Burun Tıkanıklığı

Başlatan ARZU_SARP, 17 Ocak , 2007, 10:54:03

« önceki - sonraki »

ARZU_SARP

17 Ocak , 2007, 10:54:03 Son düzenlenme: 15 Mart , 2010, 13:27:45 g10ca
Sarpişkonun bir süredir burnu tıkalı.. burun akması ve ates yok cok sukur.. sterimar kullanıyorum.. baska ne yapmam gerekır.. tecrubelı anneler sıze seslenıyorum   :director::binkybaby:
Arzu 24.06.1973
Sarp 23.12.2006

şevval_lal

ARZUCUM ALLAH BAGISLASIN OGLUN COK TATLI....BIZ GİFFER DIYE BIR OKYANUS SUYU VARMIS ICINDE YANI BILDIGIN TUZLU SU....BIZDE ANLAMADIK SEBEBINI AMA HEP TIKALI...ÖPTUM CANIM

ÇİTLENBİK

burun tıkanıklığı kış aylarında çok zor oluyor..
bizim böyle durumumuz pek olmadı ama ..
dr.odayı nemlendirin diyorlar..
mesela kalorifer suluğu veya buhar makinası falan..,
şevval lal ın dediği gib fizyoloji olabiliyor.
ama dr. danışmak daha iyi olur.
geniz eti varsa oda rahatsız edebiliyor..

Zuhal

Arzucum aynı dertten bende muzdaripim gerçi yeni doğanlarda bu sorun sıkça karşılaşılan bir durummuş ama sanki bebeğim hasta grip nezle gibi geliyor bana o zamanda çok canım sıkılıyor. Serum fizyolojik damla verdi doktorumuz tamam fayda ediyor ama tamamen kesmiyor tıkanıklığı. Küçücük burun delikleri tıkalı olduğunda ağızdan nefes alıyolar ya aman üzülüyorum rahat değil diye.

3. aydan sonra geçer diyolar bakalım 3.ayı bekliycez. Çok şükür ateş öksürük gibi durumları yok ya en azından bu teselli etsin bizi. Ben peteklerin üzerlerine su koyuyorum hiç etkisi yok çocuğun burnu yine tıkalı yine tıkalı. Buhar makinası almak şart oldu vallahi.

Ceren Su 28/11/2006
Zuhal&Kerem 11/08/2001

Emine

Canım ben de serum fizyolojik damla kullanıyorum her gece yatmadan burnundaki sümükleri çıkarıyorum 1 günde nasıl o kadar sümük oluyor anlamış değilim  :laughing7:
Soğuk buhar makinası var bende Ceylin uyurken onu sabaha kadar çalıştırıyoruz odayı nemlendirmek için.

ARZU_SARP

bugun pek tıkanıklık yok gıbı gorunuyor cok sukur.. doktorumuz basıtce yanı kalorıfere su dolu kap koyun demıstı onu yaptık ama cok etkılı olmadı.. bugunde Champıonda dolanırken kalorıfere asılan basıt nemlendırıcılerden gordum.. olmazsa ondan alırım.. baktım oda ıse yaramadı buhar makınesı alırız artık  :tongue3: :tongue3: serum fızyolojıkle denız suyu olan sterımar aynı gorevı goruyordur dımı.. yoksa bende esıme aldırayım serum fızyolojık...
Arzu 24.06.1973
Sarp 23.12.2006

minekavlak

18 Ocak , 2007, 09:53:32 #6 Son düzenlenme: 18 Ocak , 2007, 09:59:04 minekavlak
arzucum şevval_lal'in dediği damlanın adı Iyomer Gifrer.atlas okyanusunun orjinal suyu.bende kullandım.çok etkili.bilgine..sarp'öpüyorum. :-*

mumkule

Merhaba ben de Erkin için Tonimer kullanıyorum. O da okyans suyu. Yani en azından üzerinde öyle yazıyor  :dontknow:
4 aylıkken başladı benim oğlumda burun tıkanıklığı. Bir süre kalorifer suluğu ile idare ettik. Ama yeterli olmamaya başladı. Bu yüzden soğuk buhar makinası aldık. Şimdi çok rahatız. Tabi burun aspiratörü ile temizlemeyi de ihmal etmemek gerekiyor.

Almiş'inAnniş'i

KIZLAR HAFTA SONU GİTTİĞİM SEMİNERDE BEBEK TEMİZLİĞİNDE BURUN NASIL TEMİZLENİR NE YAPILMALI BUNU DA GÖRDÜK!
MUHAKKAK HEPİNİZDE BURUN ASPRATÖRÜ VARDIR. BUNLARIN YEDEKLİLERİNDEN KULLANIN. ÇÜNKÜ 1 KEZ KULLANDIKTAN SONRA KAYNATILIP VE İYİCE KURUTULUP 2. KEZ ÖYLE KULLANILMASI GEREKİYORMUŞ. YOKSA BURUNDAN ALDIĞINIZ MİKROBU TEKRAR BURUNA SOKTUĞUNUZDA BU BİR KISIR DÖNGÜ OLUYOR.
ÖZELLİKLE KURUTULMALI DİYOR! SADECE BURUN ASPRATÖRÜ DEĞİL HERŞEY. KURUMASI BEKLENMEDEN KENDİMİZ KURUTMALIYMIŞIZ. ISLAK ORTAM DEMEK MİKROBUN EN KOLAY ÜREYEBİLDİĞİ ORTAM ANLAMINA GELİYORMUŞ.
UMARIM FAYDALI OLUR!

tuanam

bende tonimer kullanıyorum gerçekten etkili. bizde bir ara o sıkıntıyı çekmiştik. ilk aylarda.gece yatmadan önce mutlaka burnunu temizleyin.bide banyodan sonra. bu sizin için avantajdır.... geçmiş olsun

rannac

UYKUSUZ GEÇEN BURUN TIKANIKLIĞI SEBEBİNDEN DOLAYI ÇOK ŞEY DENEDİM EN SONUNDA DR.MUZ "İZOTONİK SEDYUM KLORUR" SERUM EWET SERUM ALMAMIZI ÖNERDİ....BU SERUM NASIL MI KULLANLIYOR
ŞÖYLE:SERUMUN KAPAĞI AÇILMIYOR,BİR ŞİRİNGA BATIRIYORSUN İĞNESİ DEWAMLI ORDA KALIYOR İKİNCİ BİR BATIRMA SÖZ KONUSU  OLMAMALI....ŞİRİNGAYA SERUM U ÇEKYORUZ,BİR ŞİRİNGA DOLUSU SERUM BEBEĞİNİZİ YATIRARAK BURNUNA AKITIYORUZ BOLCA..FAZLA GİTMESİNDEN KORKMAYIN BU SADECE BİR TEMİZLEYİCİ BİR NEVİ TUZLU SU...BOLCA AKITTIKTAN SONRA KALDIRIYORUZ BEBİŞİMİZİ....HEM UZUN SÜRE YETİYOR DİĞER TEMİZLEYİCİLER GİBİ FİATI CEBE DE  DOKUNMUYOR EN ÖNEMLİSİ FAYDA VERİYOR HEEE Bİ DE YANINA SICAK SUYA BUĞSEPTİL HAZIRLARSANIZ  BAKIN NEKOKULAR ALIR BEBİŞİİİNİİZ
.. :love7:
"ÇOCUKLARINIZI ÇOK ÖPÜN,ZİRA HER  ÖPÜŞTE CENNETTEKİ DERECENİZ YÜKSELİR"

ARMAĞAN

SEN DENEDİN DİMİ BU DEDİĞİNİ. EĞER DİĞERLERİNDEN DAHA ETKİLİ İSE BİZ DE DENERİZ. GERÇİ ZEYNEBİM O KADAR DA AMAN AMAN BİR BURUN TIKANIKLIĞI SÖZ KONUSU DEĞİL AMA OLSUN. AKLIMIZDA BULUNSUN HİÇ DEĞİLSE BİZDE BAŞKALARINA TAVSİYE EDERİZ.

sibell&gökhan

BEN BURUN TIKANIKLIĞIYLA İLGİLİ TONİMER DAMLA KULLANIYORUM BİR TÜPÜ SADECE 2,5 GÜN KULLANIYORUZ 6 SAAT ARALIKLARLA BURUN DELİKLERİNE 2 ŞER DAMLA OLMAK ÜZERE ÇOK TA FAYDASINI GÖRDÜM BU İLACI SSK KARŞILAMIYOR ECZANEDEN 13 YTL YE ALIYORUM AKLINIZDA BULUNSUN TAMAMİYLE OKYANUS SUYUDUR  :icon_thumright:

sevda

Evet okyanus suyundan bizde çok memnunuz tavsiye ederim....

mavili

benim kızımın da burnu çok tıkanıyor oda kaloriferli ve kuru hava burnun tıkanmasına tahriş olmasına neden oluyor bunun için oda nemlendiricisi yani soguk buhar makinası kullanmak en iyi yol ama benim bu makinadan yok bu yüzden kalorifer petegine ıslak havlu koyuyorum kuruyunca degiştiriyorum birde okyanus suyundan çok memnun kaldım tavsiye ederim