Buzlukta kıyma nasıl saklanır?

Başlatan hüzünden_gelme, 03 Nisan , 2011, 11:31:56

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: βαlκιz - 05 Nisan , 2011, 03:23:34
:ehi: 2 kiloda çok fala günlük için :toothy10:
:-ooo :-ooo :-ooo KIZ CIDDIMISIN  :-ooo  VAYY BE ÇOK FAZLAYMIŞ MASLLAHH AFIYETINIZ OLSUN

βαlκιz

:ehi: herzaman hepsi bitmiyoda bazen hepsini yapıyorum
köfte yada başka şeyler
dünden önce mesela
yarısıyla köfteli ayran çorbası yaptım
yarısını kızarttım çocuklar yedi
çok seviyolar yesinler yeterki feda olsun onlara  :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: βαlκιz - 05 Nisan , 2011, 03:34:27
:ehi: herzaman hepsi bitmiyoda bazen hepsini yapıyorum
köfte yada başka şeyler
dünden önce mesela
yarısıyla köfteli ayran çorbası yaptım
yarısını kızarttım çocuklar yedi
çok seviyolar yesinler yeterki feda olsun onlara  :nazar:
TABİ ÇOCUKLU OLUNCA DAHA FARKLI OLUYOR AFIYETINIZ OLSUN  :nazar: :opucuk:

elif35

Alıntı yapılan: AککORTįє - 03 Nisan , 2011, 12:40:29
bende top top yapıp buzluğa atıyorum küçük poşetler halinde

ama bu daha iyi bir fikirmiş

bende senin gibi yapıyorum top top birer yemeklik,köfte yapacağım zamanda 2 topu kullanıyorum ama gerçektten bu çok güzel fikirmiş keşke bunu kurbanbayramından önce görseydim  :k06: :k06:  6 kilo kıyma geldi bize 25 top oldu buzluğun yarısı doldu yazın napçam bilmiyorum ben bütün yaz yemeklik yapıyorum dolaba sebzeleri yazın donduruyorm kışın çıkartıp kullanıyorum  :hungry:

Nezo

Bende Birer Yemeklik Ayırıp Küçük Küçük Poşetliyorum. Bide Ben Dün Birşey Okudum. Buzluktan Çıkan Etleri Sıcak Suya Yada Normal Suya Bastırmamak Gerekiyormuş Çözmesi İçin. Bakteri Türüyormuş O zaman. Buzluktan 1 gece önce çıkarıp Buzdolabına Koyun Diyorlar.

elif35

ilk defa duydum bende öle yapıyorum sabah kalkınca suya koyuyorum eriyince de yemeğimi yapıyorum demekki öle oluyormuş bundan sonra bir gece evvel çıkartayım bende
ay ne yapacağımı şaşırdım vallaha herkes bişey diyor hangisin dinlicez  :dontknow:

°o.O євяυ O.o°

:icon_thumright:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

suya konan et hiç lezzetli olmuyor

βαlκιz

evet suya koymamak gerekiyomuş
et tavuk ne olursa olsun
bende suya koyardım eşim yapma dedi ondan ögrendim o duymuş

zehirlenebilirmişiz öyle yapınca :-ooo
bende petegin üzerine koyuyorum hemen çözülüyo :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Mine'l Aşk

Yemekler için kavurup öyle kullanıyorum çok kullanışlı oluyor...Hepsini kavuruyorum küçük kaplara bölüyorum bittikçe buzluktan çıkartıp kullanıyorum...

Çiğ koyduklarımı kesinlikle suda çözdürmem...Tamamen de çözdürmem çünkü ette çok çabuk bakteri oluşuyor...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Aytii

iyi fikir ama ben top top yapıyorum sonra birbirine değmicek şekilde bir kabın içine diziyorum ve öyle yerleştiriyorum tabi üzerlerini kaplıyorum

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Bende kavurup saklıyorum buzlukta kabın içinde ayrık ayrık  :icon_thumright:

...ŞehzadEfe...

top halinde erimesi zor oluyo diye buzdolabı poşetine düz bir şekilde koyuyorum yastı yapıyorum erimesi kolay oluyo
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

Dilara Ebrar

bendeeeeeeeeeeeee
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...