2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

DİLVİN

işte kılosu varda
aynı böle hali
yapılı olduğundan heralde kılosu fazla  :suclu: :suclu:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DER!N

Alıntı yapılan: nesrinbeyza - 28 Haziran , 2010, 11:28:12
Selam arkadaşlar
Bu kilo konusuna değinmek istiyorum. Benim birinci kızım kiloluydu ikinci kızım zayıf. Daha doğrusu normal. Ama herkes zayıf diyor. Bizim halkımız gözünde kilolu bebekler sağlıklı :icon_scratch: Gülfercim benim kızımda doğduğundan beri kendini salmadı dimdik duruyor. 5 aylıkkenden beri dönüyor emeklemeye çalışıyor ama kimsenin gözüne bunlar gelmiyor. Zayıf zayıf deyip benimde moralimi bozuyorlar. Teyzemin torunu var. 10 aylık kilolu yeni dönmeye başlamış tam oturamıyor. Bunlar göze gelmiyor. Bende ek gıdalara başladım bakalım kilo alacakmıyız.

Aleykum selam Nesrincim.

Ben artık koyverdim :) boyu epey ileride kilosu da hani 3 kademeye bakılıyorya ortada yani normal.
Herkes boğum boğum olsun istiyor kolları bacakları o öyle olursa Gülfer nasıl kaldırır kondurur diyen yok  :k06:
Rabbim kararlamışta vermiş yavrularımızı.
Selenin hareketleri normalden fazla herkes söylüyor ki birinin yanında kızım kuzu zaten, gördükleriyle hareketli diyorlar bir de evde görseler bu seferde hiperaktif yaftası yapışacak yavruma. Ayşe azbuçuk gördü uykulu halindeydi :)
Benimki yürüdü yürüyecek sıralamaya başlamıştı bir kaç saniye ayakta durabiliyor, tay durmak mıdır nedir böyle bir şey yapıyor.  :k06:

Selcancım boyu var paşanın ondan kilolu gibi durmaz hem erkek bebekler zaten iri oluyor.
Hiç takılma kısa süre sonra dönmeler kalkmalara dönecek yakacak yani.  ;)
Hareketlenmeler genel olarak benziyorsa bence kilo önemini kaybediyor netten bakıyorum ay ay yapması gerekenlere genelde Eciş o aya gelene kadar yapmış oluyor yazılanları, onlar zaten genelleme olduğu için ve her bebek farklı olduğu için bence hareketler tutmasa bile bir süre izlenmeli.

zelis

selam kizlar ,
bizde biraz once 3. asimizi olduk , nerdeyse 5 aylik olduk , kilomuz 6.975 olmus , boyumuzda , hersey normal dedi doktor ablamiz , asida cok az agladi,
evde fitil bitmis babamiz fitil almaya gitti...

carsamba gunu Turkiyeye yolculuk var insallah , eksik varmi dusunmekten beynim yoruldu :icon_scratch: :icon_scratch:

uc kutu 900 gr mama aldim , yetmezse ordan alirim artik ....

мiŁenα.

Heya ben gördüm ecişi bıcır bıcır durmak yok ecişte..gülom işte eymende öle kıpır kıpır eller ayaklar..uçacak gibi aynı  :ehi:
yüzüst koyuyorum kendiliğinden dönüyor..onuda 2 gün önce keşfettik..zaten bağırıyor ağzı dolu yani çokşeyler diyorda au agu gagu gibi şeyler sanki anne bile diyor :ehi: :ehi:

eymenle sürekli konuşma ve oynaşma içindeyim.daha çabuk öğreniyor .zaten ilk doğdugu gün hemşire demişti bu çoık aktif bir bebek diye ..ayaklar çıta gibiydi ama güçlü ve harajetliydi :nazar: :nazar:

hayırlı yolculuklar zelişcim .. :opucuk:

:love9: :love7: :love9:

ilkcemre

selam herkeseeee...
çoooook mutluyum çünkü 6 aydır ilk kez 11 de kalktıkkkk... cemre uyudu 11 e kadar. ama nedeni var dün pikniğe gittik. tem,z hava çarptı heralde. bundan sonra her hafta pikniğe gitmek istiyorummmmmm.... çok özlemiişim uyumayı yaaa...
her hafta olduğu gibi bu hafta da evde kalamadık ve gezdik. cemre sanırsam bana çekecek bu gidişle evin yolunu bulamıcaz birlikte.
.ok güzel bi hafta sonu ve hafta başı yaşadık inş. haftada böyle biterrr :muzz: :muzz: :muzz:

мiŁenα.

Evt keşke hafta hep başladıgı gibi gitse :binkybaby:

:love9: :love7: :love9:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 28 Haziran , 2010, 13:49:57
bundan sonra her hafta pikniğe gitmek istiyorummmmmm.... çok özlemiişim uyumayı yaaa...
:ehi: :ehi: :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:  :ehi:
çok komik ya,kıymamam size,ne yapmış bu bebişler böyle,bende mi uykusuz kalacam yarabbim

ilkcemre

gülfer senin kıs bizden büyük ya ne zaman emekledi... çok sabırsızlanıyorum ya emeklemek üzere ama bu gidişle sanırım emeklemeden yürüyecek. bide yürütece bindiriyomusun ecişi.

) SaMiRa (

selamlarrr...
bizde bugün aşılarımızı olduk iki bacaktanda ilkinde ağlamadık ikincide ağladık hemşiremizde biraz çizdirmiş bacağını :cussing:
kilomuz 7500 çıktı herşey normal çok şükür ateşimizde olmadı hiçbirşey vermedim..

gülfercim ecişin maşallahı var yakında yürümeden koşacak gibi :D  ben onun gülüşünü yerim  :nazar: :nazar:

bizde konuşmaya başlaık sürekli birşeyler anlatıyor ama anlamıyorum :k06: ayşecim fudayl da dönüyordu o zamanlar eymene de maşallah

canım çağların kilosu ne çok ona da maşallah neyle besliyorsun anne sütümü alıyor ? allah bebişlerimizi nazarlardan korusun :amin: :amin:

kan damlamızı aldık bugün aç karınla vereceğim sbahları değil mi kızlar?

DER!N

Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 28 Haziran , 2010, 16:30:28
gülfer senin kıs bizden büyük ya ne zaman emekledi... çok sabırsızlanıyorum ya emeklemek üzere ama bu gidişle sanırım emeklemeden yürüyecek. bide yürütece bindiriyomusun ecişi.

Emeklemeye sanırım 5,5 aylıkken tamamen başladı 4,5 aylıkken sürünüyordu göt göt gidiyordu.
Tamamen emekleyince yürütece de koymaya başladım ilkin hiç istemedi ağladı 2-3 gün sonra başladı kullanmaya şimdi fırıl fırıl geziyor salonda :)  :nazar:
Geri geri de gitmeyi öğrendi kızıma ehliyet alıcam  :k06:
Yakında yürür diyorlar ama bit kadar daha, az daha dursa iyi olur benim için. :k06:

Alıntı yapılan: ♥.Eymen Çağan.♥ - 28 Haziran , 2010, 13:44:50
Heya ben gördüm ecişi bıcır bıcır durmak yok ecişte..gülom işte eymende öle kıpır kıpır eller ayaklar..uçacak gibi aynı  :ehi:
yüzüst koyuyorum kendiliğinden dönüyor..onuda 2 gün önce keşfettik..zaten bağırıyor ağzı dolu yani çokşeyler diyorda au agu gagu gibi şeyler sanki anne bile diyor :ehi: :ehi:

eymenle sürekli konuşma ve oynaşma içindeyim.daha çabuk öğreniyor .zaten ilk doğdugu gün hemşire demişti bu çoık aktif bir bebek diye ..ayaklar çıta gibiydi ama güçlü ve harajetliydi :nazar: :nazar:

hayırlı yolculuklar zelişcim .. :opucuk:

Aman dikkat et Ayşecim, dönmeye başlamalarıyla emeklemeye başlamaları kısa sürüyor biz öyle düşürdük ecişi emeklemeye başlamış bilemedik düştü yavrum.
Maşallah oğluşuma sohbet koyu ise o da erken konuşur.

Biz hala 3-5 kelimedeyiz. Yalnız tonlamalarımız daha iyi oturdu daha bilinçli söylüyor gibi geliyor kulağa.  :nazar:

Hayırlı Yolculuklar Zeliş, hayırla gidip dönmeniz nasib olsun.  :amin:  :opucuk:

EZOOOMM SEN DE DÖN ARTIK   :director:

Emine

Arkadaşlar 6 aylık öncesi sonrası vs kargaşa olmuş sanırım. Ben düzenleme maksadıyla tüm grupları aylara göre ayırdım. 6. ayını dolduran arkadaşlar 6 ay sonrası bölümündeki aralık 2009 ocak şubat 2010 anneleri ve bebekleri konusundan devam edebilir. 6 ayını dolduran oraya geçer diğerleri buradan devam eder.
Sevgiler.

DER!N

Alıntı yapılan: fudayl - 28 Haziran , 2010, 18:09:10
selamlarrr...
bizde bugün aşılarımızı olduk iki bacaktanda ilkinde ağlamadık ikincide ağladık hemşiremizde biraz çizdirmiş bacağını :cussing:
kilomuz 7500 çıktı herşey normal çok şükür ateşimizde olmadı hiçbirşey vermedim..

gülfercim ecişin maşallahı var yakında yürümeden koşacak gibi :D  ben onun gülüşünü yerim  :nazar: :nazar:

bizde konuşmaya başlaık sürekli birşeyler anlatıyor ama anlamıyorum :k06: ayşecim fudayl da dönüyordu o zamanlar eymene de maşallah

canım çağların kilosu ne çok ona da maşallah neyle besliyorsun anne sütümü alıyor ? allah bebişlerimizi nazarlardan korusun :amin: :amin:

kan damlamızı aldık bugün aç karınla vereceğim sbahları değil mi kızlar?

Fudayl'a da maşallah, hayırlı olsun aşılarınız sıkıntısız geçer inş.

Tepkisine bağlı aç karnına verilirse daha iyi ama genelde sevmiyor bebekler zaten sevilecek gibi değil :)
Üzerine süt ve ürünlerini verme yeter. 20dk. yarım saat kadar. ;)

DER!N

Alıntı yapılan: Emine - 28 Haziran , 2010, 19:02:57
Arkadaşlar 6 aylık öncesi sonrası vs kargaşa olmuş sanırım. Ben düzenleme maksadıyla tüm grupları aylara göre ayırdım. 6. ayını dolduran arkadaşlar 6 ay sonrası bölümündeki aralık 2009 ocak şubat 2010 anneleri ve bebekleri konusundan devam edebilir. 6 ayını dolduran oraya geçer diğerleri buradan devam eder.
Sevgiler.

Sağol Emine ellerine sağlık.

AککORTįє

28 Haziran , 2010, 19:06:45 #3478 Son düzenlenme: 28 Haziran , 2010, 19:19:39 __İSO 2010__
herkese selam  :hello:

aşızedeler öncelikle sizlere geçmiş olsun  :binkybaby:

benim oğlumda 1 hafta önce 7.700 dü. boyunu da bugün ölçtüm 74.cm  :nazar:

kızlar herkeste var o ; yani akıl sır erdiremiyorum bende maksat kilolu olması değil maksat sağlıklı beslenebilmesi.

eğer amaç kilo olsaydı herkes doğumdan sonra anne sütüyle beraber mama da verirdi olurdu sana topaç

bu gibi konuşmalara cevap vermeyin merak etmeyin ben ne gerekiyorsa onu yapıyorum deyin geçin

ne kadar kilolu okadar sağlıklı anlamına gelmiyor.

ayrıca ben  ferroyu  tok veriyorum ama faretmiyor diye biliyorum

gelelim bizdeki son gelişmelere  ;D

1 haftadır yüzükoyun yatarken  bacaklarını emekleme duruşuna getirmeye çalışıyor

yani poposunu ve bacaklarını kaldırmaya çalışıyor  :D  :nazar: doktorumzda söylemişti erken emekleyecek diye bakalım sabırsızkla bekliyorum  :occasion14:

ve ayrıca artık kontrol edilemez bi durumda benmim oğlum korkunç hareketli 24 saat oyun istiyor ve

biz 24 saat oğlumla yapışık geziyoruz

oyun halısı alayım diyorum ama yüzüstü yataken bile herahangi bi yerde 2 dk sonra ağlamaya başlıyor hep onla ilgileneyim istiyor

valla ne yapacağımı şaşırmış durumdayım

zaten az daha büyüsün bağlıcam mama sandalyesine bak bakalım kıpırdaya biliyomu  :ehi:

ırmak184

Alıntı yapılan: <<<<GÜL>>>> - 28 Haziran , 2010, 13:49:57
selam herkeseeee...
çoooook mutluyum çünkü 6 aydır ilk kez 11 de kalktıkkkk... cemre uyudu 11 e kadar. ama nedeni var dün pikniğe gittik. tem,z hava çarptı heralde. bundan sonra her hafta pikniğe gitmek istiyorummmmmm.... çok özlemiişim uyumayı yaaa...
her hafta olduğu gibi bu hafta da evde kalamadık ve gezdik. cemre sanırsam bana çekecek bu gidişle evin yolunu bulamıcaz birlikte.
.ok güzel bi hafta sonu ve hafta başı yaşadık inş. haftada böyle biterrr :muzz: :muzz: :muzz:
temiz hava iyi geliyor bebişlere bizimkide deliksiz uyur gezmeye gidince..