Eşiniz Yemeğinizi Beğenmezse ?

Başlatan nesrin_beyza&berrin, 30 Ağustos , 2010, 19:24:38

« önceki - sonraki »

DER!N

Eşim Rizeli ben çerkezim, onların evinde genellikle yöresel yemekler pişiyor hep öyle olmuş eşim yemek seçer ve hiç bilmediği tadları bile sevmiyorum şeklinde söyler.
Ama ben çerkezim, yemeklerim güzel olur elim de lezzetlidir. Hiç yemediği bilmediği duymadığı yemekleri bile yedirmeyi başardım 30 yıllık adamın damak zevki gelişti  :k06:
Yalnız pirinç pilavı ve mercimek çorbasından vazgeçmiyor. ::)

**Gül**

Emine cok haklisin eger yemek secen biriyse coook zor. Ama ben bu konuda cok sansliyim. Esim hic yemek secmez ne olursa yer ev yemegi olduktan sonra. Bir tek sevmedigi patates yemegi. Onuda yapmam bende sevmem zaten. haa yapsamda sagolsun asla bunu niye yaptin yemem demez yine doyurur karnini. Canim kocam ne yaparsam yer. Hem de oyle sirf yemis olmak icin degil. Bayila bayila yer  :hungry: :hungry: Basit bir kahvalti sofrasina bile offf offf suraya bak diyerek oturur. Eeee oyle olunca da ben buyuk bir zevkle yaparim butun yemekleri. galiba lezzetli olmasi birazda burdan geliyor  :tongue3:
2 yil oncesine kadar hic bir yemek yapmasini bilmezdim. Ama simdi cok sukur hemen hemen hepsini yapiyorum ve begeniliyor. Bu arada esim asci. Bir otelde mutfak sefi. Ona begendirebiliyorsam tamamdir bu is diyorum  :hello2: Bazende yine asci olan arkadaslarindan yemege gelen olursa yine tedirgin oluyorum ben. Ya begenilmezse diye ama herkes begeniyor. Ilk baslarda acaba diyordum esim beni kirmamak icinmi guzel olmus diyor hep. Hatta sIk sIk sorardim begenmedigin yada yanlis yaptigim birsey varmi diye. Varsa soyle zoruma gitmez sonucta bilmiyorum dogrusunu ogreneyim diye. Ama simdi eminim. Gecen gun bir arkadasi yemege gelmisti. yemekten sonra ben mutfaktayken ''Yengenin yemekleri gercekten guzel'' dedigini duydum esime. Yani arkamdan da guzel yorumlar geliyor.
Offff mutevaziligi da elden biraktik simdi iyimi  :k06: :k06: :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

serra_emine

oyle yaa hergun hergunde ıstedıgı nasıl olacak
mumkun degıl
hergun fırında yemek olacak gık demez
kahvaltıda hergun kızartma olacak oh kahvaltı zengın der 
guncel herzaman yaptıgımız yemeklerı yemesı zor yesede doymaz..işi gıda uzerınse oldugu için bıraz sanslıyım
yıyıpte gelıyor bazende.
allah yardımcısı olsun yemek seçen eşi olanların ne dıyım zorr :D
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

DİLVİN

BİGÜN PİKNİĞE GİTTİK
ORDA KAYINVALDEMIN BACISININ KOCASI PATLICAN PATLATTI
ONUDA INCE INCE DOĞRADI
BENIM KAYINVALDEM KIYAMETI KOPARDI BU PATLICANI NEDEN DOĞRADIN
VICIK VICIK OLDU BENNNN YEMEM BUNU DEDI
HERKESINDE MIĞDESINI BULANDIRDI
OYSA ADAM BICAKLA MINIK MINIK DOĞRAMIŞTI
KALDIKI DÜRÜM YAPACAKLARDI ZATEN
PATLICANI KOCA KOCA DÜRÜM EDECEKMİŞŞŞ
KIMSE YEMEDI ADAMDA BOZULDU
NE VAR YESE ÖLEEE
AMA YEMESSSSSSSSSSSS  :violent1:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Demet_dk

ALLAH SABIR VERSİN SELMACIM ÇOK ZOR Bİ KADIN

derbeder

Alıntı yapılan: ((selma)) - 31 Ağustos , 2010, 12:02:45
BİGÜN PİKNİĞE GİTTİK
ONUDA INCE INCE DOĞRADI
NE VAR YESE ÖLEEE
o kadar itirazi varsa oturup kendisi kozlesin patlicanini  :caca:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

AککORTįє

Alıntı yapılan: ❤PA®İSS❤ - 31 Ağustos , 2010, 03:47:14
eşim tam bi gurmedır yemek konusunda  degısık bır damak tadı vardır gerçekten o yemek yereken ınsan hayran olur..yemegın neyın lezzetlı oldugunu ve nasıl yenmesı gerektıgını çok ıyı bılır..boyle olmasına ragmen şu ana kadar begenmemezlık yapmadı ama eksık olan bısey oldumu eleştırme yapmıştır onuda damak tadının çok gelışmış olmasına baglıyorum  :k06: :k06: :k06:

aynen kesinlikle ; benim eşimde öyledir ağzının tadını çok iyi bilir

damak tadı çok geniştir sofra görüntüsüne de çok önem verir  vee

kendisi de harika yemek yaparr  :love7: :hungry:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ((selma)) - 31 Ağustos , 2010, 12:02:45
BİGÜN PİKNİĞE GİTTİK
ONUDA INCE INCE DOĞRADI
NE VAR YESE ÖLEEE

:caca: :caca: :caca: :caca:

çağınım

benim eşim yemek seçmez o huyunu severim ve damak tadıda iyidir

:aferin:

ama beğenmediği bişi olunca direk olmamış bu der bende beğenmiyosan yemezsin derim

kendisi yemek  yaptığı zaman güzel yapar ama ben karıştırmam mutfağı mahvediyo diye

Demet_dk

KEŞKE BENİM EŞİMDE YAPSA YEMEK
ÇOK İSTERDİM ŞAHSEN  :k06:
AMA KAHVALTI BİLE HAZIRLAYAMAZ  :BangHead:

çağınım

demetcim hiç özenme bence mutfak mahvoluyo toplamıyolar çünkü  :ehi:

Demet_dk

DAĞILSIN YA NOLACAKKİ TOPLANIR
SANKİ EŞİN YEMEK YAPMAYINCA MUTFAK DAĞILMIYOMU KÜÇÜK ERKEK DÖKÜYO HERŞEYİ  :ehi: :ehi:

tweety0555

esım cok duzenlı mutfakta ıs yapar ama benı elestırecekse mutlaka cevabını alır..ılk zmanlar soganı hep rondodan gecırırdım bana bunu elde dograsan suyu cıkıyor fılan dedı otur sen dogra bende kullanım dedım odur budur pek bırsey deme dedıgı zamnda mutlaka altta kalmam :toothy10:

мiŁenα.

aaa o hususta eşimi tek geçerimm çok ama çok titizdir eşim.

mutfağa grisin benden temiz çıkar.

eşim yemek güzel yapar ;ve sofra düzenine çok dikkate der.

misafir gelceği zaman yardım eder müthiş sofra düzeni vardır :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

çağınım

demet aslında haklısın  :ehi: :ehi:

ayşe ne güzel benim eşimde çok titzdir aslında banaa çok karışır temizlik yaparken hafta sonu yapıyosam ama yemek yapınca nedense mutfağı toplamaya gelince kocişte titzlik falan kalmıyo bildiğin dağınık  :ehi: