2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

ebrarcım kanıyorsa kan tadı tiksindirebilir eymeni memeden bu yüzden uç kullanması daha mantıklı

DER!N

Ayşecim geçmiş olsun silikon koruyucu kullanman akıllıca olmuş sürüp silinmeyen merhemler var vermişlerdir muhtemelen ondan sür koruyucuyu da kullan öyle emsin uçları iyileşir ve o zamana kadarda zaten sertleşir inş. Eymenin damağına hiç bişey yapmaz korkma.

Gazı da muhtemelen sık sık çekip bıraktığı için oluyordur hava yutuyor çokça zinco kullan yada sab daha kuvvetli ama bir süre çekeceksin bunu

Sütün yetiyor yetmiyor muhabbeti hiç olmasın lütfen daha 2-3 günlük Eymen ancak iniyor süt göğüslerine zaten doyacak kadar içmez ilk zamanlar çeneleri yoruluyor.

Allah c.c. kolaylık versin.

Hoş geldin aramıza

ferda2

aayşe hayırlı olsun allah analı babalı ve sağlıkla büyütmeyi nasipetsin ben şöyle yapmıştım e vitaminini vazalinle karıştırdı eczacımız onu sürdüm sonra su kaynatmıştım emecek olduğu vakit pamukla kaynamış suyla sildim çokkkkkkkkkkkkk geçmişolsun

--elif--

gülfercim yetiyor yetmiyor muhabbetnden bende nefret ederimde hani bende 2-3 günlük olduğu için daha tam gelmemiştir belki dedim yoksa RABBİM en güzel şekilde fazlasıyla gnderiyo bebişlerimizn rızkını hiç şüphe yok

DER!N

Kızlar 4.ay aşılarına baktınız mı ne kadar fazla ya  :( hangisi nereden yapılacak bilgisi olan var mı?

Yarın arayıp soracağım gerçi sağlık ocağına ama biliyorsanız yazar mısınız?

Karma aşı  bu bacaktan oluyor

Çocuk felci

Hib(menenjit)

Pnömokok bu da bacaktan

tuana ve sudem

Alıntı yapılan: ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑ - 22 Mart , 2010, 20:15:57
hanımlar ben geldim size bir kaç sorum var ...fazla vaktim yok oğlum çok gazlı :crybaby2: :crybaby2: sürekli uyanıor ve 7/24 meede kalmak ıstıyor...

ılk olarak memelerım hep kanıyor ole yara oldu canım yanıyor cok...meme sılıkkonu aldım gogsume takıyorum ole emıyor damagını yara edermı acaba cok guclu cekıyor cunku...

ıkncıısı cok gazlı ne yapım... :crybaby2:o ağladıkca bende aglıyorum...

ve ınannın kac gundur 1-2 saattlık uykuylayım.. :sad1:

canım bebegin kaç aylık ben bebegime gazı için çay kaşıgına bir tutam kimyon koyup üstünede sütümü sagıyodum onu içiriyordum gazını hemen geçiriyordu istersen dene bebegin kaç aylık bilmiyorum ama bebekler verdikçe emmek ister doymayı pek bilmezler ilk zamanlar doktorum benim için travazol krem verdi benimde çok yaram oldu iyi geldi canım geçmiş olsun güle güle büyüt bebegini :opucuk:

ırmak184

Alıntı yapılan: ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑ - 22 Mart , 2010, 20:15:57
hanımlar ben geldim size bir kaç sorum var ...fazla vaktim yok oğlum çok gazlı :crybaby2: :crybaby2: sürekli uyanıor ve 7/24 meede kalmak ıstıyor...

ılk olarak memelerım hep kanıyor ole yara oldu canım yanıyor cok...meme sılıkkonu aldım gogsume takıyorum ole emıyor damagını yara edermı acaba cok guclu cekıyor cunku...

ıkncıısı cok gazlı ne yapım... :crybaby2:o ağladıkca bende aglıyorum...

ve ınannın kac gundur 1-2 saattlık uykuylayım.. :sad1:

canım benimde gögüslerim yara olmuştu lansınoh diiye krem kullanmıştım hemen etkisini göstermişti cok rahat etmiştim,kremi kullanınca gögüs ucunu silmeyede gerek yoktu...ah o gaz sorunu olmasa ne güzel olurdu  :cildir:  :cildir:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: Gülfer_ - 22 Mart , 2010, 22:47:25
Kızlar 4.ay aşılarına baktınız mı ne kadar fazla ya  :( hangisi nereden yapılacak bilgisi olan var mı?

Yarın arayıp soracağım gerçi sağlık ocağına ama biliyorsanız yazar mısınız?

Karma aşı  bu bacaktan oluyor

Çocuk felci

Hib(menenjit)

Pnömokok bu da bacaktan

gülfercim ben geçen ay sormuştum 4.aydada çok aşı var tek tekmi vurulcak die 2 bacaktan var kol yok demişti ebe

tweety0555

gulfeeeerrr kızına bayıldım allahım nazardan korusun...
bu arada bızım ebemız 3.ayda(yanı 3 ay sonundakı ) asımız yok sadece boy kılo takıbımız var dedı...allah allah kafam karıstı sımdı ..
2ayda koldan ve ıkı bacaktan oldu .
kafam karıstı bende sabah dıjıtalde tarttım 6700olmus maasallh...13gun once 6100du...suan 3.ayımızın ıcındeyız

DER!N

Sağol Ezgicim biri karma imiş evet bacaktanmış hepsi.  ;) BCG'deki gibi yıkamak vs. sıkıntısı yokmuş ölee dediler.

tweety 3.ayda aşı yok canım 4. ayda var aşıları tabii 2.ayda bcgyi yaptırdıysan, yaptırmadıysan 3.ay onu yapıyorlar.

Hatta bi yazayım ben aşıları herkes sebeplensin hem ben de bilmiş olayım eksik var mı diye.

Doğumundan 12 Yaşa Gelene Kadar Yapılacak Aşılar

Doğum: hepatit B

1.ay:    hepatit B

2.ay:    karma aşı + çocuk felci + menenjit -2.veya3.ay rota-özel

3.ay:    bcg (tüberküloz)

4.ay:    karma aşı + çocuk felci + menenjit -4.veya5.ay rota-özel

6.ay:    karma aşı + çocuk felci + menenjit

7.ay:    hepatit B

9.ay:    kızamık

12.ay:  suçiçeği-özel

15.ay:  kızamık + kızamıkçık + kabakulak

18.ay:  karma aşı +çocuk felci + menenjit

24.ay:  hepatit A-özel

30.ay:  hepatit A-özel

5-7yaş:kızamık + karma aşı + çocuk felci

12 Yaş:difteri+tetanoz

--elif--

teşekkürler cnm ne kadar çokmuş ya.özel yazılanları dewlet karşılamıyor demi  ???

Zeynep_Sena

slm  kizlar  nasilsiniz  aysecim gozun aydin bende cok cektim o yaradan meme ucu basligi kullan ve kremler   var onu kullan   gecer umarim yakinda bendecok agladim buyüzden   bilmem  neden ama hep gögüsten problemim oluyor cunku yine süt tikanikligim oldu atesimde38 filanolducok perisanoldu pazar gecesi artikdr goruncez hep ayni gous tikaniyo hep ayni seyleri yasiyorum dikkat ettigimhalde bi kontrol ettirce artik.

kizimda iyi bizdede ayni sorunvar gulfercim sanki zeynep isiriyo herseyi dis cikmasiicin olan o oyuncakgibi seylerden almadim bilmiorum benim kiz 3 ay 5 gunluk filan erken deilmi ya dis icin agzida kopuruyo buda normalmis evet bide sürekli elleriyle oyun halindeve elini emeyibirakmadi baya bi zamandiremzigi cikarip elini onun yerine kullaniyo  :)bizimdeasivar 2 hafta sonra  heralde ecrin cok tatli olmus masallah dugunegitmis sanirim:)

Zeynep_Sena

kizlar bide hangi marka cocuk bezi kullaniyorsunuz ve fiyati ne kadar tr de izine geldimde lazim olcakda o yuzden ben 12€ aliyorum prima nin ve icinde 2 numarasinda 74 tane var 3 numaraya gectim 64 tane var turkiyede nasil merak ettim yazarsaniz sevinirim

tweety0555

ben prımanın 3 nosunu 16 ya alıyoruz...ıcındede senın dedıgın gıbı var...
asılar cıınde tesekku edıyorum...

< ESLAL >

canım bende primanın 3 nosun alıyorum 54lü aldık en son 13 liraydı 98 lisi 24 filandı

gülfercim sağol canım  :opucuk: