27 Nisan , 2024, 20:52:29

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Acısız Normal Doğum Videosu

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 16:48:30

« önceki - sonraki »

yeliz&osman

Ne yalan söliyim ürperdim normal doğumu seyredince iyiki sezeryan olmuşum  :honk:

irem eren

seyretmek yaşamaktan  daha zor gibi geldi. :-ooo :-ooo

melisim

ben dogumdan öncede izlemistim böyle videolari ama suratimda böyle bir gülümseme yoktu.inanin ki cok cabuk gecen ve daha sonra cok fazla birsey hatirlayamadiginiz bir olay.hic korkmayin dogumdan ben korktum ama bosunaymis. sonunda sizi kocaman bir ödül bekliyoooooo...
HER YENI GÜN GÜZEL BIR GÜLÜCÜK,HER GÜLÜCÜK YENI BIR UMUT BENIM ICIN...

gülen

ayy kıslar ya 30. haftaya girdik oğluşumla ama be artık korkudan uyuyamıyorum doğum anın ve doğum sonrası hangisinde daha az acı çekerim bebişimle ilgilenirim sezeryanmı normal doğummu karar veremiyorum  :(

sevda

Normal doğumdan yanayımm her zaman...

gülen

sevdacım peki normal doğumda kesi yapıyorlar biliyorsun peki doğum sonrası o dikişler acıyomu oturup kalkmakta problem olmuyormu ben epidural normal doğum istiyorum ama korkuyorum kıslar yardımcı olun doğum anı ve sonrasında neler yaşadığınızdan bahsederseniz sevinirim öpt  :flowers: hepinisi

sevda

Canım bende de kesi olmak zorundaydı çünkü arhancım kilolu bir bebek olduğu için kafasının rahat geçmesi açısından 4 tane dikişim vardı ilk bir hafta yan oturup kalktım sonrada kaynayan dikişler olduğu için iyleşti güzelim sorun fazla yaşamadım ama emdirme işlemi ilk hafta zorlamıştı beni çünkü yan durmak biraz zordu onun haricinde herşey çok rahattı tuvalette bile zorlanmadım ilk idrarda çok sorun yaşarsın demişlerid fakat onda da sıkıntı yaşamadım yani allah gönlüne göre versin güzelim ama ben yine hamile kalsam yine normal doğum derim çünkü ben hep başından sonuna kadar normal doğum dedim ve allah gönlüme göre verdi...

Ve apartmanda tek normal doğum yapan benim.... :basardim:

burçin

arkadaşlar ben izledim ve tüylerim diken diken oldu sanki yapamıycam gibi geldi ben bu video da en çok anne adayının surat ifadesini merak ettim.Belki böylelikle acısınıda anlama şansımız olurdu offffff

dehliz

Herkeze selam
   20 Haziranda genel anesteziyle  sezaryan oldum.Oğlum 9 gün sonra 3 aylık olacak.Videoyu İzleyince duygularımı paylaşmak istedim bende.Bebeğin başı büyük kilolu doğumu zor olabilir ihtimali ile sezeryana daha olumlu bakıldı.Aslında ben kendim de istemiştim sezeryanı .buda bana bahane oldu.Çatı muayenesi bile yaptırmamıştım.Ama şimdi videoyu izleyince o bebeğin ilk çığlığını duyamamak büyük kayıp.Arkadaşlardan birisi demişya neolduğunu anlamıyon.bi anda yanında bi bebek buluyon .hatırlamıyon diye.Ben doğuma karar vermeden önce aklımdaki şey hep o acıyı yaşamamak hatırlamamaktı.Ama şimdi şimdi farkediyorum hatırlayamadığım çok daha güzel bi an var bebeğimin ilk çığlığı.
  Bir de doğumdan sonraki ilk zamanlar.Sonuçta sezeryan olan bi annenin daha çok bakıma ihtiyacı oluyor.Ve bebeğinin ilk anlarını doyasıya yaşayamıyorsun.Bebeğim doğduktan sonra elden ele gezerken içim gidiyordu.Ve gerçekten oruma gidiyodu.bebeğim benden başkasının kokusuna alışıyor diye.Farkettirmemeye çalışıyordum ama hani biri dokunuverse hünkür hünkür ağlayacak gibi.
   Neyse herkezi çok öpüyorum

mavili

bende epidural anestezi ile normal dogum yaptım eger birdaha hamile kalırsam yine epidural normal dogum yaparım sadece normal dogumdan sonra dikişlerden çok çektim o da benim hiç dinlenmememden kaynaklandı ben hiç yatmadım geldim üstümü degiştirdim ve işlerimi yapmaya başladım annem sadece 7 gün kaldı yanımda mecburen az kaldı yardımcım yoktu herişimi kendim yaptım kızımın ilk sesini ben duydum ilk ben kucagıma aldım ve hep ben baktım ilk banyosunu bile yaptırrken ben yanındaydım ve yardımcı oldum anneme herşeyine ben baktım

en iyisi normal dogum normal dogum gibisi yok arkadaşlar

dehliz

İlk doğumu sezeryan(benim Gibi)genel anestezi olanın ikinci de epidural normal olma şansı var mı arkadaşlar.
Gerçi ben bunda Epidural sezeryan istemiştim ama çok kasmışım kendimi yapamadılar iğneyi mecburen genel anestezi oldu

mavili

dehlizcim sezeryan olan normal dogum yapamaz artık digerleri de sezeryan olmak zorunda diye biliyorum

Angel

"CENNET ANNELERIN AYAKLARI ALTINDADIR"sukurler olsun Allahima canindan can cikiyor.Allah kolayligini verir dogum anindaki kisiye.

mavili

haklısın canım annem can candan ayrılıyor acısız olurmu hiç derdi

çok şükür ki epidural anestezi diye bişey çıkardılar

yaprak

mrb arkadaşlar ben yeniyim 18haftalık hamileyim izlediyim doğum videolarından sonra doğumdan korkmaya başladım  :- bebeyimi biran önce kucağıma almak için sabırsızlanıyorum ama dogum beni çok kırkutuyor