(1+) GÜNLÜK YEMEK ÖĞÜNLERİ VE UYKU SAATLERİ

Başlatan AککORTįє, 18 Nisan , 2011, 23:52:06

« önceki - sonraki »

seda mete

bende yazıyım sabah 8de bebe bisküvisini pişiriyorum icine fındık kadar tereyag bir tatlı kasıgı pekmez yumurta sarısı degişimli keci peyniri ve aptamil saat 11de meyve saat 1 veya 2de corba saat 5de yogurt saat 8de hic duydunuzmu bilmem palize yani unu zeytinyagında kuvurup biraz su ekliyorum duru yapıyorum icine aptamil ve bir cay kasıgı tahin ilave ediyorum babegim cok severrek yiyor ve gece saat 4de kadar uyuyor tavsiye ederim arkadaslar

Sevval´in annesiyim

Benim Melegim 7:30 gibi uyaniyor az mama iciyor. 9:30- 10 arasi kahvalti yapiyoruz beraber peynir zeytin yumurta salata ekmek pekmez.gecenlerde haslama sosis yaptim bayildi degisik oldu. 11:30-12 arasi uyuor saat 14:30 15 ekadar.bi tabak corbasi kalkinca hazir oluyor.sebze corbasi yayla tarhana ne varsa ogün. ara ögün bi muz meyveli yogurt yiyor ve mama iciyor.18:00-19:00 arasi bizimle beraber yemek yiyor nevarsa ogün.20-20:30 mama icip uyuyor. bu arada mama icen cocuk karni tokda olsa uyumadan iki yudumda olsa mamayi ariyor.bilmeyen annelere duyrulur. ve bol bol su iciyor. eline cubuk kraker cok veriyorum yanliz tuzlusunu degil susamlisini bebislerin cok tuzlu yemeside iyi degilmis.  :aferin:

--elif--

ben geri kalmayım bari  :D
benim kızım 14 aylık sütten yeni kestim uyku ve yeme düzenimiz yeni oluştu
sabah 9:30 gibi kalkıyor uyanır uyanmaz kahvaltı istiyor sütten kestiğim için çok acıkmış bi şekilde uyanıyor
daha sonra biz kahvaltı yaparken bikaç lokma yine yemek istiyor
12:30 gibi öğle uykusuna yatıyor yatmadan önce yoğurt,çorba vs. hazırda ne varsa yedirirp yatırıyorum
2:30 da kalkıyor yemek hazırlamış oluyorum yine hemen yediriyorum
sonra arada eline kraker,bisküvi yada genelde meyve veriyorum
akşam yemeğini bizle birlikte yiyor 6'da
yatacağı vakte kadar yine arada bişeyler veriyorum atıştırmalık
yatmadan öncede yemeğini yedirip yatırıyorum 10:30 da

Pınar86

İlknurcum bu konu çok güzel olmuş teşekkürler arada okuyorum banada tecrube oluyor :icon_thumright: :flowers:
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

Pınar86

en baş okumuştum şimdi bütün yazılarını tek tek tekrar okudum ne güzel bazılarınızın bebişi iyi yiyormuş kocaman maşallah :nazar:
daha çok yesinler inşallah. benim oğlum 10 aylık ne emmek istiyor ne yemek bende fazla bişey hazırlamıyorum öyle akşam oluyor ne zaman bişey hazırlamak istesem tam hazırlıyorum yedircem hep uykusu oluyor benimki uykuyu çok seviyor ama uyumuyor bugünlerde geceleride kalkmaya başladı uzun zamandır kalkmıyordu ama iki gündür deli oldum bölük bölük uyku 7.30 gibi en gec kalkıyor erken uyuyup erken uyanmaktan sıkıldım eşimle hiç oturamıyoruz bile  :sad1: uykusu geldimi ağzına bir lokma bile almıyor şimdi mercimek çorbası var pilav yoğurtla yedircem bakim yerim bir iki kaşık belki yer yemez  :sad1:

gülay t.

Pınarcım uykuları arasındaki süreye dikkat et ve diğer uyku zamanı gelmeden yemeğini hazırlayıp muhakkak yedir. Gelişme dönemleri şimdi, düzenli yemesi lazım. Şimdi bebeğin en az 3-4 öğün yemeli ve artı anne sütü veya devam sütü almalı. Eğer seni emmeyi bırakıyorsa yavaş yavaş devam maması ver biberonla. Anne sütü emmese bile günde en az 500 ml süt içmesi lazım, tabi daha 1 yaşında olmadığı için devem sütü içebilir. Kahvaltısını ve gece mamasını devam sütüyle hazırlayabilirsin.

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

herkes yazmis bizde yazalim  :k06:

sabah 11de sultanim kalkar  ;D bir buyuk fincan sutunu bal ve ekmekte katarak iciririm  :-* :-* ben ilacimi icerim 20dk sonra kahvaltimi hazirlarim kizimla beraber yumurta payniri gerci pek sevmiyor ama yogurt pekmez falan ne varsa yeriz sonra biraz oynar iki gibi meyve suyunu iciririm yada meyve veririm uyur iki saat uyur kizim  :sleepy1:

4 gibi uyandiginda onceleri hep corba yapardim ona ozel ama artik yapmiyorum tamamen biz ne yiyorsak kizimda onu yiyor sebze et makarna ne varsa ekmek bir bardak ayranla yediririm kizima  :hungry:
ikindiye dogru yogurt veya meyve veririm kizima saat yedi gibi tekrar uyur  :sleepy1: ortalama bir bir iki saat uyur kalktiginda aksam yemegine yine evde ne varsa onu yediririm ve babamizi bekleriz tabi ilerleyen saatlerde yine meyve molalarimiz oluyo veya muhallebi yapiyorum  :hungry: gece iki gibi babamiz gelir onunlada biseyler yer bir bardak sutunu balla yine iciririm ve 3 gibi uyur  :sleepy1:

not saatler gec turkiyeye gore cunku yurtdisindaym burda saat 10dan sonra  gunes batiyor  :k06: hergunumuz saat gibi ayni nerdeyse sukur duzenliyiz  :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

flowers

aynuRcum Şu saat oLayı burdada var Şuanda saat 20 .42 hala güneş Var akşam oLmaya hiç niyeti yok Sanırım  :k06:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: ஐஐFLowerSஐஐ - 12 Mayıs , 2011, 21:42:58
aynuRcum Şu saat oLayı burdada var Şuanda saat 20 .42 hala güneş Var akşam oLmaya hiç niyeti yok Sanırım  :k06:
aynen cnm hala ikindi gibi saat 20.44  :-ooo

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

flowers

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 12 Mayıs , 2011, 21:44:43
Alıntı yapılan: ஐஐFLowerSஐஐ - 12 Mayıs , 2011, 21:42:58
aynen cnm hala ikindi gibi saat 20.44  :-ooo
:icon_thumright: :icon_thumright:  :opucuk:

Pınar86

Alıntı yapılan: gülay t. - 12 Mayıs , 2011, 19:48:37
Pınarcım uykuları arasındaki süreye dikkat et ve diğer uyku zamanı gelmeden yemeğini hazırlayıp muhakkak yedir. Gelişme dönemleri şimdi, düzenli yemesi lazım. Şimdi bebeğin en az 3-4 öğün yemeli ve artı anne sütü veya devam sütü almalı. Eğer seni emmeyi bırakıyorsa yavaş yavaş devam maması ver biberonla. Anne sütü emmese bile günde en az 500 ml süt içmesi lazım, tabi daha 1 yaşında olmadığı için devem sütü içebilir. Kahvaltısını ve gece mamasını devam sütüyle hazırlayabilirsin.

Verdiğin bilgiler için cok teşekkür ederim gülay ama bir türlü düzen kuramadık yakınlarda doktora götürmeyi düşünüyorum bana adam akıllı bir şeyler söylesin ilk ek gıdaya başladığımızda ne güzel yiyordu bir kase çorba içiyordu şimdi bir iki kaşık zor içiriyorum bende ona özel şeyler yapmayı bıraktım ona yaptığım yemekler çok az yağlı tuzsuz olduğu için bizde yiyemiyoruz bebek maması gibi o yemeyince çöpe gidiyor bu seferde üzülüyorum ne tavuk ne et ne ciğer yemiyor atıyor ağzından hemen benide bir iki dakika emip bırakıyor şaşırdım kaldım bu hero babynin meyve ve muhallebi karışım olan şeylerini yediyorum günde bir tane bir tek onu yiyor oda ben üstüne düşersem zar zor gün içinde yoğurt bebe bisküvüsi ve bu mamayı karışım yapıp içine incir kayısı koyuyorum belki yer  :sad1:

ilknurcum kusura bakma canım 1+ yazmışsın ama bende ne yapacağımı şaşırdığımdan yazıyorum buraya. :dontknow:

gülay t.

Rica ederim canım. Doktoruna bir danış tabi belki iştahsızlığının bir sebebi vardır. Ona yaptığın çorbayı az yapmaya çalış artık az da  olsa tuz katabiliirsn belki hoşuna gider. Tavuk, et ve ciğeri blendırdan geçirip kat çorbasına direk yemeyebilir, fazla dişi yoksa ondan da kaynaklanabilir yemek istememesi.

Yediği mamaların içine besleyici değeri olan şeyler kat  bari böylece alsın gerekli vitamini. Dediğin gibi meyve püresiyle yoğurdu karıştır ceviz dövüp katabilirsin içine ayrıca. Muz yerse ezip yoğurtla veya sade yedir çok besleyici ve kilo da yapar. Allah yardımcın olsun yemeyen çocuk zordur.

Pınar86

Çok teşekkür ederim. benim oğlum sanırım manyak :D biraz biraz düzeldi şimdi yiyor maşallah üsteki dişleri rahat çıkıyor dedim ama yok onlarda çok zor çıktı deli etti çocuğu şuan biraz daha iyi eşim brokoliyi çok sever haşladım üstüne sarımsaklı yoğurt döktüm baktım bizimki masada elini atmaya çalıştı nasıl hoşuma gitti sarımsaksız tarafından eline verdim bir tane nasıl yedi şaşırdım  :basardim: du bide sarımsaklı veriyim yermi dedim onuda yedi böyle böyle 4 tane falan yedi tarhana yapmıştım ondan içti en sonda makarna yedi makarnayı çok seviyor benim paşa hele çubuk makarnayı nasıl içine çeke çeke yiyor :D :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: demek ki dişten sıkıntı yapıyormuş oğlum ara ara böyle dönemler oluyor

gülay t.

Hadi gözün aydın  inşallah daim olur yemesi.  :amin:

Pınar86

İnşallah  :amin: :flowers:

nereye baksam senin verdiğin önemli bilgiler var süpersin :opucuk: