28 Nisan , 2024, 14:55:51

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

suda doğum

Başlatan AyNi, 15 Ekim , 2010, 13:17:45

« önceki - sonraki »

AyNi

merhaba kızlar, suda doğum hakkında bilgisi olan varmı??

daha doğrusu suda doğum yapan varmı? türkiyede yapan hastaneler biliyomusunuz??

ben çok istiyorum, Almanya da çok duyuyordum, çok yaygın, ama burda hiç duymadım  :dontknow:

bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim...  :flowers:

βαlκιz

türkiyede varmı bilmiyorum hiç duymadım acaba özel hastanelerde varmı  :dontknow:
ama yurtdışında oluyo
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

16 Ekim , 2010, 03:48:07 #2 Son düzenlenme: 16 Ekim , 2010, 04:01:21 *•.¸♥PARİSS♥¸.•*
Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 16 Ekim , 2010, 03:45:07
türkiyede varmı bilmiyorum hiç duymadım acaba özel hastanelerde varmı  :dontknow:
ama yurtdışında oluyo
nurgul yeşilçay yapmıştı suda dogumu. ......turkıde var ama fazla talep yok  ::)

βαlκιz

aa evet o yapmıştı türkiyedemi yapmıştı  :icon_scratch:

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 16 Ekim , 2010, 03:54:43
aa evet o yapmıştı türkiyedemi yapmıştı  :icon_scratch:

ben turkıyede yaptıgını hatırlıyorum..sankı bı kac unlude yapmıştı suda dogum hatırlamıyorumm  ::) ::)

su1023

Kısmet olursa ilk tercihim suda doğum :icon_thumright:
Türkiye'de yapıldığını duydum ::)

AyNi

etrafımdaki hastanelere sordum, hiç biri yapmıyomuş  :violent1: onun yerine epidural doğumu tavsiye ettiler...

bide suda doğumun fiyatı sezeryandan daha pahalıymış, özel hastanelerde... fiyatı neysede, doğum geldiği zaman kilometrelerce de hastaneye gidemem ki... çocuk yolda doğar  :ehi: :ehi:

pırıl

kızlar suda doğum gebze anadolu sağlık merkezinde yapılıyor.hani bu doktorlar dizisinin çekildiği hastanede.nurgül yeşilçayda doğumunu orda yapmıştı.ben gebzeye yakın bir yerdeyim ama hastanenin fiyatlarının çook uçuk olduğunu duymuştum. :dontknow:

AyNi

ayyy pırılcığım merak ettim aradım şimdi dediğin hastaneyi, 8.000 TL dedi  :ehi: iki gün hastanede kalış ve bakim vs. içinde...

pırıl

valla canım şahsen benim bütçemi fazlaca aşarda başkasını bilemem :)

AyNi

bizide kesinlikle aşar, eşime söylememe gerek bile yok  :laughing7:  hayır bide düşünsene, doğumda suda rahat edemiyomuşum, sudan çıkıp doğuruyomuşum  :ehi: :ehi:

o zaman nolcak??   :toothy10:

belki daha ucuz yerler vardır biraz daha araştırayım..

pırıl

hangi ildesin canım sen.ben devlet hastanesine güveniyorum burada.güzel ve temiz ama bakalım bütçemiz kötüye gitmezse özelde yapabilirim bende.düğün borcunu bize bıraktılar öle dememişlerdi sonradan hesaplar değişti ister istemez. :'(

AyNi

İstanbul anadolu yakasındayım... sen nerdesin?  bizimde borçlarımız yok ama fazla birikimimiz de yok... bizde yeni evliyiz, evimizi kendimiz kurduk çok şükür... sırf doğum için de kredi çekilmez bence  :k06:

normal doğum için iki üç hastane buldum, ssk anlaşmaları ile normal doğum ücreti 150 - 300 arası değişiyor... önümüzdeki ay doğumhanelere bakmaya gitcem, ona göre karar vercez galiba...

300 TL nerde 8.000 TL nerde  :ehi: gerçekten bu kadarda olmaz ki...

pırıl

canım
bende kocaelindeyim ya burdada 600-700 e konak hastanesi varki çok güzel hastaneler.aslında ayni benim sorunum ne biliyomusun eşim özel hastanede doğuma karşı ne zaman konuyu açsam tepki veriyo.bi ara görümcem konuşuyodu yanında özelle devlet hastanesi aynı vs diye.oda dinlemiyo beni deli edicek bu kocam beni :violent1:

AyNi

Alıntı yapılan: pırıl - 16 Ekim , 2010, 11:56:10
canım
bende kocaelindeyim ya burdada 600-700 e konak hastanesi varki çok güzel hastaneler.aslında ayni benim sorunum ne biliyomusun eşim özel hastanede doğuma karşı ne zaman konuyu açsam tepki veriyo.bi ara görümcem konuşuyodu yanında özelle devlet hastanesi aynı vs diye.oda dinlemiyo beni deli edicek bu kocam beni :violent1:

hmm anladım canım... ben yurtdışında doğup büyüdğüm için özelle devletin pek farkını bilmiyorum aslında. bi kere devlete kan tahlili için gitmiştik eşimle, çoook bekledik ve aşırı kalabalıktı... çook sıkıldım ve bunaldım... o günden beri hep özele gidiyoruz... sorun galiba kalabalık olması değilmi? yoksa hizmet bakımından fark varmı?