(1+) GÜNLÜK YEMEK ÖĞÜNLERİ VE UYKU SAATLERİ

Başlatan AککORTįє, 18 Nisan , 2011, 23:52:06

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: Pınar86 - 17 Mayıs , 2011, 11:59:59
İnşallah  :amin: :flowers:

nereye baksam senin verdiğin önemli bilgiler var süpersin :opucuk:

aynen bende katılıyorum masallah gulay bu konuda çok tecrubelisin kendini çok iyi yetiştirmişsin Allah razı olsun faydalanıyoruz  :opucuk:

gülay t.

Canlarım çok teşekkürler, böyle düşündüğünüzü bilmek çok mutlu etti beni. En büyük hedefim  bu hayatta insanlara faydalı olabilmek. İnternet vesilesiyle dahi olsa bunu başarabilirsem çok mutlu olurum. Nurcum senden de Allah razı olsun. :opucuk: :flowers:

ѕєν∂α¢αη

+1 değiliz ama azcik kaldı :))

09:00 - 09:30 uyanıp 10:00 kahvaltı karışımı yiyor.
12:30 uyuyup 13:30 kalkıyor
14:00 çorbasını içiyor
16:30 meyve ve yoğurt
17:00 uyuyup 18:30 kalkıyor
19:00 bi çorba daha ve bizimle sofrada ne bulduysa
23:00 muhallebi
23:30 yatış

oğlum kaşığı sevmiyo makarna pilav köfte tarzı şeyleri elimle verirsem yiyo. Kuru ekmeğe bayılır ver eline akşama kadar kemirsin :)) bu düzen böyle de sürmüyo tabi kızlar yazdığıma bakmayın. heeeeç belli olmaz paşamın keyfi bakmışsın 10 dk uyumuş bakmışsın kıkı çıkmadan yemiş aaa bi bakmışsın elimde tabak dönüyorum :) yemezse asiyim sinirliyim kendimi paralıyorum valla bi de anlasa :(

Uploaded with ImageShack.us

Pınar86

mrb. kızlar 13 aylık olduk ama yeme düzenimiz kötü herşeyi zorla iki üç lokma zor yediriyorum  :-\

11 aylıkken emmeyi bıraktı inek sütü falanda veremiyorum sade verdim yok şeker kattım yok istemiyor nasıl alıştırabilirim?
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

Demet_dk

fıstık

Alıntı yapılan: Pınar86 - 06 Ağustos , 2011, 13:48:44
mrb. kızlar 13 aylık olduk ama yeme düzenimiz kötü herşeyi zorla iki üç lokma zor yediriyorum  :-\

11 aylıkken emmeyi bıraktı inek sütü falanda veremiyorum sade verdim yok şeker kattım yok istemiyor nasıl alıştırabilirim?

GAYET BASİT EĞER SÜT İÇMEZSE BÜYÜYEMECEĞİNİ ANLATACAKSIN

BÜYÜYEMEZSEN OKULA GİDEMEZSİN PARKTAKİ OYUNCAKLARA BİNEMEZSİN

YADA HOŞLANABİLECEĞİ ŞEYLERİ YAPAMAYACAĞINI SÖYLEYECEKSİN

BİSÜRE SONRA KENDİ İÇMEK İSTEYECEK :icon_thumright:

Pınar86

Canım oğlum 13 aylık yürümeye yeni başladı bu dediğin şeyleri nasıl anlıycak sence :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

elif35

biz de dün aşıya gittik mamayı bırakacağımı artık süt verebileceğimi söyledi doktor nasıl alıştırcam ya içmezse annem 2-3 bebe bisküvisi kat içine tat verir hem de tok tutar diyo ama inşallah içer  :amin:

Lă_Tăhzen!

elifcim  aselde ılk baslarda hıc sevmıyordu sutu önce pirinçunu yaparak verdım daha sonra azar azar seker koyarak tadı ıyı gelsın dıyerekten sade sut olarak  verdım simdi asel sut delısı oldu sekersiz içiyor artık alıyor bıberonunu me me dıyerek buzdolabına gıdıyor :D ben oyle kaynatmıyorumda soguk olarak  5 vakıt versem bıkmadan ıcecek sabah gıozunu sutle acıyor aksam sutle kapatıyor dun bıyerde okudum calsıyum acısından gunde yaklasık yarım lıtre sut ıcmelıymıs cocuklar her ne sekılde verılırse verılsın  ;)

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

masallah asele  :nazar: :nazar:
benim kizda sut delisi biberonla degil koca fincanlarda iciyor  :nazar: :nazar: :nazar:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

gidom81

bende pylasmak istedim daha 1 ayimiz var 1 olmaya ama olsun :))

9:00/ 9:30 gibi kalkiyoruz
10:00 kahvalti karisimi yiyor
11:30 turk kahvaltisi yapiyor
12:00 / 12:30 uyku vakti yaklasik bir saa uyuyor
1:30 / 2:00 oglen yemegi sebzeli tavuklu pure yada balikli sebzeli pure en sevdigi :)
3:30  eline alip yiye bilecegi atistirmalar
4:00 / 4:30 uyku vakti gene yaklasik yarim saat yada 1 saat uyuyor
6:00 aksam yemegi sebzeli pirinc puresi, ustune meyve
8:00 uyku vakti

gece yaklasik 2 yada 3 kere uyaniyoruz sut icmek icin oda mecburi sanirim, normalde artik duz 8/9 saat uyumasi gerekiyormus ama hala 5 saati gecemedik :))

o yuzunde daha uzun uyumasi icin ne yapabilirim fikri olan varmi?

Lă_Tăhzen!

canım sut içmek için derken emziriyormusun yoksa inek sutumu?

egerki inek sutuyse gece 2 3 defa kalkıp sut içmesi midesine zarar verebilir 

sen aksamdan karnını ıyı doyur muhallebi falan yap uyusun sabaha kadar gece kalkarsa da su verırsın

bıde senın bebegın masallah cok erken uyuyormus 8'de kalkmasının bır dıger sebeıde sık sık erken yatmasıdır

benım kızım maksımum 9.30  10.00 arası uyuyor yatıracagımda verıyorum sutunu  gece kalkarsa da su verıyorum

egerki emziriyosan sık sık kalkması normaldir bende emzirdigim sure içinde defalarca kalkardım nezaman bıraktık emzırmeyı ozaman duzene gırdı çok şükür uyku duzenimiz  :nazar:

Balböceği

Bizde daha bir yasina girmedik ama..
Gece cok gec yatiyorum 10.30 veya 11 gibi ertesi sabahda yattigi saatte kalkiyor.

gidom81

yok ne yazikki sutum hic olmadi ondan hep formula sutlerini kullandim ve halen onlara devam ediyorum inek sutune daha gecmedik 1 yasindan sonra diye bekliyoruz, suan oyle alismiski uyku saati gelince huzursuz oluyor o yuzden hemen hemen ayni saate uyuyor bende dinleniyorum yoksa gece zirt pirt uyanmak cok zor geliyor :(

elif35

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 19 Ağustos , 2011, 17:49:25
elifcim  aselde ılk baslarda hıc sevmıyordu sutu önce pirinçunu yaparak verdım daha sonra azar azar seker koyarak tadı ıyı gelsın dıyerekten sade sut olarak  verdım simdi asel sut delısı oldu sekersiz içiyor artık alıyor bıberonunu me me dıyerek buzdolabına gıdıyor :D ben oyle kaynatmıyorumda soguk olarak  5 vakıt versem bıkmadan ıcecek sabah gıozunu sutle acıyor aksam sutle kapatıyor dun bıyerde okudum calsıyum acısından gunde yaklasık yarım lıtre sut ıcmelıymıs cocuklar her ne sekılde verılırse verılsın  ;)

çok şükür içiyor nurcum yağmur sütü ben keçi sütü veriyorum ama inek sütü değil doktor onun daha faydalı olduğuun söylemişti içine 2 tane bebe bisküvisi katıyorum öğlen uyumadan önce bir biberon dolusu içiyor uyuyor 2 saat çok şükür sorunsuz atlattım süt aşamasını  :laughing7: