2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: EyMeN ÇaĞaN - 10 Nisan , 2010, 12:40:06
deri altı hormaonları bozuyor dyorlar birde ksıırlık yapıyormuş...arkadaşım spinal taktırdı kanamsı oluyor devamlı dr gitcekti :sad1: :sad1:

bende düşünüyorum nasıl bir yol bulacagım bu işe diye :sad1: :sad1:

yok benim çok tanıdığım var taktıran ayşe hiçte bişileri yok 

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 10 Nisan , 2010, 12:35:23
sağolun kızlar  :opucuk: ama anlatmak istediğimi anlatamöadım sanırım . biliyorum doğum yaptıktan sonra 3 /5 ay adet olunmayacağını ama ben oldum bir ün sonra devam etmedi onu diyorum   :sad1: yani bi kere olduktan sonra sonra devam etmesi  gerekmiyor mu ama sadec 1 gün oda azcık kan geldi. neyse bence de değilimdir ya  8)  ;D

ilkcemre hayatım ben 19 ocakta doğum yaptım ; sanrıım aramızda 2 gün var  :)

zelişciğim korunma işini eşim yapıyor ben korunmuyorum ama en kıza zamanda buna bi hal çare bulmak lazım. sprial var ama aklıma gelen,birde deri altından iğne yapıyorlar daha sonra çıkartabiliyorsun. spiral çok iğrenç ya; ben adetliyken gidiyor  :igrenc: öf  :cussing:

ilknurum anladım ben seni kuşum bende diyorum ki 40 kanı bittikten sonra bi kanama olabilirmiş normalmiş bu  :icon_thumright: bendede oldu herkes dedi bu 40 başı  :dontknow: ama bende devam etti 4 kez adet oldum  :y25:

benimde eşim korunuyor ama ben korkuyorum Allah korusun yaaa çok erken daha spirali bende düşündüm ama adet düzenini bozabiliyormuş 1 kaç gün uzuyormuş ben zaten 7 gün oluyorm  :cildir:

zelişcim aman dikkat et yok öyle bişey süt koruyor filan hakket nasıl doktorlar var ya  :caca:

zelis

bende cok sasirdim doktorun bunu soylemesine , yani nasil der oyle , yarin bi gun hamile kalsam tazminat davasi acarim artik doktora :ehi: :ehi:

adet olmadan hamile kalmazmisim , once adet olmam lazimmiz . ama ben bi kac kisiden duymustum hic adte olmadan ikinciye hemen kaldiklarini  ::)

birde dogum kontrol hapi yazmis , ben yeni cikani yaz demistim amam o benim eskiden kullandigim hapi yazmis ,  3 4- hafta sonra kullan bi kac gun sutun azalir sonra duzelir dedi , simdi ben bu doktora nasil inanayim ...zaten oyle agim sahim bi sutum yok ve cok az kiyor , kizim emmeye basliyor bi muddet bos meme emiyor sutum ondan sonra iniyor , ya simdi hepten keisilirse , ...

Ben aile doktorunumu degistirsem ne yapsam ... ???

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

spiral taktiripda hamile kalan cok tanidigim var kayabiliyor cünkü bence cok igrenc bisey ben sahsen korkarim onu taktirmaya saten altdan baktirmak bile ölüm benim icin  :k06: :k06:

en iyisi dogum kontrol haplari ama onuda emzirme esnansinda icemiyormusun diye bilyiorum keske yeni bir hap ciksa emzirmeye engel olmicak bisey yine en iyisi hap ya bence tabiki.... :icon_thumright:

gülay t.

Arkadaşlar sütün koruması diye birşey varmış ama sürekli değil Geçen bir doktordan dinledim ilk altı ay içinde adet olmamışsa kadın ve en az 5-6 kez emziriyorsa günde % 98 korurmuş süt. Çünkü emzirirken prolaktin hormonu salgılanıyor ve bu da hamile kalmayı engelliyor. Ama sadece ilk 6 ay ve adet olmayıp emziriyor olmak şartıyla koruyormuş. Sonraki aylar çok daha dikkatli olmak lazım.

Geçen internette emzirirken doğum kontrol hapı kullanmayı araştırdım içinde progesteron hormonu olmayanların kullanılabileceğini yazıyordu ama tabi bunu bizim bilmemiz mümkün değil. Doktora danışmak lazım. Hap gerçekten de çok güzel bir yöntem, geriye kalanların çoğu pek tercih edilemeyecek yöntemler gibi. Spiral düzensiz kanama yapıyor, prezervatifi  erkekler sevmiyor  çok da seçenek yok gibi.

ilkcemre

eşimle abisi arasında 11 ay var... süt korumuş mu sizce :D:D:D görümcem emzirirken hamile kaldı yani onada fayda etmedii... bu yüzden ikinciyi istemiyosanız hemen dikkat edin süt korumazzz benim kanaatimm  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

мiŁenα.

eşimin abisinin çocukları arasındada 11 ay varmış süt korrumamış... :k06: :k06: :k06:

bende inanmıorm benimde br çözüm bulmam lazım spiral istemiyorum yaptıramam ben onu deri altını araştırım.. ;D

DİLVİN

selam kızlar

ayşecım doğum günün kutlu olsun canımm

ohh ıyı kaynatmışınız  ;D
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

zelis

10 Nisan , 2010, 18:21:21 #759 Son düzenlenme: 10 Nisan , 2010, 18:23:27 zelis
Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° SiVaSLiM°ღ♥ღ° - 10 Nisan , 2010, 14:42:00
spiral taktiripda hamile kalan cok tanidigim var kayabiliyor cünkü bence cok igrenc bisey ben sahsen korkarim onu taktirmaya saten altdan baktirmak bile ölüm benim icin  :k06: :k06:

en iyisi dogum kontrol haplari ama onuda emzirme esnansinda icemiyormusun diye bilyiorum keske yeni bir hap ciksa emzirmeye engel olmicak bisey yine en iyisi hap ya bence tabiki.... :icon_thumright:

canim burda var oyle bir hap ,.sanirim turkiyede yokmus , ben doktora onu yazdirmaya gitmistim salak adam baska hap yazmis , bakalim bi daha gidecem doktora .. isminede bi bakim elimde brosur vardi ...tamam internettende buldum , ismi Cerazette  mis. emizirkende alabiliyoruz bunu ....

AککORTįє

10 Nisan , 2010, 18:28:09 #760 Son düzenlenme: 10 Nisan , 2010, 19:04:20 iLkNuRR
kızlar sol  göğsümü ardarda 3 defa vermeme rağmen, göğsüm hala taş gibi süt dolu ne yapmak lazım ya çok ta acıyo.

dokunamıyorum bile  :cildir: emzirin demeyin emdi zaten

мiŁenα.

ilknur gıttımı mısafırlerın :k06: :k06: :k06: ben yoktummm cok uzuldum :y25:[/b]

AککORTįє

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: zelis - 10 Nisan , 2010, 18:21:21
Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° SiVaSLiM°ღ♥ღ° - 10 Nisan , 2010, 14:42:00
spiral taktiripda hamile kalan cok tanidigim var kayabiliyor cünkü bence cok igrenc bisey ben sahsen korkarim onu taktirmaya saten altdan baktirmak bile ölüm benim icin  :k06: :k06:

canim burda var oyle bir hap ,.sanirim turkiyede yokmus , ben doktora onu yazdirmaya gitmistim salak adam baska hap yazmis , bakalim bi daha gidecem doktora .. isminede bi bakim elimde brosur vardi ...tamam internettende buldum , ismi Cerazette  mis. emizirkende alabiliyoruz bunu ....

cnm sen nerde kalyiorsun ki ????
ben suan dogum icin almanyaya geldim eger burda varsa o ilacdan ben simdiden depoyu doldurim  :k06: :k06: :k06:

tweety0555

hahahah ben ıcınızdekı en saslı kısıyım galıba cunkı tuplerımı baglattım...allaha sukur %1 rısk altındayım :muzz: :muzz: :muzz:gercı baglattık ama cocuktan fırsat olmuyor kı degerlendırelım :toothy10: :ehi: :ehi: :ehi: