29 Nisan , 2024, 04:26:43

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

arkadaşlar herkesin kendi özgür düşüncesi..ben acıya dayanırım bi başkası dayanamaz olabilir herkesin kendi düşüncesi kimse karışamaz kesinlikle..ama bu tabi benim düşüncem eger o acı dayanılmayacak gibi yada zararlı olsa allah dogummu acısız yaratırdı heralde..o acının insana nekadar faydası war kimbilir allah ne hikmetler sakladı durduk yere çekilmiyoki..hiçbi yararı olmasa günahların dökülüyo..

bence çocugun saglıgı gözetilmeli sezeryan saglıklıysa sezeryan ama sezeryan gerekmedigi halde acıdan kaçmayı dogru bulmuyorum tabi bu benim düşüncem kimseyi yargılayamam..benim için kendimden daha önce düşünmem gereken bi warlık war küçücük günahsız..we ben eger onun annesiysem onun için ennnnnnn dayanılmaz acılara gögüs gererim..kimse üstüne alınmasın bu benim düşüncem..aksini iddia eden olabilir..

Balböceği

Benim halam 2 dogum yapti 2 kizida hep ters geldi ayaklarindan geldiler

ama normal oldu ikiside ne kadar dogumu zor olsada  ::)

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

benim kayınwalidme dgurmazsın ikinizde ölürsünüz demiş doktor..
allahın işine bakki ewde tek başına dogurmuş ewde sadece küçük görümcesi warmış 15 yaşında..
allah yol werince her türlü oluyo yeterki hayırlısını dile..

SiRiNe

22 Eylül , 2010, 15:15:34 #63 Son düzenlenme: 22 Eylül , 2010, 15:20:20 ★ikiz AnneSi★
Kizlar yanlis anlasilmak istemem adima :icon_scratch:
sezeryanla dogum yapmis hanimlar benim gibi yani
benim pek guzel gecmedi kan kaybettim vs.. cok etkilendim pisiklojik olarak cunki epidural alarak tam uyutulmadim yoksa farkli olabilirdi benim icinde bilemiyorum.
Busranin acisindan bu kadinin dogasinda fitratinda var normal dogumu istemesi arzulamasi ne kadar cok zorrrr olsada bagirarak ve sanci cekerek gecen bir surec kolay degil
bu sekildede dogurmayi istemekte anormal görurmemeli bence.
Ki zaten pisikologlar bazi kadinlarda sezeryan olmak normal yolla doguramamak onlarin yetersiz olduklarina doguramadiklarini dusunmelerine yol acabilirmis ki buda cok normalmis cunki fitratta olan dogal birseydir DOGURMAK...
bu yuzden ureme organimiz rahmimiz ve cocugun cikacagi bir yol yaratmis rabbimiz...
ben her zaman belirtiyorum herkezin kendi secimi, veya mecburiyetten olur...
birbirimizin dusuncelerini bence hos göruyle karsilayalim guzel hanimlar :love9:
birimiz  sezeryani bu sekilde görur paketlenmis hopp diye gelmis bir bebek digerine ise cok rahat kolay gecen guzel dogum...
hic biri sacma degil.....
Sacma, normal ,iyi ,kötu yok diye dusunuyorum ..
kisiden kisiye degisiyor, normal dogum yapan vardir cokkk kolay dogurur sezeryan olan vardir kan kaybindan hayati tehlikeye girer veya tam tersi normal dogum cok komplikasyonlu gecerki mecbur sezeryan olur...bilemiyoruzki..
önemlisi saglicakla almisisz bebeklerimizi kucagimiza..

:flowers: :love9:

Demet_dk

Alıntı yapılan: B.ü.Ş.r.A - 22 Eylül , 2010, 13:42:31
Alıntı yapılan: Demet_dk - 22 Eylül , 2010, 11:51:58
Alıntı yapılan: B.ü.Ş.r.A - 20 Eylül , 2010, 16:59:27
ennnnn korktugum şey sezeryan..inş dogumum normal olur..ben dogumu yaşamak istiyorum..baygınlıktan uyanıpta siparişten gelen paket gibi kundakta bebek almak istemiyorum kucagıma..o anı her ayrıntısıyla yaşamak istiyorum..
acısıyla..
sonradan gelen o muhteşem duyguyu herşyi..ama tabi hayırlısı bebegim için hangisi daha saglıklıysa o olsun..
eminimki dogum zordur acılıdır ama olsun o minik melekler için her acıyı çekmeye degmezmi..hiiiiiiç korkmuyorum aksine o anı yaşamak için sabırsızlanıyorum..

baygınlıktan uyanıpta siparişten gelen paket gibi kundakta bebek almak istemiyorum kucagıma..

NE KADAR SAÇMA Bİ DÜŞÜNCE NE OLURSA OLSUN BEBEĞİNİ SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE KUCAĞINA ALMAK KADAR GÜZEL BİŞEY YOK
DEFALARCA TARTIŞILDI BU KONU SENİN GİBİ DÜŞÜNEN VE SEZERYAN OLMAK ZORUNDA KALAN ÇOK İNSAN VAR ETRAFIMDA
ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN NE DİYİM  :-\

canım okuduysan bende zaten bebegim için hangisi hayırlıysa o olsun dedim dikkatli okumamış tek yere takılmışsın..saçma oldugunu düşünmüyorum..ben normal dogum imkanı warken sorunu yokken acıdan kaçmak için yapılan sezeryana karşıyım..düşünceminde arkasındayım..

BENİM BİYERE TAKILDIĞIM YOK SAÇMA OLAN KISMA YORUM YAPTIM SADECE
BİLMEDEN KONUŞMAK ÇOK BASİT DEDİĞİM GİBİ SEZERYANI ÖCÜ OLARAK GÖRENLER BEN NORMAL DOĞURURUM VS VS
BU ŞEKİDE KONUŞUP SEZERYAN OLMAK ZORUNDA KALAN ÇOK İNSAN VAR ETRAFIMDA

Demet_dk

BEN KİMSENİN DOĞUM ŞEKLİNE KARIŞMAM YORUM YAPMAK
ÖZELLİKLEDE YAŞAMADIĞIM BİŞEY HAKKINDA YORUM YAPMAM
BEN SEZERYANI YAŞADIM YİNE OLSA YİNE SEZERYANLA DOĞUM YAPARIM ÇOK ÇOK MEMNUNUM
KİMSE BİLMEDEN KONUŞMASIN

gökse

valla büşracım herkesin kendi tercihi .ama şunuda bi düşün istersen heee.eğer anne normal doğumdan korkuyorsa ve istemiyorsa sence o anne nasılyapar normal doğumu.korktuğu için daha çok kasmıycak mı kendini daha çok zorlaştırmıycakmı işini ..psikolojik olarak hazır değilse nasıl yapar normal doğumu .şahsen ben istemedim kim ne derse desin .Allah aşkına normal doğumda dikişleriniz olmuyo arkadaşlar .neler çekiyosunuz ya doğum yapana kadar . o ana tanıklık ediyosunuz da nasıl ediyosunuz acaba :icon_scratch:

birgül87

saglık söz konusu değilse sezeryan normal ameliyat korkulur tabiki benm doktorum diyo normalden korkuyorsan ameliyat yapalım seni ama pişman olma sonra sancı çekmek sezeryandada var bebeginle ilgilenecegine gaz sıkıntısı öksurememe gülememe dogrulamama gibi zorlukları yaşıyosun normalde ise az bi dikişle  kurtulup ayaga kalkıyorsun bende normal yaşamış bi anne olarak normal dogumu tercih edenlerdenim hiç sebeb yokken neden 7 kat kessinler ki karnımı ve normal dogum hem anne hem bebek için saglıklı olanı  acı çekmek ise rabbimin bize sundugu bi mükafat tabi katlanıp isyan etmez isen annelik zor ee boşuna dememişler cennet ananın ayagı altındadır diye  :opucuk:

Uploaded with ImageShack.us

birgül87

Alıntı yapılan: Demet_dk - 22 Eylül , 2010, 17:33:01
BEN KİMSENİN DOĞUM ŞEKLİNE KARIŞMAM YORUM YAPMAK
ÖZELLİKLEDE YAŞAMADIĞIM BİŞEY HAKKINDA YORUM YAPMAM
BEN SEZERYANI YAŞADIM YİNE OLSA YİNE SEZERYANLA DOĞUM YAPARIM ÇOK ÇOK MEMNUNUM
KİMSE BİLMEDEN KONUŞMASIN
Alıntı yapılan: gökse - 22 Eylül , 2010, 17:56:20
valla büşracım herkesin kendi tercihi .ama şunuda bi düşün istersen heee.eğer anne normal doğumdan korkuyorsa ve istemiyorsa sence o anne nasılyapar normal doğumu.korktuğu için daha çok kasmıycak mı kendini daha çok zorlaştırmıycakmı işini ..psikolojik olarak hazır değilse nasıl yapar normal doğumu .şahsen ben istemedim kim ne derse desin .Allah aşkına normal doğumda dikişleriniz olmuyo arkadaşlar .neler çekiyosunuz ya doğum yapana kadar . o ana tanıklık ediyosunuz da nasıl ediyosunuz acaba :icon_scratch:
bebek tamamen çıkıp gögusune yatana kadar acıların sancıların sonra bebekmi doguyo senmi  bilmiyosun dikiş var evet ama 20 tane değil normal şartlarde iç dış 4 tane ve çok etkilemiyo en fazla 1 haftada düşüyo dikiş aldırma problemin yok   ilk ise dogumu zaten cahil korkusuz olurmuş o sancı ile cevrenle ilgilenemediğin gibi kim ne diyo duymuyosun ben 5 gun sancı ile dogurdum zor oldu ama sonrası ya sonrası offfffffff tarif edemem öle bi duygu yok yani millet dogrulamazken hastene bahcesinde çay içmeye gittim benden keyflisi yoktu ve geldi geçti sezeryanda o ameliyat yerinde hep sızlama olurmuş öle diyolar benm bilegimden geçirdiğim ameliyat yeri bile sızlıyor ki 6 dikişim var digerini düşünemiyorum

HASRET!M S@N@

ya ikiside zor bence ama normal yol daha mantıklı geliyor bana cünkü doğal yol o ama sezeryanla doğan cocukların yüzde 99u bronsit gibi hastalıklarada daha kolay yakalanıyormus tıbben ıspatlanmıs etrafıma baktıgımdada öle hepsi bronsit ama tabi bu kısmet normal dogumla dogan cocukların olmıcagı anlamına gelmez rabbim verirse ve hiçbir sorun olmazsa bende normal dogurmak steyenlerdenim o an cekip kurtuluyorsun zaten öle bir adet sancısı cekiyorumki ben acillik yadaa iğnelik oluyorum onun agrıı gibi değildir ama en azından hazırlıklıyım yıllardır

birgül87

Alıntı yapılan: hasretimsana - 22 Eylül , 2010, 18:26:44
ya ikiside zor bence ama normal yol daha mantıklı geliyor bana cünkü doğal yol o ama sezeryanla doğan cocukların yüzde 99u bronsit gibi hastalıklarada daha kolay yakalanıyormus tıbben ıspatlanmıs etrafıma baktıgımdada öle hepsi bronsit ama tabi bu kısmet normal dogumla dogan cocukların olmıcagı anlamına gelmez rabbim verirse ve hiçbir sorun olmazsa bende normal dogurmak steyenlerdenim o an cekip kurtuluyorsun zaten öle bir adet sancısı cekiyorumki ben acillik yadaa iğnelik oluyorum onun agrıı gibi değildir ama en azından hazırlıklıyım yıllardır
aynen öle adet sancısının bi üst modeli :D ve bi sancı geçtiğinde digeri gelene kadar unutuyosun cektiğini ;D

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: gökse - 22 Eylül , 2010, 17:56:20

ewet haklı olabilirsin bende aynı öle sezeryandan korkuyorum..
ondan dolayı normalden korkanlara bişey diyemem ben sadece keyfi yere rahatı için düşünenlere diyorum..
ki onlarıda yargılamak bana düşmez herkesin kendi fikri bende kendi fikrimi söyledim..
benim ilk oldugundan bilmedigimden böyle rahatım belkide..
sadece hayırlısını diliyorum..çocugum için saglıklısı hangisiyse o olur inş..
ben sadece acıdan sakınmıyorum kndimi onu söylüyorum..ama herksin kendi düşüncesi..
sezeryanı öcü olarak görmüyorumki sadece çewremde sezeryan olup memnun olan bir kişi bile görmedim ondan itici geliyo sanırım..
allah inş gönlüme göre werir sezeryanı tecrübe etmem..
ama öyle gerekirsede hayırlısı napalım..

hanne

HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN ARKADAŞLAR SONUÇTA İKİSİNDEDE ACI ÇEKİYOSUN NORMALDE ÖNCEDEN ACI ÇEKİYOSUN SEZERYANDE SONRADAN ACI ÇEKİYOSUN AMA BUNLAR TATLI ACILARDIR MUHAKKAKKK ÖNCEDEN ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM DEMK YANLIŞ 26 HAFTALIK HAMİLEYİM HİÇ BİŞEY DÜŞÜNMÜYORUM ŞU AN ZMAN NEYİ YAŞAMAYI GEREKTİRİYORSA ONU YAŞICAMMMM :D   HİÇ DOĞUM YAŞAMADIM AMA OKUDUKLARIMI DÜŞÜNEREK YAZIIYORUMMM :)

βαlκιz

dogumu hiç düşünmeyin
rahat olun
allah yardım eder
hamileliğin tadını çıkartın hamilelik 9 ay sürüyo dogum 1 saat :laughing7:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

walla balkız çok haklısın.. ya 1saat içinde hamile kalıp 9 ay sancı çekseydik:))
biraz fazla abarttım galiba:))