bebeğim pişik olduu :(

Başlatan ) SaMiRa (, 03 Mayıs , 2010, 17:51:26

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

senin yediğin birşeyden alerji olmuş olabilir canım sütünden almıştır kol altı pişecek kadar terlemez heralde daha çok küçük dime gülşah  :dontknow:

artarsa doktora götür canım alerjise tüm vücuda yayılmasın birde

Balböceği

arkadslar dogaldir koltuk alti pisigi biz napardik temizlerdik guzelce krem varsa kremi surerdir
kucuk bez parcalari keser koltugun altina koyardikki yine birbirine degmesin diyeee cok cabul gecmisti

βαlκιz

benim bazen kıyafetimden bile oluyo koltuk altımı sıkıyosa kıyafet pişerdi
sen devamlı sil koltuk altını bebeginin krem sür geçer  ::)
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

) SaMiRa (

pamuklu giydiriyorum bide badisi kısa kollu üstüne uzun kollu tek kat gydiriyorum 4 gündür. ya ellerinden uyuyamıyo diye kundaklıyordum bi kaç gündür battaniyeyle gece bi battaniye daha örtmüştüm 2.3gece falan ondanmı oldu acaba diyorum :icon_scratch: cuma doktora gidicez söylicem bakalım inşallah cumaya kadar geçer :amin:

Balböceği

fudaly bebekte ic giyimini biz hep ters giydirirdik hani su dikis yerleri falan varya cocugu aceyip rahatsiz eder diye
bide ole koltuk altini acitir diye baya bi ters giydirdikkk sonra duzeldui sukur

) SaMiRa (

offf biz yine piştik bezi değiştirdim hugiss aldım 3 gündür kulanıyorum bişey yoktu öğlendede yoktu en son açtığımda ne göreyim pişmiş oğlum bu daha kötü hemde yaaa :crybaby2:

) SaMiRa (

ıslak bezle sildim kuruladım havlandırdım hametan sürdüm birbirine değmesin diyede pamuk koydum öyle bağladım inşallah geçer  :amin: :amin:

varsa bildiğiniz hemencik geçiren bişey söyleyin kızlar ilknurrr sen nasıl geçirdin isonun totosunu

niye değiştirdiysem bezi bilmem belki dedim daha rahat eder şu yeni çıkan bezlerle ama olmadı.. battı bana ya

Lă_Tăhzen!

bepanthen kesinllikle tavsıye ederım özellikle getırtırdım turkıyeden anında gosterıyo etkısını bırde ben kızımın altı pışık oldugunda ıslak mendılını ıslatıp muslugun altında oyle sılıyodum onunda faydası oldu ıslak mendıller cokta saglıklı degıller

..BahaR●●

benim kızımda hastanede kaldı antibiyotikler yüzünden pişik oldu dr.verdiği kremler hiç bir işe yaramadı bizde hakiki zeytinyağını pamuğa döküp pişik olan yerine koyup bezini bağladık her bez değişimindede tekrarladık ve 2güne hiçbirşey kalmadı....

Demet_dk

SAHRACIM GEÇMİŞ OLSUN CANIM
KISA ZAMAN GEÇER İNŞALLAH
HAMETAN VE TROSYD BU İKİ İLACI KARIŞTIRIP DENE
DORUK HASTALANIP İLAÇ KULLANDIĞINDA PİŞMİŞTİ DOKTOR İKİSİNİ KARIŞTIRIP SÜRMEMİ ÖNERDİ

ONUN DIŞINDA HAFİF KIZARMALARDA NİVEA KULLANIYORUM

HAKİKİ ZEYTİNYAĞININ İYİ GELDİĞİNİ BENDE DUYMUŞTUM

) SaMiRa (

kızlar pişiğimiz ertesi günü geçti 24 saat sürdü çok şükür alçak bez bilseydim almazdım...,
hametan sürdüm o geçirdi ondada kortizol varmış 2 kere sürülebilir diyo ama ben daha fazla sürdüm..bezide kullanmıyorum topladım hepsini..

bu arada 7-18 e geçtik bizde büyük ama biraz olsunnn

Pınar86

Kızlar bende tam konu acacaktım ama buraya iyice bakim dedim, benimde bebeğimin poposu ve kenarları kıpkırmızı cok kötü oldu ya derileri soyulmuş gibi cok üzülüyorum dikkat ettim ama hep oldu benim kafamda bebeğim doğunca prima almak vardı ama oğlum malesef yoğun bakımda 10 gün kaldı orda hemşireler molfix kullandılar bende daha değiştirmiyim dedi biz memnunuz dediler öyle kaldı eve gelince bende molfix aldım ilk birkaç gün bişey yoktu sonrada poposu kızardı uni baby nin ıslak pamuk mendilini almıştık birde nivea baby pişik pudrası ve nivea pişik önleyici krem kullanıyorum, birde oğlum 3 gün antibiyotik tedavisi görmüştü günde 4 tane igne yiyordu gecen salı günü bitti oda yakar dediler ama bilmiyorum ne yapmam gerekiyor sizce salı günü oğlumun kontrolu var doktorumuzada soracaz ama yinede sizede soriyim dedim?
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

bence eger pısık olduysa ıslak medılle degıl kendın ılık su yap öyle sıl ıslak mendıllerde psısıkken yakar cocugu yazık...
ben penaten kullanıyorum her alt acmada sürüyorum sımdıye kadar pısık olmadı hıc cok sükür :nazar:

Pınar86

Canım onuda deniyorum pamuklu bezler aldım komşunun çalıştığı yerden attım onları makineye şimdi ılık suyla siliyorum poposunu biraz daha iyi oldu gibi ama ne bilim dilinden anlamıyorum bebişin insan cok üzülüyor :)

annemle ilk gün yıkadığımızda o aglarken bende ağladım cok üzüldüm  :crybaby2:
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

Lă_Tăhzen!

ayy canımm ya bende oyleydım ilk banyo yaptırdıgımızda aglıyo bende aglıyorum cok farklı bır duygu bence yenidogan her bebkte oluyor pişik bizde de oldu 2 3 gun surdu sonra hiç olmadı hiç yasamadık simdiye kadar pişik 2 aylık olcak