28 Nisan , 2024, 01:24:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

gaz problemi için tavsiyeleriniz?

Başlatan dilengisk, 07 Mart , 2011, 12:16:20

« önceki - sonraki »

dilengisk

arkadaslar 35 gunluk bir oğlum var ve ciddi sekilde gaz problemimiz var. yediklerime inanılmaz dikkat ediyorum ama gaza engel olamıyorum gunduz pek sorun yasamıyoruz ama gece olunca cok zorlanıyorum. zinco - metsil- neobaby kullandım ama faydasını goremiyorum. humana rezene iciriyorum, kendim iciyorum yok yok yok

napacagımı sasırdım. tavsiyelerinize ihtiyacım var

:dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

DER!N

Geçmiş olsun tatlım, sağlıkla büyüt paşanı  :amin: :amin: :amin:

Yediklerine dikkat ediyormuşsun kimyon da katabilirsin yine yediklerine gazı gideriyormuş sütünden de oğluna faydası olur muhtemelen.
Oğluşun ayaklarına karnına sıcak havlu koyabilirsin tabii giysinin üzerinden. Ve bacaklarını elinle tutup karnına doğru çekip çekip bırakabilirsin bacak masajı mıydı neydi bunun adı Selen'e yapıyordum iyi geliyordu.

Zincodan sonra Sab kullanmıştım benim kızıma iyi gelmişti deneyebilirsin. İlk üç ay dolunca genelde bitiyor gaz olayı inş. daha kısa sürer.

βαlκιz

geçmiş olsun canım
inşallah gaz problemi fazla uzun sürmez

ben hep  zinco ve nurse hayvers  kullandım

nurse hayvers süperr :icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Aytii

rezene çayı iç Dilek ama aktarlarda satılanlar benim ablam kullanıyo ve ne kendisinde nede oğluşunda gaz yok maşallah  :nazar: :nazar:

dilengisk

rezene cayını ablan kendisi mi icio bebege de iciriomu?

dilengisk

Alıntı yapılan: DER!N - 07 Mart , 2011, 12:50:33
Geçmiş olsun tatlım, sağlıkla büyüt paşanı  :amin: :amin: :amin:

Yediklerine dikkat ediyormuşsun kimyon da katabilirsin yine yediklerine gazı gideriyormuş sütünden de oğluna faydası olur muhtemelen.
Oğluşun ayaklarına karnına sıcak havlu koyabilirsin tabii giysinin üzerinden. Ve bacaklarını elinle tutup karnına doğru çekip çekip bırakabilirsin bacak masajı mıydı neydi bunun adı Selen'e yapıyordum iyi geliyordu.

Zincodan sonra Sab kullanmıştım benim kızıma iyi gelmişti deneyebilirsin. İlk üç ay dolunca genelde bitiyor gaz olayı inş. daha kısa sürer.

masajı yapıorum ama sıcak havlu koyarak dgl onu bi deneyeyim, sab bi ilaç mı onu da deniim de bole herseyi deneye deneye cocuga zarar veririm die de korkuorum  inşallah 3 ayda biter bnm meshur kayınvalidem yine beni gıcık edecek ya 6 ay sureni bile oluomus isin zor dedi cok korktum valla sikayet ettigimden degil ama inanaın 15 gundur en cok 1 saat uyuyabilourm gecede e gunduz de uyuyamıorum zombie gibiyim geriyo uykusuzluk ta etrafıma ates sacıorum nerdeyse valla bu sefer de uzuluorum ama imdaaaatttt   :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo

dilengisk

Alıntı yapılan: βαlκιz - 07 Mart , 2011, 13:07:51
geçmiş olsun canım
inşallah gaz problemi fazla uzun sürmez

ben hep  zinco ve nurse hayvers  kullandım

nurse hayvers süperr :icon_thumright:

