Hamilelikte Kabızlık ve Hemoroid Sorunu

Başlatan elvan&busenur, 27 Ocak , 2011, 11:54:25

« önceki - sonraki »

elvan&busenur

merhaba kızlar.9+4 günlük bebeğim.yaşadığımız tek sırun tuvalet problemi bunu yaşayan varmı.sabah aç karnına kuru kayısıda yedim  ama olmuyor.

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

aaaa dikkat et  canıım basur yapar dogumda artar sonrada anan aglar... ben çok çektim walla...

Balböceği

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

ben de 4 aylık hamileyim ağlıyorum tuvalette  :cildir:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

KONYALI

canım bende hamıleyım allaha sukur sımdılık bır sorunum yok ama kabızlık tum hamılelerde yasanan bır sorun..kayısı suda sısır ve sabahları aç karnına onu ye..yada bolbol komposto..kuru kayısı veya siyah erikten yap iç..tabi tanelerınıde ye..bağırsakları cok guzel yumusatıyor..bu etli hurmalar varay buyuk buyuk gece yatmadan ondan ye 2 tane her gece üstüne su iç yat..bırde kefir içebiliyorsan bolbol kefir iç hem bebişe faydalı hemde bağırsakları düzenliyor..ben bunları yapıyorum hepsını aynı gun değil ama gun değiştirerek ve kbızlık sorunum oldugundada hemen yumusuyor bagırsaklarım..faydasını goreceksın canım..özellikle hurma

ertl

hamilelikte genelde olan bir durum bu en iyi yolu kuru kayısı yemek

bazı kişilerde hamilelik sonrası da devam ediyor

serife26

ben de sıkıntı çekiyorum 4 aylık oldu benimkisi de...kurukayısı ii gelir ama kuru incir daha etkili gibi geldi bana ve kesinlikle zeytinyağından vazgeçme derim,hergün zeytinle beraber ekmekle yemeye çalış bol miktarda,o düzenliyor,bir de mide problemin yoksa acı biber turşusu fln tuvalete çıkmayı kolaylaştırıyor,abartırsan yanarsın ama onu da söliim:)))))bol bol su içeceksin ama özellikle sabah ılık hatta sıcak su içmek çok faydalı,babam benim felçli ona annem 2 bardak sıcak su ve bol zeytinyagı yedirirdi ya da içirirdi,o şekilde çıkardı tuvalete,benim söyleyebileceklerim bunlar...

dilengisk

cnm kesinlikle bol bol yesil salata lifli oldukları icin baya rahatlatıo rokalı marullu maydonozlu salata ye goruceksin faydasını hem de bebek icin super otesi faydalı :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

elvan&busenur

saolun kızlar hepinize çok teşekkür ederim :flowers:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

KIZLAR KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM DÜN ÇIKAMAIM TUVALETTEN AĞLADIM O DERECE YANİİ KEPEK  EKMEĞİ YİYORUM BOL SU İÇİYORUM SABAHLARI KURU KAYISI YIYORUM ,ZEYTİNYAĞIDA İÇİYORUM YOK YOK YOK.... FECİ HALDE KABIZIM NE YAPACAGIM BILEMIYORUM :dontknow:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

KONYALI

canım elma ve armut gece yatmadan önce ye..ben acıda yıyorum aslında en ıyısı o :k06:
hurma yıyebılırsın,kefir içebilirsin hepsını farklı gunlerde yaptıgında zorlugun bıraz olsun azalıyor..bende kabızlık yasamaya basladım.hatta sımdı ıspanak yedım,bır yandanda karnıbahar pişiriyorum..bağırsakları çalıştırıc seyler ye bolbol.kuru kayısı şişir,öteki türlü hiçbir iş yaramıyor ınankı.ama şişirince rahatlatıyor..

Aytii

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 16 Şubat , 2011, 20:04:57
KIZLAR KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM DÜN ÇIKAMAIM TUVALETTEN AĞLADIM O DERECE YANİİ KEPEK  EKMEĞİ YİYORUM BOL SU İÇİYORUM SABAHLARI KURU KAYISI YIYORUM ,ZEYTİNYAĞIDA İÇİYORUM YOK YOK YOK.... FECİ HALDE KABIZIM NE YAPACAGIM BILEMIYORUM :dontknow:

aynen canım ne yapsam bendede öyle oluyor ama salata yiyince faydalı oluyor Dileğin dediği gibi dene istersen  :icon_thumright:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

çOK SAĞOLUN KIZLAR BENDE DEDİĞİNİZ GİBİ KURU KAYISI HOŞAFI YAPTIM SABAH AÇ KARINLA İÇTİM ONDAN ÖNCEDE SABAHLARI AÇ KARINLA ZEYTİNYAĞI İÇİYORUM AKŞAM KARNIBAHAR YEDİM ONDAN ÖNCEKİ AKŞAMDA PIRASA BUGUNDE KURU İNCİR ALIP ONUN HOŞAFINI YAPACAGIM ODA İYİ GELİYORMUŞ SU İÇİYORUM AMA İŞTE DEDİĞİNİZ GİBİ SU İŞE YARAMIYOR DOKTORUMDA KESINLIKLE NORMAL EKMEK YEME KEPEK EKMEĞİ YE DEDİ VE KEPEK EKMEĞİ TÜKETİYORUM HEP BAKALIM İŞE YARAYACAKMI  BURAYA YAZARIM CANLARIM :opucuk:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

çok fazla kepek ekmeği yemekte kansızlık yaparmış  ;)