Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: kelebegimm - 27 Eylül , 2012, 00:19:36
Evet ikinciyi suanda en az bi bes sene istemiyorum efe cok huysuz geceleri uyumuyo gündüz uyuyo daha dogumu atamadan bide Efe'nin bu halleri mahvetti beni gözlerimin altı morardi ama yinede bu günlere gelebildik ya cok şükür Rabb'ime her kokusunu icime çektiğim de şükrediyorum çünkü önceki asadiklarimiz hiç kolay deildi Rabbim herkese tattırsın bu güzel duyguyu efe düzene girene kadar  ikinci cocuk fikrini aklımdan bile geçirmek istemiyorum :ehi:
sabret cnm bak gör 3.ayini gecsin bak nasil uyuyo sende rahat edersin valla ecrin bazen 12saat bile deliksiz uyurdu gerci o dönemler geride kaldi gibi simdi dis cikariyo diye rahat uyumuyo  :-\ ama hepsi gecici saglikli olsunlarda gerisi yalan  :love7: kiz ne 5senesi aboo  :ehi: :ehi: ben 2seneye istiyom cok ara vermek istemiyom ama bakalim belki fikrim degisir  :suclu:
:nazar: :nazar:

kelebegimm

Sabaha kadar sadece bi ebe ilgilendi Rus almancasida cok iyi deil o yüzden iyi anlıyodum konuşmasını şimdi Evede gelio sürekli o gitti sabah  başka biri geldi o daha iyiydi genc kızdı dokdorunada yaşlıydi zaten babam yaşındaydı
Beni sadece iki kişi dogurttu sancı çekerken felan girmediler bile yanıma doğru düzgün herseyinde esim ilgilendi yatakdanda kalkmam yasakdi  :-\

]

kelebegimm

Eşimde istiyo fe yasına girsin hemen kardeş Dio ne öle aralarında cok olmasın diyo ama yok aman kalsın en azından kindergartena başlayana kadar

]

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: kelebegimm - 27 Eylül , 2012, 00:25:04
Eşimde istiyo fe yasına girsin hemen kardeş Dio ne öle aralarında cok olmasın diyo ama yok aman kalsın en azından kindergartena başlayana kadar
bencede cok yas olmasin ikisi birden büyüsün daha iyi kindergartena 2,5yasinda basliyolarmis yeni ögrendim ecrini simdiden yazdirmam lazimmis  :-ooo

burcum

:ehi: :ehi: :ehi: ayşenurum bana yap 2.ciyi diyip duruyordun ya gülüm ne oldu daha dur bunlar iyi günlerin :ehi: :ehi: :ehi:1 sene 2 sene 3 sene sonra görücem ben seni :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

kelebegimm

Alıntı yapılan: burcum - 27 Eylül , 2012, 11:47:59
:ehi: :ehi: :ehi: ayşenurum bana yap 2.ciyi diyip duruyordun ya gülüm ne oldu daha dur bunlar iyi günlerin :ehi: :ehi: :ehi:1 sene 2 sene 3 sene sonra görücem ben seni :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
#

giz nukuuu  :caca: :caca: :caca: soyluyon söylüyon bende siraya herseyi yasiyom anacim bu sopalar sana :caca: :caca: :caca: :caca: :caca: seninki krese basladi yavas yavas yap sen yinede :ehi: :ehi: :ehi:
ben haric herkes yapsin  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

]

burcum

hehe yemezlerrrrrrrrrrrrrrr :ehi: :ehi: :ehi: huzurrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ey huzur 3 senden sonra bulmuşum :ehi: :ehi: :ehi: sefasını sürücem :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

kelebegimm

hahaaa eh sen gorursunn efe toparlanincada sen yaparsin o zamanda ben derim sanaa huzurrrrrrrrrrrrrrrrrrr die :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

]

burcum

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: eee ayşenurum bu işler parayla değil sırayla :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ben 3 senedir bekledim bi 3 sene de sen bekle bakalım :ehi: :ehi: :ehi:

nazo-58

]Nerden başlasam nasıl anlatsam hiç bilmiyorum...Şimdiden uyarayım biraz uzun olabilir,sıkılmadan okursunuz inş..

11.09.2012 Salı gunu sabah doktor kontrolu için hastaneye gittik annemle..doktor kontrol etti...bebişimin suyunun ve kılosunuz fazla oldugunu inl gebeliğimoldugu için dogumun bu hastanede olmucagını söyledi ve baska hastaneye sevk etti...

Eve giitim ve gideceğim hastaneden randevu aldım carşamba günü için.....

Benim doguma gıdecegımı ögrenen komsular ve akrabalar bana güle güle git demeye gelmişlerdi..oturduk yedik içtik...saat 4 oldu annem onları yolcu etmeye dısarı cıktı..bende wc girdim bide ne göreyim kan geldi...tabi benibı korku aldı..hemen balkona kostum annemı cagırdım...oda panıkle geldı noldu dedı..ane benden kan gelıyo dedim hemen babamı aradık,eşimi aradım abisine haber versin diye(eşim antalyada tabi:( )
hemen geldiler apar topar hastaneye gittik..Doktoru tam cıkarken yakaladık ve muayene etti..1 cm acıklık var dogum başlamış hemen gidin dedi...(biz ilçedeyiz merkezdeki hastane  1 saatlik mesafede)..

neyse eve geldik eşyaları aldık ve yola cıktık..bende ne agrı ne sızı hiçbişey yok..sadece cok korkuyodum...

Saat 6 da hastaneye vardık..hemen kontrol ettiler ve yatışım yapıldı..o kontrollerden sonra benım sancılarda başladı artık...annemlerle vedalastık ve benı odaya aldılar....her 3 saatte bir ziyeretçi alınıyormus..gözüm sürekli saatte annemin yanıma gelmesini beklıyordum....

Annem gelınce dunyalar benım oluyordu..elini tutuyorve sancı geldıkce ondan guç alıyordum....bi dahakı ziyarete annem halamı yollamıs..annemnerde diyince wcde de demiş...dayanamıyormus benı görmeye..dogumdan sonra söyledı wcde değildim senı öyle görmeye dayanamadıgım ıcın gelmıyordum dıyor...
Sancılar gırdıkce kendımden geçıyordum sureklı dua edıyordum ALLAHım kurtar dıye...yanımda 5 hasta daha vardı onların hepsi dogurdu bı ben kalmıştım korkuyodum artık..sürekli hem ebeler hemde nobetcı olan doktor kontrol edıyordu..zaten o kontrol etmeler sancıdan daha cok agrı verıyordu....salı gunu 4 cm acıklıkla geçti...carsamba oldu ben hala 4cm acıklık..sancıdan oluyorum..dıyorum benı sezeryana alın hayır hersey normal normal dogurcaksın dıyorlardı...o gunde gelen butun hamıleler dogurdu bı ben kaldım artık bagıra bagıra aglıyordum...

Gözüm saatte anne anne diye aglıyordum..annem gelınce dunyalar benım oluyordu..onlarda beı o halde görmeye dayanamamışlar ve kaç kere doktora sezeryana alın yeter bu kadar acı cektıgı demışlar ama yok...

Neyse saat akşam 6 oldu ve doktor elını bı soktu 6 cm acıklık ama bebegın kafası yukarda senı başka hastaneye sevk etcez dediler..üstüm giydirildi nst soktular sonra geri orda dogum yapmama karar verdiler...tekrar odaya yatırdılar....

Lavman yapıldı sunı sancı verılmeye basladı saat 6.30 da....sunı sancı mıktarını artırdıkca bende dayanılmaz bı sancı ölüyorum....

Dilimde sureklı dua ALLAHım kurtar dayanamıyorum dıyorum..benden sonra gelen hastalar alındıkca benı ne zaman alacaksınız dıye bagırıyorum..sana daha var diyorlar ve bunu duydukca dahada kötü oluyorum...

En son annemgeldi anne dayanamıyorum söyle alsınlar benı amelıyata dedım..tamam kızım dayan cıkınca söylerim dedi....

saat oldu 8 ve benım acıklık olmus 8 cm...ama doktor gelıp kontoledıyor ve bası hala ınmemış...
saat oldu 21.00 ve acıklık olmuş 10 cm..bagırıyorum doktora daha neyı beklıyorsunuz alın benı doguma dıye...

