27 Nisan , 2024, 13:40:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kız Bebek İsimleri Arıyorum!

Başlatan mavili, 16 Nisan , 2008, 21:23:22

« önceki - sonraki »

****EMOŞİNN****

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

ırmak184

kimi duysam kızına ecrin birde tuana ismini koymuş duymaktan sıkıldım  ???  ??? okula baslayınca aynı isimden bir sürü ögrenci olacak  :suclu:  :suclu:

мiŁenα.

bende ecrın baydı...

ama duru ve nısa okadar yok yanı ben duymadım...yenı ısım deıller ama yok mına da guzelmıss belemır de degısık

Demet_dk

Alıntı yapılan: ☆..ŞeKeRiiM..☆ - 16 Kasım , 2009, 09:40:10
bende ecrın baydı...

ama duru ve nısa okadar yok yanı ben duymadım...yenı ısım deıller ama yok mına da guzelmıss belemır de degısık

evet ecrin sıktı çok fazla var

serra_emine

arkadaşlar ısım koyacak olan anne lere tavsıyem ısım araştırıken guzel olmasının yanında anlamınada bakmanızı tavsıye ederim...manası olmayan anlamsız isimlerın çocuklarımız için hiç bir önemi yok..
çünki yarın ahırette herkess ısimlerı ıle degıl dee isimilerının anlamı ile çagırılacak.tabii anlamı olmayanlar mahşer meydanında yanlızca kalıcaklarmış..anne babanın evladına karşı 3 vazifesi vardır..
hayırlı evlat yetiştirmek
hayırlı güzel anlamlı isim koymak
hayırlı bır insanla evlendırmek
nolur benı yanlış anlamayın bılgımı paylaşmak ıstedım..dıkkat edılmesı gereken bır konu.kuranı kerımde geççiyor olması şart degıl.çünki ona bakarsak kuranı kerımde cennet cehennem azrail yani hepsi geçiyor ama koymuyoruz..onun için ılla kuranı kerımde olacak dıye takılmamak lazım.anlmalı dini guzel isim olması lazım.evlatlarımıza hayırlı guzel isim koyarsak daha makbul arkadaşlar.... :flowers:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

Balböceği

Alıntı yapılan: serra_serra - 16 Kasım , 2009, 13:20:09
arkadaşlar ısım koyacak olan anne lere tavsıyem ısım araştırıken guzel olmasının yanında anlamınada bakmanızı tavsıye ederim...manası olmayan anlamsız isimlerın çocuklarımız için hiç bir önemi yok..
çünki yarın ahırette herkess ısimlerı ıle degıl dee isimilerının anlamı ile çagırılacak.tabii anlamı olmayanlar mahşer meydanında yanlızca kalıcaklarmış..anne babanın evladına karşı 3 vazifesi vardır..
hayırlı evlat yetiştirmek
hayırlı güzel anlamlı isim koymak
hayırlı bır insanla evlendırmek
nolur benı yanlış anlamayın bılgımı paylaşmak ıstedım..dıkkat edılmesı gereken bır konu.kuranı kerımde geççiyor olması şart degıl.çünki ona bakarsak kuranı kerımde cennet cehennem azrail yani hepsi geçiyor ama koymuyoruz..onun için ılla kuranı kerımde olacak dıye takılmamak lazım.anlmalı dini guzel isim olması lazım.evlatlarımıza hayırlı guzel isim koyarsak daha makbul arkadaşlar.... :flowers:
Bende katiliyorum bu konuya allah razi olsun sendennn serracim  :opucuk:

serra_emine

sagol canım ben bılgımı paylşamka ıstedım..gerçekten dıkkat etmek gereken bı konu..yarın ahırette evlatlarımız hakkını ıster hesap sorarsa işimiz çok zor......
bende çok düşündum ne koysam ne koysammm...çok ıstedıgım isimler vardı amaa serra ya karar verdık eşimle.anlamsız degıldı en azından..sevinçli neşeli demek serra.
birde çocuklara koyulan ısımlerın manaları çook etkılıyor ..herkes zaten ısmının anlamını taşırmış.gerçektende bu oluyor.
mesela nurlu isimler bebeklere agır gelırmiş o ısmı çocuk taşıyamazmış.muhammed gıbı yasin gıbı isimler çocuklara agır gelırmiş..
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

мiŁenα.

bende kuranda gecen cocugumun kullancagı sıım aradım...

eymen kuranda gecıyor....caganda bayram senlık en mutlu gun anlamında...

ıkısıde anlamlı ısımler

xxcansuxx

bende, kızım olursa meliha azra koyacağım yada azra meliha :) kararsızım meliha kayınvalide ismi ama onun ismi diye değide dedem koymuş diye koyacağım dedenin maşaallahı var evlatlarına hep güzel isimler koymuş, dikkat eder yani sizin değindiğiniz konuya... bu ismide koymasında vardır bi hikmeti diye koyacağım "sevimli,şirin" anlamındaymış. oğlum olursada melih arda olur Allah nasip ederse
belemir ismini hocamın bi kızında duymuştum "ilayda belemir" olarak çok hoşuma gitmişti belki 3. çocuğa nasip olur sanki birincisi oldu da 3.yü düşünüyorum :ehi:  :ehi:

мiŁenα.

***^^elif^^***

BİZİM İNŞ. 2010  NİSAN 9 'UNA KADAR  KIZIMIZ DÜNYAYA GELCEK NİSANDA DOĞAR DİE ADINI ^NİSAN^DÜŞÜNDÜK . KIZLAR ERKEN GELİR MARTTADA DOĞABİLİR DİYENLER OLDU AMA BİZ NE ZAMAN DOĞARSA DOĞSUN ADINI NİSAN KOYCAZ.  ÇÜNKÜ ANNEMLERDE KAYINVALİDEMLER,  EŞİM ,GÖRÜMCELERİM KABULLENDİ BEBEĞİMDEN BAHSEDERKEN HEPSİ 'NİSAN NASIL KIPIRDIYORMU? NİSANA SUNU ALICAZ NİSANA ŞUNU ÖRDÜK' DEMEYE BAŞLADILAR:) HEMDE BOLLUK BEREKET ANLAMI DA VARMIŞ... KIZIM EVİMİZE BİR NEVİ BOLLUK BEREKET OLACAĞI İÇİN ADI KESİNLEŞTİ ARTIK.     NİSANIMIZI 4 GÖZLE BEKLİYORUZ :)

мiŁenα.

nısanın anlamı sadece ay olarak ama nısa koyarsan analmı hem kuranda gecıyor hemde muthıs guzel bır sıım ....

benımmkı bır onerı ;D

***^^elif^^***

süryanice'de bolluk bereket anlamına geliyormuş. zaten nisan ayı en cok yağmur yağan ayımızdır ve yağmur da bolluk berekettir. burdan bi çağrışım yapmıştır heralde  :)ve cennet dili de süryanice olucakmış yani cennet dilinde kızımın adının anlamı bolluk bereket olucak bu da daha başka bir anlam baya araştırma yaptım körü körüne isim koyanlara kızdığım için araştırmamı sağlam yaptım. sonuçta ömrü boyunca 1 isimle anılıyor insanlar mantıklı bi anlamı olmalı ve kulağa hoş gelmeli ;) ;) ;) ;)

мiŁenα.

oda dogru benımde nısan dogumum ve kız olsaydı bende senın gıbı dusundeum nısan dıye sonra arastırıken nısanın sadece ay anlamı oldugunu nısa vardı onun anlmı cok gzuell dıye :D