arkadaslar kizimi sutten nasil kesebilirim :(

Başlatan °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°, 31 Mart , 2011, 19:31:24

« önceki - sonraki »

Demet_dk

KİMSE BEBEĞİNİ SÜTTEN KESMEK İSTEMEZ
NEDEN ZOR GELSİN Kİ EMZİRMEK
DÜNYANIN EN GÜZELDUYGUSU

MESELA JOSEPHİNE ARKADASIMIZ HAMİLEOLDUĞU İÇİN KESMEK ZORUNDA
BU BENCİLLİK DEĞİL ASLA

BİLMEDEN YAŞAMADAN KONUŞMAK BANA DAHA MANTIKSIZ GELİYO  :laughing7:

мiŁenα.

Keyfi kesene bende karşı düşünceler içine girerim ama mecburiyetten ayırmak bambaşka birşey.

Çok zoruma gidiyor oğlumun ağlaması ama elimden birşey gelmiyor. :crybaby2:

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

ÇOK FENA Bİ DUYGU ÇOOOOOOK  :y25:

AMA GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDASIN AYŞEM
2-3 GÜNDE TAMAMDIR BU İŞ  :aferin:

Aytii

hamileyken emzirilmez süt hem karnindakini hem emzirdigin çocugu zehirler kayameya  :icon_thumright: hiç bir anne keyfiye sütten kesmez çocugunu

keyameya

Alıntı yapılan: Demet_dk - 30 Haziran , 2011, 19:24:40
KİMSE BEBEĞİNİ SÜTTEN KESMEK İSTEMEZ
NEDEN ZOR GELSİN Kİ EMZİRMEK
DÜNYANIN EN GÜZELDUYGUSU

MESELA JOSEPHİNE ARKADASIMIZ HAMİLEOLDUĞU İÇİN KESMEK ZORUNDA
BU BENCİLLİK DEĞİL ASLA

BİLMEDEN YAŞAMADAN KONUŞMAK BANA DAHA MANTIKSIZ GELİYO  :laughing7:

bakın üstüne basa basa belirttim HİÇBİ SEBEBİ YOKKEN diye.evet o duyguyu tatmama daha 7 ay var inşallah.ama sebepsiz yere gereksiz ve saçmasapan bahanelerle bebeğine bu acımasızlığı yapan o kadar çok anne var ki çevremde.siz böyle bi anne olmayabilirsiniz ben buna sevinirim elbette ama ben bu tür anneleri düşünerek yazdım.kimse üstüne alınmasın diye de üstünü çizdim.mantıksızlık bunun neresinde açıklayabilirmisiniz?
[/color][/size]

Demet_dk

ŞİMDİ BÖYLE DÜŞÜNÜYOSUN AMA7 AY SONRA NOLUR BİLEMEZSİN  :icon_thumright:

İNŞALLAH BEBEĞİNİ DOYA DOYA EMZİRİRSİN
HERKES ZATEN BUNU İSTER

--elif--

belki kendince haklısındır keyameya ama yaşayınca işin rengi değişiyor bende kestim ama bencil kelimesini kabul etmiyorum
eminimki her anne bebeğinin iyiliğini düşünerek keser
benm kızım 1 buçuk yaşına gelmesine rağmen hiçbirşey yemiyor ve kilosuda artmıyordu
hal böyle olunca kestim elh. yemeside düzeldi iyiki kesmişim diyorum
emin olki kimse keyfi kesmez her annenin geçerli bi sebebi vardır  :icon_thumright:

ve 3 yaşına kadar emzirmesi gerek demişsin cnm ayette geçiyor bu konu 2 yaşına kadar süresi var diye dışına çıkmak abartı olur diye düşünüyorum  :icon_thumright:

Aytii

Alıntı yapılan: --€lif-- - 30 Haziran , 2011, 20:10:41
belki kendince haklısındır keyameya ama yaşayınca işin rengi değişiyor bende kestim ama bencil kelimesini kabul etmiyorum
eminimki her anne bebeğinin iyiliğini düşünerek keser
benm kızım 1 buçuk yaşına gelmesine rağmen hiçbirşey yemiyor ve kilosuda artmıyordu
hal böyle olunca kestim elh. yemeside düzeldi iyiki kesmişim diyorum
emin olki kimse keyfi kesmez her annenin geçerli bi sebebi vardır  :icon_thumright:

ve 3 yaşına kadar emzirmesi gerek demişsin cnm ayette geçiyor bu konu 2 yaşına kadar süresi var diye dışına çıkmak abartı olur diye düşünüyorum  :icon_thumright:

:icon_thumright:

мiŁenα.

demin uyuturken verdim az emdi uyudu.

Eşim diyorki az daha sabrettadilat bitsin ben bakarım ozaman bıraktırırız.

Çok bunaldm herşey üst üste geldi ..Herşey fazla geliyor eskisi gibi uğraşamıyorum.

Benim dinlenmeye ihtiyacım var onu anladım.

Rabbm sana sabır versin içime huzur versin..

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

aysecim sana tavsiyem birden kes ve esinin yardim edecegin zamana ayarla  ;) baba faktoru gercekten cok onemli esim sayesinde 5 gunde kestik sukur bence azaltmak cozum olmuyor  :-\ Allah yardimcin olsun  :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

мiŁenα.

İnşallah  canım dediğin gbi zamanlamayı ayarlamam lazım.

--elif--

ALLAH yardımcın olsun çabucak atlatırsın inş.  :amin:
aynurun dediği gibi azaltmak çözüm değil
bende bütün gün beklemiş sütü bebğe vermek pek içime sinmemişti vermedim
ama kimisi ğögüs ağrısına dayanamadığı için veriyormuş

✿sweet_sweet✿

aysecim seninde dedigin gibi su an hamile oldugun icin dinlenmeye ihtiyacin var egmen yeterince sutunden almistir yani emiyor derken baya cikiyormu sutun yoksa egmendeki aliskanlik mi? anne sutunun kalitesi ilk 6 aydan sonra dusus gosterir yani yine emzirmek iyi ancak dedigim gibi yakin bir zamanda birakmasi lazim..

ben sahsen boyle sorunlar hic yasamadim oglum dogdu 2 ay emzirdim sonrada biberonla sutumu sagdim 10 ay boyunca dolu dolu verdim sutumu, duzenli olarak sabah oglen aksam herzaman sutumu aksatmadan sagdim.. Rabbim 2.evladi verirsede onada ayni sekilde yapacagimm..

sana kolayliklar diliyorumm.. bende az once yatak odamdaki buyuk cekmeceli komidinimin yerini degistirdim baya agirdi karin agrisindan duramiyorum  :sad1: ::)

:opucuk:

мiŁenα.

Gögs ağrısına razıyım.Oğlum meme arsızı.

Sütüm var ondan zaten olmasa almaz emmek oyun oynamak istiyor.

Benim oğlum normal emmiyor ayaklar tepede göt havada yamuk yumuk şekilden şekilegiriyor.

Karnımın üstüne falançıkıyor.

Eşim tadilat bitsin öle başla ben bakim dedi.Öle yapıcam 1 haftaya biter inş

Balböceği

Alıntı yapılan: keyameya - 30 Haziran , 2011, 19:19:29
bebeğini sütten kesmek isteyen annelere haddim olmadan bikaç bişeler söylemek istiyorum.lütfen kimse üstüne alınmasın bunlar sadece benim kendi düşüncelerim

ben bebeği hiçbi sebebi yokken, henüz yaşını doldurmadan veya 1-2 yaşındayken bebek istemediği halde sütten kesmeyi bencillik olarak görüyorum.doktorların her sözüne kulak asılmaması gerektiğini düşünüyorum.çünkü bazen en iyi bildiğimiz doktorlar bile öyle saçmalayabiliyolar ki.anne sütünün faydası bilimsel olarak zaten kanıtlanmış.ayrıca anne sütüyle beslenen bebeklerin ahlaki açıdan anne sütüyle beslenmeyen bebeklerden çok daha üstün olduğu da apaçık ortada.kaldı ki içinde bulunduğumuz şu zamanda özellikle ahlaki yönden üstünlük konusu çok ama çok önemli bence.çünkü toplum olarak ahlaksızlıkların içinde yaşıyoruz ne yazık ki.bence eğer annenin sütü varsa bebekler en azzz 3 yaşına kadar emzirilmeli.yani en azından ben böyle yapmayı düşünüyorum (tabi inşallah) emzirmek annelere zor mu geliyo yoksa emzirmenin annelere vermiş olduğu bi zarar yada rahatsızlık mı var inanın bilmiyorum.henüz o duyguyu tadamadım.ama başta da belittiğim gibi hiçbi sebebi yokken bırakan annelere şahsen kızıyorum.lütfen üstünüze alınmayın kendi anneme de kızıyorum beni 6 aycık emzirdiği için :D lütfen kimse bebeğine bu acımasızlığı yapmasın :y25:

Arkadasim haklisin sebebsiz yere sut kesilmez..

Bende senin gibi 2 yil emzirecem diyordum ama oyle dilde olmuyor maalesef..

Dogumdan sonra sutum olmadi elimden geleni yaptim oda tek gogsumu aldi digerini sagdim

ama sagincada 20 ml'den fazla cikmadi .. Ne cabalar gosterdim ama olmadi olmadi..

Sadece 4.5 ay emzirebildim gunduzleri ek gida geceleri memeyle doyuyordu ..

Basa gelmeden konusmak cok kolay .... 6 yasinda kardesim var dogdugu zaman sutu olmadi annemin

6 ay emsin geriisi onemli degil dedik tek gogusle 5 yasina kadar emdi ...