27 Nisan , 2024, 13:20:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Muhteşem Yüzyıl

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 15 Aralık , 2010, 04:42:21

« önceki - sonraki »

Balböceği

Mustafa salağın önde gideni  :caca:

Bence de hayır diyecek, yalnız mihrimah ne hoppa kız  ??? Daha birinden emi ayrıldın bu nasıl sevmek  ???

Kaşı gözü ayrı oynuyor gerzeğin  :ehi: hiç hoşlanmıyorum ondan  :icon_scratch: kadın dediğin adaplı edepli olur orası burası oynamaz  :violent1:

Şahıhuban ve Hatice'nin sonu ne olur kızlar  :icon_scratch:

burcum

altınlar da gidince hatice canına kıyar :ehi: :ehi: :ehi: şahuban mıdır ne haltsa o da te bilmem nerede ki saraya gönderilir :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: rüstem gelir saraya mihrimah kimseden yüz bulamayınca rüsteme sarkar :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Balböceği

Ciddi mi diyorsun  :-ooo Hatice kendini mi öldürüyor  :dontknow:

burcum

bence öyle olur :dontknow: bak kaç bölümdür çocukları da yok orta da umru da değil varsa yoksa hürrem diyo karı başka birşey demiyi :ehi: :ehi: :ehi: ama ipler şincik hürreme geçti sıçtıklarının resmidir :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: o tütsüleri kendi odalarında hakkediyorlar ya neyse hürrem bu kadar basit işlerle uğraşmaz :ehi: :ehi: :ehi: kökten halleder :ehi: :ehi: :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

nüküm kız okulcak perşembeleri kritik yapıyoz biz  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: rüstemin normal olduğunu düşünen bi Allahın kulu yok  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: resmen puştluk akıyo diyo herkes  :ehi:  ondan dediydim .

sene başındaki fragmanlarda hürrem mihrimaha rüstem paşayla evleneceksin diyodu,mihirmah da gönülsüzdü,ama validem falan diyodu. bence mihrimah rüsteme sarkmaz. o bali beye aşık olarak kalacak herhalde. ama rüstemle validesinin zoruyla ve isteğiyle evlenecek.

tarihte hatice sultan canına kıymamış ki. sakin bi hayat yaşamış diye geçiyodu. okumuştum ben.

Balböceği

Git anam git  :ehi:

NTV de sanırım tarihsel olayları anlatıyorlar gecende hürremi anlattılar

Ama hürrem böyle değilmiş, seferde Kanuni'ye mektup yazar haremden bahseder Mustafa'nın selamını bile söylerdi

Diyor, ki mektupları bile gösterdiler.. Tabi bu hayal ürünü diyor  ???

Balböceği

Yok be hacılar tarihe bakarsak bunların hiç bir olmamış  :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

hacım zaten kurgu beaaa. gerçek hürrem böyle değildir. eminim.

şimdi baktım kaynaklarda da hatice sultan 86 yaşında ölmüş görünüyo. yani ölmez daha.

şimdi bu altınlar bulundu diye normalde şah sultan hatice sultanın sürgün edilmesi lazım lütfü paşanın da idam edilmesi lazım. ama öyle bişi yok tarihte.

laracroftt

anam kurgu ıste takılmayın detaylara :ehi::ehi::ehi::ehi:

Hatıcenın sonu yaklasıo bı kac bolum ıcınde onunda ölmesı gerek,oyle bılıyorum

Sah sultanı bılmıorum ama o kalıcı gozukuyor,sıyırır bı sekılde

Yaa malkocoglu olur dıycek bence yaa ???  Gecen sefer kazara onu reddetıgını sanınca nasıl trıp atıodu mıhrımah adama?  Aynı seylerı yasamamak adına olur demıs olabılır :dontknow:

Hakkaten ölup bıtmıo muydu o taslıcalı ıcın? Ruhospu :ehi::ehi::ehi:
Sevmem zaten o karıyı oldum olası :ehi::ehi::ehi::ehi::ehi:

Balböceği

He hacı hep kurgu zaten yalnız işte arada insanın kafasına takılıyor

Yok hürrem şöyle böyle ama tarihçiler böyle bişey yok diyor

Balböceği

Hatice Sultan Nasıl Öldü
Hatice Sultan Osmanlı Padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın kız kardeşidir.Yavuz Sultan Selim'in ( I Selim) ile Ayşe Hafsa Sultan'ın kızıdır.. 

Hatice Sultan1496 yılında doğmuştur. İlk evliliği İskender Paşa ile ikinci evliliğini ise 1524 yılında Pargalı İbrahim Paşa ile yapmıştır. Pargalı İbrahim Paşa'dan Mehmet Şah, Fülane Sultan ve Hanım Sultan adında üç çocuğu olmuştur.

Hatice Sultan'ın çocuklarının akıbeti de babaları Pargalı İbrahim Paşa gibi olmuştur. Kanuni Sultan Süleyman, İbrahim Paşa'yı boğdurttuktan sonra, neslinin devam etmemesi için çocuklarını da öldürtmüştür.

Tarihçiler Hatice Sultan'ın ölümüyle ilgili iki farklı tarih vermektedir. Bazı tarihçiler Hatice Sultan'ın, İbrahim Paşa'nın ve çocuklarının  öldürülmesine daha fazla dayanamayarak 1538 yılında öldüğünü söylerken,   bazı tarihçiler de 1582 yılında öldüğünü söylemektedir.

Hatice Sultan'ın mezarı Sultan Selim Cami şehzadeler mezarlığında bulunmaktadır.

°•.ℓανιηуα.•°

hımmmm o zaman 2 farklı kaynak varsa senarist istediği gibi kurgular.

hadi bakalım hayırlısı. ama hatice giderse valla bi keyfi kalmaz. valide sultanla hatice beraber savaşıyolardı,valide sultan öldü. şimdi bu de giderse kim kalacak :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

o değil de hakkaten sülümanın durumu hiç iyi değil. habire pargalıyı hatırlayıp duruyo.

çok pişman çokkk.. vicdan azabı çekiyo.  :-[

Balböceği

İnsanın aklı almıyor demi çocuklara nasıl kıyar bir padişah hadi babası idam edildi çocuğularım ne günahı var.  :crybaby2:

burcum

ayoll kurgu bu dizi ben diyim hatice mevta olur :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: bende haticeyi hiç sevmiyim :ehi: :ehi: :ehi: bir de şahuban mıdır ne boksa :ehi: :ehi: :ehi: