28 Nisan , 2024, 00:08:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

SUÇU BAŞÖRTÜLÜ OLMAK

Başlatan Lă_Tăhzen!, 01 Ekim , 2010, 11:12:46

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

KAMUSAL ALANLARDA BASORTUSU YASAK DIYOSUN MALESEF KURANDA KAMUSAL ALANLARDA SIZ KADINLARA BASORTUSU YASAK KAMUSAL ALANLARDA BASORTUSUNU ÇIKARTABILIRSINIZ  DİYE BIR AYET YOK KAMUSAL ALANDA DA NORMAL ALANLARDA DA BASORTUSU BİZE EMREDİLMİŞ VE BENDE BUNA UYMAK ZORUNDAYIM  BENDE ONDAN BAHSEDIYORUM BASORTUSUNUN KAMUSAL ALANDA CALISMAYA NE GIBI BIR ENGELI VAR BENDE HERHANGI BIR DEVLET OKULUNDA BASORTUMLE ÖGRETMENLIK VEYA BİR DEVLET HASTANESİNDE  DOKTORLUK YAPMAK ISTERDIM VE BU BENIM ELIMDEN ALINDI BEN BUNU AHIRETTE HESABINI SORCAM BEN UNIVERSITEYE BILE GITMEDIM SIRF BUYUZDEN VE HALA İÇİM KAN AGLIYOR İÇİMDE BIR ACI BU AYRICA DEMET HANIM BEN SIZE BASORTUSUNE KARSISIN DIYEDE BIR SÖZDE BULUNMADIM LAİKLİK İNKİLABINA KARSI KURANI KERIM AYETİNDEN BAHSETTIM  :icon_thumright:

TABIKI HERKES ÖZGUR NE SEN BANA DIYEBILIRSIN BASORTULUSUN NEDE BEN SANA ACIKSIN HERKES INANDIGI GIBI YASAR HERKES KENDINI NASIL RAHAT HISSEDIYOSA OYLE YASAR DEGİLMİ ÇEVREMDE DE KAPALIDAN COK ACIK ARKADASLARIM VAR BUNUDA BELIRTEYIM HİCBİR ZAMAN HICBIRINE KAPAN DEMEDİM HERKESIN KENDI BIELECEGI BI MESELE

çağınım

nur cum dediğim gibi biz bunun aksini söylemiyoruz kuranın emrinin nasıl olduğunuda biliyoruz ama eğer bi ülkede yaşıyosak bazı şeylerede ayak uydurmak zorundayız yani hepimiz bi ülke bayrağı altında yaşıyoruz yani yasalar neyse uymak zorundayız yoksa o ülkede karmaşa çıkar hepimiz istediğimiz gibi hareket etsek o ülkede dirlik düzen kalırmı sizler türbandan dolayı okullara giremediniz şimdi bu yol kamusal alanlarda yarın bi gün size açılırsa ozaman öyle mantıkta insanlar varki bende çıplak giricem diyende çıkar emin olun o zaman herkes kafasına göre hareket edicek ee buda doğru değil ne olucak o zaman

ayşe sopaları kaldırmışsın  :ehi:

мiŁenα.

NE YAPİM YEŞİMCİM BU DEVLET BÜYÜKLERİ BENİ ATLATTIRCAKLAR BİRGÜN GİDİP ŞİMDİ TAYİPLE GÜLÜN KULAĞINI BÜKÜCEM, :ehi:[/b]

:love9: :love7: :love9:

SiRiNe

Kapali halde okumak istemek egitim almak istemek her kapali genc  kizin hakkidir diye dusunuyorum ama ger yasanan devlette bu yasaksa  

bu srunu cözmek icin cabalar gösterilmelidir eger olmuyorsa o zaman ben kendi adima terk ederdim egitimi ve bas örtumu secerdim cunki bazi seyler degistirelemiyor kanunlar
isvectete carsaf pece yasaklandi yasaklanacak bu yuzden pece ve carsafimi cikarmak zorunda kaldim otobuse binemiyordum almiyordu söför......

Burdaa bazi islerde kabul etmiyorlar ama bunu asla dile getirmiyorlar cunki isvec dunyada insan haklariyla mesur oldugu icin asla bunu söyleyemiyorlar sinsilik

bir kac sene önce is ariyordum evlenmeden önce hastaneye arkadasimla görusmeye gittim ve görusmede uygun olup olmadigimi anlamak icin görusme yaptik

bize söylemek istedigin bisi varmi dedi sef,. evet namaz vakitlerimde herkez ögle yemegine giderken bende 5 dakika odada namaz kilmam lazim dedim peki dedi

bana vermedi isi benden dahada dusuk egitimi olan isvecli kiza verdi isi =)

Bende baska is aradim

Demet_dk

HERKES DÜŞÜNCESİNDE DE GİYİMİNDE DE ÖZGÜR

BİZDE İNANÇLI İNSANLARIZ ALLAHA ŞÜKÜR
BUNU ANLAMANIZ İÇİN BİZDE AYETLERİ KOPAYALA YAPIŞTIR MI YAPALIM BİLMİYORUM Kİ
NE YEŞİM NE DE BEN AKSİ BİŞEY SÖYLEMEDİK
KAMUSAL ALANLARDA BAŞÖRTÜSÜ YASAK OLSUN DİYE BİZ İSTEMEDİK YANİ
NEDEN BU KADAR AGRESİFLEŞİYOSUNUZ ANLAMIYORUM

derbeder

Alıntı yapılan: çağınım - 07 Ekim , 2010, 16:18:58
nur cum dediğim gibi biz bunun aksini söylemiyoruz kuranın emrinin nasıl olduğunuda biliyoruz ama eğer bi ülkede yaşıyosak bazı şeylerede ayak uydurmak zorundayız yani hepimiz bi ülke bayrağı altında yaşıyoruz yani yasalar neyse uymak zorundayız yoksa o ülkede karmaşa çıkar hepimiz istediğimiz gibi hareket etsek o ülkede dirlik düzen kalırmı sizler türbandan dolayı okullara giremediniz şimdi bu yol kamusal alanlarda yarın bi gün size açılırsa ozaman öyle mantıkta insanlar varki bende çıplak giricem diyende çıkar emin olun o zaman herkes kafasına göre hareket edicek ee buda doğru değil ne olucak o zaman

ayşe sopaları kaldırmışsın  :ehi:
bence bu kiyaslama cok yanlis  ::)

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

kizlar burda bir sorun cözemeyiz biz bireyler olarak...

bos verin herkez birbirinin dusuncesine saygi gösteriyor zaten

derbeder

Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 07 Ekim , 2010, 16:29:30
kizlar burda bir sorun cözemeyiz biz bireyler olarak...

bos verin herkez birbirinin dusuncesine saygi gösteriyor zaten

haklisin duygucum. ne desek bos, zaten yillardir hic bi nanenin cozuldugu yok maalesef. Allah er gec hesabini soracak.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Lă_Tăhzen!

ACIGIYLA KAPALISIYA BASBAKANIN DEYIMIYOLE :D KURDUYLE TURKUYLE CECENIYLE LAZIYLA ALEVISIYLE SUNNISIYLE MUHEPMİZ MUSLUMANIZ KITABIMIZ BIR PEYGAMBERIMIZ BIR RABBIMIZ BIR BIR BIR :D HAKKIMIZDA HAYIRISI OLSUN NEDIYELIM OKUMADIM BELKI BU ICIMDE UKTE AMA EVLİYİM MJUTLUYUM COOCUKLUYUM  :icon_thumright:

мiŁenα.

:nono:...AYNEN bizim yorumumuzla mesele hallolmicak..

herkezin fikri yazar geçer ..kimse kimsenin fikrini düşüncesini yargılayamaz :nono:

Ben sinirleniyorum başörtü konusunda..bi çöz[üm bulamadılar :cildir:

Birbirimizi kırmayalım :love1:

SiRiNe

Ayse bu elini sallayan smili nerden buluyorsun  :toothy10:

çağınım

demetcim haklı aksini söylemedik
angel arkadaşım aslında değil ondan kasıt herkes bişiler isticek demek bu kısaca onu örnek verdim ben  ::)

kızlar bencede bunu bizler çözemeyiz yanii en azından birbirlerimizin fikirlerine saygı duymalıyız tabiki yargılamamlıyız da zaten  

ayşecim bencede sen bük bi kulaklarını olmuyo böleee de  :ehi:

мiŁenα.

Aynen neden biri fikrini söleyince diğeride söleyince celalleniyoruz ..

gidelim tayibin başına çökelim :ehi:

duygucum smileylerin yanında daha (more ) yazıyor ona tıkla canım :opucuk:

SiRiNe

haa tmm buldumm  :nono: :nono: :nono: :ehi:tskler canim