneler Bakın Ne Mübareksiniz

Başlatan °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°, 20 Mayıs , 2011, 22:51:51

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

"Sizden kim, kendinden önce üç çocuğunu gönderirse, onlar mutlaka kendisine ateşe karşı bir perde olur!"
Bir kadın sormuştu: "Ey Allah'ın Resûlü! Ya iki çocuğu ölmüşse?
"İki de olsa!" buyurmuşlardı."
Buhari, İlm 36, Cenaiz 6, İ'tisam 9; Müslim, Birr 152, (2633).
Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Mü'minlerden birinin üç çocuğu ölür ve ona da ateş değerse, bu çok hafif bir alev yalamasıdır."
Buhari, Cenaiz 6, Eyman 9; Müslim, Birr 150-154, (2632-2635); Muvatta, Cenaiz 38, (1, 235);
Tirmizi, Cenaiz 64, (1060); Nesai, Cenaiz 25, (4, 25).
İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Ümmetimden kimin iki öncüsü varsa, onlarla birlikte cennete girer!"
Hz. Aişe radıyallahu anha sordu: "Bir öncüsü olan?"
"Bir öncüsü olan da, ey (hayırda) muvaffak olan!" buyurdular.

"Allah bir kuluna hayır murad ettimi onun cezasını tacil edip dünyada verir; bir kulu hakkında da kötülük murad ettimi onun günahlarını tutar, Kıyamet günü cezasını verir."
Tirmizi, Zühd 57, (2398).

"Mükâfaatın büyüklüğü belânın büyüklüğü ile (orantılıdır). Allah bir cemaati sevdi mi onları musebete müptela eder. Kim bundan razı olursa Allah da ondan razı olur, kim de razı olmazsa Allah da ondan razı olmaz."
Tirmizi, Zühd 57, (2398).
"Kıyamet günü, afiyet ehli kimseler, bela ehline sevapları verilince, dünyada iken derilerinin makaslarla kazınmış olmasını temenni edecekler."
Tirmizi, Zühd 59, (2404). Alıntıdır.

Mus'ab İbnu Sa'd, babası radıyallahu anh'tan naklediyor: "Der ki:
"Ey Allah'ın Resûlü! dedim, insanlardan kimler en çok belaya uğrar?"
"Peygamberler, sonra büyüklükte onlara ve bunlara yakın olanlar. Kişi diyaneti nisbetinde belaya maruz kalır. Kim dininde şiddetli ve sağlam olursa onun belası da şiddetli olur. Şayet dininde zayıflık varsa, allah onu da diyaneti nisbetinde imtihan eder.
Alintidir.
:nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Allah kimseye vermesin ama okuduğunuz gibi sevabı çok büyük  :y25: :y25: :y25: bende iki melegimi verdim beni bekliyolar ins bu dünyadada iki tane yavrum olur  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Lă_Tăhzen!

ELHAMDULLILAH  :amin:

RABBİM HERSEYE KADİR BİZİM ŞER GÖRDUGUMUZDE HAYIR  OLABILIYOR  AMA MUSABIET ANINDA BIZLER  ALGILAYAMIYORUZ BUNU

RABBIM DERDI SEVDIGI KULLARINA VERIYOR BUNUDA ATLIYORUZ NEDEN BEN DIYEBILIYORUZZ MALESEFKİ  :y25:

"Gelse Celâlinden cefa / Yahut Cemâlinden vefa / İkisi de cana safa.. / Lütfun da hoş, kahrın da hoş..."

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 20 Mayıs , 2011, 22:54:36
ELHAMDULLILAH  :amin:

RABBİM HERSEYE KADİR BİZİM ŞER GÖRDUGUMUZDE HAYIR  OLABILIYOR  AMA MUSABIET ANINDA BIZLER  ALGILAYAMIYORUZ BUNU

RABBIM DERDI SEVDIGI KULLARINA VERIYOR BUNUDA ATLIYORUZ NEDEN BEN DIYEBILIYORUZZ MALESEFKİ  :y25:

"Gelse Celâlinden cefa / Yahut Cemâlinden vefa / İkisi de cana safa.. / Lütfun da hoş, kahrın da hoş..."

evet aynen öyle basimiza gelen her iste var bi hayir diyip sükür etcez  :amin: :amin: :amin: insan acisi tazeyken anlamiyo daha dogrusu anlamak istemiyo  :y25: :y25:

Balböceği

suzannn

bende 5 kere bu acıyı yaşadım allah yaşatmasın ALLAH ÇOK BÜYÜK MERHAMETİ BOL AFFI ÇOK YÜCE

"<<<ZEHRA>>>

evet canım Allah çok büyük evlatlarımız cennette bizi bekliyorlar

seda87

allah ehepimize sabır versin versin kızlar rabbim kimselere yaşatmasın bu acıyı.benimde 1 tane meleğim bekliyor cennete beni :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

oslemturgay

Allahım sizi çok zor bi sınavdan geçiriyor.. İnşallah sabrınıda verir.. ve inşallah sizin yüzünüzüde güldürür  :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: oslemturgay - 23 Mayıs , 2011, 12:55:51
Allahım sizi çok zor bi sınavdan geçiriyor.. İnşallah sabrınıda verir.. ve inşallah sizin yüzünüzüde güldürür  :amin:
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

benimde ins iki taneylen kalir 3.yü kucagima alirim  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

muhribe

canım ben de ilk bebeğimi kaybetmiştim. acım o kadar büyüktü ki sanmıştım dünya üzerinde hiçbir şey içimdeki ateşi söndüremeyecek. sonra çok güzel bir yazı okudum. özetle diyordu ki mahşer gününde annesinden önce ebediyete intikal eden bebekler cennet ve cehennem kapısında koşturacak [annelerini bulmak için] ve Allaha anneleri cennete gönderilsin diye can hıraş şekilde dua edecekler. belki de Allah onların yüzü suyu hürmetine bizleri bağışlar ve cennetine koyar. sonuçta bizim geçirdiğimiz belki de dünyanın en ağır imtihanlarından biri. Allah kazananlardan eylesin inş..

Dilara Ebrar

benim hiç yooook.nasıl bi duygu dışarıdan bilemem anlayamam.ama eminim çok çok çok kötüdür.gecen gece karnımın solu ağrıdı.uyandım ve sürekli ağladım.ya bişi olursa diye.ben bi ihtimale ağladım ama kaybetsem allahım nasıl bi duygudur.bu mükafatları eminim kızlar hakediyosunus.allahım kaybedene sabırlar versin.yinede kimselere yaşatmasın  :amin: :amin:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...