Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

amannn ya bugün evde yalnızım canım sıkılıyordu sizin doğum hikayelerinizi okudukca duygulandım ağla ağla  :crybaby2: :crybaby2:
çok duygulandım ya elif, ayşegül, aşkıtom ne mucizevi birşey değil mi... doğum hem korkutucu hem dünyanın en güzel duygusudur bebişiniz sonunda kucaklarınızda... ALLAHIM ONLARI SİZE BAĞIŞLASIN ALLAHIM SAĞLIKLA BÜYÜTÜN  :amin: :amin:

elif35

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Mayıs , 2011, 16:00:40
amannn ya bugün evde yalnızım canım sıkılıyordu sizin doğum hikayelerinizi okudukca duygulandım ağla ağla  :crybaby2: :crybaby2:
çok duygulandım ya elif, ayşegül, aşkıtom ne mucizevi birşey değil mi... doğum hem korkutucu hem dünyanın en güzel duygusudur bebişiniz sonunda kucaklarınızda... ALLAHIM ONLARI SİZE BAĞIŞLASIN ALLAHIM SAĞLIKLA BÜYÜTÜN  :amin: :amin:

canım benim kıyamam sana ağlama yaa.rabbim sana da tez zamanda nasip etsin inşallah  :flowers:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: elif35 - 08 Mayıs , 2011, 16:03:28

canım benim kıyamam sana ağlama yaa.rabbim sana da tez zamanda nasip etsin inşallah  :flowers:
:amin: :amin: :amin:
rabbim herkese nasip etsin  :amin: :amin: :amin

banu_fth

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Mayıs , 2011, 16:07:16
Alıntı yapılan: elif35 - 08 Mayıs , 2011, 16:03:28

:amin: :amin: :amin:
rabbim herkese nasip etsin  :amin: :amin: :amin

sağlıkla inşallah ..

aşkitoom

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 08 Mayıs , 2011, 15:39:46
Alıntı yapılan: aşkitoom - 08 Mayıs , 2011, 01:27:38
evet arkadaşlar yazmak için biraz geç oldu ama bebişimden fırsat bulamıyorum :k06: arkadaşlar benim doğum hikayem şöyle oldu: 25 mart sabahı saat 8 30du. eşim kahvaltısını yaptı,benim canım istememişti.sonra azıcık uzandım dinlenmek için ve saat 9 30 gibi çok az kan ve su gelmeye başladı.ilk başta hemen annemi aradım,suyum geliyor diye ne kadar komik :ehi: sonra eşimi aradım ve geldi,hastaneye gittik.ama bende hiç sancı falan yok,öyle su gidiyor benden.sabah 10dan ikindi 3'e 4' kadra hiç sancım olmadı.ikindiden sonra yavaş yavaş adet ağrısı gibi ağrımaya başladı,tabi bende heyecan çok. okuduğum ayetel-kürsinin haddi hesabı yok :ehi: doktor nst'ye bakıyor sancın çok az dedi.sonra akşam 6'dan sonra ağrım hızlanmaya başladı,doğum için yine yetersizdi. akşam 8 buçuk gibi suni sancı verdiler ama çok az.sancıyı verir vermez bebeğim hemen aşağıya indi,aşkım benim :love9: doktoru çağırıyorum diyorlarki sen doğurduğunu sanıyorsun diye :ehi: 2 dakika daha gelmeseydi sancı odasında doğuracaktım :ehi: doktor muayene etti ve bebek geliyor diye doğum odasına aldılar.20 dakika içinde normal doğumla bebeğim dünyaya geldi :love9: fakat benim bebeğim ilk başta gülümsemiş,ebe öyle söyledi.sonra ağlama sesini duydum.ve çok duygulandım ve masada ağladım.bu benim mi diye.evet o benim mucizemdi :love9: sonra üzerini giydirdiler,babası kapıda bekliyordu,bebeği kucağına verdiler.çok duygulanmış,duygulanmasının sebebi;doğduğunda saçında az kan vardı,ona dayanamamış. sonra bebeğimi aldım,onu kokladım,sen benim misin dedim.çok mutluyum,allah herkese yaşatsın bu mutluluğu :love9:

masallah canim Allah anali babali büyütsün çok güzel geçmis dogumun  :nazar: insallah bizlerinde öyle kolay olur  :amin: :amin: özelde mi dogurdun yoksa devlettemi?
devlette yaptım canım,ama allah ehline düşürsün.ebelerim çok iyiydi.

nurefşanelif

oğlumu uyutmaya çalışıyorum saat kaç oldu inat etti uyumuyor,sinirlenmemek için biraz kendi haline bırakıyım dedim bilgisayarı açtım,bu sayfayı ve anlatılanları görünce gerçekten çok duygulandım :y25:Rabbim anne olmak isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin inş.doğum bir bayanın naşına gelebilecek en zor ve en mükemmel birşey.mucizeye tanık oluyorsunuz saniye saniye...bebeğinizi kucağınıza aldığınız anda ne çektiğiniz sancı kalıyor nede ağrı sızı onunla beraber sizde başlıyorsunuz ağlamaya..... :crybaby2: :y25:
benim doğum hikayemde şöyle: benim hamileliğim çok zor geçti aşermem hiç bitmedi  9 ay boyunca çıkarmam bitmedi,bi okadar da yedim tabi,evde hiç yemek pişiremiyordum kokulara dayanamıyordum hemen çıkarıyordum 5-6 kiloda verince artık yemekleri hep annem yapmaya başladı hatta çoğunlukla ben annemlerdeydim.hal böyle olunca dolap tam takır kuru bakır:)
nese doğum yaklaşınca ben eşime alış verişe gidelim doğumdan sonra gelen giden olacağı için yemek pişcek halıiyle neyse markete gitttik benim hiç keyfim yok tabi birden midem çok aşırı bulanmaya başladı sancım yoktu ama nese eve geldik ertesi günde zatenn doktorda randevum vardı,duşumu aldım yattım sabah 06.30 da kalktım ve kalktığımda sancım vardı. biraz da kan gelmeye başladı.zaten hastaneye gideceğimiz için eşime birşey söylemedim çok paniktir de kendisi.neyse hastaneye gitttik annemi aradım oda geldi hastaneye gidince eşimede söledim arttık kayınvalidemi görümcemi aradık yola çıktılar onlarda neyse hastaneye  sancı odasına gittiğimde baya açıklığım varmış zaten Rabbim yardım etti de doğummum kolay oldu sancılar çoğalınca hemen doğumhaneye 1-2 derken geldi bebişim :love7:kucağıma verdiler o an herşeye değer...rabbim herkese nasip eder inş :amin: şimdi oğluşuma kardeş istiyoruz ama daha bişi yok hayırlısı...

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

masallah dogumlariniz nekadar rahat olmus allah banada oylesini nasip etsin  :amin:
kizimda cok cekmistim ya offffffff yine aklima geldi  8) :-[ :crybaby2: :crybaby2:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

nurefşanelif

canım inş çok çok çoook kolay bi doğumun olur.Rabbim kolaylaştırsın inş. :amin: :amin:
hayırlısıyla sağ sağli alısın bebişini kucağına inş. :amin:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: nurefşanelif - 17 Mayıs , 2011, 01:15:13
canım inş çok çok çoook kolay bi doğumun olur.Rabbim kolaylaştırsın inş. :amin: :amin:
hayırlısıyla sağ sağli alısın bebişini kucağına inş. :amin:
Allah razi olsun canim cok sagol  :opucuk: :amin: :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

susanna

24 Mayıs , 2011, 09:54:25 #564 Son düzenlenme: 24 Mayıs , 2011, 10:04:22 susanna
kizlar daha yazinin basinda  actim musluklari  :y25: :crybaby2: rabbim sizede, bebislerinizede esinizede uzun saglikli omurler versin  :amin: :amin: :amin:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: elif35 - 08 Mayıs , 2011, 15:52:41
he bu arada şunu yazmayı unutmuşum benim karnım sivri diye herkes senin oğlun olucak boşa kız diye bekleme doğumhanede oğlan görcen dedi  :cussing: :cussing: bende o sancı ve acı arasında ilk yaptığım şey bilekliğin rengine bakmak oldu  :k06: :k06: bayağı bir içime atmışım demekki  :ehi: :ehi:

Canım aynı şeyi ben yaşıyorum şimdi, karnım top gibi ve herkes senin oğlun olacak bence diyor. 3 farklı doktor kız dedi ama hala inanmıyorlar. Tüm odası ve eşyaları pembe ve ben inanıyorum ki prensesim olacak. Benim seninki gibi bir şansım olmayacak baygın olacağım ama uyanınca ilk soracağım şey o olur herhalde   :k06: :k06:

KasrıCinan

:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: ayy bide şarkı açtım ağlama krizine girdim.çok muhtesem bi duygu olmalı.allahım hepimize kucağımıza almak nasip etsin.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 30 Nisan , 2011, 16:27:07
13 ağustos 2010da dünyanın en güzel anını yaşamamla başladı annelik serüvenim
aylar süren bekleyişim bitmişti ve o hasret kaldığım çift çizgiyi görmüştüm nihayet
ilk erkek kardeşime gösterdim abla bu ne dedi garibim  :ehi:
bende hamileyim dedim boynuma sarıldı ve ağladık beraber  :crybaby2: :love9:
sonra 16 ağustosta kesesini gördük,gözyaşlarıyla doşlu bir ana hayalllerim gerçek olmuştu
1 hafta sonra kalp atışları ve hayatımdaki en güzel seslerden biri.....tabi kötü giden şeylerde vardı 3 ay süren kusmalar ve zindan günler
oğlum olacağını öğrendiğim gün artık o kötü günler geride kalmıştı çok şükür ve artık bebeğim sürekli kıpır kıpırdı
gece gündüz onun hayaliyle geçen 38 haftanın sonunda drumuz oğlumun tombiş olacağını  ve bu yüzden normal doğum yapamıyacağımı sezeryan olması gerektiğini söyledi ve artık ona kavuşmama günler kalmıştı,karar vermek bize düşüyordu ya herşeye rağmen risk alıp normal doğum yapacaktım yada drumu dinleyim   sezeryan olacaktım,artık kararımızı vermiştik bebeğim 12 nisanda olacaktı
11 nisanda annem ve kvalidem geldi,
12 nisan sabahısabah 9da evden dördümüz çıktık bendeki heyecan hat safhada,son muayenemi olacaktım ve sezeryan saati net değildi
dr gider gitmez beni aldı ve bebeğim hala aşağı inmemeişti
39 haftanın bittiği gün dr son kez ölçtü ve 4500 gr dı bebeğim
istersen bekle karar senin dedi tekrar dr.bende tüm hazırlığımızı yapıp geldik ben kararımı verdim dedim,yatışım yapıldı ve saat 1de alıcaz dediler
neyse odada beklerken birden hadi gidiyoruz diye geldi hemşireler bende bir şok
eşim yok yanımda aşağıda işlemlerle uğraşıyo,herkes girmeden konuşmak istiyordu kimseyle konuşamadım,birden ağlamaya başladım halbuki hiç korku falan yoktu
neyse eşim geldi hemen,annemler öptüler vedalaştık
artık dakikalar sonra oğluma kavuşacaktım
ameliyathaneye girince acayip bi cesaret geldi bana sanki dünyanın en güçlüsü bendim
sürekli nasıl olduğumu soruyorlar,ağzım kulaklarımda çok iyiyim diyorum
önce belden iğne yaptılar,yapar yapmaz ayaklarım uyuştu sonra 10-15 dak içinde oğluşum çıktı
çıkarken maşallah bi salladılar beni,tombişim gümbür gümbür çıktı  :ehi:
çocuk dru hemşireler anestezi uzmanı falan 5-6 kişi var başımda
oy maşallah maşallah tombişe dediler kaç kilo diye iddiaya girdiler :ehi:
ben gülüyorum,biri diyo 4300 biri diyo 4800
sonunda çocuk doktoru iddiayı kaybetmiş :ehi:
4500 GR DOĞDU BEBEĞİM 53 CM
neyse oğlumu giydiriyorken ben görmüyorum,hemşire başımda anlatıyo,sarışın çok tatlı falan dedi,kıyafetler tam oldu üstüne dedi,giyinirken oğlum ağlamaya başladı
aman Allahım beni kim tutar bende hüngür hüngür ağlamaya başladım
aylardır hasrettim o sese,hep bişey olursa korkusuyla geçirdiğim günler bitmişti ve bebeğimin sesini duymuştum
görmek istiyorum dedim tamam dediler ve yanağıma doğru getirdiler,Allahım ne müthiş bir andı
rabbim isteyen herkese yaşat sanki o an dünyanın en zengini bendim
sonra oğluma kilolu diye küvezde oksijen takviyesi yapmak için götürmişler bilmiyordum,o gitti dikişlerim atıldı
15-20 dk sonra ben çıktım odaya,annemler bebeğin yanındaymış,eşim ameliyathanenin kapısında beni bekliyo,öptü beni elimden tuttu sedyenin yanında odaya geldi
bi geldim kimse yok oğlum nerde dedim küvezde dedi
ben başladım ağlamaya kötü bişey yok 1 saat oksijen verecekler dedi
ama ben kesin kötü bişey oldu diye çok korktum 10 dak sonra geldi tontiğim,insanın hayatında asla unutamıyacağı anlar vardır onlardan biri daha gerçek oluyordu,bebeğimi kucağıma alıyordum  :love9: :love9: :love9: :love9:
mis gibi kokuyordu oğlum 1 saat önce doğmasına rağmen tertemiz ve bembeyazdı nasılda güzeldi,nasılda mis gibi cennet kokuyordu
ilk emzirir emzirmez emişi,rabbim ne büyüksün nasılda güçlü güçlü emiyordu,bunu sana öğreten rabbime şükürler olsun kuzuzmmmmmmmmmm
yazarken o anları yaşadım tekrar duygulandım
ogün gece hastanede kaldık ve herşey yolundaydı ama benim kansızlıktan ve hiçbişey yememekten tansiyonum düştü bayıldım
dikişlerimde çok acıyordu yürüyemedim
1 hafta biraz sıkıntılı geçti benim açaımdan sonra dikişler alınınca yavaş yavaş iyileştim
şimdide oğlum çok uyumuyor ama canı sağolsunda annesi ölür bile onun için
eşim nasıl seviyor nasıl öpü kokluyor oğlunu,hamileyken hiç sevmeyecek sanırdım,pek karnımı falan okşamazdı,şimdi işten koşa koşa geliyor,zorla bırakıp gidiyor
o artık bizim CANIMIZ KANIMIZ HERŞEYİMİZ,YAŞAMA SEBEBİMİZ,RABBİM ACISINI GÖSTERME BEBEĞİMİN,HAYIRLI SALİHLERDEN BİR EVLAT EYLE

çok duygulandım anneliğin ne kadar kıymetli oldugunu siz anlattıkca anlıyorum.amiinn gülüm amin rabbim acısını göstermesin.uff sulu göz oldum çıktım

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım benim amin inşallah en güzel  şekliyle rabbim sanada nasip etsin inşallah güzel bir doğum

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 04 Haziran , 2011, 18:36:28
canım benim amin inşallah en güzel  şekliyle rabbim sanada nasip etsin inşallah güzel bir doğum
amin canımmm amam masallahı var oğlunun massalahhhhhhh  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: çok güzel allah nazarlardan saklasın