2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 28 Haziran , 2010, 18:58:48

« önceki - sonraki »

DİLVİN

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

) SaMiRa (

DER!N

Sağol Selmacım  :opucuk:

Evet Sahracım henüz düzelmedi tam olarak hamd olsun keyfi yerinde ama pek yiyemiyor.
Bugün bir kaç biberon(120cc lik) süt içti.
Sıvıya yakın bir kase kaşık maması.
Bir muz.
2 orta boy krep peynirli dereotlu.
1 kez de devam sütü cici bebeli.

) SaMiRa (

maşallah hiç yememesinden iyi üzülme canım yine yemiş tutuyordur onu
yarın daha iyi olacak inş :amin: :amin:

) SaMiRa (

fudayl da bir kase kaşık maması
küçük kavanoz meyve
3-5 kaşık çorba
130 cc devam sütü  :'(

DER!N

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 03 Aralık , 2010, 17:38:43
maşallah hiç yememesinden iyi üzülme canım yine yemiş tutuyordur onu
yarın daha iyi olacak inş :amin: :amin:

:amin: tatlım inşaAllah.

Hepsi yesin hepsi büyüsün sağlıkla hayırla.  :amin:

Oyun parkının fermuarını açıp kapatmayı keşfetti bugün sağ elle açıyoruz sol elle kapatıyoruz  :laughing7:

) SaMiRa (

AککORTįє

03 Aralık , 2010, 18:03:44 #5407 Son düzenlenme: 03 Aralık , 2010, 18:07:33 iLkNu®
maşallah selene  :nazar: yesinde büyüsünler

biz çiğneme işini iyi yapıyoruz karışım yapıyorum yine sabahları yanında da labne yapıyorum küçük ekmeklere

bi karışım bi labneli ekmek veriyorum güzel yiyor

çorbayı çok seviyor çok şükür  :nazar: kocaman bir yemek tabağına dolduruyorum ağzına kadar hepsini yiyor

sonra meyve püresi ya kavanozda yada evdeki meyvelerle

sonra yoğurt   

sonra kaşık maması yiyor akşama doğru

e birde biz yemek yerken atıyorum ağzına ne yiyorsak ekmekle

ayrıca ben öyle farklı bir ekmek vermiyorum kendi yediğimiz ekmeği veriyorum

DER!N

Maşallah kuzucuğa  :nazar: daim olur inşaAllah yiyen çocuktan korkma derler hakikaten öyle.

Sahracım Fudaylın damaklarını kontrol ettin mi kabarıksa acıyordur ondan çiğnemeyebilir. Öğünlerin 20dk. öncesinde yarım tatlı kaşığı ağrı kesici şurup verebilirsin doktorumuz söylemişti tabii kabarıksa damak. O zaman acımaz yerken. Bir iki kez dene istersen.

) SaMiRa (

isoya maşallah
normalde bebeklere ekmek verilmiyor 18. aya kadar
ve lahanada öyle
ama biz ekmek veriyoruz bende veriyorum ta buğday yada kepekli daha sağlıklı o yüzden biz pek fazla b eyaz ekmek tüketmiyoruz
fudayl genelde eti ekmek yiyor
bizimki işine geleni çok güzel çiğniyor işine gelmeyince yemiyorr

) SaMiRa (

çok kabarık azıları bile şiş bembeyaz :-ooo
dr da dedi zaten sanırım ardarda çıkaracak sıkıntı yapmasa çok bari :amin:
olabilir deneyeblirim

zelis

selam kizlar ..

merve bugun 5 saat uyanmadan uyudu  :muzz: :muzz: ilk defa ,

gece kizimin basinin altina kucuk yastik koymustum , ondanmidir nedir  grip oldugu icin nefes almakta zorlaniyordu , bende yastik koymustum  iyide oldu , insallah bu gun de oyle uyur....

AککORTįє

sağolun kızlar ilerki dönemlerde de bozulmaz inş  :amin:

ekmeğin yasak olduğunu bilmiyordum bi doktoruma sorayım  ???

oy mervişime maşallah  :nazar: burnu tıkalı ya koyduğun yastık rahatlatmıştır nefes almasını

birde burnunun içini iyice temizle ki gece yatarken, o da faydalı olur uyumasında

çünkü o da nefes almasını zorlaştırır

ırmak184

Alıntı yapılan: Eymen'in Anniş'i - 03 Aralık , 2010, 09:22:58
Günaydın kızlar..

geçmiş olsun ırmak..

m,lupa hn25 var ishal döneminde beslenmesi için

AKUT İSHALDE BESLENME

Akut ishal dönemindeki bebeklerin özel beslenme(diyet)ürünüdür. Bebeklerin,küçük çocukların ve büyüklerin akut gastroenteritleri için hazırlanmış süt bazlı özel diyet formülüdür. İshal nedeniyle harap olmuş barsakların onarımı için gerekli yüksek kaliteli protein içerir. Akut diyarede (ishalde) realimentasyonu sağlamak üzere formüle edilmiştir. Yağ içeriği düşüktür ve sadece bitkisel yağ içerir. Enerji muz,elma ve pirinçten elde edilmiş karbonhidratlardan sağlanır. İçinde bulunan eser miktardaki laktoz,laktoza karşı toleransın kazanılmasını sağlamak ve laktaz enzimini aktive etmek amacıyla ilave edilmiştir. Dengeli vitamin takviyesi ve yeterli elektrolit içeiğini sahip ve muz ve elmanın hoş lezzetiyle bebeklerin severek yediği bir diyet mamasıdır.

Aptamil HN25'in 250 gr'lık 1 ürün boyu bulunmaktadır

milupa pregomin as

NEK SÜTÜ ALLERJİSİ İÇİN
SERBEST AMİNOASİT İÇEREN HİPOALLERJENİK BİBERON MAMASI
Aptamil Pregomin AS'ın 400 gr'lık 1 ürün boyu bulunmaktadır. Aptamil Pregomin AS yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

bunlardan biri mi kii

tes. ederim canım  :opucuk:
milupa hn25  :laughing7: dün ve bugün verdim kızıma.patates,yogurt derken kesildi ishali cok şükür  :amin:

ırmak184

Alıntı yapılan: En KıYmEtLiM - 03 Aralık , 2010, 14:22:50
selamlarrr
ırmakcım çok geçmiş olsun canım yoğurt patates çok iyi geliyor bide kuru çay ama tabi çocuk yiyemez ben yemştim
yoğrut ben ilk zamanlar evde mayaladım sütaneden aldığım günlük sütle daha pek yemedi daha sonra babymix vermeye başladım sürekli ondan veriyorum onada zor alıştı şimdi çok seviyor bazen evdekinden veriyorum zor yiyiyor
gülcüm gözün aydınnn
eymene maşallah çok hızlı rabbim nazardan korusun :amin:
bizde tutunarak gidiyoruz arada tek elimizi bırakıyoruz ama bana bakıyor :) cesaret edemiyor
çok hızlı bir şeklide koşarak emekliyor sadece bu arada holda mekik dokuyorr oğlum

saol canım  :opucuk: gecti ishali cok şükür  :amin: şimdilik bende babymix veriyorum..
maşallah damadıma  :nazar:  :nazar: yakın zamandada yürür inşallah....  :nazar:  :nazar:
merveyede maşallah  :nazar:  :nazar: