İlk Dişimiz Çıktı ve Yaşımıza da Gırdik......

Başlatan serra_emine, 12 Ocak , 2010, 18:17:21

« önceki - sonraki »

serra_emine

12 Ocak , 2010, 18:17:21 Son düzenlenme: 29 Temmuz , 2010, 14:10:16 g10ca
kızlar 11.i ayda ılk iki dişimiz çıktı alttan..çıkarken çok huzursuzluk yapmadı ateş falan hani.ama bu ay çok huzursuz surekli üzerımde hiç benı bırakmıyor.kendı kendıne oynardı oynamıyor hep ılgı ıstıyor emmek ıstıyor sureklı.uyku desen sureklı huzursuz zor uyutuyorum...10gun sonra dogumgunumuz yaşına gırecek..27 ocak ta.bebegımle yaşıt bebegi olanlar neler yaşıyosunuz paylaşalım..dr a falan gıttınızmı yada gıtmem gerekıyormu...
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

serra_emine

arkadaşlar bu konuda yanlızmıyım yaa yarımı olan fıkrı olan yokmu yanı :crybaby2: :crybaby2:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

ertl

canım geç kalmışsınız yada biz erken çıkarmışız
benim oğlan 9 aylık 5 tane dişi var
diş çıkarmak hiçte kolay değil hem bebek hem anne için
biz ne çektik huysuzlandı ateşlendi hep kucak istedi
allah yardım etsin canlarım benim nekadr acı çekiyolardır
:'( :'( :'(

βαlκιz

canım senin kız geç çıkardı ama erken konuştu erken yürüdü
benimkilerde pazartesi 1 yasında olucak 7. dişler çıkıyo her bebek aynı olmaz seninki geç diş çıkarır  ama erken konuşur benimkiler erken diş çıkarır geç konuşur belli olmaz her bebek farklı canım bak benimkiler yasına girdi sayılır oturmuyo dizlerinin üstüne çömelip oturuyolar degişik oturuyolar yani  :k06: farklıı her bebek
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

tabii her bebek başka oluyor gelişimi olsun huyu suyu olsun tabı dee yanı bu dönemlerı nasıl atlatıyosunuz o konuda yardımınızı beklıyorum ben.. hep kucakmı ıstıyordu boyle hep benle ılgılen dıyo sankı.bugun ateşi oynadı durdu hep.çıktı ındı çıktı ındı.valla zor ya kıyamam kuzuma yaa ......önerdıgınız bişey varmı arkadaşlar

ertl

diş çıkarırken çok huzursuz oluyolar bende bugun farkkettim 6. diş geliyo
hadi hayırlısı bakalım
sanırım benim oğlan erkenden sıralicak dişleri  ;D

CALGEL diye bir diş jeli var çıkan dişin üzerine sürersen hem ağrısını hem kaşıntısını alır
ben 20lik diş çıkarırken de kullandım gerçekten çok rahatlatıyo  :icon_thumright:

serra_emine

evet bizim diş çıkarma geç kaldı 11.i ayda çıktı.şimdi heralde bıdaha çıkacak yavrum çok huzursuz yaa hiç oynamıyor eskısı gbı..barı yarın dra gıdıp bı dişi için jel soylıyım yazsı madem de kullanayım o zaman....

ertl

canım dr yazıyomu bilmiyorum ama çok uygun fiyata
3-4 lira felandır
yakında eczane versa bir sor

βαlκιz

canım ben 6 diştende hiç çekmedim hiç huzursuz olmadılar ateş olmadı ama şuan ikiside yine diş çıkarıyo huzursuzlar bu çıkan dişleri çok huysuz yapıyo
doktorum jel kullanma hiç fayda etmez 10 dk rahatlatır oda boş dedi onun yerine colpol şurup kıullan dedi ateş düşürücü şurup varya o çok iyi dedi ben şimdi veriyorum arada bide çig patates veriyodum eline iyi geliyo allah yardımcın olsun  :amin:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

sagolun arkadaşlar yaa tabı çekıcez bunlarıda yanı..valla hiç böyle degıldı serra çok degiştı huysuzlandı ..bakalım eşim göturelım dıyor dr a oda huzursuz oluyo çocugu oyle görunce.bakalım bı görelım dr amcamızı ne dıcek....

çağınım

selam kızlar benim oğlum 7 aylık 2 gün önce ilk dişimizi patlattık biraz huysuzluk yaptı ama ateşi olmadı çok şükür şimdi onun yanındakide patlıcak gibi bi zaman sonra oda görünüyo ben jel sürüyorum ama pek faydası yok havuç veriyorum onunla işini kaşıyo biraz yatıştı öyle ama dediğiniz gibi sürekli emmek istiyo allah yardımcımız olsun :amin:

HÜMÜŞ

slm arkadaşlar.ismim yeni ama ben daha önce üyeydim.gamzelim.hatırladıysanız.benimde bebegim 7ay15günlük.diş çıkardık ammaa ne çektik.ateş isal uykusuzluk..yalnız tek diş çıktı.öylemi oluyor acaba.

serra_emine

hımmm kımler gelmiş boylee hoşgeldın kız.. :muzz: :muzz:
evet canım olabılır normal bu bebekler hepsı ayrı huyu suyu oluyor . hepsı farklı yetişiyor buyuyor..saglıklı olsunlarda..

serra_emine

bebegimbenim kızım sokakta ılk kez ılk ayakkabıları ıle yuruyor...

melek-çağlar

maşallah allah nazardan saklasın. yaşı uzun olsun.  :nazar: