2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

Hafif öksürük : Aşırı salya bebeğin zaman zaman tıkanmasına ve öksürmesine yol açabilir. Bebeğiniz soğuk algınlığı ,nezle ya da allerji belirtileri göstermiyorsa bunda endişelenecek bir durum yoktur. Bebeklerin dikkat çekmek ya da ses repertuarlarını zenginleştirmek için öksürüğü sürdürmeleri sık görülen bir durumdur

öksürüğümüzün sebebide dişmiş  :icon_scratch: özellikle yanlızken öksürüyor bide tıkanacak die gözümden ayırmıyordum numara yapıyomuş eşşekk  :k06:

DER!N

:)

Dişiniz altta mı üstte mi nasıl bişey olacak acaba gülerken :k06:

< ESLAL >

altta canım hemde o bu gece çıkmamış ben farketmemişim baya görünüyor  :D önce hissedilir ya ben direk gördüm  :k06:

DER!N

Nasıl farketmedin kız :)) ayy ezgi çok güldüm Rabbim gülmekten ayırmasın.

Hilal baktıki dişinin farkedileceği yok azıcık ateş yapayım dedi demek.  :k06:

< ESLAL >

hee galiba öyle yaptı nebileyim kuzum bukadar erken çıkacağını düşünmediğimden hiç kontrol etmiyordum  :k06: yaa heryerde eline soğuk bişey verin yazıyo boğazları ağrımazmı yahuu  ??? ???

DER!N

hayır ağrımaz soğuk bir şey verin derken sulu kaşıyıcıyı kastediyorlardır pırasa da iyi geliyor Ezgi :))

elleri buz gibi oluyor ama yapacak bir şey yok hemen ısınıyorlar zaten

< ESLAL >

hmm var sulu kaşıyıcımız atim ozaman azcık dolaba  ;) biyerde biberona soğuk su koyup eline verin başka biyerde demir kaşığı soğutup masaj yapın yazıyor  :dontknow: pamukçuğumuzda geçmedi daha  :-\ hepsi üst üste geldi yavrum benim

DER!N

Hanımlar sebze çorbalarınızı günlük mü hazırlıyorsunuz?

Yapsam ayrı ayrı dolaba koysam öğünlük olur mu?

Zeynep_Sena

slm kizlar ben gelmeyeli baya biseyler olmus ezgicim disiniz cikmis cok sevindim bizimkiler nassil olcak merak ediyorum

gulfercim benim o konuda fikrim yok bende zeynoya yine meyve puresi verdim 3 gun denedik yiyo kizim yavas yavas da su ne kadar veriorsunuz siz biberonlami kasiklami veriyorsnuz bu konuda bilgisi olan varsa paylasin lütfen

DER!N

Canım sen Zeynep'e hiç biberon vermedin diye biliyorum o yüzden suyu kaşıkla ver ki emmesinde sıkıntı olmasın seni.
Suyu da 3-4 kaşık ver zaten seni emiyor yeter diye düşünüyorum.

Zeynep_Sena

ara  sira rezene vermistim biberonla ama cok az yani bunu disinda vermedim ama benim kiz alisiyo herseye cabucak simdiye kadar öyle kasikla verdim iste saol canim ben yinede kasikla verim

ha birde zeynep ellerini unutuyo bi ara simdi yine basladi hemde sinirli gibi ellerini bi agzina goturusu var cekemiyorum kendini nasil SIKIYOR zeynepden 1 ay once dogan bi bebisimiz vardi oda 2 dis  birden cikartmis bakalim biizimkiler naisl cikicak babamiz erken cikmis disi benimde bu aylarda cikmis bakalim zeynonun nasil cikicak cok merak ediyorum ya

< ESLAL >

04 Mayıs , 2010, 17:10:52 #1541 Son düzenlenme: 04 Mayıs , 2010, 17:22:34 < ESLAL >
sağol habibecim bende hiç beklemiyordum çıktı geldi misafirimiz ama çokk zor kızlar hilal ağlayıp,zırlayan bi çocuk değilken dağılmış durumdayım birde ağlasa ne yapardım bilmiyorum  :y25:

gülfercim günlük taze yapsan daha iyi bence hilal dün bişey yememişti bugün iyi iştahı kan damlasını vermedim bugün bunca sıkıntının içinde birde onun bulantısını çekmesin çocuk şu diş olayımız bitsin öyle devam edicem

gülfercim sen açmı veriyorsun tokmu,bana ebe aç ver dedi ama çok midesi bulandı hilalin ve kakası siyahtı akşam hemde çok sertti bugün vermedim normal yaptı

çağınım

kızlar fitili yarım verirseniz daha iyi olur 6 aya kadar günde 4 kere yarımşar verilmesi uygunmuş bize doktorumuz öyle söylemişti yani toplam 2 oluyo günde calpol fayda eder ama demekki herzaman faydası olmuyo ateşi olduğunda havlu koyun koltuk altlarına fazla soğuk olmıcak şekilde kompres yapın

bide sebze çorbalarını günlük yapın mümkün olduğunca 2.gün vitamini gidiyo çünkü

yemekleri açken alıştırmanız gerekiyo zaten hemen çok vermeyin öğün haline hemen getirmeyin vücutları alıştıktan sonra öğün haline gelicek 2-3 kaşık yeterli şuan yeni başladıysanız gün geçtikçe arttırılıcak yeni yedikleri içinde kabızlıkları olur siyah yapabilirler vücut alışana kadar böyle olucak

< ESLAL >

canım ben fero sanoldan bahsettim dün verdim ilk kez kakası değişti ve midesi çok bulandı  :-\

--elif--

Alıntı yapılan: DER!N - 04 Mayıs , 2010, 15:43:14
Hanımlar sebze çorbalarınızı günlük mü hazırlıyorsunuz?

Yapsam ayrı ayrı dolaba koysam öğünlük olur mu?
ben daha çorba falan hiç vermedim ama artık verim diyorum yaptığınız çorba tariflerini yazarsanız banada fikir olur.bide yoğurt verince şekerlimi veriyorsunuz yoksa sademi?