27 Nisan , 2024, 10:52:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kız Bebek İsimleri Arıyorum!

Başlatan mavili, 16 Nisan , 2008, 21:23:22

« önceki - sonraki »

oozge

alla alla
kımseye begendırmek zorunda degılsınkı sedefim ya
senın evladın olucak o hıc hoslaşmadıgın bı ısımle ömur boyu cagırmıcaksındır ınş cocugunu demi

ahsen guzel ısım evet gerılerde ısımler eklemıstıkk ordanda bakabılırsın cnm

sedefsahin

malsef cnm kıme ne dıyemıyorsun ama gende allahtan aramızda mesafe varda tam bunu koyucaksın sunu koyucaksın dıyemıyor :)
zaten cnm ahsenıde gecmıs zamnda yazdıklrınızdan begenmıstım .benım daha cok var zaten daha 4 aylıgım ama gened ınsan ne koysam dıye habıre dusunuyor ya:(
merhabalar

oozge

eeeeee ozman hıc takma sadece soyle zamanı geldıgınde ısmı bu olucak dıye onlarda şok olmasınn  :k06:

olsun senın bebıs yıne 4 aylık
ben hamıle bıle degılım evlı de degılım
ama sımdıden dusunuyorum walla :k06: :k06: :k06:

sedefsahin

anladım cnm ozamn once evlılık darısı basına sonra cocauk dıyelım ıns cnm :)
merhabalar

mavili

sedefcim canım Allah yardımcın olsun ya isim koymak büyük sorumluluk çocugun ömür boyu taşıyacagı bişey bu ve unutmamak da gerekir ki çocuklar isminin anlamını taşırmış
bence sen ne istiyorsan içinden ne geçiyorsa onu koy eşinin de fikrini alarak

ben doguma gidene kadar kararsızdım diyordum ki yüzüne bakarak koyacagım ismini ilk aklıma ne gelirse öyle de oldu ela ismini eşim koydu zümra yı da ben ilk kızımı gördügümde zümra olmalı dedim
hiç pişman degilim ismini ve anlamını çok begeniyorum

sedefsahin

evet cnm haklısın ısım konusu cok onmelı ınsan ısmıyle yasar bırde anlamlı olmalı
ahsen ısmını dusnuyorum ama cok gzuel anlamında kurandada gecıyor esım pek sevmedı ama bakalım ne olacak :)
aslında babanın evladı ustunde 3 gorevı varmıs bırıncısı ısım koymak ıkınıcsı ılım ırfan ogretmen ucuncusu ıse evlendırmek:)
senın kızının ısmıde cok gzuelmıs cnm kendısıde cok tatlıymıs masallah barak allah
allah bagıslasın cnm  aklınıza guzel ısımler gelırse bana yazın oldumu
merhabalar

oozge

TMM CNM BNM HEP AKLIMDA ZTN YENI BISILER BULDUGUMDA EKLIYORUM  :icon_thumright:

sedefsahin

tsk ederım ozgecımm beklıyorummm
merhabalar

neslihan

Canlarım böyle bir konu açıldığını gördüm içeriğini okudum ama hep Kuran-ı Kerim'de geçen isimler üzerine yorumlar yapılmış.Bence anlamı güzel olduktan sonra illaki arapça olması gerekmiyor.Gerçekten ismin taşıdığı anlamı,insanda kendinde taşıyor.Mesela benim annemin adı güzin seçici beğenici demek.Ömür boyu zor beğenen bir insan ve pek te mutlu bir insan olduğu söylenemez.

Benim ismim de soylu anlamına geliyor.Davranışlarımda hep mesafeli davranırım.Çok samimi olamam.Buna benzer birsürü örnek verebilirim.Mesela kocamın ismide Ferhan,arapçada neşeli anlamına geliyor.Sevdiceğim hep neşelidir maşallah gerçekten de.

Ben kızımın enerjik,neşe dolu,samimi olmasını istiyorum,ve de en önemlisi kendine güveni olmasını istiyorum.İsminin anlamı da bu düşüncelerimi desteklesin dimi ama.

HADİ BANA YARDIMCI OLUN LÜTFEN.BEN KARAR VEREMEDİM YA :flowers:

(¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯)

neslihancım ben henüz cinsiyetini öğrenemedim ama kız olursa eliz düşünüyorum. Anlamı el izi, el emeği, göz nuru demek. Bir diğer anlamıda su perisi demekmiş.
Gelde Bizim Olsun Tüm Mutluluklar, Beklemeye Sabrım Gücüm Kalmadı!...

neslihan

Teşekkürler canım elizde çok güzel. :love7:Tüm arkadaşların desteğini bekliyorum

(¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯)

neslihancım birde ben duru yu çok beğeniyorum kızlar için
Gelde Bizim Olsun Tüm Mutluluklar, Beklemeye Sabrım Gücüm Kalmadı!...

**yeliz**

sen zaten yazmışsn ismi ferhan neslihan ve neşe

°♥ღ♥°ღD£nİz°ღ♥ღ°

ya ben ecrin koymak istiyorum kız olursa allahın hediyesi anlamı forumdada 3 kişide var sanırım ama cok güzel anlamlı yaa

Suskunluğum Asaletimdendir..!!

neslihan

Ecrin Allah ın hediyesi anlamıyla internette geçiyor.Ama ücret ve mükafat gibi anlamları da var.Ve çok sık kullanılır hale geldi.Ayrıca telaffuzu zor bir isim.

Ben aklımdan geçen isimleri ufaktan yazayım size.Ayça,aycan,candan,cansel,duru,duruyu tek başına da koymak istemiyorum duru çiçek gibi felan.
babasının ismiyle uyumlu olsun diye feryal ide düşündüm ama o da zor bir isim.