Buzlukta kıyma nasıl saklanır?

Başlatan hüzünden_gelme, 03 Nisan , 2011, 11:31:56

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Buzlukta kıymayı küçük parçalar halinde saklayabilirsiniz

Bir çoğumuz kıymayı buzluğa birer  yemeklik parçalar halinde, her birini ayrı plastik veya naylon poşetler  içinde koyuyoruz. Fazla naylona ihtiyaç duymayacağınız değişik bir  yöntem gösterelim istedik.
Kıymayı ağzı kilitlenen bir naylon  buzluk poşetine koyun ve ağzını kitleyin. Kıymanın üzerine mümkün  olduğunca düz bir tabaka oluşturacak şekilde bastırın. Poşetin içinde  hava kabarcıklarının kalmamasına özen gösterin.  Bir cetvel yardımıyla,  birer kullanımlık kıyma parçaları oluşturun. İhtiyacınız olduğunda, bir  parçayı kırıp alabilirsiniz.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

BENDE BÖYLE 9 PARÇA YAPMIYORUM AMA ORDAKİ HER BİR KARE KADAR KÜÇÜK KÜÇÜK YASSI YASSI KOYUYORUM İLK ALINCA
SONRA ÇIKARINCA HİÇ BEKLEMİYORUM ÇÖZÜLMESİNİ

Lă_Tăhzen!

AککORTįє

bende top top yapıp buzluğa atıyorum küçük poşetler halinde

ama bu daha iyi bir fikirmiş

fıstık

BEN GENELDE KIYMALARIMI KAVURUP SAKLAMA KAPLARINDA KOYUYORUM

BÖYLELİKLE YEMEK YAPARKEN KOLAYLIK OLUYOR

ÜSTELİK BUZ TUTMADIĞI İÇİNDE KOLAYCA ÇIKIYOR

KÖFTE YOĞURUP POŞETLERDE KOYUYORUM ÇIKARINCA HAFİF ATEŞTE ISITIP SONRADA PİŞİRİYORUM

мiŁenα.

Alıntı yapılan: AککORTįє - 03 Nisan , 2011, 12:40:29
bende top top yapıp buzluğa atıyorum küçük poşetler halinde

ama bu daha iyi bir fikirmiş

:icon_thumright:

Bende öle yapıyorum böle daha iyi hem buzlukta fazla yer kaplamaz :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥ღвüşяαღ♥

derbeder

ben yassiltip koyuyorum poset icinde. sadece bu sekilde kare kare sekil vermiyorum. zaten cok buyuk posetlerin icinde degil, bi cikarinca hepsini kullaniyorum genelde kofte filan yapilacaksa ozellikle. ama bu da super fikirmis.

benim onceden kavrulmus kiymam vardir buzlugumda. lazim oldugunda cikariyorum kullaniyorum cokta kullanisli oluyor.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 03 Nisan , 2011, 12:15:05
BENDE BÖYLE 9 PARÇA YAPMIYORUM AMA ORDAKİ HER BİR KARE KADAR KÜÇÜK KÜÇÜK YASSI YASSI KOYUYORUM İLK ALINCA
SONRA ÇIKARINCA HİÇ BEKLEMİYORUM ÇÖZÜLMESİNİ
BENDE  YUKARIDAKI GIBI YAPIYORUM  ;)

βαlκιz

biz kıyma alınca anında bittigi için böyle şeyler yapmaya getrek kalmıyo :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

BENDE SATUN ALIRKEN UFAK PORSİYONLARA BÖLDÜRÜYORUM
2 KG ALIYOSAM 200 GR LIK KÖPÜKLERE KOYDURUYORUM EVDE UĞRAŞMIYORUM

fıstık

YANİ BİZ KESİM YAPTIRDIĞIMIZ İÇİN Bİ ANDA 15-20 KİLO KIYMAYI BÖYLE YAPMAM İMKANSIZ

BEN YAPINCAYA KADAR ETLER BOZULUR :k06:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: βαlκιz - 04 Nisan , 2011, 20:04:07
biz kıyma alınca anında bittigi için böyle şeyler yapmaya getrek kalmıyo :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: EN GUZELI GUNLUK TUKETMEK  ;)

βαlκιz

:ehi: 2 kiloda çok fala günlük için :toothy10: