2009 Aralık - 2010 Ocak-Şubat Anneleri Buraya

Başlatan Zeynep_Sena, 04 Mart , 2010, 16:01:45

« önceki - sonraki »

tweety0555

en kotusu benımkı 4 5 gunu buluyor yaoması dr normal dıyor ..sınır oluyorum ama ben keske hergun 3 kere yapsa..acaba sutum mu yaramıyor dıye dusunuyorum...yarasa kaka yapar dıyor herkes...

< ESLAL >

canım bizde 2-3 günde bir yapıyoruz bizim doktorumuzda normal diyor kakası katı değilse sorun yok canım sütüm yaramıyo die düşünme böyle laflarada takılma sakın her annenin sütü bebeği için en değerli ve yararlı şeydir..önceden bebek kilo almadığında süt yaramıyo denirmiş ama o sütün yetmemesinden kaynaklanıyor bence,sütün yoğun yada yağlıysa geç yapabilir kakasını ki yoğun süt bebişe güzel kilo aldırır sıkma canını

kızlar dün nisayı sağlık ocağına götürdüm kilosunu ölçtürdüm 13 günde 200gr almış yarım santim de uzamış bana çok az geldi yaaa mamasını yemiyor kaşıkla veriyorum gün içinde bi kez oda yarısını yutuyor yarısını çıkarıyor napcam bu çocukla ben  :cildir:

--elif--

ezoo drunun önerdiği başka besinler yokmu nisa için  ??? emmemeside,mama yememeside zor ALLAH yaedımcın olsun cnm.bugün bizim köyede hemşireler geldi sonunda  :hello2:  :hello2: verem aşımızı olduk aşıdan önce fitil verdim ateşlenebilirmiş boy 56 cm 6kilo 500 gram.inş. rahatsız olmaz ya çok huuysuzluk yapıyor benmki aşıdan sonra  :sad1:

tweety0555

ezooo sagol ınsaalah oyledır..
ebrar fıtıl ı ılk kez verıyorsan dıkkat et..benımkı gece 1 de verdıkten sonra ertesı gun 5 te anca ayındı o saate kadar emdı uyudu kadıkı yarım vermıstım...fıtıldense calpol ver bence dıgerlerınde

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 17 Mart , 2010, 11:21:08
ezoo drunun önerdiği başka besinler yokmu nisa için  ??? emmemeside,mama yememeside zor ALLAH yaedımcın olsun cnm.bugün bizim köyede hemşireler geldi sonunda  :hello2:  :hello2: verem aşımızı olduk aşıdan önce fitil verdim ateşlenebilirmiş boy 56 cm 6kilo 500 gram.inş. rahatsız olmaz ya çok huuysuzluk yapıyor benmki aşıdan sonra  :sad1:

canım daha 2,5 aylık başka besin vemem imkansız mama yemesş lazım ama yemiyor bu ayın 28 de 3 aylık oluyoruz ve kontrolümüz var bakalım ne diycek dktrmz...
aşılar ateş yapmıyor artık çok şükür ama ağrısı,huysuzluğu için bi ağrı kesici veriyorum bende

ilknurum sanırım sizin aşınızda bugündü atlattınızmı sizde canım uyy paşamda ağladı bugün  :opucuk:

AککORTįє

17 Mart , 2010, 13:54:55 #110 Son düzenlenme: 17 Mart , 2010, 13:57:13 iLkNuRR
evt canım bugündü sabah gittik  :y25:

yavrum nasıl ağladı kurban olduğum, o gözünden yaşlar nasıl geldi nasıl geldi anlatamam, kahroldum sormayın  :crybaby2:

baş çevresi 38 kilosu 5.800 olmuş.  :nazar:

ateşlenebilir eczaneden ilaç temin edin dedi. bizim kendi doktorumuz bize fitil vermişti. onu vericem ama ben değil. eltim gelecek birazdan ona yaptırıcam ben yapamam  :sad1:

tweety0555

arkadaslar fıtılı vermeyın hemen yaaa 1 cay kasıgı calpol yeterlı ...cook zorda kalınca verın fıtıl...
ay o gozlerden suzulen yaslara ölurum ben...

DİLVİN

geçmiş olsun ilkaycım
ateşlenırse ver yoksa hemen ilaca alışmasın el kadar bebe
bizde yarın gideceğiz sağlık ocağına

benım kuzumda 2 aylığı bitirdı
2 numara bez kullanıyoruz biraz sıkıyor bitmesını bekliyorum
günde 4-5 kere kaka yapıyor benımkıde
normalmı acaba
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

AککORTįє

17 Mart , 2010, 14:08:33 #113 Son düzenlenme: 17 Mart , 2010, 14:12:59 iLkNuRR

sağolun kızlar  :y25:

şu saate kadar sakin acaba vermesemmi fitili bende sonradan ağrısı olur mu ki?

doktorum fitili verebilirsin demişti 1 hafta önce ağır bi fitil değil. hatta çok etkili olmayabilir sağlık ocağından da verirler demişti. bende hafif olduğu için fitili vericem.

ama daha bi sıkıntısı var gibi durmuyo, inş ateşlenmez  :sad1:

AککORTįє

bana geçen gittiğimde doktorum günde kaç kere kaka yapıyor diye sormuştu.bende 3/4 demiştim. 4 iyi, günde  4 kere yapması lazım demişti.

kızlar yazmışsınızda 3/4 günde 1 yapıyor ve doktorda normal diyor diye, anlamadım valla;

yavrum nasıl zorlanıyordur   :(

DİLVİN

o zaman benımkısı normal  :opucuk:

bide benımkısı normal şekilde yapmıyor kakasını

gaz çıkartırken yapıyor  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

su gibi kakası var  :tongue3:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

--elif--

ben ağrı kesici istemiştim drumuzdan panalgine diye bir fitil verdi yarım kullanacakmışım daha bebek olduğu için şurup vermedi.bana kalırsa fitil şuruptan daha iyidir.bide zaten hemşire dedi fitil koyda gel diye 3 tane birden yaptılar çünkü rahatsızlanacağı gün gibi ortada yani ben geçen yaptırdım 4 gün ağrıdı kolum bebişlerimiz nasıl dayanıyor acaba  :'( canım benm nasıl ağladı yatırdım kafasını nasıl kaldırıyor kalkmak için az kalsın bende ağlıcaktım  :crybaby2:

AککORTįє

ay yavrumm  :-[

bizim fitilin adıda panalgine. ama bana aşıdan sonra dediler birşey olurmu acaba şimdi yapsak yani faydası olur herhalde değil mi? napsak öf ya rahatsızlanacak diye ödüm kopuyor

--elif--

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 17 Mart , 2010, 14:08:33

sağolun kızlar  :y25:

şu saate kadar sakin acaba vermesemmi fitili bende sonradan ağrısı olur mu ki?

doktorum fitili verebilirsin demişti 1 hafta önce ağır bi fitil değil. hatta çok etkili olmayabilir sağlık ocağından da verirler demişti. bende hafif olduğu için fitili vericem.

ama daha bi sıkıntısı var gibi durmuyo, inş ateşlenmez  :sad1:

ilknurcum zaten hemen huysuzluk yapmadı benmkide ilkinde gece başladı saat 12.30 tan 1.30 a kadar hiç susmadı dra götürecektik artık ben ilkinde fitilde vermemiştim belki verseydim okadar huysuzluk yapmazdı  :dontknow:

--elif--

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 17 Mart , 2010, 14:31:09
ay yavrumm  :-[

bizim fitilin adıda panalgine. ama bana aşıdan sonra dediler birşey olurmu acaba şimdi yapsak yani faydası olur herhalde değil mi? napsak öf ya rahatsızlanacak diye ödüm kopuyor

canım bana kalırsa yarım ver rahatsızlanmadan zaten huysuzlandıktan sonra işe yaramazki yada drun nosu varsa ara sor.aşıdan önce yada sonra farketmez