glukoz tolerans testi yaptiranlar varmi.? ayrintilari yazarlarsa cok sevinirimm

Başlatan ✿sweet_sweet✿, 03 Ocak , 2010, 20:11:26

« önceki - sonraki »

✿sweet_sweet✿

arkadaslar hepinize selam 24. ve 28. haftalar arasinda bu test yapiliyormuss sanirim bu aralar banada olacakk bu konuda neler yapiliyorr vss aciklarsaniz iyi olurr tesekkurlerr..

SiRiNe

Alıntı yapılan: ѕωєєт_ѕωєєт - 03 Ocak , 2010, 20:11:26
arkadaslar hepinize selam 24. ve 28. haftalar arasinda bu test yapiliyormuss sanirim bu aralar banada olacakk bu konuda neler yapiliyorr vss aciklarsaniz iyi olurr tesekkurlerr..
canim seker hastaligi testi bu degilmiP? burda glukos belastning diyoruz, gece 12 den sonra bir sey yemiyorsun sonra sabah sekerli  su icirip bir bucuk saat sonra kan sekerini ölcuyorlar.. bana 12 inci haftamda yapmislardi iyi cikmisti ama son kontrölumde, sekerim yuksek cikti sali gunu tekrar bu testi yapacaklar.Tehlikeli bir sey degil sadece bu sekerli  su benim midemi bulandiriyor ac karnina  :igrenc: ama sagligimiz icin ve bebislerin sagligi icin cok önemli-.
Burda bu sekilde yöntem ama turkiyede nasil yapiyorlar bilmiyorum ayni olmasi gerek.. Turkiyeden yaptiran arkadaslar varsa  paylasimda bulunabilirler insaallah
[/color]

✿sweet_sweet✿

tesekkur ederim duygucumm bende yurt disindayim amerikada yasiyorumm buradada yaptiranlar oluyordu duymustum ama sormamistim ayrintilarini.. boyle birsey simdiye kadar yapilmadi bana yani oyle su falan icmedimm.. burdaki sistemler farkli kan verdim surekli belki orada bakmislardirr seker olayina sanirim, cok fazla aciklama yapmadiklari icin sormadim oncesinde... ama bu glikoz testini olacagimi duydumm 2 hafta sonra randevum var yuksek veya dusuk cikarsada ona gore diyet listesi vs veriyorlarmis sanirimm.. bakalim diger arkadaslar ne yazicakk

SiRiNe

anladim canim o zaman burdaki gibi, glukos kandaki sekerin tanimidir, yani bunun testide kandaki sekere bakacaklar, insaallah hayirli haberler aliriz, bende sekerden cok korkuyorum ama az veya cok cogu hamilenin sekeri yukseliyor besinlere dikkat edilirse atlatilabilen bir sey, insaallah sorun olmaz  :amin:

мiŁenα.

6 .ayımda yapıldı...4 tup kan ve ıdarar verdım..ama baska testlerde yapıldı...sonucumu aldım allaha sukur sekerım normal cıktı...

:love9: :love7: :love9:

✿sweet_sweet✿

anladim sekerimm, hafta olarak kacinci haftandaydin?  peki bu icirerek baktiklari olayy nee.. farkli  farkli uygulamalar oluyor sanirimm.. bakalim bana ne yapicaklarr

мiŁenα.

24 haftamda yada 25 deydım ....kan dan sekerıne bakıyorlar benım ıste ıdrar da baktılar enfeksıyon varmı dıye ...vıtamın eksıklıgıme falan baktılar hersey normal sadece b12 bıraz eksık cıktı et yıyecem bol bol

✿sweet_sweet✿

saol canim.. bol bol et ye protein deposu..  uskumru, sardalya, peynir, yumurta et ve sut urunlerini gerekli miktarda tuketirsin..  ayin 14de gidiyorum bende doktora bakalim durumu yazarimm..

мiŁenα.

inş ıyı haberlerle gelırsın bana dr kofte ye dedı ben et yemem ...ama kıyma yerım...ama ette yemeye basladım hamıel kaldıgımdan berı :occasion5:

SiRiNe

07 Ocak , 2010, 02:35:05 #9 Son düzenlenme: 07 Ocak , 2010, 02:37:10 °ღ♥ღ°Duygu°ღ♥ღ°
Bende guzel haberlerle geldimm sukurler olsun sekerim normal cikti,  diger sonuclarda iyi  elhamdulillahh :love7: Swet sen glukos testini yaptirdinmi? nasil gecti

✿sweet_sweet✿

duygucum randevum haftaya persembe gunu ozaman sanirim doktor yaparr, yapmazsaa soracagimm bunu... senin adinada sevindimm masallahh:love7:  insaallahh benimde normal cikarr..  :amin:

saglicakla kall..

мiŁenα.

✿sweet_sweet✿

мiŁenα.

✿sweet_sweet✿

glikoz sekerim 135 cikti... sanirim sinirdayim doktor oyle soyledi 27.haftamda yaptirmistimm.. diyete gectim hayatimdan ekmegi ve cikolatayi cikartiyorumm herseyin asirisi fazlaa gercektende.. degerleri benim gibi cikan varmi?? bir dahaki ay doktor gorusmemde degerlerime bakicakk egerki gerek gorulurse tekrardan gliko testi yapilacakmiss.. hayirlisi artik dikkat etmek lazimm..