2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

çağınım

pardon ben çobadan sandım yanlış alarm  :ehi: ferro sanol öyle yapıyo aç karnına verildiği için bende ondan veriyorum hala bile onun yüzünden kaka siyah olabiliyo doktor bana ferrum yazdı bitsin onu alıcam bide ona bakalım

çorba normalde 6.aydan sonra verilmeye başlanıyo ilk ek gıdaya geçişte meyve suları ve püreler ve yoğurt

ama arkadaşlar veriyolar önce sebze çorbası 1 patates 1 havuç pirinç başlangıç için yeterli 3 bardakta su sonra süzgeçten geçirin

--elif--

sağol cnm biz aceleciyiz biraz ya direk çorbadan başlıcaz hemen büyütüp rahata kavuşalım diyoruz  :D

мiŁenα.

merhaba hanımlar;

buğün hava çok üzeldi eymenimi aldık gezmeye gittik sahilde dolaştık çarşıda dolştık..oğlum hiç uyanmad huysuzlanmadı yesin annesi balını :love9: çarşıyı talan ettim birşey begenip alamadım sadecee vakko çana aldım...oğluma baktım yazlık birşeyler haftayada onları alıcam :k06:

:love9: :love7: :love9:

ırmak184

ohh iyi yaptın ayse burdada cok güzeldi bugün hava,bizde dolaştık kızımla bende canta baktım gezmeye giderken kızımın kıyafetlerini rahat koyabilmek ve tasıyabilmek için ama begenemedim hiç  :sad1:  :sad1:

ırmak184

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 04 Mayıs , 2010, 11:12:32
İNCİMİZ GELMİŞ TEYZELERİ PATLAMIŞ DİŞİMİZ  :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:

:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

kızlar peki bu ateş nekadar sürecek  :-\

hayırlsıı olsun canım demek atesi ondanmış,nasıl şimdi kızın atesi varmı hala...

< ESLAL >

sağol ırmakcım erkenden süpriz yaptı bize  :D çok şükür şimdi ateşi yok ama çokk mız mız uyumak istemiyo hiç  :sad1: bende ölüyorum

uykusuzluktan  :y25:

bu geceyi sorunsuz atlatsak hayırlısıyla  :amin: :amin: :amin: devamı geliyor dişlerimizin diş etleri bembeyaz ve sert Alahım 6 aylık bebek koca koca dişleri olcak  :k06: :k06:

KUZEY

Ezgicim hayırlı olsun dişiniz arkası çok gelsin :k06:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: KUZEY - 04 Mayıs , 2010, 22:53:45
Ezgicim hayırlı olsun dişiniz arkası çok gelsin :k06:

sağol serpilcim anam hepsi birden gelmesin o daha çüçücükk  :laughing7:

DER!N

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 04 Mayıs , 2010, 17:10:52
sağol habibecim bende hiç beklemiyordum çıktı geldi misafirimiz ama çokk zor kızlar hilal ağlayıp,zırlayan bi çocuk değilken dağılmış durumdayım birde ağlasa ne yapardım bilmiyorum  :y25:

gülfercim günlük taze yapsan daha iyi bence hilal dün bişey yememişti bugün iyi iştahı kan damlasını vermedim bugün bunca sıkıntının içinde birde onun bulantısını çekmesin çocuk şu diş olayımız bitsin öyle devam edicem

gülfercim sen açmı veriyorsun tokmu,bana ebe aç ver dedi ama çok midesi bulandı hilalin ve kakası siyahtı akşam hemde çok sertti bugün vermedim normal yaptı

Ferro sanol aç ya da tok farketmiyor ezgicim hangi çeşidi olursa olsun 2 çeşit var biliyorsun.
Dışkısının siyaha yakın koyu renkli olması normal ferrodan kaynaklanıyor ve kabız da yapabiliyor.
Kabız olmadık henüz ama siyahız :)

Üşeniyorum ya hergün yoğurt her gün meyve sık her gün çorba yoğurdu bekletmeli yapayım bari çorbayı günlük.

Sağolun hanımlar.  :opucuk:

DER!N

Soruya cevap yazmamışım :)) tok veriyorum d vit3 üde ferroyu da;)

DER!N

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 04 Mayıs , 2010, 19:34:39
Alıntı yapılan: DER!N - 04 Mayıs , 2010, 15:43:14
Hanımlar sebze çorbalarınızı günlük mü hazırlıyorsunuz?

Yapsam ayrı ayrı dolaba koysam öğünlük olur mu?
ben daha çorba falan hiç vermedim ama artık verim diyorum yaptığınız çorba tariflerini yazarsanız banada fikir olur.bide yoğurt verince şekerlimi veriyorsunuz yoksa sademi?

Un çorbası, pirinç çorbası ve sebze çorbası veriyorum.
Yoğurtların bir kısmını sade bir kısmını meyveli yapıyorum.
Şeker ilave etmiyorum daha erken şekere.

< ESLAL >

hilal feroyu yutmuyo bu sabah doyurduktan 20 dk sonra verdim çok ağladı ve hepsini dışarı çıkardı üstüne su verdim onu bile yutmadı  :honk:

DER!N

çok ilginç ecrin tatlı sevmemesine rağmen ferroyu verince yalanıyor

< ESLAL >

:sad1: napıcam peki hilalde zincoyla d vit3 te yalanıyo anam ferroda çok kötü kokuyor  :igrenc:

DER!N

bilmemki püreye falan karıştırılabilir mi acaba