28 Nisan , 2024, 05:35:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

derbeder

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 30 Nisan , 2011, 16:27:07
13 ağustos 2010da dünyanın en güzel anını yaşamamla başladı annelik serüvenim
aylar süren bekleyişim bitmişti ve o hasret kaldığım çift çizgiyi görmüştüm nihayet
ilk erkek kardeşime gösterdim abla bu ne dedi garibim  :ehi:
bende hamileyim dedim boynuma sarıldı ve ağladık beraber  :crybaby2: :love9:
sonra 16 ağustosta kesesini gördük,gözyaşlarıyla doşlu bir ana hayalllerim gerçek olmuştu
1 hafta sonra kalp atışları ve hayatımdaki en güzel seslerden biri.....tabi kötü giden şeylerde vardı 3 ay süren kusmalar ve zindan günler
oğlum olacağını öğrendiğim gün artık o kötü günler geride kalmıştı çok şükür ve artık bebeğim sürekli kıpır kıpırdı
gece gündüz onun hayaliyle geçen 38 haftanın sonunda drumuz oğlumun tombiş olacağını  ve bu yüzden normal doğum yapamıyacağımı sezeryan olması gerektiğini söyledi ve artık ona kavuşmama günler kalmıştı,karar vermek bize düşüyordu ya herşeye rağmen risk alıp normal doğum yapacaktım yada drumu dinleyim   sezeryan olacaktım,artık kararımızı vermiştik bebeğim 12 nisanda olacaktı
11 nisanda annem ve kvalidem geldi,
12 nisan sabahısabah 9da evden dördümüz çıktık bendeki heyecan hat safhada,son muayenemi olacaktım ve sezeryan saati net değildi
dr gider gitmez beni aldı ve bebeğim hala aşağı inmemeişti
39 haftanın bittiği gün dr son kez ölçtü ve 4500 gr dı bebeğim
istersen bekle karar senin dedi tekrar dr.bende tüm hazırlığımızı yapıp geldik ben kararımı verdim dedim,yatışım yapıldı ve saat 1de alıcaz dediler
neyse odada beklerken birden hadi gidiyoruz diye geldi hemşireler bende bir şok
eşim yok yanımda aşağıda işlemlerle uğraşıyo,herkes girmeden konuşmak istiyordu kimseyle konuşamadım,birden ağlamaya başladım halbuki hiç korku falan yoktu
neyse eşim geldi hemen,annemler öptüler vedalaştık
artık dakikalar sonra oğluma kavuşacaktım
ameliyathaneye girince acayip bi cesaret geldi bana sanki dünyanın en güçlüsü bendim
sürekli nasıl olduğumu soruyorlar,ağzım kulaklarımda çok iyiyim diyorum
önce belden iğne yaptılar,yapar yapmaz ayaklarım uyuştu sonra 10-15 dak içinde oğluşum çıktı
çıkarken maşallah bi salladılar beni,tombişim gümbür gümbür çıktı  :ehi:
çocuk dru hemşireler anestezi uzmanı falan 5-6 kişi var başımda
oy maşallah maşallah tombişe dediler kaç kilo diye iddiaya girdiler :ehi:
ben gülüyorum,biri diyo 4300 biri diyo 4800
sonunda çocuk doktoru iddiayı kaybetmiş :ehi:
4500 GR DOĞDU BEBEĞİM 53 CM
neyse oğlumu giydiriyorken ben görmüyorum,hemşire başımda anlatıyo,sarışın çok tatlı falan dedi,kıyafetler tam oldu üstüne dedi,giyinirken oğlum ağlamaya başladı
aman Allahım beni kim tutar bende hüngür hüngür ağlamaya başladım
aylardır hasrettim o sese,hep bişey olursa korkusuyla geçirdiğim günler bitmişti ve bebeğimin sesini duymuştum
görmek istiyorum dedim tamam dediler ve yanağıma doğru getirdiler,Allahım ne müthiş bir andı
rabbim isteyen herkese yaşat sanki o an dünyanın en zengini bendim
sonra oğluma kilolu diye küvezde oksijen takviyesi yapmak için götürmişler bilmiyordum,o gitti dikişlerim atıldı
15-20 dk sonra ben çıktım odaya,annemler bebeğin yanındaymış,eşim ameliyathanenin kapısında beni bekliyo,öptü beni elimden tuttu sedyenin yanında odaya geldi
bi geldim kimse yok oğlum nerde dedim küvezde dedi
ben başladım ağlamaya kötü bişey yok 1 saat oksijen verecekler dedi
ama ben kesin kötü bişey oldu diye çok korktum 10 dak sonra geldi tontiğim,insanın hayatında asla unutamıyacağı anlar vardır onlardan biri daha gerçek oluyordu,bebeğimi kucağıma alıyordum  :love9: :love9: :love9: :love9:
mis gibi kokuyordu oğlum 1 saat önce doğmasına rağmen tertemiz ve bembeyazdı nasılda güzeldi,nasılda mis gibi cennet kokuyordu
ilk emzirir emzirmez emişi,rabbim ne büyüksün nasılda güçlü güçlü emiyordu,bunu sana öğreten rabbime şükürler olsun kuzuzmmmmmmmmmm
yazarken o anları yaşadım tekrar duygulandım
ogün gece hastanede kaldık ve herşey yolundaydı ama benim kansızlıktan ve hiçbişey yememekten tansiyonum düştü bayıldım
dikişlerimde çok acıyordu yürüyemedim
1 hafta biraz sıkıntılı geçti benim açaımdan sonra dikişler alınınca yavaş yavaş iyileştim
şimdide oğlum çok uyumuyor ama canı sağolsunda annesi ölür bile onun için
eşim nasıl seviyor nasıl öpü kokluyor oğlunu,hamileyken hiç sevmeyecek sanırdım,pek karnımı falan okşamazdı,şimdi işten koşa koşa geliyor,zorla bırakıp gidiyor
o artık bizim CANIMIZ KANIMIZ HERŞEYİMİZ,YAŞAMA SEBEBİMİZ,RABBİM ACISINI GÖSTERME BEBEĞİMİN,HAYIRLI SALİHLERDEN BİR EVLAT EYLE

hikayeni yeni okudum canim ve cokk duygulandim gozlerimden bir kac damla yas akti. Allah ins. bu duygulari bizede yasatir canim.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Nezo

Ayşegülüm Bende Yeni Gördüm Hikayeni Ay Gözlerim Dolu Dolu Ve Gülümseyerek Okudum. Hayırlı Bir Evlat Olur İnşallah Bitanem Allah Yavrunuzu Size Bağışlasın Bizede Nasip Etsin İnşallah.  :flowers:

banu_fth

ayşegülcüm bu ne aşkkk  :love9:
Allah evlatlarımıza olan bu aşkın hiç bitmemesini sağlasın sağlıkla inşallah ..
güler yüzleri solmasın ..
maşşallahh .. Allaha emanet olun ..  :amin: :nazar: :nazar:

suzannn

AYŞEGÜLCÜM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN AĞLADIM DUYGULANDIM Bİ ANDA KENDİMİ GÖRDÜM SANKİ BEN YAŞADIM ALLAHIM NE OLUR BİZLEREDE YAŞAT BU YÜCE DUYGULARI

Aytii

of Ayşegül rezil oldum iş yerinde gözyaşlarımı tutmak istedim ama aktılar  :crybaby2:
Rabbim ne büyüksün  :amin: çok güzelmiş gerçekten sanki ben yaşamışım bunları  :love9:
Allahım herkesin evladını bağışlasın  :amin: :amin: :amin:

FeHi

Maşallah Ayşegül Rabbim sağlıkla büyütmeyi, Damat Etmeyi de nasip etsin kıs :nazar: :nazar: :nazar:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım arkadaşlarım yorumlarınızı yeni gördüm
doğum yapanlar hemende kendi geliyor demi aklına,rabbim bekleyenlerede yaşatsın
aylarca beklenen o doğum gününü herkes en güzel en mutlu şekilde yaşasın inşallah
rabbim hiçbirimize evlatlarımızın acısını yaştmasın
hepinize iyi dilekleriniz için teşekkürler canlarım
inşallah bir ömür hayırlı evlat olsun kuzucuklarımız
Allahım bu aşk nasılda bişeymiş,hiçbişeye benzemiyor

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Aysegulcum Okudugumda tekrar dogurmak geldi içimden..
Yine olsa o sancilari agrilari tekrar tekrar cekmeye raziyim,
hiç bisey Ceyhunumun kollarimda olusu kadar guzel olamaz...  :love9:
hele o ilk dokunus ilk aglayis ilk bakis...  :love9: :crybaby2:

Allah bebegine uzun ve hayirli omurler versin  :amin:
Hayirli evlat olur insallah  :amin:

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

Dogum, ne guzel mutluluk Rabbimin bir hikmeti

Mucizeler mucizesi  :love9: Hergun her dakika Rabbime sonsuz sukurler ediyorum  :amin:

onu bize verdigi icin.. Rabbim Hayirli kullarindan eylesin ..

Gultanem Cok sukur 9 ay boyunca karninda tasidin sonunda

Melegini kucagina aldin , Butun sancilarini unuttun  :basardim:

aşkitoom

evet arkadaşlar yazmak için biraz geç oldu ama bebişimden fırsat bulamıyorum :k06: arkadaşlar benim doğum hikayem şöyle oldu: 25 mart sabahı saat 8 30du. eşim kahvaltısını yaptı,benim canım istememişti.sonra azıcık uzandım dinlenmek için ve saat 9 30 gibi çok az kan ve su gelmeye başladı.ilk başta hemen annemi aradım,suyum geliyor diye ne kadar komik :ehi: sonra eşimi aradım ve geldi,hastaneye gittik.ama bende hiç sancı falan yok,öyle su gidiyor benden.sabah 10dan ikindi 3'e 4' kadra hiç sancım olmadı.ikindiden sonra yavaş yavaş adet ağrısı gibi ağrımaya başladı,tabi bende heyecan çok. okuduğum ayetel-kürsinin haddi hesabı yok :ehi: doktor nst'ye bakıyor sancın çok az dedi.sonra akşam 6'dan sonra ağrım hızlanmaya başladı,doğum için yine yetersizdi. akşam 8 buçuk gibi suni sancı verdiler ama çok az.sancıyı verir vermez bebeğim hemen aşağıya indi,aşkım benim :love9: doktoru çağırıyorum diyorlarki sen doğurduğunu sanıyorsun diye :ehi: 2 dakika daha gelmeseydi sancı odasında doğuracaktım :ehi: doktor muayene etti ve bebek geliyor diye doğum odasına aldılar.20 dakika içinde normal doğumla bebeğim dünyaya geldi :love9: fakat benim bebeğim ilk başta gülümsemiş,ebe öyle söyledi.sonra ağlama sesini duydum.ve çok duygulandım ve masada ağladım.bu benim mi diye.evet o benim mucizemdi :love9: sonra üzerini giydirdiler,babası kapıda bekliyordu,bebeği kucağına verdiler.çok duygulanmış,duygulanmasının sebebi;doğduğunda saçında az kan vardı,ona dayanamamış. sonra bebeğimi aldım,onu kokladım,sen benim misin dedim.çok mutluyum,allah herkese yaşatsın bu mutluluğu :love9:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: aşkitoom - 08 Mayıs , 2011, 01:27:38
evet arkadaşlar yazmak için biraz geç oldu ama bebişimden fırsat bulamıyorum :k06: arkadaşlar benim doğum hikayem şöyle oldu: 25 mart sabahı saat 8 30du. eşim kahvaltısını yaptı,benim canım istememişti.sonra azıcık uzandım dinlenmek için ve saat 9 30 gibi çok az kan ve su gelmeye başladı.ilk başta hemen annemi aradım,suyum geliyor diye ne kadar komik :ehi: sonra eşimi aradım ve geldi,hastaneye gittik.ama bende hiç sancı falan yok,öyle su gidiyor benden.sabah 10dan ikindi 3'e 4' kadra hiç sancım olmadı.ikindiden sonra yavaş yavaş adet ağrısı gibi ağrımaya başladı,tabi bende heyecan çok. okuduğum ayetel-kürsinin haddi hesabı yok :ehi: doktor nst'ye bakıyor sancın çok az dedi.sonra akşam 6'dan sonra ağrım hızlanmaya başladı,doğum için yine yetersizdi. akşam 8 buçuk gibi suni sancı verdiler ama çok az.sancıyı verir vermez bebeğim hemen aşağıya indi,aşkım benim :love9: doktoru çağırıyorum diyorlarki sen doğurduğunu sanıyorsun diye :ehi: 2 dakika daha gelmeseydi sancı odasında doğuracaktım :ehi: doktor muayene etti ve bebek geliyor diye doğum odasına aldılar.20 dakika içinde normal doğumla bebeğim dünyaya geldi :love9: fakat benim bebeğim ilk başta gülümsemiş,ebe öyle söyledi.sonra ağlama sesini duydum.ve çok duygulandım ve masada ağladım.bu benim mi diye.evet o benim mucizemdi :love9: sonra üzerini giydirdiler,babası kapıda bekliyordu,bebeği kucağına verdiler.çok duygulanmış,duygulanmasının sebebi;doğduğunda saçında az kan vardı,ona dayanamamış. sonra bebeğimi aldım,onu kokladım,sen benim misin dedim.çok mutluyum,allah herkese yaşatsın bu mutluluğu :love9:

Tatlım çok güzel hikayeniz ne kadar güzel kolay bir doğum yapmışsın, Rabbim herkese nasip etsin. Minik yavrunu sağlıkla sana bağışlasın  :nazar: :nazar: :nazar:

Aytii

Alıntı yapılan: aşkitoom - 08 Mayıs , 2011, 01:27:38

masallah canim Allah anali babali büyütsün çok güzel geçmis dogumun  :nazar: insallah bizlerinde öyle kolay olur  :amin: :amin: özelde mi dogurdun yoksa devlettemi?

elif35

bende tekrar anlatayım bari annenler gününe özel  :laughing7:
16 ağustos akşamı saat 23:00'de benim hafif hafif sancılarım gelmeye başladı.eşimde yan odadan geldi hemen yanıma "sancın mı var,anneni arıyayım mı gelsin yanına"dedi.ben ara diyince aradı ve araba ile gitti aldı geldi.ben evi tavaf ediyorum sancı geldikçe dua ediyorum o ana kadar birşeyim yoktu annemi görünce başladım ağlamaya annee dayanamıyorum diye  :y25: :y25: gece 1'e kadar evde durdum herkes başımda eşim,annem,eşimin halası,görümcem artık 1 buçukta 5 dk bir sancı gelmeye başlayınca arabaya atladığımız gibi hastaneye gittik. gece 2'de %60 sancı ve 3 cm açıklık ile yatışımı verdiler.odaya gelince damar yolu açtılar,lavman yaptılar  :suclu: nst'ye bağlayıp yatağa yatırdılar. sabah 9 'a kadar kendi sancımı çektim ama maalesef açılmam olmadı.9'da suni sancıyı taktılar bana aboowwww dedim o andan sonra kendi sancında hiçbirşey yok gelip gidiyor ama suni sancı bir geliyor anamm gitmek bilmiyor  :k06: 9 buçukta 6 cm oldum 10 buçukta 8 cm oldum doktor yanıma geldi ve ıkınırken ciğerlerimi şişirmişim ve şimdiki ıkınmam bebeğin çıkmasına yetmiyormuş karnına bastırmam gerek dedi bana kabul ediyormusun dedi bende valla ordan çıksın da nasıl çıkarsa çıksın dedim  :k06: :k06:bebeğimin kafası hazneye gelince 10 cm olmadan beni doğumhaneye götürdüler odadan doğumhaneye giderken doktorum elimi tuttum bana hep telkinde bulundu " herşey çok iyi olucak ,hiç korkma,birazdan bebeğin kollarında olucak,ben senin yanındayım v.s  :y25:. o konuşurken hiç korkmadım.10 buçukta doğum masasına yattım 10:45'de yağmurr dünyaya merhaba dedi ama bir sorun vardı ağlamıyordu.doğum anında pisliğini yemiş doğum yaptıran doktor "hemen çocuk doktorlarına haber verin demeleriyle bir 6 tane doktor geldi yağmurun başına bişeyler yaptılar ve 1 kere ağladı ben onlar orda onun başında uğraşırken ben ne ağlayabildim ne de gülebildim .kaptıkları gibi götürdüler yağmur'u 11'de ben odaya indim 1 de yağmuru getirdiler eşim yanında yağmuru yatırdılar kuvezine eşim yanıma geldi ve yanağımdan öptü o an dünyalar benim oldu yavrum sağ slaim ynımda 9 aylık zorlu mücadele bitti sağlıcakla beni çok seven bir eşim var çok şükür Rabbim'e dedim işte huzur bu işte mutuluk bu
2 kişi çıktığımız evimize 3 kişi girdik  9 aydır hayat dopdolu geçiyor .
Rabbim olmayan herkese nasip etsin inşallah :amin:

elif35

he bu arada şunu yazmayı unutmuşum benim karnım sivri diye herkes senin oğlun olucak boşa kız diye bekleme doğumhanede oğlan görcen dedi  :cussing: :cussing: bende o sancı ve acı arasında ilk yaptığım şey bilekliğin rengine bakmak oldu  :k06: :k06: bayağı bir içime atmışım demekki  :ehi: :ehi: