29 Nisan , 2024, 00:12:45

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

birgül87

Alıntı yapılan: '''''''sibel'''''' - 21 Ağustos , 2010, 15:25:17
hem normal dogum sancısı cektim hemde sezeryan oldum bu sanırım daha kötü  :-[ :-[ama en önemlisi suan melegim kucagım saglıklıyız ikimizde sonucta her acı unutuluyo her sıkıntı geciyo rabbim saglık versin yeter ki  :amin: :amin:

peki hangisi daha rahat diye bi soru sorsam
ilki normaldi benm ama şimdi korku var içimde ne yapsam bilemedim ben :( sancı oluyomu sezeryanda yani ?

Uploaded with ImageShack.us

SiRiNe

Alıntı yapılan: birgül87 - 17 Eylül , 2010, 01:42:21
Alıntı yapılan: '''''''sibel'''''' - 21 Ağustos , 2010, 15:25:17
hem normal dogum sancısı cektim hemde sezeryan oldum bu sanırım daha kötü  :-[ :-[ama en önemlisi suan melegim kucagım saglıklıyız ikimizde sonucta her acı unutuluyo her sıkıntı geciyo rabbim saglık versin yeter ki  :amin: :amin:

peki hangisi daha rahat diye bi soru sorsam
ilki normaldi benm ama şimdi korku var içimde ne yapsam bilemedim ben :( sancı oluyomu sezeryanda yani ?
Birgul ben normal dogurmadim bu benim ilk dogumumdu..

Bu konu cok kez tartisildi sezeryanmi daha iyi normal dogummu diye, kisiden kisiye degisiyor bu durum
Belki sezeryan beni etkilemistir ama baska birisini normal dogum etkiler aci ceker...
Bence buna sadece sen karar verebilirsin kalbini dinle..
Ben sezeryan oldum ve memnun kalmadim epidural oldugu icin olsa gerek pisikolojik olarak etkilendim birde cok kan kaybettim yogun bakimda yattim bir kac saat bayildim
tabiki bu negatif olaylari dogum hikayeme gecmedim cunki dogumda etkilendigin sey ömur boyu seni birakmiyormus
oyuzden unutmaya calisiyorum
Bence eger imkanin oliursa normal dogur derim ama normal dogurmadigim icin hangisi iyi bilemem.

CeRoXiMo

Ben de hem normal doğum sancısını sonuna kadar çeken ve sonrasında sezeryana gidenlerdenim. Normal doğumun sancıları bana çok da kötü gelmedi açıkçası, sonunda bebeğimi kucaklayacağım düşüncesiyle fazlasıyla rahattım. Ama sezeryanın acısı içime oturdu, ilk birkaç gün ameliyatta birşeyleri yanlış mı yaptılar diyedüşündüm hep. 15 günde ağrı acı yok ama sızlamalar devma ediyor oturup kalkarken, normal doğum yapabilseydim altta en fazla 10 dikiş olurdu belki o da olmazdı ama şimdi karnımın altında boydan boya bir çizgi var, kötü bir his.

Kişiden kişiye değişir tabi, birçok kişinin de normal doğum sancılarıyla ilgili hatıraları çok kötü.

derbeder

benim bildigim normal dogum dogum esnasinda zor, sonrasinda ise toparlanmasi kolay oluyor.
sezeryanda ise tam tersi. cocugun dogmasi kolay, ama sonra toparlanmasi cok guc.
ben suanki aklimla normal dogum isterim herhalde, ama bazen sezeryanla mecburen almak zorunda kaliyor.
hayirlisi olsun..
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

ennnnn korktugum şey sezeryan..inş dogumum normal olur..ben dogumu yaşamak istiyorum..baygınlıktan uyanıpta siparişten gelen paket gibi kundakta bebek almak istemiyorum kucagıma..o anı her ayrıntısıyla yaşamak istiyorum..
acısıyla..
sonradan gelen o muhteşem duyguyu herşyi..ama tabi hayırlısı bebegim için hangisi daha saglıklıysa o olsun..
eminimki dogum zordur acılıdır ama olsun o minik melekler için her acıyı çekmeye degmezmi..hiiiiiiç korkmuyorum aksine o anı yaşamak için sabırsızlanıyorum..

birgül87

Alıntı yapılan: B.ü.Ş.r.A - 20 Eylül , 2010, 16:59:27
ennnnn korktugum şey sezeryan..inş dogumum normal olur..ben dogumu yaşamak istiyorum..baygınlıktan uyanıpta siparişten gelen paket gibi kundakta bebek almak istemiyorum kucagıma..o anı her ayrıntısıyla yaşamak istiyorum..
acısıyla..
sonradan gelen o muhteşem duyguyu herşyi..ama tabi hayırlısı bebegim için hangisi daha saglıklıysa o olsun..
eminimki dogum zordur acılıdır ama olsun o minik melekler için her acıyı çekmeye degmezmi..hiiiiiiç korkmuyorum aksine o anı yaşamak için sabırsızlanıyorum..

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Balböceği

acısıyla..
Ay cnm ya cok guldum sozlerine ama dogru diyorsun
bende sezeryan olmak istemiyorum normal dogum istiyorum insallah mevlam hayirli dogumlar nasip eder  :amin:

SiRiNe

22 Eylül , 2010, 01:14:52 #52 Son düzenlenme: 22 Eylül , 2010, 01:18:48 ★ikiz AnneSi★
Cerencim canim cok gecmis olsun seni anliyorum benim cok zor gecti dogum sonrasi hersey ...
cok kan kaybettim dogum sirasinda sezeryanla yani ve biliyorsun sezeryanda tansiyon dusebiliyor epidural aldigim icin benim dustu ve bayildim
yogun bakimda kaldim 3 bucuk felan saat bebeklerimi gördum ama onlarla olamadim bu saatlar icinde..
bei cok cok cok etkiledi sezeryan
benimle yan odada vajinal dogal, ikiz doguran kadin biraz yurumede zorluk cekti ilk gunler dikisi oldugu icin ama sonra benen önce evine gitti ve cocuklariyla cokda rahat ilgilenebiliyordu
ben ise yan tarafima bile dönemiyordum cok zordu neyseki gecti
ama hic bir sey olmamis ve prensesini sagliklica  kucagina almissin demekki hayirlisi buymus belkide daha zor olacakti normal dogum veya dahada komplikasyonlu gececkti Allah korusun
Allah bizim icin her zaman hayir diler.
Busracim seni anliyorummmmmm
herkeze ikizlerimi normal dogurmak istiyorum dedigimde cok garip bakiyorlardi isvecteki tanidiklarim degil ama turkiyedeki kuzenler felan burda dahada normal vajinal dogum.
ama sirf fiziksel degil pisikolojik olarakta o dogum anini zorda olsa yasamak isterdim acisiyla tatlisiyla
bebeklerimi görmek dogurma gögsume yatirip hemen emzirmek vs vs vs
ama ben yinede dogum sancisi cektim 3 saat dogumum sezeryan gunumde baslamisti bile ilk sancilar ve cok mutluydum yinede dogum nedir birazda olsun hissetim=)
normal dogumda sut hemen gelebiliyor cunki kadinin vucudnu bunun icin yaratilmis dogurmak icin bebek cikinca hormonlardan dolayi vucut anliyor ve sut geliyor
ve normal dogumdan sonrada rahim buzulmek icin sancilaniyor
sezeryanda bu olmuyor dedi hemsire bana ve bana suni  sanci verdiler rahmim tekrar eski halini almasi kuculmesi icin ::)
cunki vucut anlayamiyor ne oldugunu :k06: :k06: :k06:
bebeklerde anlamiyor sakin sakin yatarken bir el pat diye aliyo
ne oluyor yahu  gibisinden :k06: :k06:
ama tabiki bebegi etkilemiyordur sezeryan ins
Bu konu cok  tartisildi sezeryanmi normalmi diye herkezin kendi secimi sorun yokken sezeryan seceninde kendi secimi saygim vardir
ama ben bir daha insaaaALLAH almim :k06:
Not: bu yazdiklarim kesinlikle sezeryan isteyen veya sezeryanla doguracaklari etkilemesin cunki her dogum degisir kisiden kisiye kimsenin etkilenmesini istemem
özelliklede hamile arkadaslarimin.
Unutmayin herkezin gebelik dönemi dogumu farklidir. :flowers:

birgül87

bence bebekte etkileniyor benim yan odamda sezeryan olanlar vardı biz 3 kişi normal di bizim bebekler yorgunluktan uyurken sezeryanlı bebekler hiç uyumadan annelerinden ilgi bekliyolardı anneler kendi canında  tabi refakatciler ilgileniyordu yani normal dogumda en az anne kadar bebekte yoruluyormuş biz bebişimle 3 saat uyumuşuz dogumdan sonra hemen ayaga kalktım zaten dolaşmaya başladım
rabbim hayırlı dogumlar nasib etsin sorunsuz inşallahhhhh

Demet_dk

acısıyla..

baygınlıktan uyanıpta siparişten gelen paket gibi kundakta bebek almak istemiyorum kucagıma..

NE KADAR SAÇMA Bİ DÜŞÜNCE NE OLURSA OLSUN BEBEĞİNİ SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE KUCAĞINA ALMAK KADAR GÜZEL BİŞEY YOK
DEFALARCA TARTIŞILDI BU KONU SENİN GİBİ DÜŞÜNEN VE SEZERYAN OLMAK ZORUNDA KALAN ÇOK İNSAN VAR ETRAFIMDA
ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN NE DİYİM  :-\

DİLVİN

Alıntı yapılan: Demet_dk - 22 Eylül , 2010, 11:51:58
acısıyla..

baygınlıktan uyanıpta siparişten gelen paket gibi kundakta bebek almak istemiyorum kucagıma..

NE KADAR SAÇMA Bİ DÜŞÜNCE NE OLURSA OLSUN BEBEĞİNİ SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE KUCAĞINA ALMAK KADAR GÜZEL BİŞEY YOK
DEFALARCA TARTIŞILDI BU KONU SENİN GİBİ DÜŞÜNEN VE SEZERYAN OLMAK ZORUNDA KALAN ÇOK İNSAN VAR ETRAFIMDA

ÇOKK İLGINÇÇÇÇÇ  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

BEN SEZERYANLI DEĞİLİM NORMAL DOĞUM YAPTIM

NEDEN ÖCÜ GİBİ GÖRÜLÜYORKI SEZERYAN

NEDEN TERCIH ETMIYORUZ DENILIYOR

YADA TERCIH ETMEYENLER NEYE DAYANARAK ATIP TUTUYOR

YA BAĞIRA BAĞIRA SANCI ÇEKMENIN NESİ İSTENIYOR

BENIM SANCIM ÇOK AZ SÜRDÜ DOĞUMUM KOLAYDI ASLINDA AMA ONA RAĞMEN BEN 2.COCUĞUMU SEZERYAN İSTİYORUM

EĞER ALLAH NASIP EDEERSE TABİİ

BU ARADA BENİM 7.CM AÇIKLIĞIM VARDI DR LARA RESMEN YALVARDIM

NE OLUR SEZERYANA ALIN BENI DAYANAMIYORUM DİYE AMA ALMADILAR TABİ

ÖLÜMLE YÜZLEŞTIM RESMEN VE BEBEĞİM DOĞDUĞU AN BEN ONU KUCAĞIMA ALMADIM

EBELER EMZIRMEM GEREKTİĞİNI SÖLEYIP ZORLA VERDILER

ONDAN SONRADA BIRAKMADIM TABİİ

BAYGINLIK DEMİŞSSİN BÜŞRACIM BİDE NORMAL DOĞUMDAN SONRADA ZATEN SAVAŞTAN ÇIKMIŞ GİBİ OLUYORSUN  :-\
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

gökse

valla selmacım ben 2 çocuğumuda sezaryanla düyay getirdim ben istedim .çünkü normal doğumdan korkuyodum ..sezaryanda doğum yaparken bişey anlamıyosun ama sonra sı biraz zor oluyo yürürken yartarken felan ağrıların oluyo .ama yinede iyiki sezaryan yapmışım diyorum .. okadar saatlerce sancı çekicen felan şimdi hemen sancı makinesine bağlıyolarmış doktorlar ..o bence daha zoorr.. :hello:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: Demet_dk - 22 Eylül , 2010, 11:51:58
acısıyla..

canım okuduysan bende zaten bebegim için hangisi hayırlıysa o olsun dedim dikkatli okumamış tek yere takılmışsın..saçma oldugunu düşünmüyorum..ben normal dogum imkanı warken sorunu yokken acıdan kaçmak için yapılan sezeryana karşıyım..düşünceminde arkasındayım..

DİLVİN

Alıntı yapılan: gökse - 22 Eylül , 2010, 13:41:47
valla selmacım ben 2 çocuğumuda sezaryanla düyay getirdim ben istedim .çünkü normal doğumdan korkuyodum ..sezaryanda doğum yaparken bişey anlamıyosun ama sonra sı biraz zor oluyo yürürken yartarken felan ağrıların oluyo .ama yinede iyiki sezaryan yapmışım diyorum .. okadar saatlerce sancı çekicen felan şimdi hemen sancı makinesine bağlıyolarmış doktorlar ..o bence daha zoorr.. :hello:

AYNENN CANIM 2.ALLAH NASIP EDERSE SEZERYAN İSTİYORUM  :icon_thumright:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Balböceği

Aile dostumuz vardi kadin uc cocugunu  normal yola dogurmustu
en sonu sezeryan olmustu tabi o ara kucugum hastanede kaliyorum sezeryanda insanin gazi bile basa bela oluyor  ::)
Normal dogumda bagiranlarin sesi ay cok kotuydu  :k06: