SUÇU BAŞÖRTÜLÜ OLMAK

Başlatan Lă_Tăhzen!, 01 Ekim , 2010, 11:12:46

« önceki - sonraki »

vuslat

ah yavrum daha küçücükmüş..  onlar kızcağıza nasıl saldırdılarsa zebaniler de onlara daha beter saldırsın inşş şerefsiz imansızlar....

[/ur

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

bence suç o 13 yaşındaki çocuklarda deil..onların kafasına bu zihniyeti aşılayan ama beyinleri 13 yaşındaki çocuk kadar çalışmayan o pislik büyüklerde..artık öyle bi hal aldıki çocuklar bile nedenini bimeden böyle insanlıktan çıkıyo daha dogrusu çıkarılıyor..toplumun suçu bu fikri o yaştaki çocuga aşılayan şeref yoksunlarının suçu..

Lă_Tăhzen!

bende yurtdısında yasadıgım ıcın cok ıyı bılıyorum kabullenemıyolar yanı bazen sokakta  cok tedırgın yuruyorum bu haberleri okudukca acaba bırıde bana saldırımı dıye cunku devamlı baskı neden örtuyosun ac sacını turkıye donunce ortersın işte guzelsin guzelliğini heder etme bak buraya herkes acık v.s gibi sudan sebepler dıyorum bakın ben muslumanım bızım kıtabımızda Allah örtunmemızı emrediyor aman dıyolar o bizde de var ama hangi dönemde yasoyoruz bu donem bunu gerktırıyor falan fılan  herkes ınandıgı gıbı yasar siz öyle devam edin ben halımden memnunum hiç açılmayıda dusunmuyorum ozaman hemen suratları degısıyor aman ne halın varsa gör dercesine Allah ıslah etsin nediyelim mazlumun ahı yerde kalmaz cıkar aheste aheste

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: B.ü.Ş.r.A - 06 Ekim , 2010, 09:26:13
bence suç o 13 yaşındaki çocuklarda deil..onların kafasına bu zihniyeti aşılayan ama beyinleri 13 yaşındaki çocuk kadar çalışmayan o pislik büyüklerde..artık öyle bi hal aldıki çocuklar bile nedenini bimeden böyle insanlıktan çıkıyo daha dogrusu çıkarılıyor..toplumun suçu bu fikri o yaştaki çocuga aşılayan şeref yoksunlarının suçu..
:icon_thumright: Katılıyorum ..

derbeder

Alıntı yapılan: <==NUR==> - 06 Ekim , 2010, 09:51:39
bende yurtdısında yasadıgım ıcın cok ıyı bılıyorum kabullenemıyolar yanı bazen sokakta  cok tedırgın yuruyorum bu haberleri okudukca acaba bırıde bana saldırımı dıye cunku devamlı baskı neden örtuyosun ac sacını turkıye donunce ortersın işte guzelsin guzelliğini heder etme bak buraya herkes acık v.s gibi sudan sebepler dıyorum bakın ben muslumanım bızım kıtabımızda Allah örtunmemızı emrediyor aman dıyolar o bizde de var ama hangi dönemde yasoyoruz bu donem bunu gerktırıyor falan fılan  herkes ınandıgı gıbı yasar siz öyle devam edin ben halımden memnunum hiç açılmayıda dusunmuyorum ozaman hemen suratları degısıyor aman ne halın varsa gör dercesine Allah ıslah etsin nediyelim mazlumun ahı yerde kalmaz cıkar aheste aheste
haklisin, lakin asil yurt disindaki vatandaslarimizi ezik duruma dusuren Türkiyedeki basortu sorunudur. agizlari acildiginda "Türkiyedede yasak, nasil boyle bir hak istiyorsunuz" diyebilirler.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

çağınım

bu küçük kıza yapılan davranışı öncelikle kınıyorum bunlar bide her yönden demokratik geçinen ülkeler

ama şunada katılamıcam kusura bakmayın türkiyede başörtüsü yasak diye bişi yok sadece kamusal alanlarda yasak başörtüsü buda anayasamızda bizi biz yapan kanunlar arasında yer aldığı için yoksa sokakta çarşafla yada türbanla dolşana bizim ülkemizde kimse böyle terbiyesizlikler yapmıyor o yüzden başka ülkelerle ne olursa olsun ülkemizi bu şekilde kıyaslamayalım yine en demokratik ülkelerden biri biziz

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: angel81 - 06 Ekim , 2010, 13:11:23
Alıntı yapılan: <==NUR==> - 06 Ekim , 2010, 09:51:39
haklisin, lakin asil yurt disindaki vatandaslarimizi ezik duruma dusuren Türkiyedeki basortu sorunudur. agizlari acildiginda "Türkiyedede yasak, nasil boyle bir hak istiyorsunuz" diyebilirler.

evet öyle yabancı arkadaslarım hep soruyolar nasıl olabılırde musluman bır ulkede kamu alanlarında üniversitelerde v.s basortusu yasak olabılır hiç cevap veremıyoruz laf agzımıza tıkılıyor

çagın arkadasım turkıyede malesef batı kesımlerde basortululer magdur durumda laıklık elden gıdıyor dıye dusunen insanlar tarafından ve cok kez karsılastım ve duydum mesela hasemasıyla cok dogal bı sekılde denıze gıren arkadasıma mayolu bır hanımın homurdanıp hangı cagda yasıyoruz demesi gibi ve burası musluman bır ulke ??? herkesın hak ve özgurluklerı vardır nasılkı mayolu bır hanıma yada dekoltelı bır hanıma karısılmıyor çagdas denılıyor kapalı bır hanımda Allahın emirlerini yerine getiriyor

çağınım

Nur arkadaşım tabiki kapalı bayanlarda kendi düşüncelerinde haklıdırlar tabiki isterler rahatça okusunlar rahatça kamusal alanlarda çalışsınlar ama malum zamanında çıkartılan kılık kıyafet yasasında koyulan bi kanun hükmünden dolayı bu böyle belki bizdede o düşüncede olan insanlarda vardır hangi çağda yaşıyoruz diyenler o onların kendi fikridir ben açığım ama benim çarşaflı komşum var ama şu büyük bi gerçek yinede dışarda çarşafla ve türbanla en rahat dolaşılan ülke biziz  bizler böyle düşüncelerde oldukça avrupalı bize tabiki sorar ve hatta insanlarımıza kendi ülkelerinde saldırma hakkını bulurlar yani biz öncelikle kendi ülkemizin kanunlarını savunmayı bilmeliyiz ki onlara bu fırsatı vermeyelim ben bu açıdan düşünüyorum  ::)

derbeder

Alıntı yapılan: çağınım - 07 Ekim , 2010, 14:59:21
bu küçük kıza yapılan davranışı öncelikle kınıyorum bunlar bide her yönden demokratik geçinen ülkeler

ama şunada katılamıcam kusura bakmayın türkiyede başörtüsü yasak diye bişi yok sadece kamusal alanlarda yasak başörtüsü buda anayasamızda bizi biz yapan kanunlar arasında yer aldığı için yoksa sokakta çarşafla yada türbanla dolşana bizim ülkemizde kimse böyle terbiyesizlikler yapmıyor o yüzden başka ülkelerle ne olursa olsun ülkemizi bu şekilde kıyaslamayalım yine en demokratik ülkelerden biri biziz

Türkiye'de sokakta gezene o kadar garip bakmiyorlar dogru. lakin bir grup basortuluye zamaninda "erbakancilar geliyor" diye bagiriyordu kucucuk bir cocuk.
sasip kalmistim Ankara'dayken. yani kucucuk bir cocuk ne anlar politikadan ne anlar ayrimcilik yapmaktan. ama maalesefki buyuklerden kucuklere gecen bir hastalik bu. egitim bir vatandasin en temel hakkidir. yani ortusuyle okula gidememek ne kadar ozgurceyse evet bizim ülkemizde maalesef o kadar demokratik.
benimle ayni fikirde olmak zorunda degil tabiiki kimse. ama benim gordugum seyi herhalde herkes goruyordur. bilemiyorum, Allah sonumuzu hayir etsin.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

çağınım

angel81 arkadaşım çocukları provakate amaçlı neyazıkki kullanan yine bizleriz yani kendi düşüncelerimizi onlara lanse edip onları konuşturan bizleriz dediğim gibi mutlaka başörtüsünü çağdışılık diye nitelendirenler vardır düşünce tarzı nede olsa örtüyle okula gidememek belki doğru olmayabilir hak ve özgürlükler açısından ama kanunda yer alan bi hüküm bu ve eğer buda halen yer almaya devam edicekse tabiki bizlerde uymak zorundayız benim demek istediğim en azından diğer ülkelerdeki gibi dışarda baskı yok başını açıcaksın açmayana saldırmak gibi yani bu açıdan en azından ülkemizi başka ülkelerle kıyaslamayalım ben bunu dile getirmek istedim amin allah sonumuzu hayır etsin tabikii bu her işte böylee   

Demet_dk

konuyu tam anlamıyla okumadım ama yapılan davranış çok yanlış
kimse kimseyi kıyafetiyle yargılayamaz sen açıksın böyle olursun sen kapalısın sen böyle olursun bunlar çok yanlış şeyler
yeşimin dediği gibi kamusal alanlara başörtüsüyle girmek yasak
zamanında Atatürk kılık kıyafet inkılabı diye bişey yapmış bizlerde bunu uygulamışız yıllarca
son zamanlarda başörtüsü daha yaygın kimse Türkiyede özgür değiliz demesin
sahile indiğimde 20 tane mayolu bayan varsa 20 tanede haşemalı bayan var herkes özgürce hareket edebiliyo bence

Lă_Tăhzen!

Ataturk kılık kıyafet kanunu koymus rabbimizde 1400 yıl önce kuranı kerimde bız kadınlara su ayeti indirmiş acaba hangısıne uysak rabbımızın burugunamı kılık kıyafet kanunlarınamı  ???

Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve
ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden
görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde)
koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da
oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da
kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi
kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına
ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların
henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler.
Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte
Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz." (NUR
SURESİ<31)

Demet_dk

KAMUSAL ALANLARA BAŞÖRTÜSÜYLE GİRMEK YASAK BEN BUNUN İÇİN ATATÜRKÜN İNKILABINDAN BAHSETTİM

ŞUNA UYUN YADA BUNA UYUN DEMEDİM DEMEMDE NUR'CUM

HERKESİN KENDİ BİLECEĞİ ŞEY  :icon_thumright:

BEN NE İNSANLARI YARGILARIM DIŞ GÖRÜNÜŞÜNE GÖRE NEDE YARGILAYANLARI TASVİP EDERİM

мiŁenα.

İstedikleri alana istedikleri yasaları geçiriyorlar yıllardır bir başörtüsüne çözüm bulamadılar...

özzgürüzde ne kadar özgürüzz....anlamadım gitti,

Ancak ünv başörtü sebest oldu..

Neden bayan kamu dairesine  baş örtüsüyle gidip çalışamıyor..

açık olunca giriyor rahat rahat ta ...

ben devlet işine girsem saçımı açmak zorundayım neden ??? saçma yaa :caca:

:love9: :love7: :love9:

çağınım

demetcim sana katılıyorum yani açık kapalı diye kimse kimseyi yargılamamalı o çok yanlış ama biz özgür değiliz demekte yanlış bişey herkes istediği gibi dolaşabiliyo artı düşüncelerini özgürce dile getirebiliyor bunun örneğini geçen senelerde türbanlı bi bayanın tv ye çıkıp bi düşüncesini dile getirmesiylede daha iyi anladık yani ülkemiz yeterince özgür o yüzden özgür değiliz demokratik değiliz deyip başka ülkelerede bu küçük kıza yapılan davranışlar gibi payeler vermeyelim bizler böyle olursak müslümanlara her türlü sözü söylerler ve ne yazıkki zulmüde yaparlar biz bunu demek istiyoruz

nur arkadaşım bizler bunun aksini söylemiyoruz bizlerde allah inancı olan insanlarız açık olabiliriz ama bu ayetleri en az sizler kadar bende biliyorum artı ibadetimi yapıyorum bu çok farklı sadece bi ülkede belli bi kanun varsa o ülkede o kanuna uyulması gerektiğinden söz ettik bu kanun değiştirilmediği sürece o zaman herkes kafasına göre istediğini yapar nerde kanun nerde kaldı devlet yapısı atatürk inkilabından bu yüzden bahsettik rabbimin indirdiği ayeti zaten uygulayanlara bi yasak yokki dışarda  kesinlikle insanları dış görünüşlerine göre yadırgamak doğru değil yadırgayanları bende tasvip etmiyorum