Bebeğim ters duruyomuş

Başlatan Derya_Mustafa, 05 Mart , 2008, 18:47:28

« önceki - sonraki »

Derya_Mustafa

slm arkadaşlar hamileliğimin 7, ayındayım.Bebeğim ters duruyomuş eğer dönmezse sezeryan olcak ama bu aylarda çok dönüyomuş bebekler.Eşim memur olduğu için ailelerden uzaktayız şimdi sezeryan olursam bana uzun süreli bakacak biri olmaz ailelerde çok fazla kalamaz napcam bilmiom.Sezeryan sonrası zormu?bu arada az çantamı hazırlamaya ne zaman başlıyayım?bide orkidmi hasta bezimi koyayım bazıları hasta bezi al diyolar doğumdan sonrası için.bana yardımcı olursanız sevinirim.
DeRyA;)

handan

merhaba deryacım.
ben 25 gün önce suni sancıyla normal doğum  yaptım. tecrübelerimden yola çıkarak seni  aydınlatmaya çalışayım. öncelikle bildiğim kadarıyla bebek normal doğum pozisyonuna son aya kadar girebiliyor kafana takma.  sezeryanı bilmem de normal doğumda eğer dikişliysen 10 gün yine çok rahat değilsin ve birilerine ihtiyacın var. oturamıyorsun fazla ayakta kalamıyorsun.rahat hareket edemiyorsun. hasta bezi işine gelince ben bi ton orkid aldım fakat kullanamadım çünkü dikişim vardı  ve orkidin yüzeyi terlemesine dolayısıyla da yanmasına sebep oluyorssu. gazlı bez aldım   eczaneden bi de pamuk. kendim gazlı bezin içine pamuğu sardım ve öyle kullandım çok da rahat ettim. 15 gün kadar böyle yaptım  daha sonra orkid alldays large kullandım. şimdi ise hiç bişey yok altımda.sadece bazen akıntı oluyor çok az çamaşır değiştiriyorum. gecelik al hastane için eğer normal doğum yapacaksan pijamayı giymek zor  olur giyemezsin zaten

sevda

Canım daha doğumuna var bunlar  normal benimde öyleydi fakat bak sonra döndü ve normal doğum yaptım kalbini ferah tutu ve hep olumlu düşünmeye çalış canım... ;)

Derya_Mustafa

Çok teşekkür ederim walla ben sezeryanda olurum ama uzun süreli bakacak kimsem olmaz ailelerden uzaktayız gelseler bile ne kadar kalırlar oyüzden takıyorum kafama.Ben bebek bezi alıcam şimdiden bi kaç tane 2 numara bezden tahminen ne kadar kullanılıyo.Bu arada sevdacım Arhan çok şeker kısmetse benimde oğlum olcak biraz Arhana bakayımda benzesin yakışıklılığı...
DeRyA;)

handan

1 ayda primanın (2-5kg)  1 numaralı ANNE OLUYORUM  dan 2 paket , 1 pakette
(3-6kg) 2 numara YENİ BEBEK ten bitirdim.

Almiş'inAnniş'i

kilo alımına göre değişir  ;D

handan

sevda

Benim oğluşum mesela kilolu doğdu ve sütümde çok iyi yaradığı için değişikliklerimiz çok oldu o nedenle ben hiç baz stoğu yapmadım ama şimdi yapabiliyorum mesela geçen gün burda bir kozmetik mağazası var orda prima ama 2 li paketi 30 ytl ye aldık o nedenle bende bu fırsatı kaçırmamak için bez stoğu yaptım çünkü şu aralar değişmiyor numarası... ;)

Derya_Mustafa

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Bugün doktora gittim bebeğim düzelmiş artık normal duruyomuş nisan sonu gibi gözüküyo dedi doktor doğumumu iyice heyecan bastı walla yavaş yavaş çantamı hazırlıyayım dimi?
DeRyA;)

handan

12 Mart , 2008, 19:39:18 #9 Son düzenlenme: 12 Mart , 2008, 19:57:11 handan
herşeyin yolunda olmasına sevindim  canım gözünaydın.
çantayı hazırlamasan da satınalman gereken şeylerini tamamla bence  ;)
çanta hazırlayacağın zaman herşey elinin altında olsun.

sevda

Ben çantamı 7 ci ayda hazırlamıştım...

Bana göre sen hemen hazırla derim ne olur ne olmazzz...bebeklerr zamanını beklemek istemeyede biliyorlarr biliyorsunn... ;D

tubis

21+4 haftalık hamişim.

benimde bebeğim ters duruyormuş .

dr tam olarak cinsiyetini bu yüzden göremediğini söyledi.  şimdilik bir sıkıntı olmaz dedi. sadece mide yanması yaparmış. bende de çok şükür mide yanması felan olmadı şimdiye kdar. ama bu ters duruş kafamı karıştırmadı değil.,,

inş. son aylara doğru  düzelir  :amin: :amin: :amin:

tecrübeli anneler  :director: :director: :director: bu konuda neler söylüceksiniz..
??? ??? ??? ???

handan

14 Ekim , 2008, 19:19:43 #12 Son düzenlenme: 14 Ekim , 2008, 19:31:57 handan
Alıntı yapılan: tubis - 14 Ekim , 2008, 18:11:40
21+4 haftalık hamişim.

benimde bebeğim ters duruyormuş .

dr tam olarak cinsiyetini bu yüzden göremediğini söyledi.  şimdilik bir sıkıntı olmaz dedi. sadece mide yanması yaparmış. bende de çok şükür mide yanması felan olmadı şimdiye kdar. ama bu ters duruş kafamı karıştırmadı değil.,,

inş. son aylara doğru  düzelir  :amin: :amin: :amin:

tecrübeli anneler  :director: :director: :director: bu konuda neler söylüceksiniz..
??? ??? ??? ???

ayyy beni mi çağırdın cicim?  :toothy10:

miden  yanarsa rennie çiğne   :k06:

tubis

he canım seni çağırdım handancım  ;D ;D

söyle bakalım bebeğin ters durması hakında bişiler..

bide o dediğin şey ne ki. rennie mi? ne ki o*

handan

:k06:

düzelir hayatım
son ay hatta doğum sırasında bile dönenler varmış. 36 ıncı haftadan sonra gerçek pozisyonu alır sanırım.
mide yanmasının mantığını pek anlamadım ama neyse  :k06:

rennie çiğneme tablet. 4ytl civarında içinde 30 tane falan olması lazım. asit yapınca miden çiğniyon.
mide asit düzenleyici. ben çifter çifter alıyordum.   :icon_pale: