EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

office

arzu ben dalin deterjan kullanıyorum çok memnunum. kokusu ve temizliği süper. yumuşatıcı olarak ta vernel sensetive kullanıyorum :)
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

Tebessüm :)

jbdun;ben çok severim keşkek ya. canım çekti valla.sen yedin mi? ben gaz yapıcak yağıza diye yapamıyorum. afiyet olsun.
ayşen emine;ayda hnm iyi bi dr. ama oranın şartlarından acele oluyor ve hast.den çıkınca şaşkın ördeğe dönüyorum. bakalım daha araştırıyorum belki ona devam edriz. bugün kendim için dr.a gitmştik, kırçiçeğine gittik. büyük güzel bi yer ama içerde çok sigara içiliyodu dışarda oturduk. :)
ya şu devit3 ne iş.?biz niye kullanıyoruz peki zararlıysa. zaten şaşardım yararlı bişeyi devlet dağıtsa.ne biçim sağlık politikası bu ya. :cildir: şimdi vermiyelim  mi yani??? bilgiyi nerden aldınız??bizi aydınlatırsanız sevinirim. ???
ben de ist.dan evlenip geldim doğma büyüme ist.luyum. in san çok büyük şehirden daha küçük şehire gelince yadırgıyor biraz. bana izmir köy gibi geliyodu ilk zamanlar. ama alışltım.2 senedir gitmedim ist.a şimdi gitsem çıldırırım heralde.
neyse gidip kremlerimi süriyim, alerji olmuşum da. bu arada hamilelik sonrasa alerji olan varmı??benimki öyle bişeymiş. iyi forumlar :wav:

zehra tebrik edrim kızını. huyu da çok güzel olur inşallah yüzü gibi.
dalin biraz pahalı gelmişti bana bugün dalan ın sabun tozunu aldım onu deniycem, üstünde yumuşatıcı kullanmayın diyor.bakalım.
ardaömür, ben de göğüs pedi kullanıyorum öyle bir derdimiz olmuyor.

Almiş'inAnniş'i

AYŞEGÜL BENDE KIZIMIN KIYAFETLERİ İÇİN BİRKAÇ PAKET DALAN ALDIM. KENDİM KULLANMIŞTIM DAHA ÖNCE MİS GİBİ KOKUYOR :D AMA SEN DENEYİNCE Bİ ZAHMET FİKİRLERİNİ BİLDİR BİZE OLUR MU?

Alıntı yapılan: ayşegül - 25 Ocak , 2007, 18:02:26
zehra tebrik edrim kızını. huyu da çok güzel olur inşallah yüzü gibi.
dalin biraz pahalı gelmişti bana bugün dalan ın sabun tozunu aldım onu deniycem, üstünde yumuşatıcı kullanmayın diyor.bakalım.
ardaömür, ben de göğüs pedi kullanıyorum öyle bir derdimiz olmuyor.

Emine

25 Ocak , 2007, 18:30:16 #619 Son düzenlenme: 25 Ocak , 2007, 18:34:16 Emine
Zehracım tebrik ederiz Ravza hanımı şimdiden dereceler almaya başladı büyüyünce kimbilir ne canlar yakacak  ;)
Hacışakir toz sabun kullanıyorum yumuşatıcı bazen vernel bazen yumoş bazen bingo ne varsa bebekler için aldığım yerde.
Ben de demir lekelerini çıkaramıyorum ne yapsam olmadı.Ferrum kullanıyorduk kırmızı renkli onlar çıkıyordu ferro sanola başladık sarı renkli çıkmıyor.Sizde leke yaptımı demir? Nasıl çıkardınız?
Devit 3 konusunda şu ana kadar bu 3. doktorumuz bir sakıncasından bahsetmediler.Multitabsa geçin dedi son doktor ama içeriği devit 3 le aynı sadece ilave a vitamini falan da var dedi içinde.
Arda,Emre, Şevval ve Eylüle de maşallah çok tatlı çıkmışlar
Ceylin hayatının ilk yoğurdunu yedi bugün hem de ne yemek şapır şupur yalamadan yuttu. :D Doktor ister kendin yap ister normal yoğurtta verebilirsin dedi.İçim doğal yoğurt verdim bugün bir fincan yarın kendim mayalamaya başlayacağım.
Sabah 11-12 arası havuç suyu-üzüm suyu-elma kompostosu 80 ml
Akşam 5-6 arası yoğurt 80 ml
şimdilik ek gıda programımız böyle.

safakrazi bildirim deneyince.
muallimeden haber yok merak ettim kızını.

zeytince

uzun zaman aradan sonra merhaba arkadaslar... ne cok yazmissiniz yoklugumda masallah... :icon_thumright:

herkes nasil bakalim... onca sayfayi okuyamadim valla kusura bakmayin... ama son haberlere gore ozlem rahatsizmis, gecmis olsun...

beni sorarsaniz, sevinc ve uzuntuyu birarada yasiyorum... esimin akciger kanseri olan dedesi sabah gelen telefonda soylendigine gore agirlasmis.... artik ne yamek yiyiyor, ne de birsey hatirliyormus ... kayinpederim durumu haber vermek icin aradi.. esim dedesine cok duskundur, bunu duyunca tabi ki TR ye gitme karari aldi...2-3 gun icinde TR yolcusuyuz anlayacaginiz.. ama beni aldi bir telas... Caner`le ucus nasil olur diye dusunup duruyorum...

Caner`le ucakta neler yasarim... ya aglarsa, susturamazsam, nasi beslicem, ucaga formula alirlar mi? neler yapmak lazim? TR ile buradaki gece gunduz farki cok etliliyomu cocuklari,,,ayy bu telaslardan sevinemedim bile yaa... meltem sen sanirim kizin ufakken ucak yolculugu yapmistin... sanslisin ki senin yolun kisaydi... neler yasadin? zorlandin mi? beni bilgilendirirsen cok sevinirim... simdiden sagol...

desree (Özlem)

Merhaba,
Zehracım sen kızının fotolarını yarışmalara gönder ondan sonra uyumaz tabi 4 lere kadar nazar oluyordur kuzucuk,
Office benim oğlanda diş çıkarıyor galiba her şeyi ısırıyor,
bize dr Devit3 vermedi ViD3 diye bir damla verdi eczacı ikiside aynı dedi ben günde 5 damla veriyorum herhangi bir azaltma yaptırmadı bende gidince soracağım ama gittiğim bir kaç dr banada d vitaminini ihmal etme demişti,
Ben de deterjan olarak hacı şakir matik kullanıyordum dalan roxy e geçtim o daha iyi toz olması açısından, Selim in boynu pişik oluyo o yüzden yumuşatıcı (yumoş sensitive) kullanmıyacağım elimdeki bitsin bi de ilave durulama yaptırıyorum ben artık,
Gözde nin bebişi iyidir umarım hiç sesi de çıkmadı bugün
Gülaycım ben iyiyim önemli bir şeyim yok koltukaltımda iki tane bezem var :toothy10: size de geçmiş olsun umarım hastanız iyileşir

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

arkadaşlar şu devit3 işine asabım bozuldu. kim demiş zararlı, zeka geriliği yapıyo diye?yani dr mu söyledi tv den mi duydunuz. ben hergün 3 damla veriyorum aksatmadan.iyi mi yapıyorum kötü mü diye düşünüyorum. yani kesinse zararlı olduğu kanıtlanmışsa bırakalım. yakında dr kontrolü olan dr a sorup bize de bilgi verirse çok sevincem.ben bi şişenin sonuna yaklaştım. yani iş yaparken çiş yapmıyalım dimi.

jbdun

ecrini uyuttum,yemek yedik ve geldim :muzz:

evet zehracım biz kaç tane büyüttük diyolar zaten ;D
ravza hanıma da maaşallah,geleceğin güzellik kraliçelerinden olucak desene :hello2:

ayşegül evet yedim ama gaz mı yapar ki?neden? :icon_scratch:
ben de senin gibi 3damla veriyorum ve dr da bişey demedi,gerçi ben sormadım çünkü bu konu o zaman yoktu :dontknow:

gülaycım geçmiş olsun bu arada :sad1:

ben de hacı şakir granül kullanıyorum ama yumuşatıcı kullanılmamalı diye biliyorum, o  yüzden de yumuşatıcı kullanmıyorum.

zeytince

ozlemcim bezeciklerin insallah en yakin zamanda gecer.... :laughing7:

bizim dedenin iylesme umudu yok malesef... :sad1: olmeden Caner`i ve esimi gormesi icin gitme karari verdik... sagol canim

jbdun

berilce

merabalar kizim uyurken gireyim dedim, gulay ben yanina formula al derim ben de martta gidecektim ama vazgectik temmuza kkaldi,yanima formula almayi dusunuyorum,birde ucagin bebekli aileler icin ozel bolumu var bileti oradan al rahat edersin yatiracagin yer var cunku emzirmek istersende bi ortu al esin tutar sen emzirirken o is isin ben target ta ortu gormustum emzirme ortusu bi bebek bolumune bak istersen,ayrica on tarafta oldugu icin bebekli bolum zaten emzirirken pek kimse gormez...ama genede formula al,benim her zaman elimin altinda similac powder var zaten , walmartta uzun ince termoslar var gormussundur didi metal uzun ince,hafif ilik suyu koyarsin ona,ki ucaktada verirler isteyince aslinda, powder formula alirsan izin verirler neticede sivi degil,ben disari cikicamiz zaman bazen oyle yapiyorum... bikac ta oyaliyacak oyuncak al,he bide turkiyede alt silme bezi pahaliymis arkadaslar bana depola demislerdi,bence alt bezide depola... uyku duzenine gelince uzgunum ama ister istemez bozulacak,biliyosun cok zaman farki var,bende korkuyorum tam oturtmus olucam belki ozamana birden bozulacak gene,arada 8 saat zaman farki var neticede,ama dersenki hic bozulmasin abd saatiyle uytmaya devam edecen ama bunun ne demek oldugunu biliyosundur ,turkiyede geceleri ayaktasin demek oluyo :) cunku  oranin gecesi buranin gunduzu,zor is yani...kolay gelsin banada temmuzda kolay gelsin gene seninki kucuk benimki gidecegimiz zaman 9 aylik oluyo bizimki daha zor olucak:(((

valla bende yazin hayalini kuruyorum ,bende dogma buyumeistanbulluyum yazin gelip gezecem bol bol,besiktasta cay icmenin keyfi istiklal cad.de turlamanin keyfi,vapurda balkona oturup etrafi izlemenin keyfi, sultanahmette nargile keyfi izmirde yoktur ama :muzz:    he suda ayri konuki istanbulda yasanmaz,sadece gezecen... ben de kizimla havuz keyfini hayalini kuruyorum,tombis tombis havuzda neler yapacak acaba oamanlar ...ay bi an once gelse su yaz :wav:

hadi emine hayirli olsun , benim kizimda ben yerken yalaniyo oyle bakiyoki kendimi kotu hissediyorum  ;D  valla dort gozle bekliyorum bende su ek besin olayini geldi.. bir ay kaldi insallah neyse...
yav buarada 3 gundur pilatese basladim,her tarafim tutuldu.sirtim ve gobegim acayip kasildi ve yaniyo hareket ettikce aciyoi :-\  ama zayifladikca bu gobek nerdeyse kemer ustu gobek olma yolunda ilerliyo anlamiyorum heryer gidiyo orasi sabit,yumurta gibi duruyo...tobe tobe... hakkaten gozdeyi bende merak ettim osnuc ne acaba ... ayrica bende seni merak etmistim nerde diye, dedim galiba gazi var gene bebisin..insallah yavas yavas gecmistir,,,bizimi 6 gundur yapmadi bisey ya  :-\ bana daral geldi o yapamayinca... hastaneyi aradim ilik suyun icine sokun dedi soktum tik yok,,,bide fitil verdi olmazs abunu kullanin diye ama ben kullanmak istemiyorum baska ne yapilir tavsiye var mi...

berilce

ikinci merak ettigim kisi desree idi yazmamisim ismi yani ozlem..

jbdun buğday gaz yapar diye düşündüm,bilmem. bebeğin normalde gazlımı bilmiyorum ama keşkek gaz yapmazsa haber ver  ben de yapıp yiyim. ya ben bu gaz olayını bilmiyodum doğumdan önce. yani bu kaadar şiddetli olabileceğini, annenin yediklerinde bebeğe gaz geçeciğini filan. gerçi muallime öteki forumda radikalden bi alıntı yapmış, o yazıda dr annenin yediğinden bebeğe gaz geçmez diyo, güzel bir yazı tavsiye ederim oku. orda bi cümle vardı çok etkileyici: zengin anneyle fakir annenin sütü aynıdır diyo. anne pirzola karidesle de beslense, tarhna çorbası ekmekle de beslense  ikisinin sütü de aynıdır diyo.tabi ikinci durumda annenin stoklarından gidiyo.
gülay hastanıza geçmiş olsun diycem ama durum iyi değil diyosun, inşallah yetişirsiniz.