hamilelikte önemli bir konu

Başlatan Dilek&Yusuf, 23 Aralık , 2009, 18:36:50

« önceki - sonraki »

Dilek&Yusuf

hamilelikte eşlerin ilgisi, desteği nasıl olmalı ve sizin eşiniz size nasıl davranıyor veya davranırdı?hamilelikte psikolojik olarak çok önemli bir konu ve paylaşmalıyız diye düşündüm.

SiRiNe

Arkadasim cok guzel bir konu
hamilelik döneminde kadin cok hasas duygusal oluyor vede hamileligin getirdigi yorgunluk v.s esleri etkiliyor olablir, bazi kadinlarda hormonlardan dolayi esiyle beraber olmak istemiyor vs.. vs.. bazi kadinlarda hamileligi bahane ederek eslerine resmen eziyet ediyorlar öylelerinide gördum ben :-* Bence iki tarafinda birbirlerine anlayisli olmasi  lazim, kadin hamileyken esinin biraz musama göstermesi lazim bazi seyleri hosgörmesi, kadinda elinden geldigince ilikide aktif olmaya calismasi en dogrusu. Ben normalinde cok dusunen ve cogu seye kafami takan ve birazda cabuk cani SIKILAN bir insanim ve adet gunlerimde cooook sinirli olurum genellikle ;D, hamile oldugumu ögrendigimde hah dedim ben simdi evde her gun kavga ederim ama öyle olmadi sukurler olsun, Allah ondan razi olsun esim cok anlayisli, hele bu aralar cok agrim var vucudumda her gece acidan agliyorum oda yardim etmeye calisiyor bana yazarken bile gözlerim doluyor  :y25:  kocanin bu destege bebek dogduktan sonrada devam etmesi anne pisikolojisi icin cok önemli heleki ilk zamanlar.. dogurt dogurt it bir kenara olmaz yani :D

Dilek&Yusuf

HAKLISIN CNM BENM EŞİMDE ÇOK ANLAYIŞLI SAĞOLSUN ÖĞRENDİĞİMZ GÜNDEN BERİ BANA İŞ YAPTIRMIYOR HİÇ. BİYERİM AĞRISA BENDEN ÇOK O ACI ÇEKİYOR BENDE HERŞEYE ALINIR OLDUM ADAMIN İŞİ OLUYOR YOK ARAMAdın hiç yok bilmem ne ama geçti biraz şimdi ALLAH KOLAYLIK VERSİN ONA  :ehi: :ehi: :ehi:

ஐ̵̡Ӝ♥ღ♥ღYELİZ♥ღ♥ღ̵̨̄ ̵̡Ӝ ஐ

Alıntı yapılan: Dilek&Yusuf - 23 Aralık , 2009, 18:36:50
hamilelikte eşlerin ilgisi, desteği nasıl olmalı ve sizin eşiniz size nasıl davranıyor veya davranırdı?hamilelikte psikolojik olarak çok önemli bir konu ve paylaşmalıyız diye düşündüm.

bu soruu beni 10 yıl öncesine götürdü  :crybaby2: :crybaby2:

hamileken berbat bi haldeydim eşimle ailesinle sürekli kavga tartışma hamilekn hiç yüzüm güldüğünü hatırlamıyorum dogru dürüst ve oglum 9 yaşında halan sulu gözlü çok aglar sanırım hamişken agladım ya çok bana mı benzemiş ne
bunalr 1çi evlilikten  2çisi şuan benim bilmeyenler için yazım dedim 2çi kocaya 2çi yeni bebek istiyom ama nasip  :y25:
hamile kalışıma bile çok sevinemedim 2çiye kalırsam herşeyi doya doya yaşamak istiyorum 

ZyNp

inş yelızcım 2.cının tadını doya doya yasarsın tatlım.bılıyomusun hamıle kalırsan tabı bı cocun var ama şimdi bu ilk hamılelıgınmıs gıbı gelır sana huzurlu sevıncını yasaya yasaya 9 ayı bekleyecegın ıcın allahım en kısa zamanda nasıp etsın canım :amin:

SiRiNe

dilek canim Allah ömur boyu ayirmasin sizi  :amin: cok guzel sana yardim etmesi,
Yelizz canim benimmm Rabbim tum bu olanlara sabrindan dolayi seni mukafatlandirsin  :opucuk: :amin:

Alıntı yapılan: ZYNP - 24 Aralık , 2009, 14:49:18
inş yelızcım 2.cının tadını doya doya yasarsın tatlım.bılıyomusun hamıle kalırsan tabı bı cocun var ama şimdi bu ilk hamılelıgınmıs gıbı gelır sana huzurlu sevıncını yasaya yasaya 9 ayı bekleyecegın ıcın allahım en kısa zamanda nasıp etsın canım :amin:

evet tatlım zaten ozamn 17 yaşımdadım ne emzirebildim ne mamasını dogru dürüt yedirebildim sanki hiç annelik yaşamamışım ğibi uyus oluyorum kendime hatalarım yüzünden ama nasip bölemiş

ben temizlk yapardım kayanana mamasını yedir altına al işe ğit çoçuk gene kaynanada eve gelince uyuyordu  işe ğirderken uyuyordu  :sad1:

doya doya yapamadım annelik allahım inşlh 2çiyide nasip etsin istediğim ğibi bakayım yetyiştireyim :amin:

Alıntı yapılan: ѕιяιηє - 24 Aralık , 2009, 16:18:53
dilek canim Allah ömur boyu ayirmasin sizi  :amin: cok guzel sana yardim etmesi,
Yelizz canim benimmm Rabbim tum bu olanlara sabrindan dolayi seni mukafatlandirsin  :opucuk: :amin:

saol canım cümlemizi inşlh  :amin: