1 haftada 3 bucuk kilo verdim.....Yontem LCHF diyeti..

Başlatan SiRiNe, 20 Ağustos , 2010, 13:37:11

« önceki - sonraki »

SiRiNe

Merhaba guzel hanimlar

Sizinle bunu paylasmak istiyorum belkide isinize yarar ama tabiki her zaman kendi doktorunuza danisin diyete baslarken bunyelerimiz farkli

dogumdan sonra verdigimin cogunu geri aldigimda soka girdim ve frenlemeyi dusundum ama emzirdigim icin tehlikeli olacagini dusunmustum

Zaten mide amaliyatimdan dolayi AC kalarak diyet yapmak yasak bana oructa tutmam yasak bu yuzden oruc tutamiyorum....

Neyse ben bu yontemi  denemeyi dusundum LCHF ismi low colhydrates high fat
yani dusuk kolhydrat ve yuksek yag :) yag derken diyeceksiniz nasi yag yiyerek kilo verdin.-...

protein agirlikli bir diet bu ac kalmiyorsunuz bas agrisi yorgunluk hic bir sey yok
et sut yumurta yogurt cesitli peynirler dilerseniz kaymakta yiyin ben yedim cunki :)
ama cogu doktor bunu onaylamasada onaylayan profosorler var ve bu yontemle cok  kilo veren kisiler var
yapacaginiz tek sey pirinc patates makarna ekmek un  hamur ve kolhydrat degeri yuksek olan diger besinlerden uzak durmak
onun yerine salata yumurta et balik sut kaymak peynir lahana patlican kabak bunlari yiyebilirsiniz
sutu kesinlikle etkilemiyor cunki ac kalmiyorsunuz doydugunuz kadar yiyorsunuz ama tabiki abartmamak sartiyla
ben sutumde bir sey fark etmedim azalma gibi.
bu diet duzgun uygulandiginda haftada 1 veya 1 bucuk kilo arasinda verebilirsiniz

ben bu hafta icinde kizartma yedim kbaki kizarttim patlicani eti kizarttim peynir yedim kaymak yedim sut ictim yumurta kizarttim kahvaltima krema soslu yemekler hazirladim tavuklu kremali sote vs.
ve bol su ictim
1 hafta ve sonuc 3 bucuk kilo
:-ooo :basardim: masallah
insaallah sizinde isinize yarar

Lă_Tăhzen!

Lă_Tăhzen!

dogumdan sonra 76 kiloya indim suanda tartılarım 68 gosterıyor ama sankı hıcbır degısıklık yok vucudumda sıkılasması lazım nasıl becereceksem  :honk:

tweety0555

SiRiNe

Alıntı yapılan: tweety0555 - 20 Ağustos , 2010, 13:45:58
yeme sıklıgın nasıl duygu...
3 saatte bir yiyorum duzenli yemek az az ama cok ögun yemek metobolzmayi hizlandiriyor
kolhydrat iceren besinler hizlica vucudu terk ederken protein agirlikli yiyecekler daha uzun tok hissi veriyor ve dahada cabuk doyuruyor

SiRiNe

Alıntı yapılan: ASEL&NUR - 20 Ağustos , 2010, 13:45:44
dogumdan sonra 76 kiloya indim suanda tartılarım 68 gosterıyor ama sankı hıcbır degısıklık yok vucudumda sıkılasması lazım nasıl becereceksem  :honk:
nurcum dogumdan sonra malesef vucudun SIKLASMASI biraz zor oluyor yani kadin vucudu zaten 2 sene sonra tam olarak kendisini toplarmis yeni bir dogum icin 2 sonra hazir hissedermis kendinisi
yani ne kadar cok cocuk  dogurursan o kadar sarkma oluyor vucutta
ama fitnes ile SIKLASIR programli sporla ama  bizim icin zor cunki bebekler zamanimizi aliyor
r

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

dogumdan sonra 76 kiloya indim suanda tartılarım 68 gosterıyor ama sankı hıcbır degısıklık yok vucudumda sıkılasması lazım nasıl becereceksem  :honk:
canım vucudun sıkılaşması için mutlaka spor yapmalısın

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

SiRiNe

Alıntı yapılan: ❤PA®İSS❤ - 20 Ağustos , 2010, 13:54:55
duygucum helal sana
hedefın kaç kılo vermek  ::)
canim ben hic bir zaman asiri zayif olmadim hayatimda cunki  bunye yapip boyle ailecek biz iri yapiliyiz zaten asiri zayif olmak istemiyorum bana yakismiyor
ama vermem gereken 25 kg vardi 3 bucugu gitti  ;D

SiRiNe

birde sadece dis gorunus icin degil kilo ilerde kalp ve damar hastaliklarina sekere  kalp krizine kisirliga vs yol aciyor
birde kizlarim icin onlarla ilgilenmem ilerde disari cikarmam gezdirmam lazim bunun icinde dinc olmam saglikli olmam hafif  olmam lazim

мiŁenα.

Maşallah ! duygucum.

İyi kilo vermişsin anlattığına göre de gayet sağlıklı bir şekilde vermişsin. :alkış:

bende eriyorum gören vermişsin diyor ama ben kendimi öle hissetmiyorum.. :'(

insan kilo verdikçe daha da veresi geliyor psikolojik sanırsam :-\

ben ekmek yemyordum zaten hayatımda şeker tuz yok.. :icon_thumright:

bu sıra ekmek yiyorum ve dondurma çok yiyorum. :dontknow:

kendimi durdurmam lazım kola ve cipste çok kaçırdım :ehi:

:love9: :love7: :love9:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: ❤PA®İSS❤ - 20 Ağustos , 2010, 13:54:08
canım vucudun sıkılaşması için mutlaka spor yapmalısın

ahh ahh canımm spor ve ben nekadar uzagız bırbırımıze gecen aylarda yapıyodum iyi gaza gelmiştim  1 hafta surdu sadece  :honk:

SiRiNe

Alıntı yapılan: eyмeɴ  çαğαɴ_ﮡ - 20 Ağustos , 2010, 14:05:37
Maşallah ! duygucum.

İyi kilo vermişsin anlattığına göre de gayet sağlıklı bir şekilde vermişsin. :alkış:

bende eriyorum gören vermişsin diyor ama ben kendimi öle hissetmiyorum.. :'(

insan kilo verdikçe daha da veresi geliyor psikolojik sanırsam :-\

ben ekmek yemyordum zaten hayatımda şeker tuz yok.. :icon_thumright:

bu sıra ekmek yiyorum ve dondurma çok yiyorum. :dontknow:

kendimi durdurmam lazım kola ve cipste çok kaçırdım :ehi:

sag olasin aysecim ;D

yok kiz sende kilo yok :laughing7:

aynen verdikce vermek istiyor

benim hic aklima hic gelmezdi yani kizartma yagli yiyip kilo verecegim :D

vadi= muge & melis

ben bu şekilde hamıleyken cok kılo almamıstım karbonhıdrat yemıyordum hamısken de kılo almadım sayılır 8.5 kg aldım