nurse harveysi cok tavsiye den var ama bulamadım ki 10 tane eczaneye sormusumdur neyse anneme soliiim o da bi baksın evinini ordakilere artık dene yanıl bulucaz en iyisini inşallah :amin:

ya bide acaba ben yanlısmı kullanıorum. gunduz cok sorunu olmuo die kullanmıorum gece saat 12 gibi emziriorum snra veriorum daha erken vermeyi de denedim ama nolursa olsun saat 12 den snra baslıo maraton saat 3 4 gibi yne veriorum ama sbaha kadar devam sıkıntı hic etki etmioki. gunde 3 kere 4 damla diye yazıo prospektuste ben 2kere gece veriorum işte
:icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Aytii

Alıntı yapılan: dilengisk(chilek) - 07 Mart , 2011, 14:16:07

kendisi içtiği için doğal olarak sütüde gazsız olmuş oluyo

ama bebeğe içirmen için daha çok erken. en az 4. aydan sonra içirebilirsin bebeğe. doktorların 6 ay sadece anne sütü lafına asla katılmıyorum ben. bebeğin bağışıklık kazanması lazım diye düşünüyorum. benim annem bana çorbada içirdi 4 ayda suda verdi sütünüde verdi hiç bi problemimde olmadı kısmetse bende oğluma öyle yapıcam sulu şeyler vericem  ;)

Lă_Tăhzen!

kimyonu bende tavsiye ederim kimyonlu rezene çayları var onlarıda tavsiye ederim

kimi çocukta oluyor demekki nekadar önlem alınsada ben hiç yasamadım  gaz yapan yiyecekler yesemde yemesemde  :-\

dilengisk

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 07 Mart , 2011, 14:25:16
Alıntı yapılan: dilengisk(chilek) - 07 Mart , 2011, 14:16:07

kendisi içtiği için doğal olarak sütüde gazsız olmuş oluyo

ama bebeğe içirmen için daha çok erken. en az 4. aydan sonra içirebilirsin bebeğe. doktorların 6 ay sadece anne sütü lafına asla katılmıyorum ben. bebeğin bağışıklık kazanması lazım diye düşünüyorum. benim annem bana çorbada içirdi 4 ayda suda verdi sütünüde verdi hiç bi problemimde olmadı kısmetse bende oğluma öyle yapıcam sulu şeyler vericem  ;)

valla ben humananın rezenesinden veriorum ogluma su da iciriorum sarılık olmustu bol bol idrar yapması gerktigi icin vermiştim bende su annem de bana vermiş bende katılmıorum sadece sut konusunda bence sıvı verilmeli bebeklere

dilengisk

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen!!! - 07 Mart , 2011, 14:32:18
kimyonu bende tavsiye ederim kimyonlu rezene çayları var onlarıda tavsiye ederim

kimi çocukta oluyor demekki nekadar önlem alınsada ben hiç yasamadım  gaz yapan yiyecekler yesemde yemesemde  :-\

valla sanslısın hayatım bide kız bebeklerde daha az oluomus gaz. ya gorsen nasıl kıvranıo yavrum kıpkırmısı oluo kasılıo acı cekio e onla beraber bende mahfoluorum elimden de bişey gelmio aglıorum artık uzuntuden minnacık bebek sabaha kadar uyumuo e dusunun halini yavrumun icim acıo yaa

βαlκιz

sende yediklerine dikkat et rezene falan iç

damlayı az veriyosundur zinco ben bi çay kaşıgı verirdim :k06:
nurse hayvers dan da bi tatlı kaşığı verirdim   
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

dilengisk

gulsahcım peki gunde bi tatlı kasıgı mı yoksa 3 kere her defasında bi tatlı kasıgımı?

βαlκιz

günde kaç kere verdigimi hatırlamıyorum yaa :icon_scratch: :icon_scratch:

dilengisk

eee senin aslanlar buyudu tabi bak sen unutmussun yasadıklarını yeni bebek zamanı gelmiş :)