Doktor son kez kontrol ettı ve bası gelmıyor acil sezeryana alıyoruz dediler ve ben hem sevındım hemde 2 gun boyunca bana sancı cektırdıklerı ıcın cok kızdım ama şükür alınıyordum artık doguma..benı hazırladılar sondayı taktılar ve masaya yatırdılar....

Dışsarda annemler benden haber beklıyorlar..benı o halde masada görünce annemde babamda cok kötü oldular...kocam antalyada delıye dönmüş sürekli arıyormus haber yokmu dıye....

benı amelıyathaneye alırlarken aglıyorlardı annem babam teyzem...ben sancıdan kıvranıyorum...sancı gırdıkce napcamı sasırıyorum öylekı yattıgım yatagı bıle kırdım...

saat 21.15 amelıyata alındım...benı yataga yatırdılar..şimdi göbeğine ilaç sürcem biraz üşüyebilirsin korkma dediler.....

sonra agzıma bi maske taktılar acı bı tat aldım ve sonrasını hatırlamıyorum....

bebişimi anneme vermişler giydirmişler....

korkuyla benım gelmeı beklıyorlarmıs..1 saat sonra benı getirmişler...annem geldıgınde ölü gibiydin mosmor olmustun korktum dıyor...4 kısı yataga zor aldık senı dıyor...uyanmam 1 saat sürmüş..uyandıgımda agzımda oksıjen maskesi vardı...

ilk sordugum sey UMUT nerde olmus..annem UMUT iyi yanında dıyormus ama ben duymuyorum tabı..sürekli UMUT iyimi..UMUT nerde dıye sormusum ....

kendıme geldıgımde kıpırdayamıyordum....amelıyat yerıme kum torbası koymuslar ogluma bıle bakamadım agrılardan dolayı.....

2 dogum agrısınıda cekmiş biri olarak cok yorulmustum....

Ama cok şükür şimdi paşam yanımda..COK ŞÜKÜR RABBİME....

sancıları cekerken burdakı tum arkadaşlarıma dua ettım..RABBİM bu güzel duyguyu hepsine yasat dıye....

Okadar sancı ve agrının ardından böyle dunyalar guzelı bir melege sahıp olmanın tarifi imkansız...

Ona baktıkca kokusunu içimecektıkce RABBIME sonsuz sukur edıyorummmm...

İyiki varsın oglum..Seni verene Çok şükür..
12.09.12 hayata yenıden başladım UMUT KAANımla.. :love9: :love9: :love9:
Bugun 15 gunluk olduk :love9: [size=78%][/size]...MAŞALLAH kuzuma :nazar: [size=78%][/size]

@Melek Yüzlüm@

ne güzel anlatmışsınnnn :y25:

Allah sağlık sıhhat vu huzur versin sizlere :amin:

_inci_tanem_

çok güzel anlatmışsın canım  :y25:
ama normal doğum sürecinden geçip sezeryan baya yormuş seni neyseki paşan sağ salim kucağında ALLAH'A şükürler olsun  :amin: Darısı hayırlısıyla sağlıkla başımıza  :amin: :amin:
RABBİM sağlıkla analı babalı büyütmeyi nasip etsin Umut Kaan'ı  :amin:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

burcum

ALLAH analı babalı büyütsün nazanım babası ne zaman gördü görünce ne yaptı onu yazmamışsın?

ZéynéP.SimAy

Allah sağlıklı hayırlı evlat olmayı nasip etsin UMut Kaan'a  inşallah  :amin: :amin:  :nazar: :nazar:  baya zorlanmışsın ama şuan meleğn yanında darısı bize inşallah  :amin: :amin:

ยรlคภ๓คz göภlüm

27 Eylül , 2012, 16:54:07 #1124 Son düzenlenme: 28 Eylül , 2012, 16:53:01 güzgüneşim
ben de size yıllar yıllar önce yaşanmış bir doğum hikayesini anlatayayım. :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
24 eylül 2005 yılında doğumdan  önce özel bir hastaneye gittim. doktor bebek doğuma hazır 3500 gr  +-100 grdedi ( kendi doktorum  3000 gr altında demişti)
NST  yapıldı kalp atışı çok hızlı çıktı doktor acil doğum yapman gerekiyor dedi. biz de devlet hastanesine gittik devir çok eski devir olduğu için o zamanlar emekli sandığının özel hastanelerle anlaşması yok.. ben de masraf olmasın diye devlete gittim... şansıma  inşallah doğuma bu doktor nöbetçi olmasın dediğim hastanenin en kötü doktoru geldi... özelden geldim diye beni kabul etmedi ağrıdan  ayakta duramıyorum neyse tanıdık hemşireler aracı oldu hastaneye yattım nst yapıldı bebeğin kalp atışları normale dönmüş açılma ve sancı yok... aksi doktor beni sancı odasına yatırdı... o kdar çok doğum, sancı çeken kadın gördüm ki o sağlam halimle sancım gelse geri gider diye düşündüm.. çıkmama da izin vermiyorlar. kendi doktorum geldi bu gece burda kal dedi.ama ortam çok kötü... gerzek doktor bana sezeryan olacaksın bir şey yeme dedi ben de aileme söyledim.. ailem hemşireye sorunca hastanız uyduruyor sezeryan olmayacak diyorlamış doktor ailemden ve benden hep kaçtı neyse akşam oldu ben de2-3 cmlik açılma olmuş artık çıkmama hiç izin vermiyorlar... ben de sağlıklı biri olarak ordaki bayanlara baktım kimisine ne zaman  ve nasıl ıkınması gerektiğini  gösteriyorum, su veriyorum... su içmemesi gerekene söylüyorum dudaklarını pamukla ıslatıyorum, telefonlara bakıyorum... neyse gece oda boşaldı ohhh dedim  rahatça uyurum sabaha da doğum olur diye düşünüyorum yoksa sabah sezaryan olacağım... bu arada kan sonuçlarımı doktor verdim trombosit eksikliğim var önlem alınması  gerek  doktor bakmadı bile... gece bir kadın hasta geldi tüm gece sürekli bağırdı eşim bahçede beklediği halde kadının sesini duyuyordu...  benim sancım da biraz gelmeye başladı... benden kaçn doktor sabah peşimden ayrılmıyor açılmam artmamış ameliyata alacağım dedi... ben de içimden madem ameliyat olacağım diğer nöbetçi doktor  yapsın dedim ve kabul etmedim... bir gün boyunca benden kaçan doktor hiç yanımdan ayrılmadı kabul edeceğim diye neyse nöbet değişti çok şirin kadın bir doktor geldi... seni niye buraya yatırmışlar senin doğumun gelse bile burda sancın kaçar dedi... bana suni sancı taktılar... gerizekalı stajer hemşire  serumu yanlış takmış sancıdan çok kolumun ağrısını çektim. doktor kan sonucumu görünce panikledi değerlerin çok düşük kan hazırlamak gerekiyor dedi...anneme bir gün önceden hastaney attığımı söylemedim.... hasta olduğu için o strese gelemezdi doğum olacağı zaman haber veririm diye düşündüm... sabah aradım hastanede olduğumu anladı... o sırada komşular da ordaymış kalabalık bir şekilde hastaneye geldiler... eşimin yakınları da hastaneye geldiler... KAyra Beyi kalabalık bir grup beklediler nazlı oğlum gelmedi.... beni hemşireler ameliyata hazırlarken ben de elimde telefon pencereden bizimkilere el sallıyordum..... en sonunda  doktorla sezaryana karar verdik genel anesteziyle oğlum  dünyaya geldi...  doğumdan sonra annem ve kayınvalidemde yorgun ama mutlu bir ifade vardı.. eşimse üzgündü çünkü benim ağrılarımı hissediyordu elimi hiç bırakmadı...

komik olan hep Kayra 24 eylülde doğmak istese tutup 25 eylülde doğuracağım diyordum...( nedeni de terazi burcunun 25 eylülde başladığını zannediyordum oğlumla aynı burç olalım diye  :ehi: :ehi: )
dediğim gibi oldu hatta bir yakınımın 24 eylülde nişanı vardı  kaç ay öncesinden ona senin nişana gelmeyeceğim o gün hastanede yatıyor olacağım diyordum  :k06: :k06:
:k06: