28 Nisan , 2024, 14:45:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamile Olduğunuzu Nasıl Anladınız?

Başlatan ˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ Ömer ۞ Ertuğrul ●•٠·˙, 01 Şubat , 2011, 19:08:40

« önceki - sonraki »

˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ Ömer ۞ Ertuğrul ●•٠·˙

Selamınaleyküm şeker anne adaylarımız sizi bir kaç sorum olucaktı. Öncelikle şöyle başlıyayım:
- İdrarınıza ne zaman sık çıkmaya başladınız ve günde mesela nekadar?
- İçtahanız nezaman açıldı?
- Su içmeye nezaman abşladınız adetiniz geçikttikden sonramı ?
Sizi soru bonbardımana tuttum ama merak ettiklerim bunlar :k06: ben 8 Şubati bekliyorum ama nedense sadece göğus üçlarım çok acıyo böyle kazağımın üzerinde bile hafif dokunduğumda ağırıyo dolgunluk var ucu bile belli olmuyo şiş oluyo  :k06: ve 2 gündür yiyorum ama sonra yine acıkıyorum ama öyle abartılı değil böyle yemekden sonra 2 saat felan sonra birşeyler atıştırsammı diyorum :) Şimdiden sorularımı cevpladığınız için çok teşşekür ederim.
Allah (c.c.) hamiş olanlara hayırlısı ile sağlıkla evlatlarını kucağına almayı nasip etsin  :amin: :amin: :amin:
Allah (c.c.) bizlere hamiş olmak isteyenlerede hayırlısı ile hayırlı ve sağlıklı evlatlar vermeyi nasip etsin inşallah tez zamanda  :amin: :amin: :amin: 
Kun fe yekun!... ' Ol der ve olur! '... Sözün bittiği yerdir ve kalemler durur. 

Shadowqueen

01 Şubat , 2011, 19:15:36 #1 Son düzenlenme: 01 Şubat , 2011, 19:44:43 Shadowqueen
Canım benim adetime 1-2 gün kala sık idrara çıkmaya başladım günde ilk başlarda 4-5 defaydı ama şimdi 10 defa falan ama geçebiliyor canım, iştahım açılmadı aksine kapandı canım herkeste aynı tepki olmaya biliyor çünkü ilk zamanlar mide bulantıları olabiliyor bende öyle oldu. Su genelde içemediğim için hamile olduğumu öğrendikten sonra zorla içmeye çalışıyorum günde 2 litre yani kendiliğinden canım hiç çekmedi.

Ayrıca bende göğüslerim şişti acımaya başladı ve uçları koyulaştı, bel ve kasık ağrım çoktu ayrıca akıntım fazlalaıştı.

Umarım hamişsindir tatlım dualarım seninle  :amin:
:love9: :love9: :love9: :love9:

ablacım cevapladığın için çok teşşekür ederim  :opucuk: :love9: benim şu an akıntı felan yok öyle dedikleri gibi abartılı çok az nerdeyse 1 damla ama göğüslerimdeki bu ay sanki daha fazla ağırıyo bağzen balkondan eşime bakmak için biraz demire dayanmak zorunda kalıyorum ama hifif dayanıyorum çok acıyo  :)

KONYALI

canım ben zaten cok su ıcerdım onunla ılgılı bısı dıyemecım ama böle ıdrarını tutamıcak kadar cok gelıy gıbı oluyo ama wc ye gıdıyordun azıcık oluyor..iştah açılıyor..ben esn son yemediğim bir yemeğide iştahla yiyince anlamıştım hamıle oldugumu...önceleri tiksinmeme rağmen öle bir iştahla yedimki anlatamam...

KasrıCinan

evet sadece idrara cok cıkıyorsun ama gidiyorsun  bi kaç damla bisey geliyo rahim baskı yapıyormus ben sadece sık idrara çıkmadan anladım

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

nokta

canım benimde gögüs hassasiyeti ağrı falan hiç yok. ama biraz yumuşadı sanki.. wc ye zaten çok sık giderdim o bakımdan onuda belirti olarak algılamadım. suda çok içerim normalde.. bende yorgunluk falanda olmuyor hatta sanki daha bi enerjik oldum. akıntı oldu ama bence en önemli belirti akıntı olabilir hamilelik için..kasık ağrısı demiyimde kramp şeklinde anlık olan kasılmalar oldu bende ama yerleşme durumu geçince oda bitti.. şuanda son derece normalim ama benim adetim geçeli sadece 5 gün oldu yani daha çok yeni.. umarım yardımcı olabilmişimdir..

nokta canım çok teşekkür ederim cevpladığın için  :flowers: 

kardelen06

ARKADAŞLAR MERHABA YENİ KATILDIM ARANIZA.TECRÜBELİ ANNELERE Bİ SORUM OLACAK ACABA EN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ ADET ÖNCESİNDE YAŞADIĞIMIZ BELİRTİLERLE AYNIMIDIR YANİ ADET OLACAKMIŞIZ GİBİ HİSSEDİP ASLINDA HAMİLE OLABİLİRMİYİZ?ADET GECİKMENİZ OLMADAN VÜCUDUNUZDA BELİRTİ OLUYORMUYDU HİSSEDİYORMUYDUNUZ HAMİLE OLDUĞUNUZU?BANA Bİ ARKADAŞIM AYNI BELİRTİLER OLUYOR DEDİ VE BEN HER AY ADET BELİRTİLERİMDEN UMUTLANIYORUM SONUÇ HÜSRAN OLUYOR.PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUM.TEŞEKKÜRLER.

__nil__

ben hamile değilim ama biçok belirtinin hamilelikte adette aynı olduğunu söylüyorlar.mesela kasık ve bel ağrısı,göğüs hassassiyeti ve ağrısı vs..

kardelen06

evet ben tv de doktordan da duydum aynı belirtiler diye yarın adet günüm yine her zamanki belirtiler var ve yine umutlar ...bu ay ayrıca ağzımın tadı değişti ağzımda özellikle sabahları kötü bir tat oluyor.inşallah yarın olmam 5 aydır bekliyorum  inşallah isteyen herkese Allah en kısa zamanda bebeklerini kucaklarına almayı nasip eder...

__nil__

Alıntı yapılan: kardelen06 - 28 Nisan , 2011, 00:22:52
evet ben tv de doktordan da duydum aynı belirtiler diye yarın adet günüm yine her zamanki belirtiler var ve yine umutlar ...bu ay ayrıca ağzımın tadı değişti ağzımda özellikle sabahları kötü bir tat oluyor.inşallah yarın olmam 5 aydır bekliyorum  inşallah isteyen herkese Allah en kısa zamanda bebeklerini kucaklarına almayı nasip eder...

inş en kısa zamanda hamile kalırsın canım ama adet olursanda çok üzülme inş vakti zamanı gelince olursun daha çok olmamış zaten

flowers

Ben Tam 22 aydır bekliOrum zeynet inşaLLah rabbim seni okadar bekletmez  :amin: :amin: :amin: :amin:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

merhaba canim benim bir kizim var suanda hamileyim ikisindede ayni sey oldu hatta bu hamileligimde gunum gelmeden anladim hamile kaldigimi sol kasigima bicak saplanir gibi agri oldu oyleki bi hafta basamadim bide suanki hamileligimde asiri bas donmem vardi bunlari adetim gelmeden bir hafta oncesinde yasadim sonra iki hafta daha surup kayboldu umarim hamilesindir  :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

eguzel89

benim sadece göğüslerim çok felaket ağrımıştı o ay hamile kaldıgımı anlamadım adet sancısı sanmıştım sadece göğüs ağrısı oldu tabi öğrendikten 2 hafta sonrada felaket derecede bulantı yaşadım 4.ay bitene kadar şimdi çok rahatım ama haftaya çarşamba doğum tarihimiz
kurban olayım sana Allahım nazardan korusun:)