29 Nisan , 2024, 01:55:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelikte Kabızlık ve Hemoroid Sorunu

Başlatan elvan&busenur, 27 Ocak , 2011, 11:54:25

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

kabız olmamaya dikkat et bol sıvı tuket kayısı ve kompostosunu ye birde kirmizi pancar oluyor onu haşla yogurtla ye

мiŁenα.

incir kayısı mürdün eriği kurusu kaynat iç

:love9: :love7: :love9:

°•.ℓανιηуα.•°

saolun kızlar... doktorum en son lavman yazdı  :-\

serife26

geçmiş olsun lavi,valla kabızlıktı hemoroiddi çoğumuzda olan dertler,benim dr. da şurup yazdı bana,ara ara kullancam tabi,malum sürekli kullanınca hiç tuvalete çıkamaz duruma gelmek de var,geçen de libelak var lavman ondan kullanmıştım ben de,tekrar geçmiş olsun....

°•.ℓανιηуα.•°

saol canım... çıkaramamak ne büyük dertmiş... meğer tuvalete çıkmak ne büyük bi lütüfmuş...  :ehi: hakkaten komik ama öle. şurup vermişti doktor,onu iç faydası olmazsa lavmanı yap dedi. şurup bu gün bitti. çok şükür 2 gündür çıkıyorum tuvalete. ama o kadar zor ki... offf Allahım kimsenin başına vermesin  :amin:

serife26

dediğin gibi benim aklım hep tuvalette:)acaba bugünde mi aynı olcam,napcam,netcem,o fikir de insanı daha çok kabız yapıoo,bol bol salata,meyve,sabahları müsli ye bence,activia yoğurt ye normal yoğurt yerine,sabahları sıcak suya 2-3 kayısı ve bi kaç incir koy,yarım saat fln beklesin,sonra suyunu iç ılık ılık,meyveleri ye üstüne,ben hergün zeytinle zeytinyağı yiyorum mecburen,içemedigimden,belki az da olsa bunlar rahatlatır seni.

esma...

Alıntı yapılan: La√iNYaM - 24 Şubat , 2011, 23:13:30
incir kayısı mürdün eriği kurusu kaynat iç
aynen katılıyorum .

marankı dedıkı her gun 3 tane kayısı 1su bardagı ılık suya konulup bekletıp kayısılar sısınce hem kayısılar yencek hemde suyu ıcılecek ve bu yontemın aynısını ıncır ve murdum erıgı kurusuna uygulanacak,her  gun farklı meyve kurusu yenıcek

serife26

yahu ben çok şey denedim de bana mısın demedi,en son dr. duphaloc şurup verdi ondan içiyorum,içtim dün,bugün tuvalete düne göre daha kolay çıktım,ama sürekli içmiycem,Allah da gerek etmesin gerçi,ballı sıcak su içtim sabah,siz de deneyin derim...

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

KIZLAR BENİMDE KURU KAYSIDAN MİDEM ÇOK AMA ÇOK BULANIYO YİYEMİYORUM  :igrenc: :igrenc:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

SABIRTAŞI

AHHHHH AHHH AYNI SORUNLAR BENDEDE VAR KIZLAR BENDE ZATEN HEMOROİD VARDI İLK OĞLUMDA DOĞUM YAPTIKTAN SONRA MEDANA GELDİ VE ZAMANLA BÜYÜDÜ BU SORUN... NE KADAR HAMİLE İKEN DİKKAT ETSEK TE DOĞUMDA AŞIRI IKINMADAN DA OLABİLİYOR HİÇ YOKKEN BU ÇOĞU KİŞİDE OLABİLİYOR BİRİSİDE BENİM.. ÇOK KORKUYORUM BU ARALAR RAHATIM AMA HAMİLELİĞİN İLERİKİ AYLARINDA DAHADA FAZLALAŞIR DİYE KORKUMDAN ELİMDEN GELDİĞİNCE  BOL MEYVE SEBZE VE HAFTADA 2 KERE MERCİMEK ÇORBASI İÇİYORUM ÇOK FAYDASI OLUYOR....VE AÇ KARNINA SU İÇMENİNDE FAYDASI VAR ŞİMDİLİK RAHATIM ÇOK ŞÜKÜR İNŞALLAH HEP BÖYLE DEVAM EDER.....VE NOT FAZLA HAMUR İŞİ YEMEK KABIZLIĞI TETİKLİYOR....DİKKAT EDİN...HEPİNİZE GEÇMİŞ OLSUN....

gökkusağı

kızlar uzun süredir kabızlık problemi yaşıyorum.dr un verdiği demir hapındanmış .zaten ilacı kullanmaya başlayınca başlamıştı ilacı bıraksam olmaz böle de olmuo napsam ki ben   :-\ :-\ :-\ demir hapı kullanan varmı aranızda  :dontknow:
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

__nil__

Alıntı yapılan: kadriyee - 27 Eylül , 2011, 00:04:59
kızlar uzun süredir kabızlık problemi yaşıyorum.dr un verdiği demir hapındanmış .zaten ilacı kullanmaya başlayınca başlamıştı ilacı bıraksam olmaz böle de olmuo napsam ki ben   :-\ :-\ :-\ demir hapı kullanan varmı aranızda  :dontknow:

ne zaman başladın canım demir hapına.benim doktorum daha yeni verdi.folik asiti bırakınca başladım ben.
adı ne hapının?acaba bendede yaparmı korktum valla.

gökkusağı

ferrum fort.kırmızı bi hap.sanırım 9 da vermişti her akşam bi tane yutuorum bide elevit verdi.bugün bi eczacı tanıdığa sordum o çok kötü yapar ondandır dedi.ilacı bırakana kadar olucakmış sanırım çözümü yok galiba bırakana kadar çekicem .hemoroidden korkuorum kanamalarım başladı çünkü
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
Sabret.! ♥

__nil__

Alıntı yapılan: kadriyee - 27 Eylül , 2011, 00:19:10
ferrum fort.kırmızı bi hap.sanırım 9 da vermişti her akşam bi tane yutuorum bide elevit verdi.bugün bi eczacı tanıdığa sordum o çok kötü yapar ondandır dedi.ilacı bırakana kadar olucakmış sanırım çözümü yok galiba bırakana kadar çekicem .hemoroidden korkuorum kanamalarım başladı çünkü

canım önlemini al.kayısı,kavun vs. ye.şeftali muzdan uzak dur.
benim gynoferum diye bir hap pembe renkte.doktor bana elevit vermedi.gerek yok yiyeceklerle al vitamini.onlar kilo yapıyor dedi.

gökkusağı

belki benimki azcık hızlı kilo alayım die vermiştir vitaminleri  :ehi: :ehi: 45 kiloyum işin komik tarafı zayıf olunca herkes farkedio göbüşümü  :k06: :k06:
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
Sabret.! ♥