Eşiniz Yemeğinizi Beğenmezse ?

Başlatan nesrin_beyza&berrin, 30 Ağustos , 2010, 19:24:38

« önceki - sonraki »

keyameya

ben 8 aylık evliyim ama ilk 5 ayı evli saymıyorum.son 3 aydır evliyim diye düşünüyorum ve 3 ay önce yemek yapmayı hiç ama hiç bilmeden mutfağa girdim.ilk yemeklerimi hatırlıyorum da... Allahım o nasıl bi çorba ve nasıl bi pilavdı öyle diyorum :laughing7: 10 gündür aç olan insanın önüne koysan zor yer :toothy10: eşim saolsun hiç kötü olmuş falan demeden yemeye başlamıştı ama ben ağzım açık onu izliyodum çünkü kendim yiyememiştim :toothy10: bide pişkin pişkin nası olmuş diye sormuştum.çok güzel olmuş ama bidakine daha güzel olabilir demişti :laughing7: eşim yemek konusunda çok zor bi insan.sebzenin hiçbi çeşidini yemiyo ne yazıkki :'( sadece kuru yemekler, hamurişi ve çorba.evlendim evleneli daha sebze yemeği pişirmedim.velhasıl kelam ilk zamanlar kendim bile yiyemiycek kadar kötü yemekler yapan ben şimdilerde eşimin bile mükemmel olmuş diyeceği kadar güzel yemekler yapıyorum (yapıyomuşum) bu iş biraz tecrübeyle alakalı bence.zamanla herşey öğreniliyo.yeter ki insan öğrenmek istesin :icon_thumright: yalnız nedendir bilmiyorum ama et ve etli yemekleri hala beceremiyorum :honk: başta köfte olmak üzere kıymalı ve etli yemekleri halen güzel yapamıyorum.eti eşim çok sever ama benim pek aram yok belki de o yüzden.zaten hamilelik döneminde etten tiksindim kesinlikle yiyemiyorum kokusu da aşırı midemi bulandırıyo :igrenc: :igrenc: ama hamurişinde süperim çok şükür :k06: poğaça ve yaşpastalarımı kendimin yaptığına inandıramıyorum insanları :k06:

derbeder

Alıntı yapılan: er♥su ヅ - 01 Temmuz , 2011, 12:04:31
Alıntı yapılan: derbeder - 01 Temmuz , 2011, 12:02:46
Alıntı yapılan: er♥su ヅ - 01 Temmuz , 2011, 11:53:03
BEĞENİR HERZAMAN AMA BEĞENMEZSE KALKAR KENDİ HAZIRLAR YAPACAK BİŞEY YOK
yanehhh  :k06:

bu halimle ona yemek yapiyorsam mecbur yiyecek, yemesinde goriimmm onuuu  :suclu:

esim sebze pek sevmez, bende tam tersi sebzeye bayilirim. dun patlicanli pogacayi pasa pasa yedi. hatta sonradanda tadini cok begendigini ve sebzelere karsi onyargili oldugunu itiraf etti  :ehi:
BENİM EŞİMDE YEMEK ÇOK ŞECER BEN YAPINCA YİYOR ANNESİNDE O YEMEK VARSA YEMİYOR BAŞKA BİŞEY İSTİYOR ANNESİDE YAPIYOR ANNESİNE NAZI GEÇİYOR SEBZEYİ HİÇ SEVMİYOR ETÇİL KENDİSİ :ehi:
seninkiside hepten annesine gicik gidiyor herhalde  :k06:

erkekler genelde etciller esim kardesim herkes oyle yane, haftada 2 kez etli birsey yapmaya calisiyorum. ama bazende oluyorki 1 hafta boyu hic etli birsey olmuyor, cunku etsiz olan yemeklerde lezzetli olabilir.

mesela muhribe benim esimde kabagi agzina surmez, mucver disinda. mucvere bende bayiliyorum, yani iki kabaktan mucver yapsam oturup kendim yiyebilirim o kadar yaneh  :hungry: ama her zamanda kizartma yemek iyi birsey degil. kabaktan salata yaparim yogurtlu ya da yumurtali yaparim filan. ama gecen gun esimin tabagina ona sormadan koydum ve yedi  :ehi: yaneh isin sirri sormamaktaymis  :ehi:

bekarken filan erkekler cok nazli oluyor kendi abilerimden filan biliyorum. cunku annem cok guzel yemek yapar masaAllah hani o el lezzeti vardir kadinda masaAllah herkes cok begenir buna esimde dahil yani. ama gel gorki abim mesela sebzeyi sirf giciklik olsun diye yemez sanki. ya sanki yese olecek  :ehi:

aynisi benim ve sizlerin esinizdede olmustur. haa ama bunun yanisira mesela babam bekarliginda kurufasulyeyi et yemeklerini tavuk filan yemezmis, cunku babannemin el lezzeti gercekten yoktur ve tiksinmis bu yemeklerden. sonra annem yapincada ilk zamanlar yememis ve sonrasinda yemeye baslamis. ilk adimi atmak zor ama cok kolaylasiyor o ilk adimdan sonrasi.

keyameya canim sen neden sadece esine gore hareket ediyorsunki, sebzedeki vitaminede ihtiyaci var insanin birde hamilesin sanirim.
bence kendin yapip yemelisin, esinde yemezse yemesin yaneh. hatta zamanla esin bile yemeye baslayabilir. ne demisler korle yatan sasi kalkar  :ehi:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

muhribe

derbeder dediğin gibi insanlar bazen sırf gıcıklığından yemiyor bazı şeyleri. mesela ben yıllarca dolma biber yemedim. neden? uyuzluk işte  :k06: annem yalvarırdı ağzıma sürmezdim. sonra bi gün bi tadayım dedim, aman Allahım ne güzel bişeymiş o öyle  :laughing7: benim de kayınvalidem mutfakta pek iyi değildir, eşim de onun elinin ayarından sanırım çoğu sebze yemeğini yemem demişti. ama ben yaptım tek tek bayıla bayıla yedi. suç sebzelerin değil maharetsiz hanımların maalesef :) şimdi mesela bamyayı ya da kabağı senden başkası yapsa ağzıma sürmem diyor. yapmasını bilirsen yedirmesini de bilirsin  ;)

keyameya

Alıntı yapılan: derbeder - 01 Temmuz , 2011, 12:20:35
keyameya canim sen neden sadece esine gore hareket ediyorsunki, sebzedeki vitaminede ihtiyaci var insanin birde hamilesin sanirim.
bence kendin yapip yemelisin, esinde yemezse yemesin yaneh. hatta zamanla esin bile yemeye baslayabilir. ne demisler korle yatan sasi kalkar  :ehi:

:toothy10: evet haklısınız.1 hafta önce falan ben ıspanak aşermiştim.eşim işteyken yapıp yiycektim ama komşu yüzünden onu da yaktım :laughing7: ama yanmayan kısımlardan yine 1 tabak çıkmıştı ve nası iştahla yemiştim :hungry: eşime geçenlerde duygu sömürüsü yaptım.bak ben hamileyim sebze yemem lazım sen yemeyince benimde canım istemiyo nolur yapimda yiyelim olur mu? dedim.beni kandıramazsın sen bebeğimize yedir yeter dedi :caca: kayınvalidem saolsun hiç alıştırmamış sebzeye.şimdi ceremesini ben çekiyorum :'( eşim yemeyince citten benimde yiyesim gelmiyo :honk:

suzannn

BENDE TAM TERSİ EŞİM ETÇİL BEN SEBZECİYİM ÇOK SEVİYORUM ETSİZ YEMEKLERİ

muhribe

demek ki neymiş hanımlar, kızlarımıza oğullarımıza eti dayayıp sebzeyi ihmal etmeyecekmişiz. her şeyden yemeyi öğrensinler ki yarın öbür gün eşlerine eziyet etmesinler :)

derbeder

Alıntı yapılan: keyameya - 01 Temmuz , 2011, 12:28:43
Alıntı yapılan: derbeder - 01 Temmuz , 2011, 12:20:35

:toothy10: evet haklısınız.1 hafta önce falan ben ıspanak aşermiştim.eşim işteyken yapıp yiycektim ama komşu yüzünden onu da yaktım :laughing7: ama yanmayan kısımlardan yine 1 tabak çıkmıştı ve nası iştahla yemiştim :hungry: eşime geçenlerde duygu sömürüsü yaptım.bak ben hamileyim sebze yemem lazım sen yemeyince benimde canım istemiyo nolur yapimda yiyelim olur mu? dedim.beni kandıramazsın sen bebeğimize yedir yeter dedi :caca: kayınvalidem saolsun hiç alıştırmamış sebzeye.şimdi ceremesini ben çekiyorum :'( eşim yemeyince citten benimde yiyesim gelmiyo :honk:
benim demek istedigim ise tam tersi yaneh yapki yesin, yesinki yap  :k06:

yavas yavas oluyor maalesef ama olabiliyor. kendini neden mahrum birakacaksin? simdi hadi neyse ama yarin oburgun cocugunuz oluncadami yapmayacaksin? ilerde babasi gibi yetismesini istemezsin herhalde  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

elif35

benim annem çalıştığı için ben 15-16 yaşından beri yemek yaptığımdan dolayı evlenince hiç zorluk çekmedim çok şükür..her türlü yemeği rahatlıkla yaparım şimdiye kadar da eşim beğenmedim hiç güzel olmamış dediği bir yemeğim olmadı  :basardim:

Nezo

Beğenmediği Olmadı Ama Olursa Da Ben Çalışan Biriyim Akşam Eve Gelip Yemek Yapma Derdinde Oluyorum Bi Zahmet Totosunu Kaldırır Yapar Kendi Sevdiği Birşeyi  :suclu:

...ŞehzadEfe...

allaha şükür bu zamana kadar yaptığım herşeyi beğendi beğenmezse keyfi bilir zıkkım derim geçer giderim  8)
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

benim eşim mercimek köftesini ağzına koymaz. geçenlerde çok canım istedi, o evde yokken kalktım yaptım. ama miktarını fazla kaçırmışım koca bi tabak kaldı. baktım kendim mümkün değil yiyemem eşime yedirmem lazım birazını. ben de yuvarlamadım, kısır gibi bıraktım tencerede. biraz bulgur miktarını artırdım içinde, görünüm olarak kısıra benzedi. sonra eşim geldi aa kısır mı var dedi. bişey demedim koydum bi tabak. yedi ama fark ediyorum yüzü değişiyor falan ne olduğunu anlayamadı. sesini çıkarmadı yine de, yedi bitirdi. sonra arkadaşlar geldi bize oturmaya, karınları açmış. dedim mercimek köftesi yer misiniz. ooo dediler yemez miyiz. eşim mutfağa bi girdi, kısır sandığı şeyi ben elimde yuvarladım mercimek köftesi oluverdi  :k06: ya diyo bunda bi tuhaflık olduğunu anlamıştım ama kırılırsın diye bişey demedim  :laughing7: kıyamam canım benim, ben üzülmeyeyim diye tadını sevmese de yedi bi tabak mercimek köftesini  :love9:

ayysnn

ikimzde çalıştığımız için öle çok çeşitli sofralara hasretiz.eşimin mesaisi bnden önce bittiği için o hazırlar genelde yemekleri saolsun güzelde yapar.eşim beyenmezse die bi sorunum yok çükür.ama gün gelir bn yapcak olursam oda kötü olursa eğer eşim 'olmamış hatun, bunun içine bundan şundan kyman lazımdı aman bu içinde hoş lezzet vermemiş' gibi akıl verir sadece onuda normal karşılarım ama dediğim gibi ya yemeği eşim yapar ya ikimiz çok nadir tek başıma yaparım yemek

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

BEĞENSEDE BEĞENMESEDE YİCEK MECBUR BAŞKA ÇARESİ YOK :cildir: :cildir:

EŞİMİN HUYUDUR ZATEN YEMEK SEÇMEK BEĞENMEMK

EN ÇOK TARTIŞTIĞIMIZ KONU BU

YAZ GÜNÜDE KURU FASÜLYE NOHUT MU YENİR YA :cildir: :cildir:

İLLE SULU OLCAK YEMEKLER BİDE BENDE AZ SULU SEVİYORUM EŞİM RESMEN SYA BOĞ YEMEKLERİ DİYOR ELİNDE OLSA SIRF SU YİCEK 
AYY YİNE TEPEM ATTI :BangHead: :BangHead:

Demet_dk

YEMEKLERİM GÜZELDİR VE DEVAMLI DEĞİŞİK ŞEYLER YAPMAYI SEVERİM
SADECE SALATA BİLE YAPSAM BAYILA BAYILA YER  :occasion5:

ŞİMDİ YİNE KOCAMAN Bİ SALATA YAPTIM  :hungry:

d3m37

yemek konusunda pek zorllanmıyorum yesıl fasulye ıspanak ve pırasa bunları hayatta agzına surmez eşim genelde et agırlıklı yemeklerimi begenır ama yenı evlıyken pızza deneyımım olmustu tarıfte altını bol unlayın yazıyordu bende mubarek unu aktarmısımkı offffffffffff 5 cm kalınlıgında pızzaların altı un yenmıyorkı :) ama sımdı herkeze pizzayı cok guzel yaptıgımı soyluyor hazırlardanda guzel oluyormus :)

Ben   06/04/1987
Ecem 06/07/2009
Aşkım 06/08/1982