28 Nisan , 2024, 18:32:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

genel anestezi sezeryan olanlar

Başlatan nil, 25 Aralık , 2009, 10:51:50

« önceki - sonraki »

nil

arkadaşlar benimde doğumum çok yaklaştı genel anestezi sezeryan olanlar neler yaşadıklarını paylaşabilirler mi?

βαlκιz

25 Aralık , 2009, 14:56:47 #1 Son düzenlenme: 25 Aralık , 2009, 15:03:57 BaLkIzZzZ
benn genel anestezi ile sezeryan oldum hiç korkulcak bişey yok önce ebeler baktı alttan suyum gelmişti baktılar evet suyun gelmiş dediler ..
sondayı taktılar.merak etme sonda acıtmıyo hafif sızlama oluyo.ilişkide bile olur yani sızlama korkulcak bişey yok....
sonra anestezi uzmanları damar yolu açıyo gögsüne falan kablo uclarında bantlar varya onlardan yapıştırıyolar ..sonra maske ile oksiyen veriyo sayıyoo ben 3 e kadar saydını hatırlıyorum  ;Dsonra baktım biri beni sesliyoo gülşah gülşah uyan anestezi uzmanı beni uyandırıyo bakıyo bişey varmı konuşturuyo sen ayılana kadar gitmiyoo bikaç saat snra sondayı çıkarıyolar tabi arada sonda dolunca hemşireler gelip bakıyoo nekadar dolmuş falan onu döküyolar..çıkartmasıda acımıyo yine sızlama oluyo sadece ...arada gelip altına bakıyolar kana bakıyolar nekadar nasıl falan diyee okadar .canım
 hayırlı dogumlar dilerim korkulcak bişey yok ben agrı flan çekmedim 1 gece kaldım hastanede sonra evime gittim ilk bikaç saat oturup kalkarken dikiş yerlerin acıyo okadar saga sola dönerken falan acıyo ben karnımı hemen sarmıştımm acıması hafifliyoo  :D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

bende genel anestezi ile sezeryan oldum
Gülşahın da anlattığı gibi korkulacak bişey yok
bana sonda takmadı doktorum son ana kadar lavaboya git dedi.. zaten bi gün öncesinden sabaha kadar hiç bişey yiyip içmemiştim tuvalet ihtiyacımda olmadı
lavman da yaptılar (çok basit bi işlem) zaten tuvalet sorunu yaşamadım
ameliyattan sonrada dikiş yerleri biraz ağrıyo oturup kalkarken yatarken falan ama bebekler unutturuyo o ağrıları
korkma yani.. sağlıcakla kurtulursun ve bebeğini kucağına alırsın inşallah  :amin:

< ESLAL >

kızlar 1 gün içinde doğurmazsam eğer ki hiç niyetim yok  :k06: :k06:

pazartesi sezeryana giriyorum ama genel anestezide uyanma olayı beni çokkk korkutuyo  :-ooo :-ooo

epidural sezeryan düşünüyorum ama onada tansiyonum kalbim nasıl tepki verir bilmiyorum  :dontknow:

yinede önce epidural sezeryanı deniycem sanırım

sezeryan konusunda tecrübeli arkadaşlar yaşadıklarınızı paylaşırsanız çokk sevinirim

βαlκιz

hayırlı dogumlar olsun inş. :amin: :amin:
ameliyat bitince beni hemen sesledilerr anestezi uzmanı uyan uyan diyodu uyandım odama götürdüler eşimle falan konuştum gayet iyi
çocuklar geldi biraz baktım emzirdim sonra uyuya kalmışım  :k06: 1 saat uyumuşum sonra hiç uyumadımm sabaha kadar ayakta dolaştım çocukları kucagımdan indirmedim  :D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

sağol canım aminn inş.  :amin: :amin:

dün hastanede doğum bölümünde nst deyken narkozdan uyanmaya çalışan bi kadın çok istifra etmiş tıkanmış hemşireler bi panik koşuşturuyolardı  :-ooo :-ooo

uff zaten korkuyodum bide buna şahit olunca iice tırstım  :crybaby2:

melek-çağlar

ezoo allah kurtarsın. o kadın öyle oldu diye sende olacaksın diye birşey yok. bak bebişin olsun biraz büyüsün seni memleketine bekkliyoruz.

βαlκιz

ilk başta yutkunmakta zorlanıyosun sadece herkeze göre degişiyo tabii ..
yutkunmakta zorluk çekiyosun ama saatlerce degil 10.15 dakka falan ...
o kadının belki başka problemi vardırr ..keşke orda olmasaydın görmeseydin görünce korkuyo insan ..
ama bebek yanına gelince yutkunmayı zaten unutuyo insan  ;D agrı sızı kalmıyoo

< ESLAL >

Alıntı yapılan: melek-çağlar - 26 Aralık , 2009, 16:32:14
ezoo allah kurtarsın. o kadın öyle oldu diye sende olacaksın diye birşey yok. bak bebişin olsun biraz büyüsün seni memleketine bekkliyoruz.

aminn canım belkide genel anestezi olmaz hem bebişimi ilk ben görmek istiyorum  :love9: :love9: inş. canım çokkk özledim memleketimi  :y25:

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 26 Aralık , 2009, 16:33:31
ilk başta yutkunmakta zorlanıyosun sadece herkeze göre degişiyo tabii ..
yutkunmakta zorluk çekiyosun ama saatlerce degil 10.15 dakka falan ...
o kadının belki başka problemi vardırr ..keşke orda olmasaydın görmeseydin görünce korkuyo insan ..
ama bebek yanına gelince yutkunmayı zaten unutuyo insan  ;D agrı sızı kalmıyoo

sağol gülşahcım tabiki her bünye bir olmaz bazısıda hiç sorun yaşamadan uykudan uyanır gibi oluyormuş ama başına gelmeden insan bilemiyor işte inş. heycan yapmamda epidural olur

birde bana aç gel dediler anam ben açlığımada dayanamam nezaman yemek veriyolar ameliyattan sonra  :hungry: :hungry: birde açlıktan bayılmiyim oralarda   :k06: :k06: [/b]

βαlκιz

aç mı gel dediler neden lavman olayı falan olur diyemikii 8 saat su ve yemek yokk  :-\
ben susamıştım yemek neysede susamıştım sadece ama bebeklerle ilgilenince su falan aklına gelmiyo yada dudaklarımı ıslak bezle siliyolardıı  ;D

< ESLAL >

anamm çok uzunmuş 8 saat  :y25: :y25: sabah 7.30 da burda ol dedi doktor ben yarın gece güzelce yemek yiyip öyle yatım bari sabaha kadar yine acıkırım nasılsa  :-\ 

narkoz midemi etkilemesin diedier belkide  :dontknow:

βαlκιz

Demet_dk

ezo hiç korkma korkulacak bişey yok
ben bi gün öncesinde akşam yemeğimi yedim suyumu içtim sabaha kadar da hiç bişey almadım ağzıma
midenin bağırsakların vs boş olması gerekiyo lavman da yaptılar hiç sorun yaşamadım ben
ayılırken ağlayark uyandım bu kişiye göre değişir tabi
ben uyanmaya çalıştığım sırada bebeğimde ağlıyodu oda da ki herkesi ağlattık oğlımla beraber :y25:
genzin tıkalı gibi oluyo ama korkulacak bişey değil benim hafiften de sesim kısılmıştı
akşama kadar da serum takılı oluyo zaten bana akşam yemek verdiler yemek dediğim de tatsız tuzsuz çorba ve komposto gibi bişey
saat 12 de doğdu oğlum akşam 7 de yemek yedim işte

< ESLAL >

hmm boğaz tıkanıklığı herkeste oluyo sanırım olursa korkmayayım,bende panik atak var heycan yaparım ben noluyo diyede  :laughing7:

ben sabah 8 de gircem ozaman bana öğlen yemek verme ihtimalleri var yane  ;D

ozaman aklımın ucuna bile gelmiycek yemek ama şuanki hamile psikolojisi ve boğazından dolayı aç kalıcam die korkuyorum  :k06:

hayırlısı artık inş. zor yada kolay bende herkes gibi atlatıcam Allah benimde bu yolda olan herkesinde yardımcısı olsun  :amin: :amin:

sanırım epidural sezeryan olan yok  ???

Demet_dk

panik atak var diyosun epidural le daha panik olmazmısın  :dontknow:
bende mesela ondan korkuyorum