2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

ay masalaaah  subhanaalllaaahhh allahim nazarlardan korusun sizi  :nazar: :nazar: :nazar:  ne güzel sütünüz var demek ki insallah benimde sütüm olurda kizim emer emzirmeyi cok istiyorum ama bakalim hayirlisi...

eymen pasamiz nasil bakim aysecim ??? 3 haftalik oldu demek ki ya zaman ne cabuk geciyor daha dün doguma gitmisdin ama neyse gecsin saten zaman sira bana gelsin artik  :occasion14: :occasion14:

AککORTįє

11 Nisan , 2010, 13:23:01 #781 Son düzenlenme: 11 Nisan , 2010, 14:24:19 iLkNuRR
kızlar dün  geceye kadar sürdü ağrım . Eşim her ne kadar doktora gidelim diye ısrar etsede , gidilceke birşey olmadığını düşünüyorum : çünkü diyeceği şey belli o süt o göğüsten çıkacak. emzir sağ  diyeceği şeyler bunlar.en fazla ağrım kesilsin diye minoset verecek oda sadece ağrıyo kesecekti. mesele sütün ordan çıkması ağrının geçmesi değil.  neyse sizle konuştuktan sonra sağmaya çalıştım olmadı ; süt gelmiyor. elimde çok kuvvetlice sıkıyorum bi damla geliyo . meğer se süt düğümlenmesi olmuşum. kayınvalidem dediki sütün katılaşmış ondan şuan gelmiyor, herhalde birini 2 kere verdin onu atladın ondan olmuştur dedi. taş gibi oldu nasıl.. oğlumu veriyorum emsin diye ememiyor çünkü süt gelmiyor ben bile elimle okadar sıkmama rağmen 1 /2 damla geldi gelmedi. sonra netten araştırdım. msn den arkadaşıma sodum gelen cevabı aynen yazıyorum

canım aynı şey başıma geldı.çok zor.15 dakıka aralıklarla sıcak duşa gır.elıne temız sık dişli bır tarak al.göğsünü suyun altında tarakla yavas yavas yukardan asagıya tarar gıbı yap.bunu gecesıye kadar yap.zaten 3-4 kereden sonra göğsün yumuşuyor.ben resmen acıllık olmuştum.dene faydasını görceksın.tarak ne alaka dersen damarları yumuşatıyor masaj yaparak boşalıyor

bu benim kurtarıcım oldu.  2. sefer yapışımda  oğlum uyandı onu aldım o göğsümü verdim ve birden göğsüm yumuşamaya başladı. nasıl rahatladım anlatamam çok şükür.

sizinde aklınızda bulunsun bu, çünkü emziren annelerde çok sık olan birşeymiş bu MASTİT

çağınım

ilknur geçmiş olsun canım

bebekler tam ememediklerinden oluyo böyle sıkıntılar bide sütünde bol demekki maşallah bendede çok oluyodu böyle şeyler aynı senin dediğin gibi olmuştum ozaman doktora gitmiştim hastanedeki makinada sağmışlardı ama azcık bişey çıkmıştı ve belki tuhaf gelicek ama bi tanıdığımız zeytinyağlı hamur yoğur göğsüne sar demişti bi kaç saat beklesin yumuşatıyo uyguladık annemle ve gerçekten düzelmişti aklınızda olsun bunuda yapabilirsiniz

zelis

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° SiVaSLiM°ღ♥ღ° - 10 Nisan , 2010, 19:35:05
Alıntı yapılan: zelis - 10 Nisan , 2010, 18:21:21
Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° SiVaSLiM°ღ♥ღ° - 10 Nisan , 2010, 14:42:00
spiral taktiripda hamile kalan cok tanidigim var kayabiliyor cünkü bence cok igrenc bisey ben sahsen korkarim onu taktirmaya saten altdan baktirmak bile ölüm benim icin  :k06: :k06:

en iyisi dogum kontrol haplari ama onuda emzirme esnansinda icemiyormusun diye bilyiorum keske yeni bir hap ciksa emzirmeye engel olmicak bisey yine en iyisi hap ya bence tabiki.... :icon_thumright:

canim burda var oyle bir hap ,.sanirim turkiyede yokmus , ben doktora onu yazdirmaya gitmistim salak adam baska hap yazmis , bakalim bi daha gidecem doktora .. isminede bi bakim elimde brosur vardi ...tamam internettende buldum , ismi Cerazette  mis. emizirkende alabiliyoruz bunu ....

canim ben hollanda da kaliyorum , ama buyuk ihtimal almayada da vardir.. bir sor arastir istersen ..

cnm sen nerde kalyiorsun ki ????
ben suan dogum icin almanyaya geldim eger burda varsa o ilacdan ben simdiden depoyu doldurim  :k06: :k06: :k06:

zelis

canim ben Hollanda da kaliyorum . sanirim Almanya da da vardir bu hap , bu hap iki hormon degilde bi tane iceriyormus o yuzden anne sutunu etkilemiyor...
sen bi arastir istersen ama buyuk ihtimal vardir..

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

cerazette ilacin adi demi ben bunu bir sorusturim sütümü engellemiyorsa hemen alim ben ondan  :laughing7: :laughing7:

tsk cnm :opucuk:

zelis

Ilnurcugum cok gecmis olsun canim , kizim ilk dogdugunda bende olmustu ememisti kizim ve iki gun olmustum agridan ama benim saginca gecmisti , simdi  kadar sut bile yok ,....

benim kiz da surekli oturu vaziyete durmak istiyor ve ayaklari uzerine cok sert basiyor oylece kalmak istiyor , ben oturtmak istemiyorum ama kafayi yariya kadar kaldiriyor benim cadi kizim.....

Birde kizlar benim kiz tuhaf bi hareket yapiyor , kafasini bi saga bi sola ceviriyor hemde duzenli sekilde durmadan ceviriyor normal mi bu ? sizin bebeislerde yapiyormu ?
Acaba diyorum uykusu geldigi icinmi yapiyor ...

zelis

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° SiVaSLiM°ღ♥ღ° - 11 Nisan , 2010, 14:15:40
cerazette ilacin adi demi ben bunu bir sorusturim sütümü engellemiyorsa hemen alim ben ondan  :laughing7: :laughing7:

tsk cnm :opucuk:

rica ederim canim ,  :opucuk:
evet hapin ismi cerazette ,
dogum sonrasi burda eve ebeler geliyor hem anneye hemde bebege bakiyorlar bi iki gun , gelen kadin brosur vermisti bana ve bu hapi onermisti .....

AککORTįє

Alıntı yapılan: çağınım - 11 Nisan , 2010, 14:04:54
ilknur geçmiş olsun canım

bebekler tam ememediklerinden oluyo böyle sıkıntılar bide sütünde bol demekki maşallah bendede çok oluyodu böyle şeyler aynı senin dediğin gibi olmuştum ozaman doktora gitmiştim hastanedeki makinada sağmışlardı ama azcık bişey çıkmıştı ve belki tuhaf gelicek ama bi tanıdığımız zeytinyağlı hamur yoğur göğsüne sar demişti bi kaç saat beklesin yumuşatıyo uyguladık annemle ve gerçekten düzelmişti aklınızda olsun bunuda yapabilirsiniz

sağol canım  :-*

AککORTįє

Alıntı yapılan: zelis - 11 Nisan , 2010, 14:16:44
Ilnurcugum cok gecmis olsun canim , kizim ilk dogdugunda bende olmustu ememisti kizim ve iki gun olmustum agridan ama benim saginca gecmisti , simdi  kadar sut bile yok ,....

benim kiz da surekli oturu vaziyete durmak istiyor ve ayaklari uzerine cok sert basiyor oylece kalmak istiyor , ben oturtmak istemiyorum ama kafayi yariya kadar kaldiriyor benim cadi kizim.....

Birde kizlar benim kiz tuhaf bi hareket yapiyor , kafasini bi saga bi sola ceviriyor hemde duzenli sekilde durmadan ceviriyor normal mi bu ? sizin bebeislerde yapiyormu ?

sağol hayatım  :-*

ay yerim ben onun kafasınıııııı  :D her bebeğin huyu bir olmaz annesi; bencede uykusu geldiği için yapıyordur ama sen yinede doktoruna danış 

--elif--

ya benim kızımda oturmak istiyor sürekli kalkmaya çalışıyor yatırınca kucağımda otuırtuyorum bende hatta şu an yine kucağımda beli ağrısa oturmaz heralde ne şekil tutacağımı şaşırdım bu kızı  ???

çağınım

kızlar hemen oturtmaın bebişleri 5.adan sonra oturmaları en uygunu oturtucaksanızda yatar gibi tutmanız en iyisi belleri ağrır kuzuların yoksa

ilkcemre

geçen gece banada oldu sanırım bu düğümlenme... kötü oluyo gerçekten de.. çooooook ağrıyo yaa. hayırlısıyla bi büyüselerdiiiii bebecikler :D:D:D

ilkcemre

Alıntı yapılan: zelis - 11 Nisan , 2010, 14:16:44

aynı benim kızzz... yaa bi dk durmazmı kafa yeriinde.. gazını çıkarmak için savaş veriyorum resmen.. bi sağa dönüyo bi sola dönüyo.. bende fırsattan istifade çenesinden falan öpüyorumm valla çoook hoşuna gidiyoo... çok tatlı gülüyooo bu sırada  :k06: :k06:

< ESLAL >

ilknurcum çok geçmiş olsun hayatım şükür geçmiş çok uzamadan  :amin: :amin:

sütünede binkere maşallahhhh  :nazar: :nazar: :nazar: